Co si zahrát a nemuset zaplatit ani halíř? Tipy na nejzajímavější PC hry zdarma

Kvalitní počítačové hry zdarma, které si na svou existenci vydělávají pouze mikrotransakcemi nebo exkluzivními rozšířeními, se stávají stále větším fenoménem, který denně láká ke hraní i statisíce hráčů z celého světa.  

Jaké hry ale opravdu stojí za váš čas a zabrání volného místa na disku? Připravili jsme si proto pro vás 10 nejzajímavějších her, které vám poskytnou hodiny zábavy úplně zdarma. Záměrně jsme se vyhnuli představování těch největších mainstreamových titulů. Kvůli své popularitě si však v našem článku zaslouží aspoň malou zmínku.

Co frčí na mainstreamu?

Mezi největší počítačové free stálice jednoznačně patří týmová střílečka Counter Strike: Global Offensive, která má i velký podíl ve světě e-sportu. Podobné popularitě se těší i týmovky League of Legends a Dota 2, nebo karetní hra Hearthstone. Mezi mladšími hráči dominuje slavné battle royale Fortnite. Fajnšmekři, kterým nevadí hrát hry staršího data, se pro změnu rádi vrací ke vtipné týmové střílečce Team Fortress 2.

Zajímá vás jaké hry si hráči i po letech s chutí hrají? Přečtěte si náš článek Co si zahrát na PC? 10 starých her, ke kterým se hráči stále rádi vracejí.

TIpy na nejzajímavější PC hry zdarma

Magic: The Gathering Arena

Slavná karetní hra Magic the Gathering se před pár lety přenesla do online světa. Ve virtuální aréně můžete poměřit své taktické schopnosti s hráči z celého světa. Na své si především přijdou fanoušci Dungeons & Dragons her a universa Forgotten Realms. Na sběratelských kartičkách tak najdete třeba legendárního temného elfa Drizzta Do’Urdena nebo temnou bohyni Lolth. Hru si můžete zahrát zdarma také na mobilu.

Přehled nejlepších her na mobil najdete v článku Nejlepší multiplayerové hry na mobil: Zahrát si můžete i s několika kamarády naráz.

Obrázek: Co si zahrát a nemuset zaplatit ani halíř? Tipy na nejzajímavější PC hry zdarma

Objevujte svět Forgotten Realms skrze sběratelské karty. Foto: Se souhlasem magic.wizards.com

Apex Legends – osobitý battle royale

Baví vás hry typu battle royale nebo týmové střílečky? Vyzkoušejte Apex Legends. Hra se před rokem stala krátce po svém spuštění velmi populární a hráčů stále přibývá. Popularitu si zasloužila nejen svým rychlým a akčním gameplayem, ale i inovativními zbraněmi a zajímavým výběrem postav, které jsou ve hře nazývané legendy. Apex Legends volně navazuje na herní sérii TitanFall, od níž hra převzala některé mechaniky např. klouzání.

Valorant – multiplayerová střílečka

Vývojáři z Riot Games minulý rok vypustili do světa multiplayerovou střílečku s originálním grafickým zpracováním. Ve hře hrajete za originální postavy v týmech 5 na 5, kdy je jeden tým má útočnou roli a druhý obrannou. Útočný tým má u sebe zvláštní bombu zvanou Spike. Cílem hry je bombu správně umístit a zajistit její odpálení. Obranný tým se tomu snaží zabránit a bombu zneškodnit. K dispozici máte rozmanitý arzenál zbraní, přičemž každá postava navíc ovládá speciální schopnost.

Obrázek: Co si zahrát a nemuset zaplatit ani halíř? Tipy na nejzajímavější PC hry zdarma

Odpálit či zneškodnit bombu? To je oč tu běží. Foto: Se souhlasem playvalorant.com

Destiny 2 – vesmírné dobrodružství

V budoucnosti lidstvo ohrožuje jedna mimozemská invaze za druhou. Ochránit naši planetu dokáží už jen Guardians – padlí bojovníci přivedeni k životu tajemnou vesmírnou silou. Futuristická střílečka Destiny 2 nabízí svým hráčům kromě akčního příběhu, krásnou grafiku, pár planet k prozkoumání a především dva typy gameplaye: PvE (hráč proti prostředí) a PvP (hráč proti hráči), ve kterých můžete předvést své vytříbené reflexy. Během hraní lze střídat různé herní módy, když už vás základní hra přestane bavit. Hraje se např. v různě velkých týmech o území, nebo o prvních 20 zabití a tak dále.

Obrázek: Co si zahrát a nemuset zaplatit ani halíř? Tipy na nejzajímavější PC hry zdarma

Prozkoumejte vesmír na vlastní nebezpečí. Foto: Se souhlasem store.steampowered.com

Star Wars: The Old Republic – ponořte se do nostalgie

Obrázek: Co si zahrát a nemuset zaplatit ani halíř? Tipy na nejzajímavější PC hry zdarma

Kterou stranu síly si vyberete? Foto: Se souhlasem store.steampowered.com

Ve vesmíru ještě chvíli zůstaneme. Star Wars: The Old Republic volně navazuje na sérii titulů s názvem Star Wars: Knights of the Old Republic. Jedná se už o poněkud starší MMORPG, avšak se stále početnou hráčskou základnou a se stále novými aktualizacemi. Zahrajete si za Jediho, Sitha, nebo nájemného lovce a prozkoumejte více než 20 planet. Mezi nimi navštívíte např. i legendární Alderaan či Tatooine. Hrát můžete i mimo kampaň v týmech nebo sami proti ostatním hráčům v různých módech.

Warframe – bojujte za vesmírné ninji

Ještě tu máme malý vesmírný desert. Ve Warframe se zahrajete za mimozemskou rasu Tenno, která se po dlouhých letech probudila ze svého spánku. Jedná se o civilizaci ninja válečníků disponující speciálním brnění zvaným warframe. Na výběr máte z širokého množství různých typů brnění. Umožní vám ovládat zvuk, bouři, oheň a mnoho dalšího. Kromě speciálního brnění budete mít k dispozici přes více než 300 futuristických zbraní hromadného i diskrétního ničení. Warframe si můžete zahrát sólo, anebo utvořit vražednou skupinku až se třemi přáteli.

Obrázek: Co si zahrát a nemuset zaplatit ani halíř? Tipy na nejzajímavější PC hry zdarma

Tak trochu jiný ninja. Foto: Se souhlasem Warframe

Spellbreak

Dost už bylo vesmírného sci-fi. Ve Spellbreak se dostaneme do magického světa Primdal, v němž soupeří bitevní mágové disponující ničivou magií. Na výběr máte ze šesti specializací, které zastupují jeden kouzelný element: led, elektřinu, jed, oheň, zemi a bouři. Mágy je možné upravovat pomocí talentů a kouzelných rukavic. Během hraní se snažíte porazit ostatní hráče a sbírat speciální vylepšení, jež vám umožní létat, teleportovat se, kontrolovat čas, stát se neviditelným a mnoho dalšího.

Obrázek: Co si zahrát a nemuset zaplatit ani halíř? Tipy na nejzajímavější PC hry zdarma

Ovládněte ničivou magii. Foto: Se souhlasem store.steampowered.com

Path of Exile – temný fantasy svět

Vypadá jako Diablo, hraje se podobně jako Diablo, ale Diablo to není. Path of Exile je jeho o mnoho složitější příbuzný. Hra je zaměřená na komplexní vytváření a vylepšování postav, takže skoro více času strávíte úpravami než samotnými bitvy s nepřáteli, což ale není vůbec na škodu. Path of Exile nabízí hráčům ohromné možnosti a kombinace různých předmětů a schopností. Nic z toho navíc není uzamčené za mikrotransakcemi. Vývojáři si zakládají na tom, že herní zážitek nebude nijak ovlivněn placením za vychytávky ulehčující hraní. Platí se pouze za kosmetické úpravy. Svou vymazlenou postavu můžete následně otestovat proti hordám nepřátel, anebo proti ostatním hráčům.

Obrázek: Co si zahrát a nemuset zaplatit ani halíř? Tipy na nejzajímavější PC hry zdarma

U hraní Path of Exile se někdy pěkně zapotíte. Foto: Se souhlasem store.steampowered.com

 Rocket League – motoristický fotbal

Fotbalový zápas trochu jinak, to je Rocket League. Místo fotbalistů ovládáte speciálně upravená autíčka a snažíte se svému protihráči střelit gól někdy poněkud zvláštními akrobatickými obraty. Na virtuální stadión se můžete vydat sami, nebo si zahrát s přáteli hry 1 na 1, 2 na 2, a 3 na 3. Pro náročnější hráče jsou k dispozici herní módy Rumble, Snow Day, nebo Hoops. Můžete se také účastnit turnajů, výzev a časově limitovaných událostí. Tak nastartujte autíčka a soutěžte o lepší vybavení.

War Thunder – 2. světová válka ze všech úhlů pohledu

Zajímavý vás válečné stroje 2. světové války? Ve hře War Thunder si můžete vyzkoušet cokoliv vás napadne. Na výběr máte až 2000 různých letadel, tanků, lodí a dalších bojových strojů, se kterými zažijete pořádné bitvy na bojištích vytvořených podle historické předlohy. Hrát můžete za Němce, Američany, Japonce, Sověty, Brity a další. Na výběr je PvE, kde se postavíte proti počítačovým válečným silám, anebo PvP, kde se pustíte do bitvy proti ostatním hráčům.

Obrázek: Co si zahrát a nemuset zaplatit ani halíř? Tipy na nejzajímavější PC hry zdarma

Všechny bojové stroje jsou ve hře autentické. Foto: Se souhlasem store.steampowered.com

Žádná kvalitní hra asi nebude nikdy trvale zcela zdarma, ale v našem výběru alespoň naleznete hry, které lze plnohodnotně hrát bez nutnosti platit za drahé mikrotransakce. Díky tomu si všechny vybrané tituly můžete bez problému zahrát v multiplayeru s přáteli. Stačí jen, abyste si hru stáhli a v některých případech vytvořili herní účty.

Úvodní fotografie: Freepik

1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Myval

Super článek, jen bych ještě doplnil třeba Pokémon TCG online, když už tu máte ten Magic.

Obrázek: Co se starými kryty na mobil? Česká značka FIXED dokáže, co jiní ne a vyrábí z nich nové
Co se starými kryty na mobil? Česká značka FIXED dokáže, co jiní ne a vyrábí z nich nové
Obrázek: AI ve vašem počítači. Co představí Microsoft na akci Microsoft Build 2024?
AI ve vašem počítači. Co představí Microsoft na akci Microsoft Build 2024?
Obrázek: Reklama na nový iPad pobouřila: Apple drtil hudbu i umění, Samsung chytře zareagoval
Reklama na nový iPad pobouřila: Apple drtil hudbu i umění, Samsung chytře zareagoval
Obrázek: Kvalitní alternativa k Apple Watch SE? Huawei Watch Fit 3 jsou levnější, s delší výdrží a větším displejem
Kvalitní alternativa k Apple Watch SE? Huawei Watch Fit 3 jsou levnější, s delší výdrží a větším displejem
Obrázek: Tuhle chybu dělá většina z nás: Datum narození jako heslo nepoužívejte
Tuhle chybu dělá většina z nás: Datum narození jako heslo nepoužívejte
Obrázek: Allegro Smart! Week poprvé v Česku: Ušetřit můžete tisíce, vybrali jsme pro vás nejzajímavější produkty
Allegro Smart! Week poprvé v Česku: Ušetřit můžete tisíce, vybrali jsme pro vás nejzajímavější produkty
Obrázek: Kde sledovat mistrovství světa v hokeji? Online v prohlížeči, na mobilu i v PC bez internetu
Kde sledovat mistrovství světa v hokeji? Online v prohlížeči, na mobilu i v PC bez internetu
Obrázek: Jak spustit retro hry na počítači s Windows 11?
Jak spustit retro hry na počítači s Windows 11?