Nejlepší multiplayerové hry na mobil: Zahrát si můžete i s několika kamarády naráz

Mobilní hry pro více hráčů zabaví při dlouhých chvílích a nepřipraví vás o lidskou interakci. Vybrali jsme ty nejlepší multiplayer hry na mobil zdarma pro všechny věkové kategorie. V článku najdete tipy na multiplayerové hry pro dva hráče na jednom zařízení i takové, které můžete hrát přes Bluetooth, Wi-Fi či po internetu.

Dovolenou zkazil déšť? Někdo z přátel zase skončil v karanténě? Nevadí! Popadněte telefon a vyzkoušejte si některou z her z našeho seznamu multiplayerovek. Všechny jsou zdarma ke stažení (kromě Minicraftu) na Android a iOS.

Genshin Impact – akční hra na hrdiny

Není tomu ani rok, co vyšlo free-to-play RPG Genshin Impact a přesto od svého spuštění vydělalo na mikrotransakcích přes miliardu dolarů. Platby ale pro získání plnohodnotného zážitku z hraní nejsou nutné. Rozsáhlý svět Teyvat tak můžete volně prozkoumávat až se třemi přáteli. Pro odemčení multiplayeru je nutné, aby hráč nejdříve dosáhl adventure ranku 16. Do té doby je možné hru hrát jen jako singleplayer. Genshin Impact podporuje crossplay mezi platformami. Pozvat tak můžete i přátele preferující hraní na PC nebo PlayStationu 4 a 5.

Among Us si zahrajete i na místní síti přes Wi-Fi

Among Us je nekonečná zásobárna memů a hlavní příjem některých streamerů z Twitche. Jedná se o obdobu slavné hry Městečko Palermo. Hráči se na začátku rozdělí na členy posádky vesmírné stanice a až tři podvodníky. Úkolem posádky je odhalit a zbavit se podvodníků, zatímco se podvodníci snaží zamordovat všechny kosmonauty. Among Us podporuje crossplay přes všechny herní platformy. Zúčastnit se může 4–15 hráčů. Hru je možné hostovat pro členy domácnosti přes Wi-Fi, nebo hrát s přáteli (v karanténě) online přes servery.

Obrázek: Nejlepší multiplayerové hry na mobil: Zahrát si můžete i s několika kamarády naráz

Among Us je skvělou adaptací Městečka Palermo. Multiplayer můžete hrát přes lokální Wi-Fi i přes vzdálené servery. Foto: Se souhlasem Store.steampowered.com

Among Us
Among Us
Tvůrce: Innersloth LLC
Cena: Zdarma
‎Among Us!
‎Among Us!
Tvůrce: InnerSloth LLC
Cena: Zdarma+

Co je to crossplay? Při hraní na různých operačních systémech můžete díky tzv. crossplay podpoře hrát z mobilu proti někomu, kdo zrovna hraje na počítači či třeba konzoli typu PlayStation. Ani jeden z hráčů nic nepozná a může tak hrát tam, kde mu to nejvíce vyhovuje.

Minecraft: Pocket Edition

Pro všechny milovníky kostiček a budování vývojáři vytvořili verzi Minecraftu, kterou si strčíte doslova do kapsy. Od té počítačové se kromě velikosti světa a způsobu ovládaní příliš neliší. Kapesní svět můžete sdílet přes domácí Wi-Fi až s pěti přáteli. Pokud chcete partu rozšířit, tak je zapotřebí přihlásit se přes servery. Hra podporuje crossplay, akorát je nutné si pohlídat, aby všichni hráči vlastnili verzi Bedrock Edition.

Obrázek: Nejlepší multiplayerové hry na mobil: Zahrát si můžete i s několika kamarády naráz

Minecraft na mobil umí multiplayer a nabízí spoustu zábavy. Foto: Se souhlasem Minecraft.com

Minecraft
Minecraft
Tvůrce: Mojang
Cena: 54,99 Kč
‎Minecraft
‎Minecraft
Tvůrce: Mojang
Cena: 49,00 Kč+

PUBG Mobile

Mobilní PUBG je graficky osekaná verze populárního stejnojmenného battle royalu.  Kromě klasického multiplayeru, kde si to můžete v aréně rozdat až se stovkou hráčů, se nabízí různé další varianty hraní. Můžete hrát ve čtyřčlenném týmu proti cizím týmům, utvořit dva týmy s přáteli po čtyřech v soukromé aréně, anebo si zahrát hru jeden na jednoho. Crossplay mezi platformami bohužel není možný. Hra momentálně nabízí speciální mód, kde jsou všichni hráči scvrknutí na velikost hmyzu. Napínavé bitvy tak získávají nový rozměr.

Obrázek: Nejlepší multiplayerové hry na mobil: Zahrát si můžete i s několika kamarády naráz

Boj až se stovkou hráčů naráz. PUBG patří mezi nejpopulárnější multiplayer hry na mobil. Grafika je na skvělé úrovni. Foto: Se souhlasem Store.steampowered.com

PUBG MOBILE
PUBG MOBILE
Tvůrce: Level Infinite
Cena: Zdarma

Call of Duty: Mobile

Zastřílet si na mobilu můžete i v mobilní verzi Call of Duty. Stejně jako PUBG hra nabízí battle royale, kde po sobě jde vzájemně stovka hráčů  a přežít může jen jeden. Také můžete hrát s přáteli soukromě v týmech pět proti pěti, anebo jako odstřelovači jeden proti jednomu. Hráči mají k dispozici na výběr populární mapy z franšízy a ikonické hrdiny z Call of Duty: Black Ops a Modern Warfare.

Crossplay není oficiálně s mobilními telefony podporován, ale jde zprovoznit díky emulátoru, se kterým jde na počítači spustit mobilní verzi hry.

Call of Duty: Mobile si můžete zahrát jako singleplayer či jako multiplayer v týmech. Grafika patří k tomu nejlepšímu.

Preferujete sportovní hry? V nedávném článku jsme pro vás vybrali nejlepší fotbalové hry na mobil zdarma. Nechybí FIFA i oblíbený PES.

GWENT: The Witcher Card Game

Fanoušci známé herní (knižní, netflixové) série můžou znovu zabrousit do světa Zaklínače. Gwent je karetní hra pro dva hráče, ve které si složíte bitevní balíček z jedné ze šesti frakcí a pak soupeříte s ostatními hráči ve „válečných bitvách“. Vyhrává hráč, který získal během dvou případně tří kol nejvíce bodů. Hra je graficky moc hezky provedená a nabízí spoustu kosmetických úprav. Během sbírání karet narazíte na známé postavy Geralta, Ciri, Yennefer, Triss a mnoha dalších. Karty není bezpodmínečně nutné kupovat, všechno potřebné k plnohodnotnému hraní lze získat bez utrácení peněz a to i podstatně rychle. Gwent je totiž, co se týče odměn, docela štědrá hra. Crossplay je podporován mezi PC a mobily.

Obrázek: Nejlepší multiplayerové hry na mobil: Zahrát si můžete i s několika kamarády naráz

Karetní hra pro dva hráče. Ideální pro fanoušky Zaklínače. Foto: Se souhlasem Playgwent.com

Hearthstone potěší fanoušky série World of Warcraft

Soupeřit v karetních bitvách můžete i v o něco populárnějším Hearthstone, který zase potěší fanoušky herní série World of Warcraft. Při hraní se spolu utkají dva hráči a snaží se zničit hrdinu-avatara svého oponenta. K tomu používají karty zastupující bojovníky a kouzla, případně můžou využít i své hrdiny a vybavit je množstvím vychytávek jako jsou třeba zbraně.

Hearthstone je známý pro svou pay-to-win (P2W) mikrotransakční strategii, takže bez placení nějakou chvíli potrvá než se hráčům podaří složit dostatečně silný balíček. Hra nabízí crossplay mezi PC a mobily.

Obrázek: Nejlepší multiplayerové hry na mobil: Zahrát si můžete i s několika kamarády naráz

Karetní bitvy můžete vést i mezi PC a telefonem. Foto: Se souhlasem blizzard.gamespress.com

UNO bez kartiček

Protože karetních her není nikdy dost, tak tu ještě pro vás máme Uno, které trápí i baví hráče již 50 let. Hru můžete hrát sami s cizími hráči, anebo se třemi přáteli ve hře 2 proti 2. Hra je principem podobná českému Prší!. Kolo vyhrává hráč, který se jako první zbaví všech karet. Během toho sbírá za zbavené karty body. Celkově zvítězí hráč, jenž jako první získal 500 bodů.

Mobilní verze nabízí různě upravená pravidla a herní módy. Uno kartičky díky aplikaci nemusíte nosit při sobě. Stačí chytrý telefon.

UNO!™
UNO!™
Cena: Zdarma
‎UNO!™
‎UNO!™
Cena: Zdarma+

Badland – více hráčů na jednom mobilu

Atmosférická adventura Badland má pro hráče jediný úkol – přežít. Na začátku hry se ujmete zvláštní příšerky, kterou musíte provést tajemným prostředím nástrah, predátorů a dalších různých nebezpečí. V podstatě jde o vyhýbání se překážkám a sbírání různých předmětů, které tuto činnost mají ulehčit, nebo naopak ztížit. Badland je původně singleplayer, ale v nastavení je možné rozdělit obrazovku, takže si spolu naráz mohou zahrát až čtyři hráči. Hru můžete hrát offline.

Obrázek: Nejlepší multiplayerové hry na mobil: Zahrát si můžete i s několika kamarády naráz

Badland se při rozdělení obrazovky stane zábavnou multiplayerovkou až pro 4 hráče. Foto: Se souhlasem Badlandgame.com

BADLAND
BADLAND
Tvůrce: HypeHype Inc.
Cena: Zdarma
‎BADLAND
‎BADLAND
Tvůrce: HypeHype Oy
Cena: 29,00 Kč

Sea Battle 2 – lodě a námořní bitva

Klasická lodní bitva ze školních sešitů přenesená do mobilu. Sea Battle 2 představuje originální podobu známé hry. Můžete hrát z cizími hráči i přáteli online, lokálně přes Bluetooth, anebo se střídat na jednom mobilním zařízení. Svoje dovednosti uplatníte i ve speciálních arénách. Na hráče, které válčení omrzí, čeká budování města i s přilehlým přístavem.

Obrázek: Nejlepší multiplayerové hry na mobil: Zahrát si můžete i s několika kamarády naráz

Jako na papíře, ale bez papíru. Foto: Se souhlasem studia Byril

Sea Battle 2
Sea Battle 2
Tvůrce: Byril
Cena: Zdarma
‎Sea Battle 2
‎Sea Battle 2
Tvůrce: BYRIL OOO
Cena: Zdarma+

Multiplayerové hraní má řadu výhod. Můžete se socializovat a zároveň hrát hry, a to prakticky kdekoliv. Zkrátit si tak můžete let letadlem, cestu vlakem či dlouhé chvíle když vám zaprší na dovolené. Máte vlastní tip na zábavnou mobilní hru pro dva a více hráčů? Napište nám ho do komentářů.

Úvodní foto: Pixabay

Obrázek: Co se starými kryty na mobil? Česká značka FIXED dokáže, co jiní ne a vyrábí z nich nové
Co se starými kryty na mobil? Česká značka FIXED dokáže, co jiní ne a vyrábí z nich nové
Obrázek: AI ve vašem počítači. Co představí Microsoft na akci Microsoft Build 2024?
AI ve vašem počítači. Co představí Microsoft na akci Microsoft Build 2024?
Obrázek: Reklama na nový iPad pobouřila: Apple drtil hudbu i umění, Samsung chytře zareagoval
Reklama na nový iPad pobouřila: Apple drtil hudbu i umění, Samsung chytře zareagoval
Obrázek: Kvalitní alternativa k Apple Watch SE? Huawei Watch Fit 3 jsou levnější, s delší výdrží a větším displejem
Kvalitní alternativa k Apple Watch SE? Huawei Watch Fit 3 jsou levnější, s delší výdrží a větším displejem
Obrázek: Tuhle chybu dělá většina z nás: Datum narození jako heslo nepoužívejte
Tuhle chybu dělá většina z nás: Datum narození jako heslo nepoužívejte
Obrázek: Allegro Smart! Week poprvé v Česku: Ušetřit můžete tisíce, vybrali jsme pro vás nejzajímavější produkty
Allegro Smart! Week poprvé v Česku: Ušetřit můžete tisíce, vybrali jsme pro vás nejzajímavější produkty
Obrázek: Kde sledovat mistrovství světa v hokeji? Online v prohlížeči, na mobilu i v PC bez internetu
Kde sledovat mistrovství světa v hokeji? Online v prohlížeči, na mobilu i v PC bez internetu
Obrázek: Jak spustit retro hry na počítači s Windows 11?
Jak spustit retro hry na počítači s Windows 11?