Nové Nintendo Switch bude hitem: Vylepšená konzole dostane OLED displej

Čtyři roky poté, co Nintendo vypustilo do světa konzoli Switch, vydá vylepšenou verzi své úspěšné herní konzole. Po letech spekulací společnost konečně potvrdila existenci nového modelu konzole Switch s OLED displejem. Na trh dorazí na podzim. Co nabídne?

Podle očekávání má nejnovější model větší, sedmipalcovou obrazovku. OLED panel s rozlišením 720p nabídne živější barvy a oproti 6,2palcovému LCD displeji původního Switche je nepochybně krokem vpřed. Konzole se bude chlubit tenčími rámečky a 64GB úložištěm (současná generace má pouze 32GB úložiště), zatímco dokovací stanici přibyl plnohodnotný LAN konektor pro připojení k síti.

Nintendo u nového Switche slibuje také vylepšený zvuk a podporu všech stávajících ovladačů Joy-Con. Konzoli bude výrobce nabízet v tradičním neonově červeno-modrém barevném provedení s černým dokem nebo v bílo-černém barevném provedení s bílým dokem.

Lepší stojan a chybějící 4K

Nový Switch dostal také vylepšený stojan, který se rozprostírá přes celou šířku zadní strany konzole. Lze jej podepřít v jakémkoli úhlu a vypadá mnohem robustněji než malý, křehký kus plastu, který podpíral starý Switch.

Obrázek: Nové Nintendo Switch bude hitem: Vylepšená konzole dostane OLED displej

Nintendo v mnohém připomíná Apple. V oblasti konzolí již dlouhé roky zdaleka nenabízí nejvýkonnější hardware, ale díky herním titulům a příslušenství patří ke špičce. Foto: Se souhlasem společnosti Nintendo

Konzole není vybavena 4K výstupem, který mnozí očekávali. V dokovacím režimu si stále zahrajeme pouze v maximálním rozlišení 1080p. Společnost Nintendo neoznámila ani to, že bude vylepšovat další součásti Switche. Proslýchalo se, že OLED zařízení bude využívat technologii DLSS společnosti NVIDIA s vylepšeným čipem. Společnost také varovala, že úpravy, jako je větší obrazovka, znamenají, že nový Switch nemusí perfektně sedět s některými současnými produkty řady Nintendo Labo.

Původní Switch se stále prodává jako na běžícím páse, takže se dá říci, že Nintendo zatím konzoli upgradovat nepotřebovalo. Ale displej a obrovské rámečky původního Switche začínají v roce 2021 vypadat poněkud zastarale. Minimálně OLED obrazovka by měla herní zážitek zlepšit. Přesto bude pro lidi, kteří chtějí ušetřit, Nintendo alespoň prozatím pokračovat v prodeji původního Switche.

Velký zájem a omezená výroba

Je velmi pravděpodobné, že poptávka bude zpočátku značně převyšovat nabídku. Prezident Nintenda v květnovém telefonátu investorům řekl, že se společnost stále potýká s nedostatkem čipů a problémy s výrobou. Současný celosvětový nedostatek polovodičů bude podle analytiků omezovat výrobní kapacity ještě přinejmenším rok. Nový Switch tak může být ještě hůře k sehnání, než tomu bylo v různých obdobích u současné konzole.

Obrázek: Nové Nintendo Switch bude hitem: Vylepšená konzole dostane OLED displej

Rozdíly v designu jsou minimální. Foto: Se souhlasem společnosti Nintendo

Od vydání původního Switche v roce 2017 vydalo Nintendo revidovaný model s delší výdrží na baterii. V roce 2019 také vydalo model Switch Lite, který je určen pouze pro handheld hraní. Nyní, o dva roky později, se firma vydává opačným směrem. Novinka bude stát 350 USD (kolem 7 500 Kč) a dorazí na trh 8. října. Ceny pro český trh zatím distributor neoznámil.

Zdroje: 1, 2

Obrázek: Už žádné sankce: OPPO a Ericsson uzavřely globální dohodu o spolupráci v oblasti 5G technologií
Už žádné sankce: OPPO a Ericsson uzavřely globální dohodu o spolupráci v oblasti 5G technologií
Obrázek: Sony A1: Fotoaparát, který vyfotil kulku u hlavy Donalda Trumpa
Sony A1: Fotoaparát, který vyfotil kulku u hlavy Donalda Trumpa
Obrázek: Z dronů do elektrokol: DJI představila špičkový pohon pro elektrokola
Z dronů do elektrokol: DJI představila špičkový pohon pro elektrokola
Obrázek: Předplatné nebude, tvrdí Samsung. Prsten Galaxy Ring může konkurenci zatopit
Předplatné nebude, tvrdí Samsung. Prsten Galaxy Ring může konkurenci zatopit
Obrázek: Mýtus o dedikovaných IP adresách v e-mail marketingu: Opravdu zlepšují doručitelnost?
Mýtus o dedikovaných IP adresách v e-mail marketingu: Opravdu zlepšují doručitelnost?
Obrázek: Přijdou silné bouřky, nebo slabé přeháňky? Přesná aplikace vám to pomůže zjistit
Přijdou silné bouřky, nebo slabé přeháňky? Přesná aplikace vám to pomůže zjistit
Obrázek: Znásobte své finance s AI, nabádají podvodníci Čechy na Facebooku. Jak je nahlásit a ochránit ostatní?
Znásobte své finance s AI, nabádají podvodníci Čechy na Facebooku. Jak je nahlásit a ochránit ostatní?
Obrázek: Česko zasáhnou velmi silné bouřky: Jak ochránit elektroniku a spotřebiče před zničením bleskem?
Česko zasáhnou velmi silné bouřky: Jak ochránit elektroniku a spotřebiče před zničením bleskem?