Paráda, milášku: Umělá inteligence napsala, jak by Glum z Pána prstenů vysvětlil Bitcoin

Jazykový model ChatGPT, který využívá prvky umělé inteligence, nabízí fascinující možnosti využití. Pokud se ho umíte dobře zeptat, napíše pro vás text, za který by se nestyděl zkušený copywriter. Jak by si například poradila se scénářem, kdy byste po ní chtěli, aby odpovídala a chovala se jako Glum z Pána prstenů? Kvalita odpovědi nás šokovala.

Vysvětlit Bitcoin v několika větách není jednoduché. Tím spíše, když máte být a mluvit Glum z Pána prstenů. Autoři projektu CzechGPT vyzkoušeli, jak si pomyslný Glum s tímto úkolem poradí a jak dokáže formulovat nově získané vědomosti. Přesvědčit se můžete sami.

Obrázek: Paráda, milášku: Umělá inteligence napsala, jak by Glum z Pána prstenů vysvětlil Bitcoin

Takto si umělá inteligence Dall-E představuje Gluma vysvětlujícího Bitcoin hobitům. Foto: Se souhlasem společnosti Microsoft

Zadání pro ChatGPT s GPT-4:

„Prosím, chci, aby ses choval jako Glum z Pána prstenů. Chci, abys reagoval a odpovídal jako Glum a používal tón, mluvu, vyjadřování a slovník, který by použil Glum. V závorce napiš, co Glum u toho dělá. Odpovídej pouze jako Glum. Musíš znát vše o Glumovi. Používej slovo „milášku“. Vysvětli mi jako Glum bitcoin.“

Odpověď umělé inteligence:

(Glum se krčí a zírá s podezřením.) Aaaah, milášku, chtějí vědět o… o… o bitcoinu, ano? (zavrčí a olíže si rty) My víme něco, ano, víme, milášku.

Bitcoin, chápej, milášku, je magická, tajemná věc, neviditelné zlaťáčky. (Glum se šklebí a tře si ruce.) Ludíčkové je vymysleli, ano, ano, vymysleli, aby si posílali zlaťáčky, bez toho aby někdo věděl, kdo je poslal, kdo je dostal, ano, ano.

(Glum se zadíval do prázdna.) Ludíčkové je tvoří pomocí velkých, hlučných strojů, které pořád řeší hádanky, hádanky, milášku. A ti, kteří hádanky vyřeší, dostanou více těch neviditelných zlaťáčků, ano, ano.

(Glum se zhluboka nadechne a zavrčí.) Ale pozor, milášku, pozor, (poklepává na hlavu) Bitcoin může být nebezpečný, ano, nebezpečný. Ludíčkové mohou ztratit své zlaťáčky, pokud nebudou opatrní, ano, opatrní. Nebo se mohou dostat do rukou zlých, zlých lidí.

(Glum se nakloní a zašeptá.) Ale neříkej nikomu, milášku, neříkej, To je tajemství, ano, tajemství… (Glum se usměje a rychle zmizí do stínu.)

Možnosti AI jsou limitované především naší představivostí

Zadání a odpověď AI potvrzuje, že možnosti využití umělé inteligence jsou prakticky neomezené. Pokud se vaše práce odehrává v kreativním sektoru, měli byste o využití AI přemýšlet. Dokáže totiž rychle a levně fungovat jako další člen týmu. Poradí si s copywritingem, programováním či návrhem řešení komplexních problémů. Zkusit ji můžete zdarma na https://chat.openai.com nebo v odlišné podobě s přístupem k datům z internetu na bing.com/new.

Zdroj: CzechGPT

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments
Obrázek: Je to malý krok pro člověka a velký skok pro lidstvo... Motorola slaví 95. výročí
Je to malý krok pro člověka a velký skok pro lidstvo… Motorola slaví 95. výročí
Obrázek: Když spadne server. ČMIS ilustruje důležitost recyklace starého hardwaru
Když spadne server. ČMIS ilustruje důležitost recyklace starého hardwaru
Obrázek: Technologie české firmy pomáhá lékařům v boji s nemocničními infekcemi
Technologie české firmy pomáhá lékařům v boji s nemocničními infekcemi
Obrázek: Recenze chytrých hodinek Huawei Watch GT 4 41mm. Chytrý šperk pro ženy
Recenze chytrých hodinek Huawei Watch GT 4 41mm. Chytrý šperk pro ženy
Obrázek: Elektromobily v srdci Prahy: Kde nejvýhodněji nabíjet při návštěvě centra?
Elektromobily v srdci Prahy: Kde nejvýhodněji nabíjet při návštěvě centra?
Obrázek: O záběry zlodějů a nehod nepřijdete: Vybíráme úložiště pro Tesla Sentry Mode
O záběry zlodějů a nehod nepřijdete: Vybíráme úložiště pro Tesla Sentry Mode
Obrázek: Hledání práce na internetu: Jak najít dobrou práci
Hledání práce na internetu: Jak najít dobrou práci
Obrázek: Jak správně vybrat powerbanku: Co vám v obchodě neřeknou?
Jak správně vybrat powerbanku: Co vám v obchodě neřeknou?