PayPal vyslyšel volání Ukrajiny, umožní posílání plateb a zároveň ruší poplatky

Společnost PayPal rozšiřuje své služby a umožní svým uživatelům posílat peníze Ukrajincům. Před tímto rozšířením mohli uživatelé na Ukrajině používat službu PayPal pouze k posílání peněz ze země. Rozšíření umožňuje ukrajinským majitelům účtů PayPal posílat a přijímat platby od přátel a rodiny z celého světa.

Ukrajinští zákazníci, kteří obdrží peníze do své peněženky PayPal, budou moci tyto prostředky převést na svůj bankovní účet propojením způsobilé debetní nebo kreditní karty Mastercard nebo Visa.

Společnost PayPal rovněž oznámila, že do 30. června dočasně ruší poplatky pro zákazníky, kteří posílají prostředky na ukrajinské účty PayPal nebo přijímají prostředky na ukrajinské účty PayPal. Xoom, což je služba společnosti pro mezinárodní převody, rovněž upouští od transakčních poplatků za platby zaslané příjemcům na Ukrajině.

Ukrajina se nebojí říct si o pomoc

Oznámení společnosti PayPal následuje po žádosti ukrajinské vlády, která požádala platební společnost o aktivaci služeb, které by lidem v zemi zužované válkou umožnily přístup k platbám.

Místopředseda ukrajinské vlády a ministr pro digitální transformaci Mychajlo Fedorov na Twitteru ocenil tento krok a sdílel dopis, který od společnosti PayPal obdržel.

Naše týmy intenzivně pracovaly na tom, aby zjistily, jak by společnost PayPal mohla Ukrajincům co nejlépe a nejrychleji pomoci,“ píše se v dopise společnosti PayPal. „Naše služby umožní lidem na Ukrajině přijímat peníze od jejich přátel a příbuzných z celého světa. Pomůže také ukrajinským uprchlíkům v jiných zemích, aby mohli obdržet peníze, které mohou použít nebo vybrat v místě, kde se právě nacházejí.“

Ukrajinští zákazníci budou moci ze své ukrajinské peněženky PayPal posílat a přijímat prostředky v USD, CAD, GBP a EUR. Jakmile zákazník převede své prostředky z peněženky PayPal na platební kartu, budou peníze k dispozici v měně přiřazené k této kartě. Služba je již aktivní.

Ukrajina si již dříve řekla o pomoc např. Elonu Muskovi, který žádost o aktivaci satelitního internetu Starlink vyslyšel a zaslal na Ukrajinu několik zásilek sad pro satelitní připojení k internetu. Muskův Starlink také provedl několik úprav hardwaru tak, aby jej bylo možné využívat v polních podmínkách.

Rusko bez platebních služeb, Ukrajina získává nové

Dnešní oznámení přichází poté, co společnost PayPal začátkem tohoto měsíce ukončila poskytování služeb v Rusku. PayPal není jedinou platební společností, která se z této země stáhla, protože Mastercard i Visa pozastavily v Rusku své platební služby.

Obrázek: PayPal vyslyšel volání Ukrajiny, umožní posílání plateb a zároveň ruší poplatky

Zatímco Rusko o řadu zahraničních platebních služeb přišlo, Ukrajina se dočkala urychlené aktivace nových. Foto: Freepik

Od začátku války lidé hledají způsoby, jak Ukrajině finančně pomoci. Generální ředitel společnosti Airbnb Brian Chesky uvedl, že někteří lidé po celém světě si rezervují ubytování v Airbnb na Ukrajině, aniž by v nich měli v úmyslu bydlet, aby mohli poslat finanční pomoc hostitelům v zemi. Ukrajina také obdržela dary v kryptoměnách v hodnotě desítek milionů dolarů od lidí, kteří chtějí pomoci jejímu válečnému úsilí proti Rusku.

Zdroj: PayPal

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments
Obrázek: Vyznáte se v USB? Nová označení mají vše zjednodušit
Vyznáte se v USB? Nová označení mají vše zjednodušit
Obrázek: Amazon představil první čtečku Kindle se stylusem a budík mapující spánek
Amazon představil první čtečku Kindle se stylusem a budík mapující spánek
Obrázek: Hledáte výkonný notebook pro kreativní vyžití? Řada Studio je špičkou v oboru
Hledáte výkonný notebook pro kreativní vyžití? Řada Studio je špičkou v oboru
Obrázek: Jak na škody způsobené umělou inteligencí? EU upraví legislativu
Jak na škody způsobené umělou inteligencí? EU upraví legislativu
Obrázek: Co je to spyware a jak se proti němu bránit?
Co je to spyware a jak se proti němu bránit?
Obrázek: BeReal: Jak funguje sociální síť bez přetvářky?
BeReal: Jak funguje sociální síť bez přetvářky?
Obrázek: Přečtěte si příchozí zprávu, aniž by to kdokoliv věděl
Přečtěte si příchozí zprávu, aniž by to kdokoliv věděl
Obrázek: Jak zmizet z internetu beze stopy?
Jak zmizet z internetu beze stopy?