Nic lepšího Samsung v nabídce nemá: Víme vše o novém fotomobilu Galaxy S23 Ultra

Nejlépe vybavený smartphone Samsungu už není tajemstvím. Uživatelé se mohou těšit na nejpokročilejší fotoaparát, dlouhou výdrž a prémiové funkce v čele se zabudovaným dotykovým perem S Pen pro pohodlné ovládání. Vedle výkonu bohužel narostla také česká cena. 

Smartphone Samsung S23 Ultra byl představen na konferenci Samsung Galaxy Unpacked v americkém San Franciscu. Zařízení zaujme zabudovaným dotykovým perem, velkým 6,8″ displejem s ultrajemným rozlišením a zaoblenými okraji, 200Mpx fotoaparátem a 5000mAh baterií.

Obrázek: Nic lepšího Samsung v nabídce nemá: Víme vše o novém fotomobilu Galaxy S23 Ultra

Nejlepší fotomobil od Samsungu je díky rozměrům vhodný především do velké pánské ruky. Foto: Ondřej Košťál, redakce inSmart.cz

 

V čem je 200Mpx fotoaparát telefonu unikátní?

Vůbec poprvé v řadě Samsung Galaxy model Galaxy S23 Ultra nabízí snímač s technologií Adaptive Pixel s výsledným rozlišením 200 megapixelů, který dokáže zaznamenat jakoukoliv scénu s perfektní jemností. K souběžnému zpracování obrazu ve vysokém rozlišení v několika úrovních používá technologii zvanou pixel binning.

Na první pohled se design příliš nezměnil. Největší rozdíl je patrný v zaoblení displeje a okrajů telefonu. Kulatá nyní není celá boční strana, ale pouze její část. Díky rovné hraně se zařízení lépe drží a zvětšila se i plocha displeje, který je zaoblený tak, aby vzniklo co nejvíce rovné plochy pro pohodlnou práci s dotykovým perem. Foto: Redakce inSmart.cz

  • Ve slabém světle nebo v situacích, kde by za normálních okolností byly videozáznamy rozostřené, se u modelu Galaxy S23 Ultra uplatní duální optický stabilizátor obrazu (OIS) fungující ve všech směrech.
  • Během nahrávání videozáznamů v ultravysokém rozlišení 8K rychlostí 30 snímků za sekundu lze nastavit širší úhel záběru, takže záznamy vypadají zcela profesionálně.
  • Každý detail v záběru analyzuje vyspělá umělá inteligence – neuniknou jí ani zdánlivě nenápadné prvky jako oči nebo vlasy. Díky této analýze na fotografiích líp vynikají jedinečné osobní rysy zobrazených lidí.
  • Aby byly záznamy skutečně dokonalé, je k dispozici nová funkce 360 Audio Recording, která ve sluchátkách Galaxy Buds2 Pro vytváří prostorový zvuk.

Čip na míru aneb Snapdragon 8 Gen 2 Mobile Platform for Galaxy

Celá řada Galaxy S23 přichází se skvělým výkonem, o který se stará zbrusu nová technologie Snapdragon 8 Gen 2 Mobile Platform for Galaxy. V čem se liší od verze běžně dostupné ostatním výrobcům? Samsung ve spolupráci se společností Qualcomm připravil přetaktovanou verzi čipu. Čip má hlavní CPU jádro taktované na 3,36 GHz (místo 3,2 GHz) a GPU Adreno 740 taktované na 719 MHz (místo 680 MHz). Smartphony se tak svým výkonem hodí na hraní, a to i díky práci umělé inteligence i dosud nejrychlejší mobilní grafiky. Oproti předchozí generaci výkon narostl o cca 40 %, což je podstatný rozdíl.

WP DataTables

Galaxy S23 Ultra se začne s nižšími kapacitami na českém trhu prodávat 6. února, od 17. února pak ve variantě s vyššími kapacitami. Zákazníci, kteří si v období od 1. 2. do 16. 2. 2023 (včetně) nebo do vyprodání zásob koupí mobilní telefon Galaxy S23, S23+ nebo S23 Ultra získají model s dvojnásobně vyšší kapacitou paměti za cenu modelu s kapacitou nižší.

WP DataTables

Zdroj: TK Samsung
Foto: Ondřej Košťál, redakce inSmart.cz

Obrázek: Recenze chytrých hodinek Huawei Watch Fit 3: Styl, funkce a výdrž za skvělou cenu
Recenze chytrých hodinek Huawei Watch Fit 3: Styl, funkce a výdrž za skvělou cenu
Obrázek: Konec legendy: Komunikátor ICQ po 27 letech definitivně končí
Konec legendy: Komunikátor ICQ po 27 letech definitivně končí
Obrázek: Čipy v pucích na hokejovém mistrovství: Co konkrétně sledují a jak fungují?
Čipy v pucích na hokejovém mistrovství: Co konkrétně sledují a jak fungují?
Obrázek: Historický večer pro český internet: Vítězný zápas Česka s USA vygeneroval rekordní přenos dat
Historický večer pro český internet: Vítězný zápas Česka s USA vygeneroval rekordní přenos dat
Obrázek: Explozí na třídicích linkách přibývá. Kam vyhazovat elektronické hračky a jak je třídit?
Explozí na třídicích linkách přibývá. Kam vyhazovat elektronické hračky a jak je třídit?
Obrázek: Tuhle chybu dělá většina z nás: Datum narození jako heslo nepoužívejte
Tuhle chybu dělá většina z nás: Datum narození jako heslo nepoužívejte
Obrázek: Allegro Smart! Week poprvé v Česku: Ušetřit můžete tisíce, vybrali jsme pro vás nejzajímavější produkty
Allegro Smart! Week poprvé v Česku: Ušetřit můžete tisíce, vybrali jsme pro vás nejzajímavější produkty
Obrázek: Kde sledovat mistrovství světa v hokeji? Online v prohlížeči, na mobilu i v PC bez internetu
Kde sledovat mistrovství světa v hokeji? Online v prohlížeči, na mobilu i v PC bez internetu