Nic lepšího Samsung v nabídce nemá: Víme vše o novém fotomobilu Galaxy S23 Ultra

Nejlépe vybavený smartphone Samsungu už není tajemstvím. Uživatelé se mohou těšit na nejpokročilejší fotoaparát, dlouhou výdrž a prémiové funkce v čele se zabudovaným dotykovým perem S Pen pro pohodlné ovládání. Vedle výkonu bohužel narostla také česká cena. 

Smartphone Samsung S23 Ultra byl představen na konferenci Samsung Galaxy Unpacked v americkém San Franciscu. Zařízení zaujme zabudovaným dotykovým perem, velkým 6,8″ displejem s ultrajemným rozlišením a zaoblenými okraji, 200Mpx fotoaparátem a 5000mAh baterií.

Obrázek: Nic lepšího Samsung v nabídce nemá: Víme vše o novém fotomobilu Galaxy S23 Ultra

Nejlepší fotomobil od Samsungu je díky rozměrům vhodný především do velké pánské ruky. Foto: Ondřej Košťál, redakce inSmart.cz

 

V čem je 200Mpx fotoaparát telefonu unikátní?

Vůbec poprvé v řadě Samsung Galaxy model Galaxy S23 Ultra nabízí snímač s technologií Adaptive Pixel s výsledným rozlišením 200 megapixelů, který dokáže zaznamenat jakoukoliv scénu s perfektní jemností. K souběžnému zpracování obrazu ve vysokém rozlišení v několika úrovních používá technologii zvanou pixel binning.

Na první pohled se design příliš nezměnil. Největší rozdíl je patrný v zaoblení displeje a okrajů telefonu. Kulatá nyní není celá boční strana, ale pouze její část. Díky rovné hraně se zařízení lépe drží a zvětšila se i plocha displeje, který je zaoblený tak, aby vzniklo co nejvíce rovné plochy pro pohodlnou práci s dotykovým perem. Foto: Redakce inSmart.cz

  • Ve slabém světle nebo v situacích, kde by za normálních okolností byly videozáznamy rozostřené, se u modelu Galaxy S23 Ultra uplatní duální optický stabilizátor obrazu (OIS) fungující ve všech směrech.
  • Během nahrávání videozáznamů v ultravysokém rozlišení 8K rychlostí 30 snímků za sekundu lze nastavit širší úhel záběru, takže záznamy vypadají zcela profesionálně.
  • Každý detail v záběru analyzuje vyspělá umělá inteligence – neuniknou jí ani zdánlivě nenápadné prvky jako oči nebo vlasy. Díky této analýze na fotografiích líp vynikají jedinečné osobní rysy zobrazených lidí.
  • Aby byly záznamy skutečně dokonalé, je k dispozici nová funkce 360 Audio Recording, která ve sluchátkách Galaxy Buds2 Pro vytváří prostorový zvuk.

Čip na míru aneb Snapdragon 8 Gen 2 Mobile Platform for Galaxy

Celá řada Galaxy S23 přichází se skvělým výkonem, o který se stará zbrusu nová technologie Snapdragon 8 Gen 2 Mobile Platform for Galaxy. V čem se liší od verze běžně dostupné ostatním výrobcům? Samsung ve spolupráci se společností Qualcomm připravil přetaktovanou verzi čipu. Čip má hlavní CPU jádro taktované na 3,36 GHz (místo 3,2 GHz) a GPU Adreno 740 taktované na 719 MHz (místo 680 MHz). Smartphony se tak svým výkonem hodí na hraní, a to i díky práci umělé inteligence i dosud nejrychlejší mobilní grafiky. Oproti předchozí generaci výkon narostl o cca 40 %, což je podstatný rozdíl.

Galaxy S23 Ultra se začne s nižšími kapacitami na českém trhu prodávat 6. února, od 17. února pak ve variantě s vyššími kapacitami. Zákazníci, kteří si v období od 1. 2. do 16. 2. 2023 (včetně) nebo do vyprodání zásob koupí mobilní telefon Galaxy S23, S23+ nebo S23 Ultra získají model s dvojnásobně vyšší kapacitou paměti za cenu modelu s kapacitou nižší.

Zdroj: TK Samsung
Foto: Ondřej Košťál, redakce inSmart.cz

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments
Obrázek: Žijeme v Matrixu? Vědci odhalili, jak z případné simulace uniknout
Žijeme v Matrixu? Vědci odhalili, jak z případné simulace uniknout
Obrázek: Důležitý průlom: Vědci z ČVUT úspěšně uložili elektřinu v kamenném prachu
Důležitý průlom: Vědci z ČVUT úspěšně uložili elektřinu v kamenném prachu
Obrázek: Zemřel Gordon Moore, otec mikroprocesorů a architekt digitálního věku
Zemřel Gordon Moore, otec mikroprocesorů a architekt digitálního věku
Obrázek: Ambiciózní plán dostat raketu z 3D tiskárny na oběžnou dráhu selhal. Jakou budoucnost má projekt amerického startupu?
Ambiciózní plán dostat raketu z 3D tiskárny na oběžnou dráhu selhal. Jakou budoucnost má projekt amerického startupu?
Obrázek: Co dokáže umělá inteligence? Vyfotíte obsah chladničky a ona připraví recepty
Co dokáže umělá inteligence? Vyfotíte obsah chladničky a ona připraví recepty
Obrázek: Podvodníci jsou v okrádání lidí čím dál lepší: Už se naučili česky a vytváří pěkné kopie webů
Podvodníci jsou v okrádání lidí čím dál lepší: Už se naučili česky a vytváří pěkné kopie webů
Obrázek: Jak nainstalovat Windows 11 bez Microsoft účtu? Pomůže chytrý trik
Jak nainstalovat Windows 11 bez Microsoft účtu? Pomůže chytrý trik
Obrázek: Tajné kódy na Netflix: Jak najít a sledovat skryté filmy a seriály?
Tajné kódy na Netflix: Jak najít a sledovat skryté filmy a seriály?