Nové hodinky Samsung Galaxy Watch5 a Watch5 Pro vydrží déle a lépe si posvítí na váš spánek

Galaxy Watch5 a Galaxy Watch5 Pro jsou nejlepšími chytrými hodinkami Samsungu v historii. Přináší vylepšené monitorování zdravotních údajů, vyšší odolnost a konečně také delší výdrž na jedno nabití baterie. Jaké jsou?

Samsung představil vedle chytrých sluchátek a skládacích telefonů také dvojici chytrých hodinek. Stejně jako u předchozích generací jsou hlavním tahákem fitness a zdravotní funkce vycházející z použité technologie Samsung BioActive Sensor využívající hned několik senzorů. Konkrétně jde o EKG, BIA senzor pro analýzu skladby těla a optický senzor okysličení krve a srdečního tepu. Hodinky navíc dokáží měřit krevní tlak a tělesnou teplotu.

Oba modely pohání operační systém Wear OS 3.5 a na český trh se podívají i ve variantě s LTE a eSIM. Verze Pro dorazí bez LTE. Díky tomu bude možné pod jedním číslem možné zvedat hovory ze zápěstí i z telefonu, což je ideální kombinace nejen pro sportovce.

Obrázek: Nové hodinky Samsung Galaxy Watch5 a Watch5 Pro vydrží déle a lépe si posvítí na váš spánek

Nové hodinky míří na trh i ve variantě Pro. Nechybí LTE varianty a menší dámská verze. Foto: Redakce inSmart.cz

Velký důraz výrobce u nové generace svých wearables klade na analýzu spánku a spánkový koučink. Jakou výbavu mají nové modely? 

Galaxy Watch5 osvědčená klasika

Hodinky budou dostupné v dvojici tradičních velikosti 40 a 44 mm. Větší varianta má rozměry 43,3 × 44,4 × 9,8 mm a váží 33,5 g. Do většího těla se vešel 1,4″ (34,6 mm) 450×450 Super AMOLED displej s funkcí Always On. Baterie si polepšila na nynějších 410 mAh, což odpovídá přibližně 2 dnům běžného používání.

Menší model má rozměry 39,3 × 40,4 × 9,8 mm a váží 28,7 g. Do menšího těla výrobce sáhl po 1,2″ (30,4 mm) 396×396 Super AMOLED Always On displeji. Kvůli 284mAh baterii lze očekávat výdrž přibližně 1 den. Potěší krytí IP68 s odolností do 5 ATM, díky čemuž se lze s hodinkami bezpečně sprchovat a plavat.

Obrázek: Nové hodinky Samsung Galaxy Watch5 a Watch5 Pro vydrží déle a lépe si posvítí na váš spánek

Barevných variant nabídne Samsung hned několik. Vyberou si obě pohlaví. Foto: Se souhlasem Samsung

O dostatek výkonu se v základním i Pro modelu stará čip Exynos W920 Dual-Core 1,18 GHz, který doplňuje 1,5 GB RAM a 16GB úložiště.

Pečlivý dohled nad kvalitou spánku

Galaxy Watch5 monitoruje díky funkci Sleep Scores jednotlivé spánkové fáze, dokáže detekovat chrápání i hladinu kyslíku v krvi. Kdo chce, může využít i vyspělý program trénink spánku Sleep Coaching zaměřený na vylepšení spánkového režimu – trvá měsíc a je šitý na míru jednotlivým uživatelům a jejich zvykům. Umělá inteligence postupně určí, jakému zvířeti odpovídají vaše spánkové návyky a dále doporučí vhodné změny.

Hodinky lze propojit s chytrou domácností SmartThings a získat tak přístup k ovládání dalších scén a spotřebičů.

Chytré hodinky řady Galaxy Watch5 nabízejí vedle měření sportovních aktivit také monitoring regenerační fáze po fyzické aktivitě. O celkové stavbě těla, a tím pádem i celkovém zdraví toho hodně prozradí funkce měření složení těla – uživatel zjistí přesný poměr jednotlivých složek organismu (tuky, svaly) a na základě tohoto měření si může stanovit osobní plán cvičení. Samozřejmostí je dlouhodobé sledování a hodnocení vývoje. V klidové fázi po výkonu pak přijdou vhod třeba data o trendech v srdeční činnosti, případně doporučení ohledně pitného režimu na základě intenzity pocení.

A majitelé se nemusejí obávat ani vybité baterie či poškození v náročných terénních podmínkách. Baterie Galaxy Watch5 má o 13 % větší kapacitu akumulátoru a po pouhých osmi minutách nabíjení zvládne sledovat osmihodinový spánek, dobíjení je tedy o 30 % rychlejší než u předchozího modelu Galaxy Watch4.

Co se týče ochrany, poprvé v historii chytrých hodinek Samsung nový model vybavil displejem se safírovým sklem Sapphire Crystal, jehož vnější vrstva je o 60 % tvrdší, takže se s hodinkami nemusíte bát ani při náročnějších sportech. Sklo modelu Watch5 odpovídá úrovni tvrdosti 8.

Obrázek: Nové hodinky Samsung Galaxy Watch5 a Watch5 Pro vydrží déle a lépe si posvítí na váš spánek

Hodinky lze sladit s novými sluchátky. Foto: Redakce inSmart.cz

Nechybí hlasové ovládání přes Asistenta Google a brzy dorazí také mapy Google přímo na displeji bez nutnosti připojení k telefonu. Rozhraní One UI Watch4.5 umožňuje mimo jiné psát texty na plnohodnotné klávesnici, kromě toho díky němu lze snadněji volat a ocení ho i uživatelé s problémy se zrakem či sluchem.

Galaxy Watch5 Pro: To nejlepší na zápěstí od Samsungu

Novou vlajkovou lodí na poli chytrých hodinek jsou Watch 5 Pro vyrobené z titanu. Opravdu odolné chytré hodinky dostaly do vínku tvrdé safírové sklo Sapphire Crystal, které je díky tvrdosti na úrovni 9 a vyčuhujícímu kroužku opravdu těžké poškrábat. 1,4″ (34,6 mm) Super AMOLED displej s rozlišením 450×450 pixelů je tak lépe chráněný. Aktivnější uživatelé se díky použitým materiálům nemusí bát, že by jejich hodinky po několika měsících pokrývaly hluboké škrábance, jako tomu bylo u některých dřívějších modelů.

Samsung dokonce u verze Pro nabízí speciální odolný kryt, který je vhodný pro všechny, kdo by si chytré hodinky chtěli vzít např. na lezení po skalách a další extrémní sporty. Kryt hodinky a displej dodatečně chrání před nárazy a poškrábáním.

Nejdelší výdrž na baterii v historii značky

Cílovou skupinu z řad sportovců a dobrodruhů potvrzuje také prodloužená výdrž a speciální řemínek s překlápěcí sponou. Watch5 Pro mají vůbec nejdelší výdrž na baterii ze všech modelů Galaxy Watch. Díky baterii s kapacitou 590 mAh vydrží na nabití až 3 dny aktivního používání.

Nabíjení baterie probíhá bezdrátově. Nestačí však běžná QI nabíječka, ale zapotřebí je podpora standardu WPC. Telefony Samsungu podporují WPC i reverzně a hodinky je tak možné nabíjet přímo z telefonu.

Hodinky se díky větším rozměrům 45,4 x 45,4 x 10,5 mm a váze 46,5 g hodí spíše na pánské ruce. To ostatně potvrzuje pouze černá a šedá barevná varianta. Šikovnou funkcí je záznam trasy, kdy dokáží hodinky zaznamenat GPS souřadnice cesty a v případě, že byste se ztratili, vás navedou zpět do výchozí destinace.

Dostupnost a ceny

Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch5 a Galaxy Watch5 Pro se začnou v České republice prodávat od 26. srpna 2022. Galaxy Watch5 40mm bude možné zakoupit v grafitové, růžovo-zlaté a stříbrné (s fialovým páskem) barvě. Galaxy Watch5 44mm budou k dostání v grafitové, safírově modré a stříbrné (s bílým páskem) barvě. Na dobrodruhy se zájmem o stylové, odolné a výkonné hodinky pak čeká model Galaxy Watch5 Pro. Ten se bude prodávat v černé a šedé titanové variantě s průměrem 45 mm.

WP DataTables

Zdroj: Samsung Unpacked

Obrázek: Čtyřnohý společník pro astronauty. NASA vyvíjí nové roboty pro kosmické mise
Čtyřnohý společník pro astronauty. NASA vyvíjí nové roboty pro kosmické mise
Obrázek: Český zdicí robot naživo: Je překvapivě pomalý, na rozdíl od lidí ale nepotřebuje odpočívat
Český zdicí robot naživo: Je překvapivě pomalý, na rozdíl od lidí ale nepotřebuje odpočívat
Obrázek: Pohled do útrob Apple Vision Pro vs. Meta Quest 3: Co ukazují snímky z CT?
Pohled do útrob Apple Vision Pro vs. Meta Quest 3: Co ukazují snímky z CT?
Obrázek: Vylepšená služba Google Find My Device najde ztracená sluchátka, lokátory i vypnuté telefony
Vylepšená služba Google Find My Device najde ztracená sluchátka, lokátory i vypnuté telefony
Obrázek: Tesla v ČR otevřela své rychlonabíječky pro všechny elektromobily. Jak nabíjet na Superchargeru?
Tesla v ČR otevřela své rychlonabíječky pro všechny elektromobily. Jak nabíjet na Superchargeru?
Obrázek: Noční fotografie s vivo X100 Pro: Jak fotit v noci se smartphonem jako profík?
Noční fotografie s vivo X100 Pro: Jak fotit v noci se smartphonem jako profík?
Obrázek: Recenze robotického vysavače TESLA RoboStar iQ700 s laserovou navigací: Čistá domácnost bez námahy?
85%
Recenze robotického vysavače TESLA RoboStar iQ700 s laserovou navigací: Čistá domácnost bez námahy?
Obrázek: Zažijte budoucnost už dnes: Nainstalujte si umělou inteligenci Gemini do telefonu s Androidem
Zažijte budoucnost už dnes: Nainstalujte si umělou inteligenci Gemini do telefonu s Androidem