Nové hodinky Samsung Galaxy Watch5 a Watch5 Pro vydrží déle a lépe si posvítí na váš spánek

Galaxy Watch5 a Galaxy Watch5 Pro jsou nejlepšími chytrými hodinkami Samsungu v historii. Přináší vylepšené monitorování zdravotních údajů, vyšší odolnost a konečně také delší výdrž na jedno nabití baterie. Jaké jsou?

Samsung představil vedle chytrých sluchátek a skládacích telefonů také dvojici chytrých hodinek. Stejně jako u předchozích generací jsou hlavním tahákem fitness a zdravotní funkce vycházející z použité technologie Samsung BioActive Sensor využívající hned několik senzorů. Konkrétně jde o EKG, BIA senzor pro analýzu skladby těla a optický senzor okysličení krve a srdečního tepu. Hodinky navíc dokáží měřit krevní tlak a tělesnou teplotu.

Oba modely pohání operační systém Wear OS 3.5 a na český trh se podívají i ve variantě s LTE a eSIM. Verze Pro dorazí bez LTE. Díky tomu bude možné pod jedním číslem možné zvedat hovory ze zápěstí i z telefonu, což je ideální kombinace nejen pro sportovce.

Obrázek: Nové hodinky Samsung Galaxy Watch5 a Watch5 Pro vydrží déle a lépe si posvítí na váš spánek

Nové hodinky míří na trh i ve variantě Pro. Nechybí LTE varianty a menší dámská verze. Foto: Redakce inSmart.cz

Velký důraz výrobce u nové generace svých wearables klade na analýzu spánku a spánkový koučink. Jakou výbavu mají nové modely? 

Galaxy Watch5 osvědčená klasika

Hodinky budou dostupné v dvojici tradičních velikosti 40 a 44 mm. Větší varianta má rozměry 43,3 × 44,4 × 9,8 mm a váží 33,5 g. Do většího těla se vešel 1,4″ (34,6 mm) 450×450 Super AMOLED displej s funkcí Always On. Baterie si polepšila na nynějších 410 mAh, což odpovídá přibližně 2 dnům běžného používání.

Menší model má rozměry 39,3 × 40,4 × 9,8 mm a váží 28,7 g. Do menšího těla výrobce sáhl po 1,2″ (30,4 mm) 396×396 Super AMOLED Always On displeji. Kvůli 284mAh baterii lze očekávat výdrž přibližně 1 den. Potěší krytí IP68 s odolností do 5 ATM, díky čemuž se lze s hodinkami bezpečně sprchovat a plavat.

Obrázek: Nové hodinky Samsung Galaxy Watch5 a Watch5 Pro vydrží déle a lépe si posvítí na váš spánek

Barevných variant nabídne Samsung hned několik. Vyberou si obě pohlaví. Foto: Se souhlasem Samsung

O dostatek výkonu se v základním i Pro modelu stará čip Exynos W920 Dual-Core 1,18 GHz, který doplňuje 1,5 GB RAM a 16GB úložiště.

Pečlivý dohled nad kvalitou spánku

Galaxy Watch5 monitoruje díky funkci Sleep Scores jednotlivé spánkové fáze, dokáže detekovat chrápání i hladinu kyslíku v krvi. Kdo chce, může využít i vyspělý program trénink spánku Sleep Coaching zaměřený na vylepšení spánkového režimu – trvá měsíc a je šitý na míru jednotlivým uživatelům a jejich zvykům. Umělá inteligence postupně určí, jakému zvířeti odpovídají vaše spánkové návyky a dále doporučí vhodné změny.

Hodinky lze propojit s chytrou domácností SmartThings a získat tak přístup k ovládání dalších scén a spotřebičů.

Chytré hodinky řady Galaxy Watch5 nabízejí vedle měření sportovních aktivit také monitoring regenerační fáze po fyzické aktivitě. O celkové stavbě těla, a tím pádem i celkovém zdraví toho hodně prozradí funkce měření složení těla – uživatel zjistí přesný poměr jednotlivých složek organismu (tuky, svaly) a na základě tohoto měření si může stanovit osobní plán cvičení. Samozřejmostí je dlouhodobé sledování a hodnocení vývoje. V klidové fázi po výkonu pak přijdou vhod třeba data o trendech v srdeční činnosti, případně doporučení ohledně pitného režimu na základě intenzity pocení.

A majitelé se nemusejí obávat ani vybité baterie či poškození v náročných terénních podmínkách. Baterie Galaxy Watch5 má o 13 % větší kapacitu akumulátoru a po pouhých osmi minutách nabíjení zvládne sledovat osmihodinový spánek, dobíjení je tedy o 30 % rychlejší než u předchozího modelu Galaxy Watch4.

Co se týče ochrany, poprvé v historii chytrých hodinek Samsung nový model vybavil displejem se safírovým sklem Sapphire Crystal, jehož vnější vrstva je o 60 % tvrdší, takže se s hodinkami nemusíte bát ani při náročnějších sportech. Sklo modelu Watch5 odpovídá úrovni tvrdosti 8.

Obrázek: Nové hodinky Samsung Galaxy Watch5 a Watch5 Pro vydrží déle a lépe si posvítí na váš spánek

Hodinky lze sladit s novými sluchátky. Foto: Redakce inSmart.cz

Nechybí hlasové ovládání přes Asistenta Google a brzy dorazí také mapy Google přímo na displeji bez nutnosti připojení k telefonu. Rozhraní One UI Watch4.5 umožňuje mimo jiné psát texty na plnohodnotné klávesnici, kromě toho díky němu lze snadněji volat a ocení ho i uživatelé s problémy se zrakem či sluchem.

Galaxy Watch5 Pro: To nejlepší na zápěstí od Samsungu

Novou vlajkovou lodí na poli chytrých hodinek jsou Watch 5 Pro vyrobené z titanu. Opravdu odolné chytré hodinky dostaly do vínku tvrdé safírové sklo Sapphire Crystal, které je díky tvrdosti na úrovni 9 a vyčuhujícímu kroužku opravdu těžké poškrábat. 1,4″ (34,6 mm) Super AMOLED displej s rozlišením 450×450 pixelů je tak lépe chráněný. Aktivnější uživatelé se díky použitým materiálům nemusí bát, že by jejich hodinky po několika měsících pokrývaly hluboké škrábance, jako tomu bylo u některých dřívějších modelů.

Samsung dokonce u verze Pro nabízí speciální odolný kryt, který je vhodný pro všechny, kdo by si chytré hodinky chtěli vzít např. na lezení po skalách a další extrémní sporty. Kryt hodinky a displej dodatečně chrání před nárazy a poškrábáním.

Nejdelší výdrž na baterii v historii značky

Cílovou skupinu z řad sportovců a dobrodruhů potvrzuje také prodloužená výdrž a speciální řemínek s překlápěcí sponou. Watch5 Pro mají vůbec nejdelší výdrž na baterii ze všech modelů Galaxy Watch. Díky baterii s kapacitou 590 mAh vydrží na nabití až 3 dny aktivního používání.

Nabíjení baterie probíhá bezdrátově. Nestačí však běžná QI nabíječka, ale zapotřebí je podpora standardu WPC. Telefony Samsungu podporují WPC i reverzně a hodinky je tak možné nabíjet přímo z telefonu.

Hodinky se díky větším rozměrům 45,4 x 45,4 x 10,5 mm a váze 46,5 g hodí spíše na pánské ruce. To ostatně potvrzuje pouze černá a šedá barevná varianta. Šikovnou funkcí je záznam trasy, kdy dokáží hodinky zaznamenat GPS souřadnice cesty a v případě, že byste se ztratili, vás navedou zpět do výchozí destinace.

Dostupnost a ceny

Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch5 a Galaxy Watch5 Pro se začnou v České republice prodávat od 26. srpna 2022. Galaxy Watch5 40mm bude možné zakoupit v grafitové, růžovo-zlaté a stříbrné (s fialovým páskem) barvě. Galaxy Watch5 44mm budou k dostání v grafitové, safírově modré a stříbrné (s bílým páskem) barvě. Na dobrodruhy se zájmem o stylové, odolné a výkonné hodinky pak čeká model Galaxy Watch5 Pro. Ten se bude prodávat v černé a šedé titanové variantě s průměrem 45 mm.

Zdroj: Samsung Unpacked

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments
Obrázek: Propouštění u technologických gigantů pokračuje: PayPal propustí až 2 000 lidí
Propouštění u technologických gigantů pokračuje: PayPal propustí až 2 000 lidí
Obrázek: Krizi překonáme díky umělé inteligenci a zelené energii, tvrdí český podnikatel
Krizi překonáme díky umělé inteligenci a zelené energii, tvrdí český podnikatel
Obrázek: Recyklovatelný dům z 3D tiskárny? Chystá se revoluce v bydlení
Recyklovatelný dům z 3D tiskárny? Chystá se revoluce v bydlení
Obrázek: Android AirTag: Google chce vlastní sledovací přívěsek, má být přesnější než Apple
Android AirTag: Google chce vlastní sledovací přívěsek, má být přesnější než Apple
Obrázek: Recenze: Česká čistička vzduchu GARNI 45T OneCare obstála na výbornou
93%
Recenze: Česká čistička vzduchu GARNI 45T OneCare obstála na výbornou
Znečištěný vzduch
Čistíte si doma vzduch? Co znamená PM 2.5 a jaký mohou mít nečistoty vliv na vaše zdraví?
Obrázek: Blíží se kometa, kterou můžete vidět pouze jednou za 50 000 let. Jak ji sledovat?
Blíží se kometa, kterou můžete vidět pouze jednou za 50 000 let. Jak ji sledovat?
Obrázek: Konec složitostem. Novinka ve WhatsAppu ušetří hodiny se zálohováním
Konec složitostem. Novinka ve WhatsAppu ušetří hodiny se zálohováním