K pracovnímu ThinkPadu jedině ThinkPhone. Nový pracovní smartphone potěšil skvělou výbavou

U příležitosti oslavy 30. výročí značky Lenovo ThinkPad, společnost Motorola představila ThinkPhone, dobře vybavený mobil jako doplněk k notebookům ThinkPad.

ThinkPhone je jedinečnou kombinací předních mobilních inovací společnosti Motorola a dlouholetého poslání společnosti Lenovo poskytovat zákazníkům bezpečnostní řešení. Toto zařízení přichází s působivými parametry a prémiovou specifikací v kombinaci s jedinečným designem. Současně umožňuje bezproblémové propojení s počítači ThinkPad, jakým je například nejnovější ThinkPad X1 Carbon Gen 11, který rovněž obsahuje řadu bezpečnostních vylepšení.

Vlajková loď navržená pro firemní prostředí

S chytrým telefonem ThinkPhone budou mít zákazníci k dispozici kompletní soubor bezpečnostních a podpůrných funkcí, které poskytují bezproblémovou ochranu a kompletní ovladatelnost s podporou platformy ThinkShield. ThinkShield je špičková bezpečnostní platforma, jejímž základem jsou zásadní bezpečnostní pojistky, funkce, specializovaný hardware, software a procesy, které zajišťují bezpečnost celého zařízení.

IT organizace si mohou být jisté, že zařízení jejich společnosti budou chránit integrovaná bezpečnostní řešení založená na vyspělém hardwaru a prémiové umělé inteligenci, jakým je například Moto Threat Defense. Organizace kromě toho mohou jednoduše přidělovat telefony ThinkPhone koncovým uživatelům pomocí funkce Zero Touch a všechny chytré telefony ThinkPhone ve firmě spravovat v nástrojích pro správu zařízení, jakými jsou Moto OEMConfig nebo Moto Device Manager.

Obrázek: K pracovnímu ThinkPadu jedině ThinkPhone. Nový pracovní smartphone potěšil skvělou výbavou

K pracovním notebookům mohou firmy chtít i optimální pracovní zařízení. Foto: Motorola

Nový chytrý telefon se dodává také s aplikací Moto Secure, která slouží jako centrum pro položky související s bezpečností a ochranou soukromí. V kombinaci s nástroji Moto OEMConfig nebo Moto Device Manager mohou systémoví administrátoři na chytrých telefonech ThinkPhone na dálku konfigurovat funkce Moto Secure od nastavení uzamknuté obrazovky přes síťová upozornění až po šifrování osobních identifikačních údajů. ThinkPhone navíc přichází se samostatným procesorem Moto KeySafe provozovaným v operačním systému Android, který přidává další vrstvu zabezpečení pro lepší ochranu nejcitlivějších dat v chytrém telefonu. Izoluje kódy PIN, hesla a kryptografické klíče a ukládá je v prostředí, které je odolné vůči nesprávné manipulaci, čímž údaje chrání zevnitř.

Zařízení má kromě těchto bezpečnostních prvků certifikaci MIL STD 810H1. Jeho vnější schránka je vyrobena z lehkého kompozitu vyztuženého aramidovými vlákny, který je pevnější než ocel. Rám je z hliníkové slitiny v kvalitě splňující požadavky leteckého průmyslu a krycí sklo používá odolný materiál Gorilla Glass Victus. Chytrý telefon díky tomu bez úhony snáší nárazy a pády z výšky až 1,25 metru. ThinkPhone má certifikaci IP68, takže odolává vnikání prachu i ponoření do vody hluboké až 1,5 metru po dobu až 30 minut. Díky tomu nebudete ztrácet čas ani obchodní příležitosti kvůli zbytečným výpadkům systému. A to vše v prémiovém designu s mimořádnou odolností a dlouhou životností. ThinkPhone má také ikonické, nastavitelné červené tlačítko na boční straně s nádherným zpracováním, které poskytuje okamžitý přístup k nejdůležitějším firemním a soukromým aplikacím nebo umožňuje okamžité propojení s jiným přenosným zařízením či osobním počítačem.

Lenovo ThinkPhone od společnosti Motorola představuje konektivitu Think 2 Think na základě platformy Ready For3, která souborem vybraných nástrojů zvyšuje firemním koncovým uživatelům produktivitu, protože jim umožní využívat bezproblémové propojení zařízení ThinkPhone a ThinkPad. Mezi nástroje Think 2 Think patří:

  • Okamžité připojení: Chytrý telefon a osobní počítač bez problémů zjistí, že jsou blízko sebe, a připojí se prostřednictvím Wi-Fi.
  • Jednotná schránka na dokumenty:Bezproblémový přenos zkopírovaného textu nebo nejnovějších fotografií, naskenovaných dokumentů a videí mezi zařízeními vložením do jakékoli aplikace v cílovém zařízení.
  • Jednotná upozornění:Upozornění ztelefonu se okamžitě zobrazují v Centru akcí systému Windows. Kliknutím na upozornění se automaticky spustí příslušná aplikace telefonu na obrazovce osobního počítače.
  • Práce se soubory:Soubory můžete snadno přesouvat mezi chytrým telefonemThinkPhone a osobním počítačem.
  • Streamování aplikací: Jakoukoli aplikaci Android můžete otevřít přímo v osobním počítači.
  • Vyspělá webová kamera:Využívejte výhody výkonných kamer chytrého telefonuThinkPhone a funkcí umělé inteligence. Chytrý telefon lze díky tomu snadno používat jako webovou kameru pro veškeré video hovory.
  • Rychlýhotspot: Připojte se k internetu jedním kliknutím přímo z osobního počítače a využívejte přístup k sítím 5G prostřednictvím chytrého telefonu ThinkPhone.4

Mám velkou radost, že mohu představit Lenovo ThinkPhone, zařízení, které skutečně ztělesňuje důvěryhodnou kvalitu a účelný design notebooků ThinkPad a současně přináší jedinečné nástroje pro zvyšování produktivity a špičkové možnosti zabezpečení a správy zařízení,“ říká Sergio Buniac, prezident společnosti Motorola a senior viceprezident společnosti Lenovo. „Díky svým prémiovým specifikacím a bezproblémové integraci s notebooky ThinkPad bude ThinkPhone v nadcházejících letech maximalizovat zážitky firemních zákazníků.“

Obrázek: K pracovnímu ThinkPadu jedině ThinkPhone. Nový pracovní smartphone potěšil skvělou výbavou

Propojení telefonu s počítačem je dnes běžné. ThinkPhone slibuje užší provázání s ThinkPady. Foto: Motorola

Chytrý telefon ThinkPhone byl po všech stránkách zkonstruován s ohledem na produktivitu. Motorola spolupracovala s partnery, jakým je například společnost Microsoft, aby svým komerčním zákazníkům poskytla nejlepší zážitky v oblasti produktivity a umožnila uživatelům chytrých telefonů ThinkPhone dělat věci jednoduše. Při uvedení na trh se bude ThinkPhone dodávat s předinstalovanými mobilními aplikacemi Microsoft 365, Outlook a Teams. Díky předinstalovaným aplikacím bude jednodušší začít pracovat – najít potřebný obsah a nástroje, upravovat nebo vytvářet nové dokumenty, případně používat funkce vhodné pro přenosná zařízení, které umožňují zákazníkům skenovat PDF pomocí fotoaparátu nebo diktovat dokument hlasem.

Společnosti Motorola a Microsoft také spolupracují na zpřístupnění dalších zážitků včetně přidání funkce „push-to-talk“ prostřednictvím ikonického červeného tlačítka na chytrém telefonu ThinkPhone, které umožňuje uživatelům okamžitou komunikaci v aplikaci Walkie Talkie prostřednictvím programu Microsoft Teams. Obě společnosti spolupracují na tom, aby zaměstnancům usnadnily produktivnější práci odkudkoli prostřednictvím streamování pracovních ploch Windows přímo do zařízení ThinkPhone. Zaměstnanci budou moci používat ThinkPhone k bezpečnějšímu přístupu do svých individualizovaných aplikací Windows a ke svým obsahům a nastavením, aby mohli vykonat více práce, ať pracují kdekoli.

ThinkPhone chce nabídnout to nejlepší

Smartphone využívá mobilní platformu Snapdragon 8+ Gen 1, která zaručuje maximální výkon na práci i zábavu. ThinkPhone je navíc vybaven technologií 5G a kompatibilitou s Wi-Fi 6E, takže může využívat výkony nového standardu 6GHz Wi-Fi, který poskytuje aktuálně nejvyšší rychlosti připojení k internetu.

ThinkPhone přichází s velkým, 6,6“ displejem pOLED FHD+, který dokonale zobrazuje veškerý obsah od složitých informačních panelů až po nekonečná e-mailová vlákna. Díky velkému akumulátoru získají zákazníci více než 36hodinovou výdrž na jedno nabití5. Mohou tak zůstat ve spojení s okolním světem bez ohledu na to, jak daleko cestují. Nastane-li čas pro doplnění elektrické energie, nabídne ThinkPhone 68W univerzální nabíječku TurboPower, která našim zákazníkům poskytne energii na celý den za pouhých několik minut nabíjení. Tato lehká nabíječka kapesních rozměrů je tak výkonná, že dokáže nabíjet také notebooky nebo jakákoli jiná zařízení s rozhraním USB-C.

Obrázek: K pracovnímu ThinkPadu jedině ThinkPhone. Nový pracovní smartphone potěšil skvělou výbavou

ThinkPhone chce zaujmout především firmy a ty, kteří používají notebooky ThinkPad. Foto: Motorola

Společnost Motorola doplnila toto výkonné zařízení o vyspělý fotoaparát s 50Mpx snímačem a technologií Ultra Pixel, který poskytuje špičkovou kvalitu obrazu při každém video hovoru bez ohledu na světelné podmínky. Tato vlajková loď mezi fotoaparáty s technologií Ultra Pixel je ideální pro oživení i těch nejmenších detailů, protože pořizuje fotografie s 32krát větším počtem zaostřovacích pixelů a přesnější snímky projektů, poznámek i náčrtů – a to vše s neuvěřitelnou čistotou a detaily.

Dostupnost zařízení

Chytrý telefon Lenovo ThinkPhone od společnosti Motorola bude v nejbližších měsících dostupný v USA, Evropě, Latinské Americe, na Blízkém východě, v Austrálii a ve vybraných asijských zemích. Cena bude zveřejněna později.

Zdroj: TZ Motorola

Obrázek: Čipy v pucích na hokejovém mistrovství: Co konkrétně sledují a jak fungují?
Čipy v pucích na hokejovém mistrovství: Co konkrétně sledují a jak fungují?
Obrázek: Historický večer pro český internet: Vítězný zápas Česka s USA vygeneroval rekordní přenos dat
Historický večer pro český internet: Vítězný zápas Česka s USA vygeneroval rekordní přenos dat
Obrázek: Explozí na třídicích linkách přibývá. Kam vyhazovat elektronické hračky a jak je třídit?
Explozí na třídicích linkách přibývá. Kam vyhazovat elektronické hračky a jak je třídit?
Obrázek: Co se starými kryty na mobil? Česká značka FIXED dokáže, co jiní ne a vyrábí z nich nové
Co se starými kryty na mobil? Česká značka FIXED dokáže, co jiní ne a vyrábí z nich nové
Obrázek: Explozí na třídicích linkách přibývá. Kam vyhazovat elektronické hračky a jak je třídit?
Explozí na třídicích linkách přibývá. Kam vyhazovat elektronické hračky a jak je třídit?
Obrázek: Tuhle chybu dělá většina z nás: Datum narození jako heslo nepoužívejte
Tuhle chybu dělá většina z nás: Datum narození jako heslo nepoužívejte
Obrázek: Allegro Smart! Week poprvé v Česku: Ušetřit můžete tisíce, vybrali jsme pro vás nejzajímavější produkty
Allegro Smart! Week poprvé v Česku: Ušetřit můžete tisíce, vybrali jsme pro vás nejzajímavější produkty
Obrázek: Kde sledovat mistrovství světa v hokeji? Online v prohlížeči, na mobilu i v PC bez internetu
Kde sledovat mistrovství světa v hokeji? Online v prohlížeči, na mobilu i v PC bez internetu