Samsung míří s řadou telefonů Galaxy S20 na špici: Láká na skvělý 108 Mpx fotoaparát i elegantní model pro ženy

Samsung představil nové modely své vlajkové lodi Galaxy S20, které míří k absolutní špičce. Jaké jsou a co nabízí? Telefon se 100násobným přiblížením a výkonným procesorem Exynos 990 s 16 GB RAM jsme měli možnost otestovat a přinášíme vám první dojmy.

Uniklé snímky odpovídají realitě a svět tak již přibližně týden věděl, jak budou nové modely vypadat. Po stránce designu se nic zásadního neudálo, větších změn jsme se dočkali uvnitř. Řada S20 opět posílila ve svých fotografických schopnostech, poradí si s 8K videem a nabízí vychytávky pro každého, kdo chce obsah na chytrém telefonu nejen konzumovat, ale i vytvářet. Budoucnost podle Samsungu patří 5G, přičemž na český trh, kde není technologii zatím možné využívat, dorazí s podporou 5G jen model Galaxy S20 Ultra.

Obrázek: Samsung míří s řadou telefonů Galaxy S20 na špici: Láká na skvělý 108 Mpx fotoaparát i elegantní model pro ženy

Zleva Galaxy S20, S20 Plus a S20 Ultra

Galaxy S20, Galaxy S20+ i Galaxy S20 Ultra

Samsung dnes v San Francisku oficiálně představil trojici modelů své vlajkové řady Galaxy S. Výrobce si s trojicí nových modelů věří a vedle výbavy z nejvyšší třídy se nebojí ani odvážných cen. Nejvyšší z modelů vyjde na téměř 40 000 Kč. Jaké jsou novinky a v jaké podobě dorazí na český trh?

Obrázek: Samsung míří s řadou telefonů Galaxy S20 na špici: Láká na skvělý 108 Mpx fotoaparát i elegantní model pro ženy

WP DataTables

Galaxy S20 – Velký tak akorát, v růžové bude trhák

Nejmenší z modelů by byl ještě před několika lety považován za obra. 6,2″ model potěší úzkým tělem, díky kterému se dobře drží v ruce. Na trh dorazí ve čtveřici barvených variant. Vzhledem zaujme především modrá a růžová, u které lze očekávat velký zájem ze strany ženského publika. V kombinaci s rozumnými rozměry se totiž jedná o hezké zařízení, které navíc potěší skvělou výbavou.

Obrázek: Samsung míří s řadou telefonů Galaxy S20 na špici: Láká na skvělý 108 Mpx fotoaparát i elegantní model pro ženy

Modelu S20e jsme se letos nedočkali a nejblíže k němu má základní model Galaxy S20 se svými 163 gramy a rozměry 151,7 × 69,1 × 7,9 milimetrů. Tenčí jsou oproti předchozí rámečky, a to až o 40 % a zmenšil se i průstřel.

Samsung u novinek sáhl po Dynamic AMOLED displejích s rozlišením 3 200 × 1 440 pixelů a obnovovací frekvencí 120 Hz. Dotyková vrstva se poté chlubí obnovovací frekvencí 240 Hz, což ocení především hráči mobilních her. Displej s poměrem stran 20:9 samozřejmě chrání tvrzené sklo, v tomto případě Corning Gorilla Glass 6. V displeji se také nachází ultrazvuková čtečka otisků prstů, která je o poznání rychlejší a přesnější než její optická alternativa.

Fotoaparát je u Galaxy S20 středobodem všeho

Všechny modely řady Galaxy S20 jsou vybaveny snímači s vysokým rozlišením. U základního modelu najdeme na zádech trojici snímačů, u verze Plus a Ultra poté přibyl ToF senzor pro lepší snímání hloubky ostrosti a rozšířenou realitu. Modely Galaxy S20 a S20+ nabízí rozlišení 64 megapixelů, Galaxy S20 Ultra se může pochlubit rozlišením 108 megapixelů.

Díky velkému světelnému snímači zvládají telefony zachytit scénu i v horších světelných podmínkách. Nejlépe si s nočním focením samozřejmě poradí model Ultra, který Samsung prezentoval jako svůj smartphone s nejlepším fotoaparátem.

Galaxy S20 Ultra – extrémní ZOOM i výkon

Huaewei se Samsungem se opakovaně předhání v tom, kdo bude mít nejlepší fotomobil na trhu. Nový Galaxy S20 Ultra se snaží nalákat na skvělé parametry, jako je stonásobný digitální ZOOM. Jak ale asi tušíte, jde spíše o zajímavost do tabulky, praktické využití takové přiblížení stejně nemá – výsledná fotografie je při vyšších hodnotách přiblížení nekvalitní. Co je o poznání zajímavější je 10x optický ZOOM, se kterým lze dosáhnout skvělých výsledků.

Obrázek: Samsung míří s řadou telefonů Galaxy S20 na špici: Láká na skvělý 108 Mpx fotoaparát i elegantní model pro ženy

Na zádech zařízení se nachází čtveřice fotoaparátů, mezi nimiž vyčnívá teleobjektiv chlubící se zmíněným ZOOMem. Zajímavou funkcí je automatické zachytávání zajímavého obsahu nazvaný Samsung Single Take. Stačí namířit telefon na scénu, kde se něco zajímavého děje a za využití umělé inteligence dojde k pořízení video a několika momentek. Uživatel si následně pouze vybere, jaké snímky chce zachovat.

Displej se chlubí obnovovací frekvencí 120 snímků za sekundu. To ocení především hráči, pro které budou modely S20 více než dostačující.

WP DataTables

Všechny modely dorazí na český trh 13. března s operačním systémem Android ve verzi 10. Od dnešního dne je také možné provádět předobjednávky. Kdokoliv, kdo si u oficiálních prodejců předobjedná Galaxy S20+ nebo Galaxy S20 Ultra 5G, získá jako bonus nárok na nově představená sluchátka Galaxy Buds+ zdarma. Pro jejich získání je nezbytná registrace na webových stránkách Samsungu.

Konkurence nespí, Samsung to nebude mít lehké

Novinky vypadají velmi dobře a lze očekávat, že se o nich nějakou dobu bude mluvit. Jak ale výrobce poznal na vlastní kůži, český zákazník rád sáhne po dobře vybavených modelech čínských výrobců s atraktivnějším poměrem cena/výkon. I tak si řada Galaxy S20 své místo na trhu najde, ostatně jako každý rok. Samsung míří mezi uživatele, kteří si rádi připlatí za nové technologie a za prémiovou značku.

Obrázek: Recenze chytrých hodinek Huawei Watch Fit 3: Styl, funkce a výdrž za skvělou cenu
Recenze chytrých hodinek Huawei Watch Fit 3: Styl, funkce a výdrž za skvělou cenu
Obrázek: Konec legendy: Komunikátor ICQ po 27 letech definitivně končí
Konec legendy: Komunikátor ICQ po 27 letech definitivně končí
Obrázek: Čipy v pucích na hokejovém mistrovství: Co konkrétně sledují a jak fungují?
Čipy v pucích na hokejovém mistrovství: Co konkrétně sledují a jak fungují?
Obrázek: Historický večer pro český internet: Vítězný zápas Česka s USA vygeneroval rekordní přenos dat
Historický večer pro český internet: Vítězný zápas Česka s USA vygeneroval rekordní přenos dat
Obrázek: Explozí na třídicích linkách přibývá. Kam vyhazovat elektronické hračky a jak je třídit?
Explozí na třídicích linkách přibývá. Kam vyhazovat elektronické hračky a jak je třídit?
Obrázek: Tuhle chybu dělá většina z nás: Datum narození jako heslo nepoužívejte
Tuhle chybu dělá většina z nás: Datum narození jako heslo nepoužívejte
Obrázek: Allegro Smart! Week poprvé v Česku: Ušetřit můžete tisíce, vybrali jsme pro vás nejzajímavější produkty
Allegro Smart! Week poprvé v Česku: Ušetřit můžete tisíce, vybrali jsme pro vás nejzajímavější produkty
Obrázek: Kde sledovat mistrovství světa v hokeji? Online v prohlížeči, na mobilu i v PC bez internetu
Kde sledovat mistrovství světa v hokeji? Online v prohlížeči, na mobilu i v PC bez internetu