Příští rok zřejmě vyjde nové Call of Duty i Battlefield. Slavné značky se pokusí získat zpět přízeň frustrovaných hráčů

V roce 2025 dojde k tvrdému střetu dvou největších stříleček z pohledu první osoby, Call of Duty a Battlefield. Obě hry se pokusí skeptickým a unaveným hráčům prodat pohled na budoucnost virtuálního válčení na konzolích a PC. Obě značky se postupně staly kontroverzními a podle některých hráčů jim dochází dech. Vydání v přibližně stejnou dobu jim může jenom uškodit, nehledě na to, co nabídnou. 

V dnešních dnech se hodně píše (logicky) o na listopad chystaném titulu Call of Duty: Black Ops 6. Jak už to tak chodí, nějaké informace, leč neoficiální, jsou již známy o Call of Duty 2025. Na virtuální bojiště se rovněž chystá zaútočit i Battlefield.

Obě série jsou stejně tak populární jako kontroverzní. Hráče online střílečky z pohledu první osoby unavují nedostatkem inovací a ždímání bankovních účtů recyklováním hratelnosti a již známých map.

Obrázek: Příští rok zřejmě vyjde nové Call of Duty i Battlefield. Slavné značky se pokusí získat zpět přízeň frustrovaných hráčů

Battlefield 2042 sklidil od recenzentů i hráčů ostrou kritiku. Zdroj: Se svolením EA

Letos nás Activision zavede do prostředí války v Perském zálivu. Co se příštího roku týče, s překvapivými informacemi loni přispěchal renomovaný Insider Tom Henderson. Těšit se podle něj můžeme na plnohodnotné pokračování Black Ops II.

To je opravdu překvapivé tvrzení vzhledem k tomu, že díl z podsérie Black Ops vychází letos. Pokračování střílečky z roku 2012 již navíc existuje – známe ho pod názvem Black Ops III. Na Black Ops II ovšem ve skutečnosti tolik nenavazuje.

Příběh se bude podle Hendersona odehrávat pět let po událostech z Black Ops II, tedy v roce 2030. Očekává se, že díl bude unavené hráče lákat spíše nostalgií, napsal server Insider Gaming s tím, že nabídne přepracované mapy z druhého dílu a osvědčené módy.

Battlefield 2025

Je však otázka, zda je tento krok rozumný vzhledem k tomu, že nejen Call of Duty, ale i další série jako Assassin´s Creed vycházejí jako na běžícím pásu a nenabízejí nic nového. V případě Battlefieldu 2042 šlo dokonce o pořádný průšvih.

Šestý díl série sklidil negativní hodnocení u recenzentů i hráčů za katastrofální technický stav po vydání, nezáživnou hratelnost a celkovou prázdnost. CEO Electronic Arts (EA) Andrew Wilson si neúspěch uvědomuje, ale budoucnost Battlefieldu zaručuje.

Obrázek: Příští rok zřejmě vyjde nové Call of Duty i Battlefield. Slavné značky se pokusí získat zpět přízeň frustrovaných hráčů

Série Call of Duty je v očích některých hráčů vyčerpaná. Zdroj: Pixabay

Podle něj pracuje nový ambiciózní tým na návratu značky ve velkém stylu. Cílem EA je zcela přepracovat značku do formy skutečně propleteného ekosystému. Samotná hra se má vrátit ke kořenům – tedy k 64 hráčům na bojišti coby prioritnímu režimu.

Také nabídne nové módy založené na tom, že jednotlivé týmy plní specifické cíle. Jak Call of Duty, tak Battlefiled vsadí na dnes už sice ustupující, ale stále populární režim free-to-play Battle Royale.

Henderson již minulý rok odhadoval datum vydání nového Battlefieldu na rok 2024. Společnost EA nakonec potvrdila vydání v roce 2025. Podle Insider Gaming je možné, že vydání odloží na rok 2026.

Když vyjde nový díl Call of Duty, hráči jsou už na jaře dalšího roku hladoví po nové střílečce. Toho může EA využít. Navíc se Battlefieldu v poslední době nedařilo a EA si možná bude chtít dát více na čas, aby hra opravdu stála za to.

Zdroje: Insider Gaming

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments
Obrázek: Smartphone jako konzole? Ukážeme vám, jak využít POCO F6 Pro na maximum
Smartphone jako konzole? Ukážeme vám, jak využít POCO F6 Pro na maximum
Obrázek: Už žádné sankce: OPPO a Ericsson uzavřely globální dohodu o spolupráci v oblasti 5G technologií
Už žádné sankce: OPPO a Ericsson uzavřely globální dohodu o spolupráci v oblasti 5G technologií
Obrázek: Sony A1: Fotoaparát, který vyfotil kulku u hlavy Donalda Trumpa
Sony A1: Fotoaparát, který vyfotil kulku u hlavy Donalda Trumpa
Obrázek: Z dronů do elektrokol: DJI představila špičkový pohon pro elektrokola
Z dronů do elektrokol: DJI představila špičkový pohon pro elektrokola
Obrázek: Mýtus o dedikovaných IP adresách v e-mail marketingu: Opravdu zlepšují doručitelnost?
Mýtus o dedikovaných IP adresách v e-mail marketingu: Opravdu zlepšují doručitelnost?
Obrázek: Přijdou silné bouřky, nebo slabé přeháňky? Přesná aplikace vám to pomůže zjistit
Přijdou silné bouřky, nebo slabé přeháňky? Přesná aplikace vám to pomůže zjistit
Obrázek: Znásobte své finance s AI, nabádají podvodníci Čechy na Facebooku. Jak je nahlásit a ochránit ostatní?
Znásobte své finance s AI, nabádají podvodníci Čechy na Facebooku. Jak je nahlásit a ochránit ostatní?
Obrázek: Česko zasáhnou velmi silné bouřky: Jak ochránit elektroniku a spotřebiče před zničením bleskem?
Česko zasáhnou velmi silné bouřky: Jak ochránit elektroniku a spotřebiče před zničením bleskem?