PlayStation vyslyšel přání fanoušků. Do Česka přichází cloud streaming i další novinky

Společnost Sony na svých nejnovějších konzolích PlayStation 5 aktuálně spouští novou funkci pro předplatitele služby PlayStation Plus Premium, na kterou mnozí dlouho čekali. Objevují se však také spekulace o prolomení komunikační bariéry mezi konzolemi a počítači.

Zní to až neuvěřitelně, že od vydání páté verze populární herní konzole PlayStation již uplynuly celé 3 roky. Společnost Sony, která tato zařízení přes 30 let vyvíjí, přitom při uvedení PlayStationu 5 (PS5) na trh slibovala, že nový stroj vyvolá videoherní revoluci. Na řadu slibovaných funkcí si však konzoloví fanoušci museli ještě poměrně dlouho počkat. Teprve nyní si tak uživatelé PS5 mohou vyzkoušet tzv. cloud streaming, který umožňuje hraní nejnovějších herních titulů bez nutnosti jejich instalace či stažení, a to prostřednictvím internetového přenosu.

Obrázek: PlayStation vyslyšel přání fanoušků. Do Česka přichází cloud streaming i další novinky

Cloud streaming poskytne majitelům konzolí PS5 nový požitek z hraní. Zdroj: Freepik

Díky cloudovému streamování ušetříte místo na disku, na plynulosti her navíc údajně nepoznáte rozdíl

Cloud streaming se přitom neomezí pouze na samotný PS5, resp. obrazovku k němu připojenou.; obraz bude možné přenášet i na další platformy Tato funkce však nejspíš přijde až později, jelikož přenos hraní hry je nyní omezen pouze na samotné konzole. Služba je aktuálně dostupná pouze v Japonsku, do Evropy (a tedy i do ČR a SR) by se ale měla dostat 23. října 2023. O týden později, 30. října, se pak dostane i do Ameriky. Podle společnosti Sony půjde o nový herní zážitek, jelikož hráči nebudou limitováni kapacitou SSD úložiště, které má v základu velikost „pouhý“ 1 TB, a lze jej tak využít k uložení pouze omezeného počtu titulů. Na cloud se pak přesunují i soubory uložených pozic, díky čemuž bude možné plynule přecházet mezi zařízeními s možností synchronizace herního postupu.

Nic není zadarmo. Hraní přes cloud vyžaduje nejvyšší úroveň předplatného PS Plus

Aby mohli uživatelé využívat výhod cloudového streamování, musí být předplatiteli nejvyšší verze členského programu PS Plus, tedy varianty Premium, jehož roční cena nyní činí 4000 korun. V současnosti služba nabízí přenos více než 250 herních titulů, nabídka by se ale měla postupně rozšiřovat. Streamování by navíc mělo být plně optimalizované, takže hráči nepoznají rozdíl mezi hrou spuštěnou z úložiště a přenášeným obrazem. Limity se nekladou ani kvalitě výsledného obrazu, který by měl schopen dosáhnout až 4K kvality. Pro optimální výkon je pak vhodné disponovat těmito rychlostmi připojení: 52 Mb/s pro streamování 4K, 38 Mb/s pro 1440p, 23 Mb/s pro 1080p (Full HD) a 13 Mb/s pro 720p (HD).

Obrázek: PlayStation vyslyšel přání fanoušků. Do Česka přichází cloud streaming i další novinky

Streamovaný obsah bude k dispozici pouze předplatitelům služby PS Plus Premium. Do ČR služba dorazí 23. října. Zdroj: Unsplash

Sony podle všeho chystá vzájemnou synchronizaci herních úspěchů mezi PS5 a PC verzemi her

Tím však nejspíš novinky ze světa PlayStationu nekončí. Podle některých zdrojů Sony již nyní testuje propojení sdílení trofejí získaných na konzolích s herním postupem na PC hrách z dílny této společnosti. Vše je pravděpodobně stále ve fázi vývoje, jelikož seznam těchto achievementů, které se programátorům podařilo odhalit, neobsahuje odkazy na konkrétní titul. Jediným vodítkem je tak označení trofejí zkratkou PSPC, která by mohla představovat právě propojení konzolí a počítačů. Samotná společnost Sony však tuto funkci u svých zařízení zatím oficiálně nepotvrdila, a tak zůstává pouze u spekulací. Vezmeme-li ale v úvahu skutečnost, že původní ryze exkluzivní tituly na PS konzole se nyní dočkávají i počítačových verzí, lze se domnívat, že Sony bude tímto směrem postupovat i nadále.

Zdroje: 1, 2, 3

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments
Obrázek: Biorobotické medúzy: Hlubiny oceánů budou prozkoumávat podvodní kyborgové
Biorobotické medúzy: Hlubiny oceánů budou prozkoumávat podvodní kyborgové
Obrázek: Globální dodávky chytrých telefonů rostou, největší odbyt má Samsung
Globální dodávky chytrých telefonů rostou, největší odbyt má Samsung
Obrázek: Čtyřnohý společník pro astronauty. NASA vyvíjí nové roboty pro kosmické mise
Čtyřnohý společník pro astronauty. NASA vyvíjí nové roboty pro kosmické mise
Obrázek: Český zdicí robot naživo: Je překvapivě pomalý, na rozdíl od lidí ale nepotřebuje odpočívat
Český zdicí robot naživo: Je překvapivě pomalý, na rozdíl od lidí ale nepotřebuje odpočívat
Obrázek: Máte doma nefunkční GPS lokátor od Invoxia? Nyní bude v ČR opět fungovat
Máte doma nefunkční GPS lokátor od Invoxia? Nyní bude v ČR opět fungovat
Obrázek: Tesla v ČR otevřela své rychlonabíječky pro všechny elektromobily. Jak nabíjet na Superchargeru?
Tesla v ČR otevřela své rychlonabíječky pro všechny elektromobily. Jak nabíjet na Superchargeru?
Obrázek: Noční fotografie s vivo X100 Pro: Jak fotit v noci se smartphonem jako profík?
Noční fotografie s vivo X100 Pro: Jak fotit v noci se smartphonem jako profík?
Obrázek: Recenze robotického vysavače TESLA RoboStar iQ700 s laserovou navigací: Čistá domácnost bez námahy?
85%
Recenze robotického vysavače TESLA RoboStar iQ700 s laserovou navigací: Čistá domácnost bez námahy?