Recenze chytrých hodinek Huawei Watch GT 4 41mm. Chytrý šperk pro ženy

Nová generace chytrých hodinek společnosti Huawei slibuje vylepšené zdravotní funkce, nové sportovní režimy a dlouhou výdrž na baterii. Jak se nám novinka osvědčila v praktickém testu?

Huawei se na evropském trhu hojně zaměřil na nositelnou elektroniku v čele s chytrými hodinkami a sluchátky. Sázka na tuto kartu se mu, zdá se, vyplácí. Nová generace Watch GT 4 chce zaujmout ženy i muže, kteří chtějí designové hodinky s prémiovým zpracováním.

Obrázek: Recenze chytrých hodinek Huawei Watch GT 4 41mm. Chytrý šperk pro ženy

Chytré hodinky řady Watch GT 4 jsou v nabídce ve 44mm variantě pro muže a 41mm variantě pro ženy. Každá pak přichází s několika druhy řemínků. V rámci testu jsme měli k dispozici nejdražší bariantu označovanou jako Elite – vpravo dole. Foto: Se souhlasem Huawei

Obsah balení

V balení najdeme kromě samotných hodinek také nabíjecí kolébku s pevným USB kabelem, manuály a dle zakoupené verze také prodlužovací řemínek. Nám se dostala do rukou stříbrná verze (Elite), která je zároveň nejdražší dostupnou variantou s cenou těsně pod 10 000 Kč. Balení působí minimalisticky, ale nachází se v něm vše potřebné.

Obrázek: Recenze chytrých hodinek Huawei Watch GT 4 41mm. Chytrý šperk pro ženy

Ačkoliv Huawei verzi Elite prezentuje jako stříbrnou, jde o kombinaci stříbrné a zlaté barvy. Foto: Redakce inSmart.cz

Náramek hodinek je dostatečně dlouhý a díky pružinovému mechanismu není problém jednotlivé články dle potřeby vyjmout či přidat. Nepotřebujete k tomu navíc žádný nástroj, takže je vše velmi rychlé a intuitivní. Při nastavování délky náramku myslete na to, že by měly hodinky na ruce držet pevněji (neklouzat volně po zápěstí), aby bylo měření optickými senzory co nejpřesnější.

Jemný displej a precizní zpracování

Hodinky mají kruhový 1,32″ AMOLED displej s rozlišením 466×466 pixelů, který potěší barevným podáním i jemností. Pouzdro je vyrobeno z nerezové oceli a displej je chráněný tvrzeným sklem. Po třech týdnech nošení nejsou na hodinkách známky opotřebení a škrábance. Potvrzuje to naši zkušenost s verzí GT3, která i po roce nošení vypadá stále jako nová. Váha hodinek je pouhých 37 gramů bez řemínku, s ocelovým řemínkem mohou zprvu připadat trošku těžší, ale zvyknete si rychle.

Obrázek: Recenze chytrých hodinek Huawei Watch GT 4 41mm. Chytrý šperk pro ženy

Po spárování, ke kterému se potřebujete zaregistrovat do aplikace Huawei Zdraví na vás pravděpodobně bude čekat nějaký ten update. Určitě ho proveďte, může přinést zásadní vylepšení a změny. Foto: Redakce inSmart.cz

Novinka má voděodolnost 5 ATM (do 50 metrů), takže není problém s hodinkami ve verzích s kovovými řemínky plavat. S bazénem a každodenním sprchováním v rámci testu problém neměly a namáčení se na nich nijak negativně neprojevilo.

TIP redakce: Pro vyplavení vody z reproduktoru mají hodinky už nějaký pátek funkci „Odčerpat“, která s využitím různých tónů pročistí vodu z reproduktoru. Pokud vám tedy po sprše či bazénu reproduktor hraje potichu, stačí ji spustit a vše bude v pořádku.

Sportovní funkce

Co se senzorů týče, najdeme zde tradičně senzor pro optické měření tepu, senzor sledující hladinu okysličení krve, senzor okolního světla, senzor tlaku, gyroskop a akcelerometr. Huawei aktualizoval svůj algoritmus TruSeen na verzi 5.5+, která je nyní přesnější a díky AI by měla být lépe a přesněji schopna měřit i malé odchylky v srdečním tepu a přesněji měřit při aktivitách typu běh, kdy senzor může mít horší kontakt s pokožkou a lépe měří i okysličení krve. Nový algoritmus TruSleep 3.0 lépe vyhodnocuje spánek.

Watch GT 4 umí automaticky rozeznat běh, chůzi, plavání, cyklistiku a různé druhy cvičení. Nabízí více než 100 sportovních režimů. Při běhu změří například kadenci, délku kroku či kontaktní dobu se zemí. V rámci koučinku uslyšíte také hlasového trenéra. Můžete nastavit tréninkové cíle nebo si zaznamenávat počet opakování. Hodinky zobrazují srdeční tep, spálené kalorie a zaznamenávají trasu při venkovních aktivitách. Pokud si vyberete vhodný plán, mohou se zároveň stát např. vaším trenérem na půlmaraton. Skvělé na tomto virtuálním trenérovi je, že je neustále k dispozici a bere ohled na vaše možnosti a aktuální fyzickou kondici.

Nové funkce: Menstruační kalendář i sledování dýchání v průběhu spánku

Funkci menstruačního kalendáře dostaly již modely Watch GT 3. Šlo však o jednoduchý kalendář, který menstruaci, ovulaci apod. vypočítával pouze ze zadaných dat. To se nyní změnilo. Watch GT 4 kombinují data ze senzorů sledující fyziologické změny a na základě nich lépe odhadovat blížící se fáze periody.

Nová aplikace Stay Fit pomáhá se sledováním kalorií a udržením či redukcí hmotnosti. Jednoduše zadáte svou výšku a váhu, hodinky vám vypočítají ideální kalorický příjem a doporučí cíl. Vy ho poté můžete snadno sledovat a dodržovat díky zadávání svého kalorického příjmu a sledování spálených kalorií.

Praktické zkušenosti a výdrž

Hodinky působí velmi kvalitním a prémiovým dojmem. Displej je ostrý a dobře čitelný i na přímém slunci. Ovládání je intuitivní, vše je přehledné a rychlé. Kombinace dotykového ovládání s otočnou korunkou je intuitivní. Rozsah sportovních funkcí je opravdu široký a najdete zde i řady exotických aktivit.

Obrázek: Recenze chytrých hodinek Huawei Watch GT 4 41mm. Chytrý šperk pro ženy

Menu hodinek se nezměnilo. K ovládání lze vedle dotykového displeje použít tlačítko na boku a korunku s funkcí tlačítka. Foto: Redakce inSmart.cz

Operačním systémem je Harmony OS, který Huawei sám vyvíjí a používá napříč svým ekosystémem chytrých zařízení. Zde jsme se velkých změn nedočkali a pokud již nějaké chytré hodinky výrobce máte, budete se zde cítit jako doma. V nové verzi si hodinky lépe poradí s multitaskingem, kdy můžete snadno přepínat mezi několika běžícími aplikacemi.

Baterie při aktivním používání (sport, spánek, ovládání hudby) zajistí výdrž na 7 dní. Nejde o marketingové číslo, ale realitu. Hodinky s jednoduššími operačními systémy to mají s výdrží zkrátka mnohem snadnější. Přidejte si k tomu fakt, že stačí hodina bezdrátového nabíjení a máte nabito. Výhodou mj. je, že pokud nemáte k dispozici nabíjecí kolébku, můžete sáhnout po libovolné Qi nabíječce. S funkcí Always-on se výdrž na jedno nabití zkrátí cca na 4 dny. Rychlé nabíjení z 0 na 70 % však trvá jen 30 minut.

Pak je tu často skloňovaná chybějící možnost instalace aplikací třetích stran, jak to umí vyšší modely od Huawei, či např. chytré hodinky s Wear OS či Apple Watch. Jak ale ve svém okolí často vidím, instalace aplikací do hodinek je pro řadu uživatelů zbytečností, kterou neocení. Mnohem více ocení dlouhou výdrž a z té plynoucí fakt, že hodinky skutečně mohou monitorovat kvalitu spánku a není nutné je neustále nabíjet. Nestane se vám tedy, že byste se vzbudili a baterie byla téměř vybitá, jako je tomu např. u většiny modelů Apple Watch.

Závěr

Huawei Watch GT 4 41mm jsou povedené chytré hodinky, které potěší zejména sportovně založené ženy, které však chtějí na ruce něco, co vypadá spíše jako šperk. Nabízí stylový design, kvalitní zpracování, dlouhou výdrž a široké sportovní a zdravotní funkce. Pokud nepotřebujete instalovat další aplikace a vystačíte si s tím, co hodinky umí (a že toho umí vcelku hodně), jedná se za nás o jedny z nejlepších chytrých hodinek ve své kategorii na trhu.

Obrázek: Recenze chytrých hodinek Huawei Watch GT 4 41mm. Chytrý šperk pro ženy

Upravitelné ciferníky a možnost stahovat stovky dalších jsou samozřejmostí. Foto: Redakce inSmart.cz

Na druhou stranu, pokud již vlastníte předchozí generaci Watch GT 3, hůře budete hledat argumenty pro pořízení nového modelu. V mnoha ohledech je totiž téměř stejný a liší se především designem. Vylepšené senzory pro řadu uživatelů dostatečným argumentem nebudou.

  • Zpracování
  • Sportovní funkce
  • Software
  • Hardwarová výbava
4.3

Shrnutí

Huawei Watch GT 4 jsou kvalitně zpracované chytré hodinky pro uživatele, kteří hledají designový model s dlouhou výdrží.

Klady

– Kvalita zpracování
– Rychlost Harmony OS
– Dlouhá výdrž na jedno nabití (7 dní)
– Rychlé nabíjení
– Kvalitní displej
– Spousta sportovních funkcí

Zápory

– Absence možnosti instalovat aplikace 3. stran
– Nutnost registrace do Huawei Zdraví
– Vyšší cena testované varianty

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments
Obrázek: AI Gemini je schopnější než lidé i ChatGPT. Co dokáže nová umělá inteligence od Google?
AI Gemini je schopnější než lidé i ChatGPT. Co dokáže nová umělá inteligence od Google?
Obrázek: Jak vznikají chytré telefony? Návštěva továrny značky vivo aneb od součástek ke smartphonu ve vaší kapse
Jak vznikají chytré telefony? Návštěva továrny značky vivo aneb od součástek ke smartphonu ve vaší kapse
Obrázek: Rozhovor o chytrých televizorech: Na 8K ještě nenastal ten správný čas, věří Danny Tack z TP Vision
Rozhovor o chytrých televizorech: Na 8K ještě nenastal ten správný čas, věří Danny Tack z TP Vision
Obrázek: Tesla Cybertruck utáhne motor vesmírné rakety a naložená ve sprintu porazila i Porsche 911
Tesla Cybertruck utáhne motor vesmírné rakety a naložená ve sprintu porazila i Porsche 911
Obrázek: Hledáte nejlepší chytré hodinky pro muže? Vybrali jsme za vás
Hledáte nejlepší chytré hodinky pro muže? Vybrali jsme za vás
Obrázek: Píše vám Alza.cz? Podvodníci zneužívají Vánoc a luxují konta přes falešné stránky e-shopu
Píše vám Alza.cz? Podvodníci zneužívají Vánoc a luxují konta přes falešné stránky e-shopu
Obrázek: Co je to PPC reklama a kde všude se může zobrazit?
Co je to PPC reklama a kde všude se může zobrazit?
Obrázek: Nabíjení elektromobilu na cestách: Jak využít hotelové nabíječky?
Nabíjení elektromobilu na cestách: Jak využít hotelové nabíječky?