Recenze chytrých hodinek Huawei Watch GT 4 41mm. Chytrý šperk pro ženy

Nová generace chytrých hodinek společnosti Huawei slibuje vylepšené zdravotní funkce, nové sportovní režimy a dlouhou výdrž na baterii. Jak se nám novinka osvědčila v praktickém testu?

Huawei se na evropském trhu hojně zaměřil na nositelnou elektroniku v čele s chytrými hodinkami a sluchátky. Sázka na tuto kartu se mu, zdá se, vyplácí. Nová generace Watch GT 4 chce zaujmout ženy i muže, kteří chtějí designové hodinky s prémiovým zpracováním.

Obrázek: Recenze chytrých hodinek Huawei Watch GT 4 41mm. Chytrý šperk pro ženy

Chytré hodinky řady Watch GT 4 jsou v nabídce ve 44mm variantě pro muže a 41mm variantě pro ženy. Každá pak přichází s několika druhy řemínků. V rámci testu jsme měli k dispozici nejdražší bariantu označovanou jako Elite – vpravo dole. Foto: Se souhlasem Huawei

Obsah balení

V balení najdeme kromě samotných hodinek také nabíjecí kolébku s pevným USB kabelem, manuály a dle zakoupené verze také prodlužovací řemínek. Nám se dostala do rukou stříbrná verze (Elite), která je zároveň nejdražší dostupnou variantou s cenou těsně pod 10 000 Kč. Balení působí minimalisticky, ale nachází se v něm vše potřebné.

Obrázek: Recenze chytrých hodinek Huawei Watch GT 4 41mm. Chytrý šperk pro ženy

Ačkoliv Huawei verzi Elite prezentuje jako stříbrnou, jde o kombinaci stříbrné a zlaté barvy. Foto: Redakce inSmart.cz

Náramek hodinek je dostatečně dlouhý a díky pružinovému mechanismu není problém jednotlivé články dle potřeby vyjmout či přidat. Nepotřebujete k tomu navíc žádný nástroj, takže je vše velmi rychlé a intuitivní. Při nastavování délky náramku myslete na to, že by měly hodinky na ruce držet pevněji (neklouzat volně po zápěstí), aby bylo měření optickými senzory co nejpřesnější.

Jemný displej a precizní zpracování

Hodinky mají kruhový 1,32″ AMOLED displej s rozlišením 466×466 pixelů, který potěší barevným podáním i jemností. Pouzdro je vyrobeno z nerezové oceli a displej je chráněný tvrzeným sklem. Po třech týdnech nošení nejsou na hodinkách známky opotřebení a škrábance. Potvrzuje to naši zkušenost s verzí GT3, která i po roce nošení vypadá stále jako nová. Váha hodinek je pouhých 37 gramů bez řemínku, s ocelovým řemínkem mohou zprvu připadat trošku těžší, ale zvyknete si rychle.

Obrázek: Recenze chytrých hodinek Huawei Watch GT 4 41mm. Chytrý šperk pro ženy

Po spárování, ke kterému se potřebujete zaregistrovat do aplikace Huawei Zdraví na vás pravděpodobně bude čekat nějaký ten update. Určitě ho proveďte, může přinést zásadní vylepšení a změny. Foto: Redakce inSmart.cz

Novinka má voděodolnost 5 ATM (do 50 metrů), takže není problém s hodinkami ve verzích s kovovými řemínky plavat. S bazénem a každodenním sprchováním v rámci testu problém neměly a namáčení se na nich nijak negativně neprojevilo.

TIP redakce: Pro vyplavení vody z reproduktoru mají hodinky už nějaký pátek funkci „Odčerpat“, která s využitím různých tónů pročistí vodu z reproduktoru. Pokud vám tedy po sprše či bazénu reproduktor hraje potichu, stačí ji spustit a vše bude v pořádku.

Sportovní funkce

Co se senzorů týče, najdeme zde tradičně senzor pro optické měření tepu, senzor sledující hladinu okysličení krve, senzor okolního světla, senzor tlaku, gyroskop a akcelerometr. Huawei aktualizoval svůj algoritmus TruSeen na verzi 5.5+, která je nyní přesnější a díky AI by měla být lépe a přesněji schopna měřit i malé odchylky v srdečním tepu a přesněji měřit při aktivitách typu běh, kdy senzor může mít horší kontakt s pokožkou a lépe měří i okysličení krve. Nový algoritmus TruSleep 3.0 lépe vyhodnocuje spánek.

Watch GT 4 umí automaticky rozeznat běh, chůzi, plavání, cyklistiku a různé druhy cvičení. Nabízí více než 100 sportovních režimů. Při běhu změří například kadenci, délku kroku či kontaktní dobu se zemí. V rámci koučinku uslyšíte také hlasového trenéra. Můžete nastavit tréninkové cíle nebo si zaznamenávat počet opakování. Hodinky zobrazují srdeční tep, spálené kalorie a zaznamenávají trasu při venkovních aktivitách. Pokud si vyberete vhodný plán, mohou se zároveň stát např. vaším trenérem na půlmaraton. Skvělé na tomto virtuálním trenérovi je, že je neustále k dispozici a bere ohled na vaše možnosti a aktuální fyzickou kondici.

Nové funkce: Menstruační kalendář i sledování dýchání v průběhu spánku

Funkci menstruačního kalendáře dostaly již modely Watch GT 3. Šlo však o jednoduchý kalendář, který menstruaci, ovulaci apod. vypočítával pouze ze zadaných dat. To se nyní změnilo. Watch GT 4 kombinují data ze senzorů sledující fyziologické změny a na základě nich lépe odhadovat blížící se fáze periody.

Nová aplikace Stay Fit pomáhá se sledováním kalorií a udržením či redukcí hmotnosti. Jednoduše zadáte svou výšku a váhu, hodinky vám vypočítají ideální kalorický příjem a doporučí cíl. Vy ho poté můžete snadno sledovat a dodržovat díky zadávání svého kalorického příjmu a sledování spálených kalorií.

Praktické zkušenosti a výdrž

Hodinky působí velmi kvalitním a prémiovým dojmem. Displej je ostrý a dobře čitelný i na přímém slunci. Ovládání je intuitivní, vše je přehledné a rychlé. Kombinace dotykového ovládání s otočnou korunkou je intuitivní. Rozsah sportovních funkcí je opravdu široký a najdete zde i řady exotických aktivit.

Obrázek: Recenze chytrých hodinek Huawei Watch GT 4 41mm. Chytrý šperk pro ženy

Menu hodinek se nezměnilo. K ovládání lze vedle dotykového displeje použít tlačítko na boku a korunku s funkcí tlačítka. Foto: Redakce inSmart.cz

Operačním systémem je Harmony OS, který Huawei sám vyvíjí a používá napříč svým ekosystémem chytrých zařízení. Zde jsme se velkých změn nedočkali a pokud již nějaké chytré hodinky výrobce máte, budete se zde cítit jako doma. V nové verzi si hodinky lépe poradí s multitaskingem, kdy můžete snadno přepínat mezi několika běžícími aplikacemi.

Baterie při aktivním používání (sport, spánek, ovládání hudby) zajistí výdrž na 7 dní. Nejde o marketingové číslo, ale realitu. Hodinky s jednoduššími operačními systémy to mají s výdrží zkrátka mnohem snadnější. Přidejte si k tomu fakt, že stačí hodina bezdrátového nabíjení a máte nabito. Výhodou mj. je, že pokud nemáte k dispozici nabíjecí kolébku, můžete sáhnout po libovolné Qi nabíječce. S funkcí Always-on se výdrž na jedno nabití zkrátí cca na 4 dny. Rychlé nabíjení z 0 na 70 % však trvá jen 30 minut.

Pak je tu často skloňovaná chybějící možnost instalace aplikací třetích stran, jak to umí vyšší modely od Huawei, či např. chytré hodinky s Wear OS či Apple Watch. Jak ale ve svém okolí často vidím, instalace aplikací do hodinek je pro řadu uživatelů zbytečností, kterou neocení. Mnohem více ocení dlouhou výdrž a z té plynoucí fakt, že hodinky skutečně mohou monitorovat kvalitu spánku a není nutné je neustále nabíjet. Nestane se vám tedy, že byste se vzbudili a baterie byla téměř vybitá, jako je tomu např. u většiny modelů Apple Watch.

Závěr

Huawei Watch GT 4 41mm jsou povedené chytré hodinky, které potěší zejména sportovně založené ženy, které však chtějí na ruce něco, co vypadá spíše jako šperk. Nabízí stylový design, kvalitní zpracování, dlouhou výdrž a široké sportovní a zdravotní funkce. Pokud nepotřebujete instalovat další aplikace a vystačíte si s tím, co hodinky umí (a že toho umí vcelku hodně), jedná se za nás o jedny z nejlepších chytrých hodinek ve své kategorii na trhu.

Obrázek: Recenze chytrých hodinek Huawei Watch GT 4 41mm. Chytrý šperk pro ženy

Upravitelné ciferníky a možnost stahovat stovky dalších jsou samozřejmostí. Foto: Redakce inSmart.cz

Na druhou stranu, pokud již vlastníte předchozí generaci Watch GT 3, hůře budete hledat argumenty pro pořízení nového modelu. V mnoha ohledech je totiž téměř stejný a liší se především designem. Vylepšené senzory pro řadu uživatelů dostatečným argumentem nebudou.

  • Zpracování
  • Sportovní funkce
  • Software
  • Hardwarová výbava
4.3

Shrnutí

Huawei Watch GT 4 jsou kvalitně zpracované chytré hodinky pro uživatele, kteří hledají designový model s dlouhou výdrží.

Klady

– Kvalita zpracování
– Rychlost Harmony OS
– Dlouhá výdrž na jedno nabití (7 dní)
– Rychlé nabíjení
– Kvalitní displej
– Spousta sportovních funkcí

Zápory

– Absence možnosti instalovat aplikace 3. stran
– Nutnost registrace do Huawei Zdraví
– Vyšší cena testované varianty

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments
Obrázek: Recenze chytrých hodinek Huawei Watch Fit 3: Styl, funkce a výdrž za skvělou cenu
Recenze chytrých hodinek Huawei Watch Fit 3: Styl, funkce a výdrž za skvělou cenu
Obrázek: Konec legendy: Komunikátor ICQ po 27 letech definitivně končí
Konec legendy: Komunikátor ICQ po 27 letech definitivně končí
Obrázek: Čipy v pucích na hokejovém mistrovství: Co konkrétně sledují a jak fungují?
Čipy v pucích na hokejovém mistrovství: Co konkrétně sledují a jak fungují?
Obrázek: Historický večer pro český internet: Vítězný zápas Česka s USA vygeneroval rekordní přenos dat
Historický večer pro český internet: Vítězný zápas Česka s USA vygeneroval rekordní přenos dat
Obrázek: Explozí na třídicích linkách přibývá. Kam vyhazovat elektronické hračky a jak je třídit?
Explozí na třídicích linkách přibývá. Kam vyhazovat elektronické hračky a jak je třídit?
Obrázek: Tuhle chybu dělá většina z nás: Datum narození jako heslo nepoužívejte
Tuhle chybu dělá většina z nás: Datum narození jako heslo nepoužívejte
Obrázek: Allegro Smart! Week poprvé v Česku: Ušetřit můžete tisíce, vybrali jsme pro vás nejzajímavější produkty
Allegro Smart! Week poprvé v Česku: Ušetřit můžete tisíce, vybrali jsme pro vás nejzajímavější produkty
Obrázek: Kde sledovat mistrovství světa v hokeji? Online v prohlížeči, na mobilu i v PC bez internetu
Kde sledovat mistrovství světa v hokeji? Online v prohlížeči, na mobilu i v PC bez internetu