Recenze Huawei Watch 3 Pro: Luxusní chytré hodinky s eSIM a měřením teploty těla

Huawei se své vydobyté pozice na trhu s chytrými hodinkami nevzdává. Nový model opět míří k tomu nejlepšímu na trhu, nabízí kvalitní AMOLED displej, luxusní zpracování i netradiční funkce jako je měření tělesné teploty a eSIM. Jaké jsou chytré hodinky Huawei Watch 3 Pro a v čem se oproti starším modelům liší? 

Titanové tělo, safírové sklo, keramické dýnko a kvalitní kožený náramek. Huawei Watch 3 Pro vsadily na luxus. Společně s nadstandardními funkcemi jako je eSIM, rozšiřitelnost o další aplikace či měření tělesné teploty jde o model, který míří mezi špičku. V čem prémiové hodinky s cenovkou necelých 10 000 Kč vynikají a kde naopak pokulhávají?

Obsah balení a výbava Huawei Watch 3 Pro

Hodinky jsou dodávány ve stylovém balení. Uvnitř krabičky se nachází vedle hodinek nabíjecí kabel s magnetickou kolébkou pro bezdrátové nabíjení fungující na standardu Qi. S kabelem je oproti předchozím generacím spojena napevno. Dále už je zde pouze uživatelská příručka.

Obrázek: Recenze Huawei Watch 3 Pro: Luxusní chytré hodinky s eSIM a měřením teploty těla

Minimalistické balení s hodinkami a nabíjecím kabelem uvnitř. Foto: Redakce inSmart.cz

Jak bylo řečeno, hodinky na první pohled působí luxusním dojmem. Rozměry jsou větší než u předchozích modelů – tloušťka je 14 mm, šířka 48 mm a na výšku mají hodinky 49,6 mm. Bez kožených řemínků váží 63 g. Co na první pohled není vidět, je hardwarová výbava uvnitř. Huawei nadále používá vlastní čipy, zde podle dostupných informací Kirin A1 s 2 GB operační paměti a 16GB úložištěm.

Oproti předchozím generacím se rozrostla konektivita. Watch 3 Pro nabízí vedle Wi-Fi (802.11 b/g/n), zmíněnou eSIM s podporou LTE, Bluetooth 5.2 a NFC. Bohatá je také výbava z pohledu senzorů a snímačů. Hodinky mají senzor okysličení krve, senzor srdečního tepu, senzor teploty, akcelerometr, barometr, gyroskop i kompas. Pro přesnou navigaci a sledování polohy nechybí podpora duálního A-GPS a GLONASS, Galileo a čínského BeiDou.

WP DataTables

Pro zobrazování informací slouží 1,43″ AMOLED displej s rozlišením 466 × 466 px, který má ukryté také čidlo okolního osvětlení, díky čemuž dokáže aktivně měnit jas displeje. I na přímém slunci tak není problém s viditelností. Funkci oceníte i v noci. Výrobce nezmínil konkrétní kapacitu baterie, viz sekce hovořící o výdrži.

HarmonyOS a ovládání

Huawei sáhl po svém vlastním operačním systému HarmonyOS. Společnost jej chce v budoucnu dostat všude, od domácích spotřebičů, televizorů, chytrých telefonů a do řadu dalších zařízení. Zákazníci by tak mohli prostřednictvím jednoho zařízení ovládat všechna ostatní.

Obrázek: Recenze Huawei Watch 3 Pro: Luxusní chytré hodinky s eSIM a měřením teploty těla

Korunka je otáčecí a slouží mj. k navigaci v aplikacích a operačním systému. Systém je nutné ovládat kombinací dotyků displeje a stisků tlačítek. Foto: Redakce inSmart.cz

Oproti předchozím OS má Harmony výhodu ve snadné rozšiřitelnosti o další aplikace. Prostřednictvím obchodu AppGallery lze stahovat nové aplikace. Zatím jich je dostupných pouze několik desítek, ale postupně přibývají další. Za zmínku stojí např. bezplatná alternativa Spotify s názvem eSound či třeba mapy Petal Maps. Systém je obecně plynulý a rychlý, což platilo po celou dobu testování, sportu i běžného nošení.

Ovládání hodinek je díky digitální korunce s haptickou odezvou, dolnímu tlačítku a dotykové obrazovce intuitivní. Pokud si nechcete šmátrat po displeji, sáhnete po korunce. Stejně tak lze korunku použít v kombinaci s doteky. Např. stisknutím korunky dojde k otevření menu, které lze jejím otáčením také přibližovat a oddalovat. V jiných nabídkách pro změnu korunka slouží ke scrollování.

eSIM aneb telefon v kapse i na ruce

Podpora technologie eSIM postupně přichází i na český trh. Cílem je nahradit plastové SIM karty a ušetřit tak místo uvnitř zařízení. Obzvlášť u hodinek dává eSIM velký smysl. Umožňuje totiž nezávislost hodinek na chytrém telefonu. Nejen při sportu tak můžete vyrazit do terénu pouze s hodinkami. Můžete telefonovat, přijímat hovory a zároveň využívat datového připojení.

Obrázek: Recenze Huawei Watch 3 Pro: Luxusní chytré hodinky s eSIM a měřením teploty těla

Pro aktivaci eSIM je nutné nahrát profil operátora do aplikace Zdraví. Čeští operátoři však zatím tyto hodinky nepodporují. Foto: Redakce inSmart.cz

U Huawei Watch 3 Pro tak dává eSIM s podporou LTE velký smysl. Nepříjemné je bohužel zjištění, že u českých operátorů není možné eSIM pro tento model zatím aktivovat. Virtuální SIM karta totiž vyžaduje implementaci pro konkrétní model zařízení na straně operátora. S Watch 3 Pro si tedy zavoláte, ale zatím jen ve chvílích, kdy máte k dispozici Android či iOS telefon s Bluetooth. Co se týče bezdrátového připojení, disponují hodinky také funkcí Wi-Fi.

Dokud není dostupná eSIM od českých operátorů, lze do hodinek hudbu nahrát díky 16GB úložišti. Šikovná je např. aplikace eSound s podporou lokálního ukládání hudby.

Notifikace a komunikace

Ze zápěstí lze samozřejmě přijímat a vyřizovat příchozí hovory. Zároveň s tím dokáží hodinky zobrazovat notifikace a upozornění na zprávy či na záznamy z kalendáře. Ty lze zobrazit gestem na ciferníku směrem nahoru. Zprávy lze číst a mazat. Co však úplně chybí je možnost reagovat. Možné to není ani hlasem, ani s využitím klávesnice, kterou hodinky dokáží zobrazit např. v integrovaném obchodu s aplikacemi. Psát se na ní dá velmi slušně.

Psaní na displeji hodinek možné je. Lze ho ale využít pouze pro vyhledávání v obchodu s aplikacemi. Foto: Redakce inSmart.cz

Právě v práci s notifikacemi má Huawei stále velký prostor pro zlepšení. Pro začátek třeba přidáním rychlých odpovědí a předpřipravených zpráv.

Měření teploty, tepu i dalších zdravotních hodnot

Hodinky v mnoha ohledech matou tělem. Přes luxusní zpracování a vzhled jde v mnoha ohledech o model vhodný spíše pro sportovce. Vedle dnes již tradičního senzoru srdečního tepu výrobce integroval také senzor okysličení krve (SpO2) a nejnověji také senzor teploty povrchu těla na zápěstí.

Obrázek: Recenze Huawei Watch 3 Pro: Luxusní chytré hodinky s eSIM a měřením teploty těla

Pohled na reproduktor a vystouplou část se senzory pro lepší kontakt se zápěstím. Foto: Redakce inSmart.cz

U senzory teploty kůže vyvstává otázka, k čemu je vlastně dobrý. Nový senzor má podle výrobce doplnit množství zdravotních funkcí, které hodinky nabízí. Problémem je na první pohled fakt, že se teplota pokožky na zápěstí liší od samotné teploty uvnitř těla o přibližně 4 °C. Podle vědeckých studií však existuje vztah mezi teplotou kůže a tělesnou teplotou, díky čemuž lze rozpoznat příznaky horečky, ovulaci a další. V kombinaci se strojovým učením a chytrými algoritmy by tak senzor mohl být přínosem. Zatím se jedná spíše i zajímavou funkci.

Přesně funguje i sledování spánku a spánkových cyklů, které dobře rozeznalo krátká probuzení v průběhu noci i hluboký spánek. V aplikaci Zdraví si lze na chytrém telefonu následně prohlížet svou historii spánku i sportovních výkonů.

Sport a sportovní aktivity

Chytré hodinky v mnohém nahrazují sportovního trenéra. Díky integrovanému reproduktoru dostáváte při sportu neustále zpětnou vazbu. Hodinky hlásí informace o oběhnutých vzdálenostech či spálených kaloriích. Informace se samozřejmě zobrazují také na displeji hodinek.

Hodinky dokáží také sledovat trasu při sport u i turistice. Díky přesné navigaci dokáží v terénu najít cestu zpět na výchozí pozici. Sledování srdeční frekvence, včetně upozornění na ideální tep kvůli spalování tuků či na příliš vysoký tep při sportu funguje taktéž dobře a hodinky jsou na běhání i řadu dalších sportů ideálním doplňkem. K dispozici je vedle různých typů chůze, běhu, jízdy na kole a rotopedu také plavání, horská turistika, lyžování a běžkaření, plavání, veslování či třeba golf.

Samozřejmostí je v případě Watch 3 Pro vodotěsnost konstrukce s certifikací 5 ATM. To v praxi znamená bezproblémové sprchování a plavání. Pro vyhnání vody z reproduktoru mají hodinky integrovanou funkci nazvanou „odčerpat“, která díky speciální sérii zvuků odstraní zvuk z reproduktoru.

Obrázek: Recenze Huawei Watch 3 Pro: Luxusní chytré hodinky s eSIM a měřením teploty těla

Petal Maps umí komunikovat s hodinkami a zobrazovat tak instrukce bez nutnosti držet telefon v ruce. Oceníte to především na procházkách městem. Foto: Redakce inSmart.cz

U venkovních aktivit člověk ocení lokalizační funkce. Hodinky vedle tradiční podpoře technologií GPS a GLONASS podporují také Galileo a čínské BeiDou. I díky tomu je měření polohy přesné a nedochází k větším odchylkám. Zatím nejde do hodinek nahrát mapové podklady, podle dostupných informací by to však v budoucnu mělo být možné. Smysl by to dávalo i vzhledem k integrované funkci eSIM. Co však možné je, je zobrazení navigačních pokynů z aplikace Petal Maps. Po aktivaci trasy na mobilu se instrukce zobrazí na hodinkách a vy tak např. můžete procházet městem bez bloudění a telefonu v rukou.

Výdrž na baterii

Chytré hodinky od Huawei se už několik generací chlubí nadstandardní výdrží na jedno nabití. Ta u předchozích modelů přesahovala dva týdny a dalo se očekávat, že jiné to nebude ani nyní. Použití operačního systému HarmonyOS, dalších senzorů a funkce eSIM si však vyžádaly větší spotřebu energie. V praxi tak výdrž klesla na přibližně 5 dní (v závislosti na používání). V našem případě se jednalo o sportovní aktivity, monitoring spánku či třeba poslouchání hudby prostřednictvím bezdrátových sluchátek.

Menu lze otáčením korunky zmenšovat a zvětšovat. Ikony zůstaly oproti systému v předchozí generaci hodinek stejné. Foto: Redakce inSmart.cz

V případě přepnutí do úsporného režimu lze dosáhnout až slušných 3 týdnů. I v tomto módu jsou navíc hodinky stále dostatečně chytré a schopné měřit tělesné funkce, jako je tep, okysličení krve či třeba monitorovat sportovní aktivitu.

Nabíjení probíhá o modelu Watch 3 Pro stejně jako u modelu Huawei Watch GT2 Pro. V balení se nachází zmiňovaná 10W magnetická bezdrátová kolébka, případně lze sáhnout po jakékoliv Qi nabíječce.

Závěrečné hodnocení

Jaké poznatky a dojmy jsme si z testu Huawei Watch 3 Pro odnesli? Hodinky působí luxusně a ze zpracování i použitých materiálů je zjevné, že jde o prémiový kus. Odpovídá tomu i hardwarová výbava, která zahrnuje většinu myslitelných funkcí a technologií.

Huawei ukazuje, že wearables jako jsou hodinky a sluchátka umí na výbornou. Watch 3 Pro se mohou pochlubit nadstandardní výbavou, přičemž některé funkce bohužel zatím příliš nevyužijete. Mluvíme zde především o eSIM a měření teploty povrchu těla. Hodinky jsou však připraveny na řadu nových funkcí a aktualizací, které by je do budoucna mohly posunout o úroveň výš. Hodně tomu může pomoci i rozšiřující se nabídka aplikací k instalaci.

Obrázek: Recenze Huawei Watch 3 Pro: Luxusní chytré hodinky s eSIM a měřením teploty těla

Luxusní zpracování, eSIM, možnost instalace dalších aplikací i senzor teploty těla. Huawei wearables umí. Foto: Redakce inSmart.cz

Nezklamala ani výdrž na baterii či třeba dobrá dostupnost 22mm náramků, které lze na hodinkách snadno vyměňovat podle libosti. Někoho by mohla odradit vyšší cena, která je však daní za nadprůměrnou výbavu.

Úvodní fotografie a foto v článku: Lukáš Voříšek, redakce inSmart.cz

 • Zpracování a vzhled - 95%
  95%
 • Výdrž baterie - 90%
  90%
 • Funkce - 95%
  95%
 • Systém - 90%
  90%
 • Cena - 90%
  90%
92%

Závěr

Stylové hodinky do společnosti i na sport. Díky odolným materiálům, jako je titanové tělo a safírové sklo vydrží opravdu hodně. Nevadí jim voda a 22mm náramky lze podle potřeby vyměňovat. Huawei zapracoval na operačním systému a zvolit HarmonyOS s možností instalovat aplikace 3. stran. Skvělým benefitem je také podpora eSIM, která zatím pokulhává na úrovni českých operátorů.

Hodinky dokáží změřit teplotu těla, srdeční tep, okysličení krve či třeba nadmořskou výšku. Díky 16GB úložišti si do nich můžete nahrát dostatek hudby a potěší i navigační a sportovní funkce.

Klady

 • Kvalitní AMOLED displej
 • Výdrž 5 dní v běžném režimu a až 3 týdny v úsporném
 • Automatická regulace jasu
 • Čeština
 • Kompatibilní s Androidem i iOS
 • Plynulost systému
 • Možnost rozšíření o další aplikace

Zápory

 • S oznámeními nelze dále pracovat, třeba na ně odpovídat
 • eSIM zatím v ČR nefunguje
 • Teplota povrchu těla zatím moc nenapoví
 • Kabel je napevno spojený s nabíjecí kolébkou
 • Větší rozměry
 • Vyšší cena

Obrázek: Český zdicí robot naživo: Je překvapivě pomalý, na rozdíl od lidí ale nepotřebuje odpočívat
Český zdicí robot naživo: Je překvapivě pomalý, na rozdíl od lidí ale nepotřebuje odpočívat
Obrázek: Pohled do útrob Apple Vision Pro vs. Meta Quest 3: Co ukazují snímky z CT?
Pohled do útrob Apple Vision Pro vs. Meta Quest 3: Co ukazují snímky z CT?
Obrázek: Vylepšená služba Google Find My Device najde ztracená sluchátka, lokátory i vypnuté telefony
Vylepšená služba Google Find My Device najde ztracená sluchátka, lokátory i vypnuté telefony
Obrázek: Chytré meteostanice pomáhají s výukou v pražských školách
Chytré meteostanice pomáhají s výukou v pražských školách
Obrázek: Noční fotografie s vivo X100 Pro: Jak fotit v noci se smartphonem jako profík?
Noční fotografie s vivo X100 Pro: Jak fotit v noci se smartphonem jako profík?
Obrázek: Recenze robotického vysavače TESLA RoboStar iQ700 s laserovou navigací: Čistá domácnost bez námahy?
85%
Recenze robotického vysavače TESLA RoboStar iQ700 s laserovou navigací: Čistá domácnost bez námahy?
Obrázek: Zažijte budoucnost už dnes: Nainstalujte si umělou inteligenci Gemini do telefonu s Androidem
Zažijte budoucnost už dnes: Nainstalujte si umělou inteligenci Gemini do telefonu s Androidem
Obrázek: Kde koupit Bitcoin v ČR? Návod na bezpečný nákup kryptoměn v roce 2024
Kde koupit Bitcoin v ČR? Návod na bezpečný nákup kryptoměn v roce 2024