Recenze Huawei FreeBuds Pro 3: Povedená ANC sluchátka s dlouhou výdrží

Nová bezdrátová sluchátka od Huawei se chlubí pokročilým ANC a dlouhou výdrží. Potěšila nás také kvalitou zvuku a vylepšeními, díky kterým dospěla.

Společnost Huawei není jen výrobcem smartphonů, ale také celé řady dalších produktů včetně chytrých hodinek či sluchátek. Nejnovější vlajková loď Huawei FreeBuds Pro 3 navazuje na úspěšnou předchozí generaci a slibuje opět elegantní design a kvalitní zvuk. Jak si novinka vede v praxi?

Huawei FreeBuds Pro 3 jsou bezdrátová sluchátka typu TWS (true wireless) s aktivním potlačením okolního hluku (ANC). Výrobce se chlubí 11mm měničem pro hluboké basy, plánovým měničem pro výšky a také podporou high-res audio kodeků jako LDAC nebo vlastní L2HC 2.0. Díky ANC by měla sluchátka dobře odhlučnit okolí, zatímco dva mikrofony zajistí kvalitní hovory.

Obsah balení

V balení najdeme kromě samotných sluchátek také USB-C>USB-A kabel, náhradní silikonové špunty v několika velikostech a samozřejmě manuály. Ocenit musíme přítomnost všech čtyř velikostí špuntů od XS po L, díky čemuž by měla sluchátka pohodlně sedět v každém uchu.Samotná sluchátka vypadají prémiově se svým lesklým povrchem připomínajícím klávesy piana. Oproti předchozí generaci jsou zaoblenější a potěší také lépe vytvarované pouzdro, díky čemuž je lze snáze vyjmout.

Obrázek: Recenze Huawei FreeBuds Pro 3: Povedená ANC sluchátka s dlouhou výdrží

USB-C je samozřejmostí. Foto: Redakce inSmart.cz

Nabíjecí pouzdro má oblý tvar charakteristický pro sluchátka Huawei řady FreeBuds Pro. Povrch pouzdra je matný, na zadní straně nechybí logo výrobce na lesklém podkladu. Po otevření si můžete všimnou rozsvícené diody na přední straně, která podle barvy ukazuje stav nabití. Pro spuštění párování je připraveno nenápadné tlačítko na pravé straně pouzdra. Při párování pak bliká a svítí bíle.

Kvalita zvuku a výdrž

Zvukový projev Huawei FreeBuds Pro 3 je na vysoké úrovni. 11mm měnič zajišťuje silné a kvalitní basy, zatímco výšky jsou čisté bez nežádoucího chrastění. Střední tóny jsou vyvážené a celkově je zvuk velmi detailní s širokým prostorovým efektem.

Potěší podpora moderních audio kodeků, díky kterým si vychutnáte hudbu v té nejvyšší kvalitě. Kodeky LDAC od Sony a L2HC 2.0 od Huawei zajistí bezdrátový přenos ve vysoké kvalitě.

Obrázek: Recenze Huawei FreeBuds Pro 3: Povedená ANC sluchátka s dlouhou výdrží

Foto: Redakce inSmart.cz

ANC funguje velmi dobře a výrazně utlumí ruchy z okolí. Při pokusu v letadle se dokonce zdálo, že funguje až moc dobře a pocit při zapnutém ANC by se dal přirovnat potopení do vody. Režim propustnosti je také kvalitní, nezní uměle a propustí důležité zvuky. Během hovorů oceníte čistý přenos hlasu díky vestavěné čtveřici mikrofonů a technologii bone conduction voice pick-up (VPU), která lépe zachytí váš hlas a odstíní okolní hluky a šumy.

Na jedno nabití sluchátka vydrží hrát 4 až 5 hodin při zapnutém ANC, bez něj až 7 hodin. S nabíjecím pouzdrem lze dosáhnout až 30 hodin poslechu, což je velmi slušná hodnota. Nabíjení je možné přes USB-C kabel nebo bezdrátově prostřednictvím 2W Qi. Nabíjet je tak můžete i rovnou položením na telefony s funkcí reverzního Qi.

Ovládání

Ovládání je řešeno pomocí dotykových plošek na každém sluchátku. Ty reagují na poklepy pro ovládání přehrávání či přejíždění prstem pro regulaci hlasitosti. Plošky jsou dostatečně velké a poskytují hmatovou odezvu.

Obrázek: Recenze Huawei FreeBuds Pro 3: Povedená ANC sluchátka s dlouhou výdrží

Ovládání dotykem je intuitivní a snadno si na něj zvyknete. Foto: Redakce inSmart.cz

Pro detailnější nastavování je k dispozici je aplikace Huawei AI Life, ve které lze například upravit ekvalizér nebo zkontrolovat aktualizace. Škoda jen, že instalace na alternativní zařízení bez Praktická je možnost připojení ke dvěma zařízením najednou díky funkci multipoint.

IP54 a vylepšené dotykové ovládání

Konstrukčně jsou sluchátka zdařilá, mají kvalitní zpracování, jsou pohodlná a při volbě správného silikonového nástavce nevypadávají z uší. Odolnost IP54 umožňuje použití i při sportu, i když pouzdro samo o sobě voděodolné není, na což je třeba myslet.

Huawei se povedlo vylepšit ovládání díky větším dotykovým ploškám oproti předchozí generaci. Také kvalita hovorů je na velmi dobré úrovni.

Obrázek: Recenze Huawei FreeBuds Pro 3: Povedená ANC sluchátka s dlouhou výdrží

Sluchátka lze z krabičky snadno vyndat. Foto: Redakce inSmart.cz

Celkově ale sluchátka působí prémiově a zvukově jsou na skvělé úrovni. Za danou cenu, v tuto chvíli kolem 4 799 Kč, jde o velmi zdařilý model. Dostupná je trojice barevných variant.

Závěr

Huawei FreeBuds Pro 3 potvrzují, že čínský výrobce umí vyrobit špičková bezdrátová sluchátka s ANC. Elegantní design, kvalitní zpracování, dlouhá výdrž a hlavně vynikající zvuk dělají z FreeBuds Pro 3 jedny z nejlepších sluchátek ve své třídě.

Pokud hledáte povedená sluchátka s aktivním potlačením hluku, FreeBuds Pro 3 rozhodně stojí za zvážení.

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments
Obrázek: AI ve vašem počítači. Co představí Microsoft na akci Microsoft Build 2024?
AI ve vašem počítači. Co představí Microsoft na akci Microsoft Build 2024?
Obrázek: Reklama na nový iPad pobouřila: Apple drtil hudbu i umění, Samsung chytře zareagoval
Reklama na nový iPad pobouřila: Apple drtil hudbu i umění, Samsung chytře zareagoval
Obrázek: Kvalitní alternativa k Apple Watch SE? Huawei Watch Fit 3 jsou levnější, s delší výdrží a větším displejem
Kvalitní alternativa k Apple Watch SE? Huawei Watch Fit 3 jsou levnější, s delší výdrží a větším displejem
Obrázek: Výzva pro ChatGPT: AI Claude přichází do Evropy, používat ji můžete zdarma
Výzva pro ChatGPT: AI Claude přichází do Evropy, používat ji můžete zdarma
Obrázek: Tuhle chybu dělá většina z nás: Datum narození jako heslo nepoužívejte
Tuhle chybu dělá většina z nás: Datum narození jako heslo nepoužívejte
Obrázek: Allegro Smart! Week poprvé v Česku: Ušetřit můžete tisíce, vybrali jsme pro vás nejzajímavější produkty
Allegro Smart! Week poprvé v Česku: Ušetřit můžete tisíce, vybrali jsme pro vás nejzajímavější produkty
Obrázek: Kde sledovat mistrovství světa v hokeji? Online v prohlížeči, na mobilu i v PC bez internetu
Kde sledovat mistrovství světa v hokeji? Online v prohlížeči, na mobilu i v PC bez internetu
Obrázek: Jak spustit retro hry na počítači s Windows 11?
Jak spustit retro hry na počítači s Windows 11?