Nejhezčí dámské hodinky letošních Vánoc? Recenze Huawei Watch GT 3 Elegant Gold

Huawei stihl před Vánoci dostat na český trh nový model chytrých hodinek Huawei Watch GT 3. Vedle pánské verze s 46mm ciferníkem dorazily i v 42mm dámské variantě. Tentokrát navíc dámská verze nabízí všechny funkce, které zatím výrobce nabízel pouze u větších, pánských modelů. Nechybí tak možnost volání ze zápěstí, nadstandardní výdrž na baterii, schopnost navigace a elegantní vzhled ve zlaté barvě. 

Dámská verze má průměr 42 mm a dostupná je ve dvojici variant – Elegant Gold a Elegant White. Liší se barvou a použitým 20mm páskem. U námi testované Elegant Gold je pásek s tzv. milánským vzorem. Ten je vyrobený z nerezové oceli, svařovaný laserem a ve zlaté barvě. Na místě jej drží dvojice magnetů. Zpracování je precizní a nelze mu nic vytknut. Hodinky jsou navíc voděodolné do hloubky 50 m (5 ATM) a můžete s nimi nejen do sprchy, ale i do bazénu.

Design a výbava

Na první pohled zaujme 1,32″ AMOLED displej s rozlišením 466 x 466 pixelů. Má doopravdy pěkné podání barev a jemný obraz a nabídne jas až 800 nitů. Jas reguluje senzor okolního světla a obraz na displeji je díky němu dobře viditelný za každé situace.

Hodinky s telefonem komunikují prostřednictvím Bluetooth 5.1. Podporován je Android i iOS. Do vnitřního 4GB úložiště lze nahrát spoustu písniček pro běhání bez telefonu. Nechybí integrované NFC, ale v ČR jej pro platby zatím nejde využít.

Elegantní provedení náramku vypadá dobře za každé situace. Snadná je i případná výměna za jakýkoliv 20mm náramek. Foto: Redakce inSmart.cz

Oproti předchozí generaci přibyl reproduktor pro vyřizování hovorů ze zápěstí a přesná navigace s podporou hlavních systémů. Potěší také senzor povrchové teploty těla.

WP DataTables

HarmonyOS a uživatelské rozhraní

Operační systém HarmonyOS lze najít v mobilních telefonech Huawei, tabletech i nositelné elektronice. Na hodinkách běží svižně a bez záseků. V základu systém obsahuje veškeré myslitelné základní aplikace od sportovních režimů přes časovač po menstruační kalendář. Nechybí ani hudební přehrávač uložené hudby, schopnost ovládat hudbu v mobilu či spoušť fotoaparátu.

Rozhraní HarmonyOS se snadno ovládá dotyky i otočnou korunkou. Foto: Redakce inSmart.cz

Systém je mj. v češtině a slovenštině. Ovládání probíhá prostřednictvím dotykového displeje a dvojice tlačítek na pravé straně. Horní z nich je zároveň ovládací korunkou. Otočná ovládací korunka má vůli a haptickou odezvu. Otáčení je příjemné a kdo si nebude chtít patlat rukou po displeji, může se spoléhat především na korunku a tlačítko pod ní.

Nastavit si lze řadu různých ciferníků. Vedle základních nahraných v hodinkách si lze další stáhnout prostřednictvím aplikace Zdraví. Řada je dostupných zdarma, jiné stojí několik desítek Kč.

Měření teploty, tepu, okysličení krve i stresu

Huawei Watch GT 3 mají zabudovaný senzor srdečního tepu TruSeen 5.0+. Senzor tvoří 8 fotodiod zakrytých skleněnou čočkou. Senzor je tak velmi přesný, což potvrdilo i naše srovnání se zdravotnickým oxymetrem. Může za to i vylepšený algoritmus, který dokáže filtrovat nejrůznější rušivé signály během pohybu.

Oproti předchozí generaci přibyl také teplotní senzor měřící povrchovou teplotu kůže. Ta se od tělesné teploty jako takové samozřejmě liší, ale i tak dokáže potenciálně detekovat horečku.

Obzvláště je v dnešní době přínosná funkce nepřetržitého měření okysličení krve SPO2. V kombinaci s měřením povrchové tělesné teploty a srdečního tepu lze tato data využít pro případné odhalení blížící se choroby.

Kliknutím a posunutím můžete otáčet 360° fotografii a prohlédnout si produkt ze stran.

Dlouhá výdrž a bezdrátové nabíjení

S nepřetržitým měřením tepu, občasným měřením okysličení krve a nepřetržitým nošením vydržely hodinky 6 dní a ještě zbývalo 25 procent baterie. V praxi je tak udávaný týden reálná hodnota. Významný vliv na výdrž bude mít používání satelitních systémů při venkovním cvičení či případná aktivace dalších chytrých funkcí. V současné nabídce dámských hodinek jde každopádně o nadstandardní výdrž na jedno nabití, za kterou musíme Watch GT 3 pochválit. Konkurence má často problém vydržet déle než 2 dny.

Huawei přidal podporu nabíjecího standardu Qi, díky čemuž lze hodinky nabíjet jakoukoliv bezdrátovou nabíječkou. Nabíjecí kolébku z balení s sebou tedy nosit nemusíte. Kdo má telefon s funkcí reverzního bezdrátového nabíjení, může si hodinky nabít přímo z telefonu. Nabíjení trvá přibližně 90 minut.

Přijímání hovorů ze zápěstí

V průběhu řízení či sportovních aktivit není nutné sahat po mobilním telefonu a hovor lze vyřídit pohodlně ze zápěstí. Hodinky mají zabudovanou dvojici mikrofonů a reproduktor. Zvuk je překvapivě hlasitý a čistý, a to jak na straně reproduktoru hodinek, tak na straně mikrofonů.

Horší je to s reakcí na notifikace. Hodinky nabízí pouze základní možnost odpovídat na SMS zprávy, a to buďto emotikony, nebo předpřipravenými zprávami. Platí to ale pouze pro SMS. Reakce na Messengeru či WhatsAppu bohužel podporovány nejsou.

Obrázek: Nejhezčí dámské hodinky letošních Vánoc? Recenze Huawei Watch GT 3 Elegant Gold

Hodinky jsou jemné a na ženskou ruku velká akorát. Foto: Redakce inSmart.cz

Poslech hudby z reproduktoru i ze sluchátek

Komunikace hodinek s chytrým telefonem probíhá prostřednictvím Bluetooth 5.1. Všechny notifikace, hovory či přenos hudby tak probíhají právě prostřednictvím tohoto bezdrátového rozhraní. Wi-Fi výrobce tentokrát nepoužil, ale upřímně to ničemu nevadí.

Na hudbu je v hodinkách připraveno 4GB úložiště. Nemusíte tak spoléhat na spárovaný telefon, ale běhat lze i se samotnými hodinkami. K těm přes Bluetooth snadno spárujete bezdrátová sluchátka. Po ukončení sportovní aktivity a návratu k telefonu se data o sportovním výkonu automaticky synchronizují do aplikace.

Sportovních režimy a instalace aplikací

Samozřejmostí je automatické rozpoznávání sportovní aktivity, kdy hodinky dokáží sami detekovat zvýšenou zátěž a nabídnou aktivaci sportovního režimu. Detekovat dokáží chůzi, běh a jiný sport, který lze upřesnit z přibližně 100 předpřipravených sportovních aktivit. Jen namátkou zde lze najít např. chůzi na chodícím pásu, veslování, lezení po horách, plavání či třeba lyžování.

Obrázek: Nejhezčí dámské hodinky letošních Vánoc? Recenze Huawei Watch GT 3 Elegant Gold

U jednotlivých sportů si lze nastavit cíle apod. Foto: Redakce inSmart.cz

Z obchodu App Gallery lze do hodinek nainstalovat další aplikace. Na výběr jsou jich nižší desítky, a to především z oblasti sportovních aplikací. Do budoucna to nicméně dává naději, že bude pro hodinky dostupných více aplikací 3. stran. Osobně se však přikláním k názoru, že kromě sportovních aplikací je aplikace 3. strany málokdy užitečná a do hodinek zkrátka velké množství aplikací 3. stran nepatří.

Huawei Watch GT 3 podporují instalaci aplikací, moc jich však zatím není. Foto: Redakce inSmart.cz

S hodinkami se díky GPS neztratíte

Vyrážíte často do míst, kde to neznáte? Užitečná umí v takových situacích být funkce Route Back, kterou Huawei představil v minulé generaci chytrých hodinek. Jak funguje? Hodinky si při zapnutí turistického módu zapamatují aktuální souřadnice a sledují vaši trasu terénem. Pokud se ztratíte, dokáží vás po stejné cestě navést zpět.

Obrázek: Nejhezčí dámské hodinky letošních Vánoc? Recenze Huawei Watch GT 3 Elegant Gold

Společně s Petal Maps dokáží hodinky navigovat na zápěstí, zatímco telefon je v kapse či kabelce. Foto: Redakce inSmart.cz

Navigace je navíc velmi přesná díky dvoupásmové podpoře satelitních systémů GPS, GLONASS, Galileo, Beidou a velmi přesného QZSS. Přesné zaznamenávání trasy hodinky také využívají při venkovním běhu, po kterém umožní její sdílení přátelům.

Stojí za to?

Chytré hodinky patří mezi nejčastější vánoční dárky z oblasti technologií. Huawei tak vsadil na správnou kartu. Watch GT 3 totiž fungují nejen s telefony Huawei, ale i všemi ostatními Android a iOS zařízeními. Pokud tedy hledáte chytré hodinky, které podporují volání ze zápěstí a nabízí většinu myslitelných chytrých funkcí, jsou Watch GT 3 42 mm dobrou volbou.

Obrázek: Nejhezčí dámské hodinky letošních Vánoc? Recenze Huawei Watch GT 3 Elegant Gold

Huawei Watch GT 3 Elegant Gold. Foto: Redakce inSmart.cz

Za cenu kolem 7 000 Kč nabízí velmi dobrou výbavu, kvalitní zpracování a ovládání otočnou korunkou. Přidejte si k tomu rychlý systém, přesnou navigaci a parádní výdrž. Pokud netoužíte po možnosti instalace specifických aplikací a možnosti odpovídat na Messengeru či WhatsAppu na zprávy rovnou ze zápěstí (což stejně není bůh ví jak pohodlné), nebude vám chybět prakticky nic. Při objednání z oficiálního e-shopu značky navíc k objednávce dostanete bezdrátová sluchátka FreeBuds 4i s potlačením okolního hluku.

Huawei si v mnoha ohledech konkuruje sám. Pokud se vám totiž líbí design nových hodinek, oželíte několik funkcí typu volání a máte omezený rozpočet, může být dobou volbou i model Watch GT 2, který vyjde na cca polovinu.

 • Zpracování a vzhled - 95%
  95%
 • Výdrž baterie - 90%
  90%
 • Funkce - 90%
  90%
 • Systém - 80%
  80%
 • Cena - 90%
  90%
89%

Shrnutí

Za cenu kolem 7 000 Kč nabízí velmi dobrou výbavu, kvalitní zpracování a ovládání otočnou korunkou. Přidejte si k tomu rychlý systém, přesnou navigaci a parádní výdrž. Pokud netoužíte po možnosti instalace specifických aplikací a možnosti odpovídat na Messengeru či WhatsAppu na zprávy rovnou ze zápěstí, nebude vám chybět prakticky nic.

Obrázek: Nejhezčí dámské hodinky letošních Vánoc? Recenze Huawei Watch GT 3 Elegant Gold

Klady

 • AMOLED displej s jemným rozlišením.
 • Výdrž 7 dní.
 • Bezdrátové nabíjení.
 • Velmi přesná navigace.
 • Schopnost volání ze zápěstí.
 • Kvalita zpracování a design.
 • Měření okysličení krve.
 • Sledování tělesné teploty.
 • Množství sportovních režimů.
 • Snadná výměna 20mm náramků.
 • Čeština.
 • Kompatibilní s Android i iOS.

Zápory

 • Nelze reagovat na notifikace (zatím pouze na volání a SMS).
 • Chybí placení přes NFC.
 • Magnetický řemínek drží dobře, jelikož ale není pružný, postupně se trošku povolí. Kdo má rád hodinky pevněji utáhnuté, může mu to vadit.
 • Malý počet aplikací v obchodě.

Obrázek: Viry se maskují jako populární mobilní hry. Cílem jsou bankovní účty uživatelů Androidu
Viry se maskují jako populární mobilní hry. Cílem jsou bankovní účty uživatelů Androidu
Obrázek: Smartphone jako konzole? Ukážeme vám, jak využít POCO F6 Pro na maximum
Smartphone jako konzole? Ukážeme vám, jak využít POCO F6 Pro na maximum
Obrázek: Už žádné sankce: OPPO a Ericsson uzavřely globální dohodu o spolupráci v oblasti 5G technologií
Už žádné sankce: OPPO a Ericsson uzavřely globální dohodu o spolupráci v oblasti 5G technologií
Obrázek: Sony A1: Fotoaparát, který vyfotil kulku u hlavy Donalda Trumpa
Sony A1: Fotoaparát, který vyfotil kulku u hlavy Donalda Trumpa
Obrázek: Mýtus o dedikovaných IP adresách v e-mail marketingu: Opravdu zlepšují doručitelnost?
Mýtus o dedikovaných IP adresách v e-mail marketingu: Opravdu zlepšují doručitelnost?
Obrázek: Přijdou silné bouřky, nebo slabé přeháňky? Přesná aplikace vám to pomůže zjistit
Přijdou silné bouřky, nebo slabé přeháňky? Přesná aplikace vám to pomůže zjistit
Obrázek: Znásobte své finance s AI, nabádají podvodníci Čechy na Facebooku. Jak je nahlásit a ochránit ostatní?
Znásobte své finance s AI, nabádají podvodníci Čechy na Facebooku. Jak je nahlásit a ochránit ostatní?
Obrázek: Česko zasáhnou velmi silné bouřky: Jak ochránit elektroniku a spotřebiče před zničením bleskem?
Česko zasáhnou velmi silné bouřky: Jak ochránit elektroniku a spotřebiče před zničením bleskem?