Pozor na nekvalitní hry na Steamu: Některé jsou tak špatné, že by ani neměly být na prodej

Letošní červenec se nedočkáme žádného nového AAA titulu od velkých herních společností a tak se musíme podívat, co vydali nezávislí indie vývojáři.  

Už při pouhém spuštění obchodu Steam a rozkliknutí okénka „Nově vydané“ uvidíme nespočet her, kterých bylo od 1. července vypuštěno několik desítek, ale jen pár z nich vzbudí zájem. Bohužel mezi nimi najdeme i takové, které dobře vypadají na stránkách obchodu, ale realita je úplně jiná. A to je i případ hry Infiltration, která v obchodě stojí nízké 2,99 eura (kolem 75 Kč).

Sci-fi střílečka, nebo jen snaha vytahat z hráčů peníze?

Infiltration se vás už v obchodě snaží přesvědčit, že se jedná o sci-fi střílečku z pohledu třetí osoby s jednoduchými hlavolamy. Obrázky ze hry ukazují grafickou krásu nejnovější verze Unreal Engine, ale to je ten hlavní problém.

Obrázek: Pozor na nekvalitní hry na Steamu: Některé jsou tak špatné, že by ani neměly být na prodej

Celá hra je pouze postavena na oficiálním návodu jak vytvářet hry na Unreal Engine. Vývojář použil vše, co tento oficiální návod (dostupný na https://docs.unrealengine.com/latest/INT/ ) nabízí a vydává to jako originální hru. Všechny animace, prostředí i vzhled postavy hráče a nepřátel jsou ty samé, jako jsou dostupné v oficiálním návodu.  Ve hře je dokonce zkopírované celé video, které nemá se hrou nic společného, kromě vzhledu postav. Jednoduše řečeno, to co hra nabízí, si může pomocí návodu vytvořit každý.

Hra nemá ani možnost změnit nastavení ovládání nebo grafiky a to má za následek, že je uzavřena na maximálním nastavení. Jediné, co si můžete nastavit, je rozlišení. Už to, ukazuje na nezkušenost vývojáře.

Kampaň ve hře chybí

Infiltration momentálně nabízí Prologue, kde si osvojíte základní ovládání vašeho herního charakteru.  Hra vás potom zavede jednoduchým koridorem do místnosti se střelnicí, kde zmáčknutím tlačítka E zlikvidujete svého prvního nepřítele. Žádný komplexní systém boje na blízko zde není vůbec zabudovaný a všechny souboje bez zbraní jsou zde vyřešeny tímto jednoduchým způsobem- zmačkni klávesu. Na pultu leží pistole, kterou si zde vyzkoušíte, v klasickém tréninku zasáhni několikrát střed terčů. Poté získáte klíč, kterým si odemknete dveře, kde naleznete útočnou pušku a několik zásobníků.

Obrázek: Pozor na nekvalitní hry na Steamu: Některé jsou tak špatné, že by ani neměly být na prodej

Střelba ze zbraní (Gunplay) je jednoduchá a nebude vám dělat problém se trefit do hlav nepřátel, kteří na vás bezhlavě nabíhají pouze s nožem. Dále vás koridor dovede do místnosti, kde musíte složit heslo ke dveřím, které je na tři časti rozdělené a schované v různých skřínkách. Když otevřete dveře tak musíte sestavit ventil, který leží na pultu, a vložit jej do místa kam patří. Jeho použitím snížíte dosah plamenů, které vám brání v získání dalšího klíče. A to je to ,na čem hratelnost hry stojí. Je zde pár míst, kde si trošku zaskáčete ,ale jinak je to pořád to samé. Různorodost nepřátel se zde taky nekoná. Celou dobu na vás nabíhají ti samí nepřátelé, kteří si po pár minutách ve hře změní kabáty z hnědých na červené.

Kampaň ve hře momentálně není a vývojář ji slibuje přidat během roku 2018. To je asi jediná naděje této hry, která v momentálním stavu rozhodně není ničím zajímavá. Jestli se mu povede vytvořit aspoň trochu zajímavé úrovně, tak by se dalo i přehlednout, že se jedná pouze o hru vytvořenou podle oficiálního návodu.

Obrázek: Pozor na nekvalitní hry na Steamu: Některé jsou tak špatné, že by ani neměly být na prodej

Raději investujte jinam

Hratelnost hry je průměrná a není ničím zajímavá. Vše dohrajete během 30 minut a zjistíte, že to není něco, k čemu byste se chtěli vrátit a zahrát si znovu. Jedná se o případ, kdy se slabá hratelnost a propracovanost herních mechanik schovává za grafický kabátek Unreal Engine a snaží se vás skrze něj nalákat ke koupi. Infiltration v současném stavu nestojí za váš čas a vaše peníze i když je cena velmi nízká.

+ Grafika                                 

+ Gunplay

– Obsah hry

– Prostředí/desing úrovní

– Jeden typ nepřátel

– Chybí nastavení grafiky a ovládání

Obrázek: Globální dodávky chytrých telefonů rostou, největší odbyt má Samsung
Globální dodávky chytrých telefonů rostou, největší odbyt má Samsung
Obrázek: Čtyřnohý společník pro astronauty. NASA vyvíjí nové roboty pro kosmické mise
Čtyřnohý společník pro astronauty. NASA vyvíjí nové roboty pro kosmické mise
Obrázek: Český zdicí robot naživo: Je překvapivě pomalý, na rozdíl od lidí ale nepotřebuje odpočívat
Český zdicí robot naživo: Je překvapivě pomalý, na rozdíl od lidí ale nepotřebuje odpočívat
Obrázek: Pohled do útrob Apple Vision Pro vs. Meta Quest 3: Co ukazují snímky z CT?
Pohled do útrob Apple Vision Pro vs. Meta Quest 3: Co ukazují snímky z CT?
Obrázek: Tesla v ČR otevřela své rychlonabíječky pro všechny elektromobily. Jak nabíjet na Superchargeru?
Tesla v ČR otevřela své rychlonabíječky pro všechny elektromobily. Jak nabíjet na Superchargeru?
Obrázek: Noční fotografie s vivo X100 Pro: Jak fotit v noci se smartphonem jako profík?
Noční fotografie s vivo X100 Pro: Jak fotit v noci se smartphonem jako profík?
Obrázek: Recenze robotického vysavače TESLA RoboStar iQ700 s laserovou navigací: Čistá domácnost bez námahy?
85%
Recenze robotického vysavače TESLA RoboStar iQ700 s laserovou navigací: Čistá domácnost bez námahy?
Obrázek: Zažijte budoucnost už dnes: Nainstalujte si umělou inteligenci Gemini do telefonu s Androidem
Zažijte budoucnost už dnes: Nainstalujte si umělou inteligenci Gemini do telefonu s Androidem