Redmi Note 12 aneb vlajkový telefon za nevlajkovou cenu

Společnost Xiaomi přináší na trh další zajímavý telefon. Je jím modelová řada Redmi Note 12. Co si pro nás toto zařízení střední třídy s výkonem a funkcemi vlajkové lodi připravil?

V rámci evropské distribuce disponuje řada Redmi Note 12 hned čtyřmi telefony. Kromě základní verze totiž lze sehnat také 5G variantu, a nechybí ani vyšší modely Pro a Pro+, které pátou generaci bezdrátových systémů podporují také. Ačkoliv se telefony Redmi Note 12 představily veřejnosti již před několika měsíci, do České republiky se však nejvyšší modely dostaly teprve nedávno, a je tedy na místě si tato zařízení patřičně představit.

V pořadí 12. generaci telefonů Redmi Note pokračuje v odkazu svých předchůdců a snaží se uživatelům přinést to nejlepší z nejoblíbenějších funkcí telefonů střední třídy. V útrobách všech těchto telefonů se tak skrývá kombinace výkonného fotoaparátu, velkokapacitní baterie s podporou rychlého nabíjení či dobře fungující software. Čím chce ale Redmi Note 12 zaujmout nejvíce?

Obrázek: Redmi Note 12 aneb vlajkový telefon za nevlajkovou cenu

Rodina 12. generace telefonů Redmi Note je nyní kompletní. Zdroj: Se souhlasem Xiaomi

Redmi Note 12: Oslní funkcemi i cenovkou

Ať už sáhnete po Redmi Note 12 či jeho 5G variantě, pravděpodobně neuděláte chybu. V obou případech dostanete do ruky 6,67palcový 120Hz AMOLED displej se svítivostí 1200 nitů. Svými celkovými rozměry se oba telefony liší prakticky minimálně. Hlavní rozdíly však najdeme již při pohledu na zadní stranu.

Zatímco „standardní“ Redmi Note 12 disponuje 50MPx širokoúhlým fotoaparátem, do 5G verze se vešlo megapixelů „jen“ 48. Jedná se však o drobný rozdíl, který při běžném každodenním focení jen těžko pocítíte. V obou případech pak nechybí 8MPx ultraširoký fotoaparát, 2MPx makro objektiv a přední 13MPx fotoaparát. Xiaomi tedy potvrzuje, že s fotkami to myslí skutečně vážně, jelikož podobnou výbavu mnohdy vídáme skutečně spíše u vlajkových lodí než u středních modelů.

Další rozdíly mezi Redmi Note 12 a 5G variantou pak najdeme v procesorech, které oba stroje pohání. V obou případech jde o modely Snapdragon. Redmi Note 12 využívá Snapdragon 685, zatímco u 5G verze najdeme Snapdragon 4 Gen 1. V obou případech se však nemusíte bát rychlého zahlcování – multitasking zde funguje skvěle. Po stránce výdrže mavéc Xiaomi vybavil oba základní modely 12. generace Redmi Note baterií o výkonu 5000 mAh, kterou zvládnete dobíjet poměrně rychle díky 33W rychlonabíjení. Výkon a výdrž tak jdou ruku v ruce.

Obrázek: Redmi Note 12 aneb vlajkový telefon za nevlajkovou cenu

Mobilní telefon Redmi Note 12 dokazuje, že jde o značku, kde jednoznačně vítězí poměr cena/výkon. Zdroj: Se souhlasem Xiaomi

Jak již je v dnešní době zvykem, je k dostání hned několik variant obou modelů v závislosti na velikosti úložiště, resp. kapacity operační paměti. Vybírat tak můžete z kombinací 4GB/128GB, 6GB/128GB nebo 8GB/256GB. Provedení Redmi Note 12 pak nabízí ještě variantu 4GB/64GB. Ve všech případech pak nechybí možnost rozšíření paměti s pomocí karet.

S ohledem na hardwarovou výbavu je aktuální cena modelů Redmi Note 12, resp. varianty 5G téměř symbolickou. V prvním případě se hravě dostanete pod hranici 4000 Kč za nejzákladnější model. Chcete-li využívat i funkce 5G modelu, připočtěte si k ceně další 2000 Kč. Stále však dostanete hodně muziky za relativně málo peněz.

Redmi Note 12 Pro a Pro+: Xiaomi opět posouvá hranice střední třídy

O úroveň výš oproti předchozím dvěma telefonům pak cílí modely Pro, resp. Pro+. Zde se již vzájemné podobnosti rozchází, a proto je na místě si obě varianty rozebrat raději zvlášť.

Obrázek: Redmi Note 12 aneb vlajkový telefon za nevlajkovou cenu

Redmi Note 12 Pro+ je hrdým šampionem této generace. Zdroj: Se souhlasem Xiaomi

Redmi Note 12 Pro si svůj přívlastek vysloužil zejména díky vyšší třídě procesoru. Ten pochází z dílny MediaTeku a dosahuje frekvence až 2,6 GHz. V tomto provedení se navíc dostáváme na minimální kapacitu operační paměti 6 GB (ačkoliv je k dostání také varianta s 8 GB), takže i po této stránce naznal telefon poměrně značného rozšíření. Displej je stále AMOLED s obnovovací frekvencí 120 Hz, svítivost však klesla na 900 nitů. 5G síť je u tohoto provedení obsažena již v základu.

Na pomyslném vrcholu 12. generace těchto telefonů pak stojí model Pro+. Ten ve své třídě dominuje téměř bezkonkurenčním 200MPx hlavním fotoaparátem. Je tedy určen pro uživatele, kteří mobilní fotoaparát aktivně využívají, a na oplátku jim poskytne skutečně impozantní snímky. S verzí Pro sdílí model Pro+ stejný procesorový čip, displej i výdrž (5000 mAh). Polepšil si však po stránce vnitřní paměti, která začíná na 256 GB, a také v rámci operační paměti, která nyní čítá úctyhodných 8 GB.

Zatímco pak Redmi Note 12 Pro podporuje turbo nabíjení o výkonu 67 W, Pro+ verze dokáže využít i 120W HyperCharge. Oba tyto telefony pak potěší také hudební nadšence, jelikož jsou vybaveny stereo reproduktory Dolby Atmos.

Obrázek: Redmi Note 12 aneb vlajkový telefon za nevlajkovou cenu

Hlavním tahákem telefonu Redmi Note 12 Pro+ je 200 MPx fotoaparát. Zdroj: Se souhlasem Xiaomi

Ohledně ceny se Redmi Note 12 Pro i Pro+ stále drží na hladině střední třídy. První variantu seženete i pod cenovkou 8000 Kč, model Pro+ je k dostání od 9500 Kč. V porovnání s Redmi Note 12 tedy jde zhruba dvojnásobné navýšení, není však pochyb, že mají obě vylepšené verze této generace jistě co nabídnout.

Obrázek: Opisování čísel z platebních karet skončí do roku 2030: Mastercard věří v tokenizaci
Opisování čísel z platebních karet skončí do roku 2030: Mastercard věří v tokenizaci
Obrázek: Zvykejte si. Nové AI tlačítko brzy najdete na každé klávesnici. ASUS představil novou generaci PC s Copilot+
Zvykejte si. Nové AI tlačítko brzy najdete na každé klávesnici. ASUS představil novou generaci PC s Copilot+
Obrázek: Spíte špatně? Nechte si poradit od chytrých hodinek Huawei Watch Fit 3
Spíte špatně? Nechte si poradit od chytrých hodinek Huawei Watch Fit 3
Obrázek: Chytrý fotbalový míč pro EURO 2024: S čipy uvnitř dokáže sledovat každý pohyb
Chytrý fotbalový míč pro EURO 2024: S čipy uvnitř dokáže sledovat každý pohyb
Obrázek: Konec pirátů v Česku, nebo začátek cenzury? Soud nečekaně zablokoval alternativy Ulož.to
Konec pirátů v Česku, nebo začátek cenzury? Soud nečekaně zablokoval alternativy Ulož.to
Obrázek: Jak efektivně využít chytré hodinky? Trenér, hudební přehrávač a svítilna na ruce
Jak efektivně využít chytré hodinky? Trenér, hudební přehrávač a svítilna na ruce
Obrázek: Explozí na třídicích linkách přibývá. Kam vyhazovat elektronické hračky a jak je třídit?
Explozí na třídicích linkách přibývá. Kam vyhazovat elektronické hračky a jak je třídit?
Obrázek: Tuhle chybu dělá většina z nás: Datum narození jako heslo nepoužívejte
Tuhle chybu dělá většina z nás: Datum narození jako heslo nepoužívejte