Saramonic BlinkMe B2: Mikrofon, se kterým vás uslyší i uvidí

Kvalitní mikrofon by měl být výbavou každého, kdo tvoří videa. Na trhu jich je ale nepřeberné množství. Ne s každým však budete zároveň slyšet i vidět jako se Saramonic BlinkMe B2. Má totiž kruhový displej, na kterém si můžete zobrazit třeba své logo nebo jmenovku.

Jestli to s tvorbou videí myslíte vážně, nemůžete se spoléhat jen na mikrofon integrovaný v telefonu či jiném záznamovém zařízení. Takové zařízení je většinou buď daleko, nebo může být namířené jinam a snímat zvuk z jiného směru. Řešení existuje, nejen při natáčení v terénu je vhodné použít separátní mikrofon. Ten může mít různé charakteristiky, způsob záznamu i cenu. Dnes si představíme sadu bezdrátových mikrofonů Saramonic BlinkMe B2.

Mikrofony můžete použít samostatně, s fotoaparátem pro natáčení videí či s počítačem pro videokonference a streamování. Foto: Ondřej Košťál, inSmart.cz

Celá sada je v poměrně velkém a robustním balení, kde najdete snad úplně vše. Vedle dvou bezdrátových mikrofonů také jeden přijímač, 3,5mm propojovací kabel z přijímače do záznamového zařízení, USB-C nabíjecí kabel, chlupatou ochranu proti větru, magnety pro přichycení mikrofonu, úchyty s klipem (vždy v počtu dvou kusů) a držák telefonu na stativ s paticí pro připevnění přijímače.  

BlinkMe B2 je poměrně netradiční systém. Místo černé placky s logem výrobce máte k dispozici velký kruhový displej, kam můžete dát své logo, nebo třeba jmenovku. Displej se dá využívat více způsoby a je jen na vás, jak si jej nastavíte. Je poměrně kvalitní, jas si musíte nastavit manuálně, ale při nejvyšším jasu je dobře čitelný i na slunci.

Foto: Ondřej Košťál, inSmart.cz

Každý puk má vedle 1,3″ dotykového displeje dvě tlačítka (zapínací a tlačítko ovládající nastavení redukce šumu), všesměrový mikrofon a nabíjecí kontakty. Lze je tedy nabíjet jen v přijímači, ke kterému se magneticky přichytí. Přijímač je pak napájen přes UBC-C konektor. Průměr puků je 47 mm, výška 12,5 mm a každý váží 30 gramů. Přijímač má pak 56,6 × 56,6 × 25,2 mm a 70 gramů. 

Na přijímači toho nenajdeme o moc víc. Malý 0,97″ displej zobrazuje stav baterie (při nabíjení procento nabití), režim nahrávání, hlasitost zvuku, dají se přes něj nastavovat i samotné vysílače. Z boku je pak 3,5mm výstup do záznamového zařízení (zrcadlovky například) a druhý pro sluchátka kameramana.  

Foto: Ondřej Košťál, inSmart.cz

Akumulátor v mikrofonech, s kapacitou 1600 mAh, vydrží 8 hodin nahrávání (bez ukládání do lokální paměti, ale jen posílání do přijímače, s nahráváním do lokální paměti se zkrátí výdrž na 5 hodin), přijímač poté 24 hodin (pokud je u připojen jeden z vysílačů, tedy 495 mAh + 1600 mAh). Každý z mikrofonů lze používat samostatně díky vlastní paměti, která pojme 22 nebo 15 hodin záznamu v nižší nebo vyšší kvalitě (16/24 bit). Je to ale především bezpečnostní funkce, kdyby z nějakého důvodu selhal záznam zvuku, který se dostává z přijímače do záznamového zařízení, zrcadlovky apod. 

K přizpůsobení informací na displeji, resp. nahrání nějakého svého loga a dalšího nastavení, je za potřebí si nainstalovat aplikaci. Tu můžete mimo jiné používat i na záznam zvuku, pokud třeba nenahráváte video a stačí vám jen zvuk. Nebo naopak má aplikace i režim nahrávání videa, kde si samozřejmě můžete zvolit a nastavit tyto mikrofony. 

Foto: Ondřej Košťál, inSmart.cz

Za cenu lehce nad 6 tisíc korun se zdá, že Saramonic BlinkMe B2 má co nabídnout. Oproti konkurenci je navíc stylovější a v mnoha ohledech promyšlenější. 

Mikrofony řádně vyzkoušíme a později vám přineseme i podrobnou recenzi s našimi zkušenostmi. Pokud by vás zatím zajímalo něco týkající se těchto mikrofonů, zeptejte se v komentářích.

Zdroj: Redakce inSmart.cz

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments
Obrázek: Zvykejte si. Nové AI tlačítko brzy najdete na každé klávesnici. ASUS představil novou generaci PC s Copilot+
Zvykejte si. Nové AI tlačítko brzy najdete na každé klávesnici. ASUS představil novou generaci PC s Copilot+
Obrázek: Spíte špatně? Nechte si poradit od chytrých hodinek Huawei Watch Fit 3
Spíte špatně? Nechte si poradit od chytrých hodinek Huawei Watch Fit 3
Obrázek: Chytrý fotbalový míč pro EURO 2024: S čipy uvnitř dokáže sledovat každý pohyb
Chytrý fotbalový míč pro EURO 2024: S čipy uvnitř dokáže sledovat každý pohyb
Obrázek: Virgin Galactic přerušuje cesty do vesmíru. Chce se více zaměřit na výzkum a vývoj
Virgin Galactic přerušuje cesty do vesmíru. Chce se více zaměřit na výzkum a vývoj
Obrázek: Konec pirátů v Česku, nebo začátek cenzury? Soud nečekaně zablokoval alternativy Ulož.to
Konec pirátů v Česku, nebo začátek cenzury? Soud nečekaně zablokoval alternativy Ulož.to
Obrázek: Jak efektivně využít chytré hodinky? Trenér, hudební přehrávač a svítilna na ruce
Jak efektivně využít chytré hodinky? Trenér, hudební přehrávač a svítilna na ruce
Obrázek: Explozí na třídicích linkách přibývá. Kam vyhazovat elektronické hračky a jak je třídit?
Explozí na třídicích linkách přibývá. Kam vyhazovat elektronické hračky a jak je třídit?
Obrázek: Tuhle chybu dělá většina z nás: Datum narození jako heslo nepoužívejte
Tuhle chybu dělá většina z nás: Datum narození jako heslo nepoužívejte