Skládací mobily jako pracovní zařízení? Prodeje rostou

Skládací telefony se postupně dostávají do nabídky většiny výrobců. I když je česká nabídka slabší, trendu nelze utéct. Podle Samsungu je o skládačky velký zájem hlavně mezi firmami, které je volí jako ideální cestu k produktivitě.

Společnost Samsung Electronics oznámila, že počet chytrých telefonů Galaxy Z Fold a Galaxy Z Flip prodaných pro firemní využití vzrostl meziročně více než na dvojnásobek. Od ledna do října 2022 narostl prodej skládacích telefonů Samsung firemním zákazníkům v porovnání se stejným obdobím roku 2021 o 105 %.

Očekává se, že prodej skládacích chytrých telefonů po celém světě dosáhne 16 milionů, což znamená meziroční růst o 73 %. A z toho vyplývá, že tento typ konstrukce začíná být běžnou, mainstreamovou záležitostí. V roce 2023 by prodejní číslo mělo vyskočit až na 26 milionů kusů. A díky snadnému multitaskingu na velikém displeji a optimalizovaným aplikacím se skládací telefony rychle prosazují i mezi firemními zákazníky.

Obrázek: Skládací mobily jako pracovní zařízení? Prodeje rostou

Foto: Redakce inSmart.cz

Profesionální využití skládacích smartphonů

Celá řada firem v posledních letech přechází na flexibilní systém práce – pracovat se dá, ať jste kdekoli. Tím pádem podniky zkoušejí nové technologie, aby maximálně zvýšily produktivitu takové práce. Skládací telefony si v poslední době získávají největší oblibu ve finančnictví – v nedávném výzkumu uvedlo 74 % finančních poradců z dotazovaného vzorku, že je pro ně důležité být neustále v kontaktu prostřednictvím mobilního zařízení.

Prvotním účelem skládacích telefonů Samsung Galaxy bylo nabídnout nové způsoby práce a podpořit kreativitu,“ prohlásil KC Choi, výkonný viceprezident a ředitel týmu Global Mobile B2B v mobilní divizi Samsung Electronics. „Tento rychlý růst svědčí o tom, nakolik naši firemní zákazníci potřebují smysluplné inovace, aby zvýšili svou pracovní produktivitu.

Galaxy Z Fold4, tedy skládací telefon čtvrté generace, je špičkový výkonný přístroj jako stvořený pro multitasking a profesionální použití. Navzdory kapesnímu provedení je vybaven přímo obřím displejem, na kterém se pracuje podstatně lépe než na displejích běžných smartphonů.

Displej Samsungu Galaxy Z Fold4 nabízí podstatně větší pracovní plochu, na které lze využít většinu funkcí z notebooků a stolních počítačů. Součástí základního uživatelského rozhraní je navíc lišta podobná těm ze stolních systémů – skvělý nástroj pro zvládání více úkolů a aplikací najednou bez přerušení práce.

Rozměrný displej se výborně hodí i na práci s více okny vedle sebe. Lze otevřít až tři okna různých aplikací, nebo dvě okna v jedné aplikaci a třetí v jiné. Uživatelé tak mohou například psát nebo číst zprávy v Gmailu a zároveň mít otevřené dva panely prohlížeče Chrome, přesně jako na počítači.

Galaxy Z Fold4 se kromě toho dokáže přizpůsobit různým způsobům práce. Režim Flex Mode se tradičně hodí pro videokonference, protože při něm nepotřebujete přístroj ovládat rukama, ale v nové verzi navíc v partnerských aplikacích umožňuje elektronický podpis nebo ruční zápis poznámek pomocí dotykového pera S Pen.

Práce na mobilu? Po rozložení na tablet žádný problém

Tyto funkce a možnosti si získávají velkou oblibu v mnoha oborech. Na současných trzích panuje tvrdá konkurence, což obzvlášť platí pro finanční sektor. Profesionálové potřebují nejlepší nástroje, které jsou na současném trhu k dispozici – jedině tak lze bez obtíží pracovat na plný plyn i mimo kancelář.

Potřebují přístroje, s nimiž se mohou pustit i do náročných úkolů – musí sledovat výsledky výzkumu či grafy, případně v terénu spravovat klientská portfolia. Zároveň potřebují dostatečný výkon a produktivitu, aby nezaostávali za konkurencí. Samsung Galaxy Z Fold4 tohle všechno díky spolupráci se špičkovými partnery v mnoha oborech nabízí – nároční profesionálové díky němu zjišťují, že pro ně skládací telefony představují ideální řešení.

Obrázek: Skládací mobily jako pracovní zařízení? Prodeje rostou

Foto: Redakce inSmart.cz

Podle nedávného průzkumu využívají profesionálové z investičního a burzovního prostředí nejčastěji aplikaci Bloomberg Professional – v oblibě ji mají především obchodníci, analytici či správci investičních portfolií. Díky jedinečnému provedení modelu Galaxy Z Fold si v této aplikaci mohou finančníci intuitivním způsobem zobrazit data společnosti Bloomberg, analýzy či zprávy, a přitom mají k dispozici nastavení a funkce, na jaké jsou zvyklí. Grafická podoba aplikace Bloomberg Professional se výtečně přizpůsobuje možnostem telefonu Samsung Galaxy Z Fold4, což znamená snadnou práci i bohaté možnosti multitaskingu. Uživatelé mohou bez problémů přepínat mezi hlavním a předním displejem – přední displej se výborně hodí třeba pro posílání rychlých zpráv IB neboli Instant Bloomberg. Na velkém displeji se zase dobře čtou články ze zpravodajských serverů, displej se skvěle hodí i pro monitoring tržních zpráv v reálném čase, procházení portfolií nebo analýzu grafů. Profesionálové z finančního oboru tak mohou pracovat podle zažitých zvyklostí, ovšem na mobilním zařízení, které se jim ve složeném stavu vejde do kapsy.

K dispozici je též aplikace DocuSign neboli nejoblíbenější světový systém pro práci s elektronickým podpisem. Používá ji 24 z 25 nejlepších finančnických společností podle přehledu Fortune 500 a je optimalizovaná pro operační systém Android 12L. Na velkém displeji modelu Galaxy Z Fold4 se smlouvy a další dokumenty podepisují velmi jednoduše. Do modulu DocuSign eSignature lze rychle a bez problémů přetáhnout e-mailovou přílohu, otevřít ji v samostatném okně a pomocí dotykového pera Samsung S Pen ji rovnou podepsat.

Profesionálové z finančního světa, kteří se často pohybují mimo kancelář, mohou aplikaci DocuSign využívat velmi podobným způsobem jako na běžném počítači pomocí režimu Samsung DeX. Stačí přístroj připojit k externímu monitoru. DocuSign podporuje vysoké rozlišení a dokáže přizpůsobit grafickou podobu obsahu podle aktuálního zobrazovacího zařízení, takže je práce pohodlná při jakékoli velikosti nebo orientaci displeje.

Ideální pro práci s dokumenty

Další těžkosti, s nimiž by se zaměstnanci finančních institucí mohli při práci mimo kancelář potýkat, řeší spolupráce Samsungu a IBM. Partnerská firma IBM iX se ve spolupráci s jednou takovou významnou institucí podílela na vývoji mobilního prostředí, v němž finanční poradci mohou snadno a rychle otevírat a spravovat nejrůznější informace týkající se trhů a portfolií. Díky režimu Samsung DeX a integraci dotykového pera S Pen mohou uživatelé s daty snadno pracovat, přetahovat a kopírovat soubory mezi jednotlivými aplikacemi, převádět ruční zápisky na text nebo dokonce pracovat s digitálními podpisy, to vše na mobilním zařízení, ovšem v prostředí připomínajícím běžné počítače. A díky otevřenému přístupu Samsungu ke spolupráci mají uživatelé k dispozici také další oblíbené aplikace pro videokonference či správu kontaktů, e-mailové programy, kalendáře apod.

Samsung hodlá i nadále spolupracovat se špičkovými partnery z různých oborů na vývoji nových mobilních aplikací a technologií. V blízké budoucnosti rozšíří tato spolupráce možnosti uživatelů při práci s nejlepšími současnými mobilními produkty, k nimž skládací chytré telefony nepochybně patří.

Zdroj: TZ Samsung

Obrázek: AI ve vašem počítači. Co představí Microsoft na akci Microsoft Build 2024?
AI ve vašem počítači. Co představí Microsoft na akci Microsoft Build 2024?
Obrázek: Reklama na nový iPad pobouřila: Apple drtil hudbu i umění, Samsung chytře zareagoval
Reklama na nový iPad pobouřila: Apple drtil hudbu i umění, Samsung chytře zareagoval
Obrázek: Kvalitní alternativa k Apple Watch SE? Huawei Watch Fit 3 jsou levnější, s delší výdrží a větším displejem
Kvalitní alternativa k Apple Watch SE? Huawei Watch Fit 3 jsou levnější, s delší výdrží a větším displejem
Obrázek: Výzva pro ChatGPT: AI Claude přichází do Evropy, používat ji můžete zdarma
Výzva pro ChatGPT: AI Claude přichází do Evropy, používat ji můžete zdarma
Obrázek: Tuhle chybu dělá většina z nás: Datum narození jako heslo nepoužívejte
Tuhle chybu dělá většina z nás: Datum narození jako heslo nepoužívejte
Obrázek: Allegro Smart! Week poprvé v Česku: Ušetřit můžete tisíce, vybrali jsme pro vás nejzajímavější produkty
Allegro Smart! Week poprvé v Česku: Ušetřit můžete tisíce, vybrali jsme pro vás nejzajímavější produkty
Obrázek: Kde sledovat mistrovství světa v hokeji? Online v prohlížeči, na mobilu i v PC bez internetu
Kde sledovat mistrovství světa v hokeji? Online v prohlížeči, na mobilu i v PC bez internetu
Obrázek: Jak spustit retro hry na počítači s Windows 11?
Jak spustit retro hry na počítači s Windows 11?