Přidanou hodnotu by mohla nabídnout nová polymorfní optická vlákna, která jsou dostatečně flexibilní, aby mohla být protknuta do našeho oblečení. Pro měřící senzory je důležité, aby se dotýkaly napřímo úzce holé kůže, což je u triček nebo například čepic naprosto vyhovující faktor.
Nová optická vlákna jsou vytvořena roztavením a předením dvou polymerů. Tedy jedním, který propouští světlo na základě dat, a druhým, který slouží jako „povlak“. Právě možnost roztavení a předení optických vláken zároveň je zásadní průlom, který umožní i mnohem vyšší objem výroby hned z počátku. A neméně důležitým faktorem je i fakt, že jsou omyvatelné – tedy jsou připravené na každodenní praní v pračce.
Výzkumníci vidí v současné době jako první praktické využití hlavně v nemocnicích, kde může snímačem vybavené oblečení monitorovat životně důležité orgány a pacientům tak ulevit od nošení tradičních měřičů. Nicméně výzkumníci nadále předpokládají a doufají, že se jim podaří rozšířit možnosti monitoringu například o sledování kyslíku, tlaku a další.
Samozřejmě další uplatnění míří do segmentu fitness oblečení, které by mohlo sledovat osobnostní statistiky a výkony sportovce, a to bez nějakých dalších nutných technologických propriet, jako SmartWatch, fitness náramky, krokoměry atd.