Herní série FIFA má vážnou konkurenci: UFL bude zdarma a Cristiano Ronaldo hlavní hvězdou

UFL je free-to-play fotbalový simulátor, který je ve vývoji posledních šest let. Nyní je hra téměř připravena vydání, ke kterému by mělo dojít v průběhu letošního roku. Vývojář UFL, studio Strikerz Inc., mj. oznámilo, že podepsalo smlouvu s Cristianem Ronaldem. Slavný fotbalista bude hlavní hvězdou očekávané hry, kterou ukazuje nový trailer.

Simulátor UFL byl vytvořen tak, aby konkuroval sériím FIFA a eFootball. Hra využívá oblíbený Unreal Engine a nový herní trailer ukazuje grafiku, podobu hráčů, herní nabídky, možnosti přizpůsobení i platformy, na kterých bude při debutu k dispozici. Free-to-play fotbalový simulátor je nyní v závěrečné fázi vývoje a je plánováno, že bude vydán v průběhu roku 2022. Spolu s prvním trailerem na YouTube vývojáři také poskytli kolegům z IGN vhled do hry.

Skončí fotbalová herní série FIFA? EA už nechce platit miliardy

UFL zavítá na PlayStation i Xbox

Až dojde k vydání UFL, bude hra k dispozici na PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One a Xbox Series S/ X. Vydané video ukazuje, že UFL disponuje offline režimy spolu s podporou zápasů 2 na 2 a 3 na 3. Strikerz Inc. také zmínili, že hra dostane nespecifikované „speciální události“. Primárním režimem ve fotbalovém simulátoru bude globální online fotbalová liga UFL. Tento režim umožní hráčům vytvářet vlastní týmy a hrát ve „spravedlivém systému tvorby týmů založeném na divizích“.

V průběhu roku proběhne několik sezón, přičemž jeden hráč bude na konci roku korunován šampionem UFL. Hra navíc slibuje, že matchmaking bude založen na dovednostech hráčů a týmů. Jakmile hráči postoupí dostatečně vysoko, budou mít nárok na divizi UFL Premier, která nabídne hráčům místa v profesionálních turnajích a mnoho dalších odměn. Vedle toho budou k dispozici také týmové žebříčky, které umožní hráčům hrát se svými přáteli závodně.

Zdarma s možností mikrotransakcí

Vývojáři potvrdili, že UFL bude „fair to play“ a umožní hráčům sestavit si svůj tým ze soupisky s přibližně 5 000 skutečných hráčů. Studio také uvedlo, že čím častěji budou hráči hrát, tím více dostanou příležitostí k posílení svých týmů o nové hráče nebo upgrady pro stávající hráče. Na screenshotech z IGN je vidět, že UFL dá hráčům příležitost spravovat a upravovat týmy.

Ve hře bude také dostupný Team Pass. Nejrůznější questy a výzvy budou postupně zavedeny po vydání hry. Podle screenshotů vypadá nabídka správy mužstva podobně, jako v režimu Ultimate Teamu FIFA. Možnosti přizpůsobení budou pravděpodobně zahrnovat volbu dresů, předmětů a stadionů. Pravděpodobně tato přizpůsobení získají postupy ve hře anebo budou k dispozici ke koupi.

Obrázek: Herní série FIFA má vážnou konkurenci: UFL bude zdarma a Cristiano Ronaldo hlavní hvězdou

UFL je pro hráče zdarma. Free-to-play tituly ale často tvůrcům vydělávají mnohem více než placené hry. Foto: Se souhlasem UFL

Významní hráči fotbalové ligy, kteří se ve hře ukáží, jsou Cristiano Ronaldo, Kevin De Bruyne, Romelo Lukaku, Roberto Firmino a Oleksandr Zinchenko. Z týmů pak partnery hry např. West Ham United, Sporting CP, Šachtar Doněck, Borussia Mönchengladbach, Bayer Leverkusen, Beşiktaş, Monako, Celtic, Rangers a Hashtag United. Jistě se ale do budoucna můžeme těšit na řadu dalších.

Zdroj: IGN

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments
Obrázek: Nefunguje vám chytrá domácnost? Netatmo má rozsáhlý výpadek
Nefunguje vám chytrá domácnost? Netatmo má rozsáhlý výpadek
Obrázek: 30 let od revoluce v komunikaci: První SMS byla odeslána před třemi dekádami
30 let od revoluce v komunikaci: První SMS byla odeslána před třemi dekádami
Obrázek: Deset dní s IQOS ILUMA: Jaká je špička mezi nahřívanými tabákovými výrobky?
Deset dní s IQOS ILUMA: Jaká je špička mezi nahřívanými tabákovými výrobky?
Obrázek: Ovládají hackeři váš telefon? Víme, jak to zjistit
Ovládají hackeři váš telefon? Víme, jak to zjistit
Obrázek: Výměna baterie v AirTagu je snadná. Duracell vám ale fungovat nebude
Výměna baterie v AirTagu je snadná. Duracell vám ale fungovat nebude
Obrázek: 5 věcí, které byste neměli dělat s robotickým vysavačem
5 věcí, které byste neměli dělat s robotickým vysavačem
Obrázek: Jak prodat na internetu staré knihy? Online výkup knih je překvapivě pohodlný
Jak prodat na internetu staré knihy? Online výkup knih je překvapivě pohodlný
Obrázek: Nástroj na úpravu PDF je dočasně zdarma, jak získat PDF Eraser PRO?
Nástroj na úpravu PDF je dočasně zdarma, jak získat PDF Eraser PRO?