Herní série FIFA má vážnou konkurenci: UFL bude zdarma a Cristiano Ronaldo hlavní hvězdou

UFL je free-to-play fotbalový simulátor, který je ve vývoji posledních šest let. Nyní je hra téměř připravena vydání, ke kterému by mělo dojít v průběhu letošního roku. Vývojář UFL, studio Strikerz Inc., mj. oznámilo, že podepsalo smlouvu s Cristianem Ronaldem. Slavný fotbalista bude hlavní hvězdou očekávané hry, kterou ukazuje nový trailer.

Simulátor UFL byl vytvořen tak, aby konkuroval sériím FIFA a eFootball. Hra využívá oblíbený Unreal Engine a nový herní trailer ukazuje grafiku, podobu hráčů, herní nabídky, možnosti přizpůsobení i platformy, na kterých bude při debutu k dispozici. Free-to-play fotbalový simulátor je nyní v závěrečné fázi vývoje a je plánováno, že bude vydán v průběhu roku 2022. Spolu s prvním trailerem na YouTube vývojáři také poskytli kolegům z IGN vhled do hry.

Skončí fotbalová herní série FIFA? EA už nechce platit miliardy

UFL zavítá na PlayStation i Xbox

Až dojde k vydání UFL, bude hra k dispozici na PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One a Xbox Series S/ X. Vydané video ukazuje, že UFL disponuje offline režimy spolu s podporou zápasů 2 na 2 a 3 na 3. Strikerz Inc. také zmínili, že hra dostane nespecifikované „speciální události“. Primárním režimem ve fotbalovém simulátoru bude globální online fotbalová liga UFL. Tento režim umožní hráčům vytvářet vlastní týmy a hrát ve „spravedlivém systému tvorby týmů založeném na divizích“.

V průběhu roku proběhne několik sezón, přičemž jeden hráč bude na konci roku korunován šampionem UFL. Hra navíc slibuje, že matchmaking bude založen na dovednostech hráčů a týmů. Jakmile hráči postoupí dostatečně vysoko, budou mít nárok na divizi UFL Premier, která nabídne hráčům místa v profesionálních turnajích a mnoho dalších odměn. Vedle toho budou k dispozici také týmové žebříčky, které umožní hráčům hrát se svými přáteli závodně.

Zdarma s možností mikrotransakcí

Vývojáři potvrdili, že UFL bude „fair to play“ a umožní hráčům sestavit si svůj tým ze soupisky s přibližně 5 000 skutečných hráčů. Studio také uvedlo, že čím častěji budou hráči hrát, tím více dostanou příležitostí k posílení svých týmů o nové hráče nebo upgrady pro stávající hráče. Na screenshotech z IGN je vidět, že UFL dá hráčům příležitost spravovat a upravovat týmy.

Ve hře bude také dostupný Team Pass. Nejrůznější questy a výzvy budou postupně zavedeny po vydání hry. Podle screenshotů vypadá nabídka správy mužstva podobně, jako v režimu Ultimate Teamu FIFA. Možnosti přizpůsobení budou pravděpodobně zahrnovat volbu dresů, předmětů a stadionů. Pravděpodobně tato přizpůsobení získají postupy ve hře anebo budou k dispozici ke koupi.

Obrázek: Herní série FIFA má vážnou konkurenci: UFL bude zdarma a Cristiano Ronaldo hlavní hvězdou

UFL je pro hráče zdarma. Free-to-play tituly ale často tvůrcům vydělávají mnohem více než placené hry. Foto: Se souhlasem UFL

Významní hráči fotbalové ligy, kteří se ve hře ukáží, jsou Cristiano Ronaldo, Kevin De Bruyne, Romelo Lukaku, Roberto Firmino a Oleksandr Zinchenko. Z týmů pak partnery hry např. West Ham United, Sporting CP, Šachtar Doněck, Borussia Mönchengladbach, Bayer Leverkusen, Beşiktaş, Monako, Celtic, Rangers a Hashtag United. Jistě se ale do budoucna můžeme těšit na řadu dalších.

Zdroj: IGN

Obrázek: Závody v oblasti AI pokračují. Google představil Bard, konkurenci pro ChatGPT
Závody v oblasti AI pokračují. Google představil Bard, konkurenci pro ChatGPT
Obrázek: Satelity z vysloužilých skafandrů? Netradiční nápad skončil fiaskem
Satelity z vysloužilých skafandrů? Netradiční nápad skončil fiaskem
Obrázek: Konec vyhledávačů, jak je známe. Microsoft rozšiřuje Bing o umělou inteligenci
Konec vyhledávačů, jak je známe. Microsoft rozšiřuje Bing o umělou inteligenci
Obrázek: Samsung, Google a Qualcomm spojují síly ve vývoji smíšené reality
Samsung, Google a Qualcomm spojují síly ve vývoji smíšené reality
Obrázek: Recenze: Česká čistička vzduchu GARNI 45T OneCare obstála na výbornou
93%
Recenze: Česká čistička vzduchu GARNI 45T OneCare obstála na výbornou
Znečištěný vzduch
Čistíte si doma vzduch? Co znamená PM 2.5 a jaký mohou mít nečistoty vliv na vaše zdraví?
Obrázek: Blíží se kometa, kterou můžete vidět pouze jednou za 50 000 let. Jak ji sledovat?
Blíží se kometa, kterou můžete vidět pouze jednou za 50 000 let. Jak ji sledovat?
Obrázek: Konec složitostem. Novinka ve WhatsAppu ušetří hodiny se zálohováním
Konec složitostem. Novinka ve WhatsAppu ušetří hodiny se zálohováním