Umělá inteligence ChatGPT pro firmy? Verze Enterprise je bezpečná, chrání data a je rychlejší

OpenAI nedávno představila novou verzi svého oblíbeného chatbota. Platforma ChatGPT Enterprise má sloužit pro firemní použití a společnostem má nabídnout větší kontrolu nad daty či přístup k rozšířeným funkcím umělé inteligence.

ChatGPT je sám o sobě velmi všestranným chatbotem s širokou škálou možného využití. Společnost OpenAI, která za jeho vývojem stojí, se však rozhodla posunout jeho schopnosti na další úroveň, přičemž se svým novým produktem cílí primárně na střední a velké podniky. ChatGPT Enterprise přitom nemá být jen dalším chatbotem. Jde o nástroj speciálně navržený pro komplexní modifikaci vnitrofiremní komunikace mezi uživatelem a umělou inteligencí. Oproti stávajícímu modelu ChatGPT pak má Enterprise nabídnout například neomezený přístup k GPT-4, možnost zpracovávání delších textů či souborů o větší velikosti či využít překladače zdrojových kódů a dat.

Obrázek: Umělá inteligence ChatGPT pro firmy? Verze Enterprise je bezpečná, chrání data a je rychlejší

ChatGPT Enterprise využívá dosud nejvýkonnějšího AI modulu GPT-4. Zdroj: Unsplash

OpenAI zkouší na balíčku Enterprise novou cenovou politiku

ChatGPT Enterprise představuje aktuálně nejvyšší úroveň nabídky OpenAI, která doplňuje stávající bezplatnou základní službu a tarif Plus za 20 dolarů měsíčně. Přesnou cenu za tuto novou funkci však společnost veřejně nesdělila. Enterprise má totiž fungovat na principu flexibilní cenové nabídky na základě specifických potřeb jednotlivých firem. OpenAI tak v tomto směru naznačuje jistou formu individuálního přístupu, který řada společností jistě ocení.

Špička v oblasti AI technologií

Jak již bylo řečeno, ChatGPT Enterprise běží na dosud nejpokročilejším modelu umělé inteligence společnosti OpenAI GPT-4. V rámci balíčku tak služba nabízí uživatelům určitá privilegia, mezi něž patří prioritní přístup k vylepšenému modelu GPT-4, který pracuje dvojnásobnou rychlostí a má velkorysejší kontextové okno o velikosti přibližně 25 000 slov. Díky tomu bude podle OpenAI možné posunout hranice firemní kreativity a integrity mnohem dál, než tomu bylo u stávajícího jazykového modelu. Součástí balíčku Enterprise jsou také pokročilé možnosti analýzy dat a řada rozšíření pro zefektivnění užívání chatbota, například sdílené šablony pro chat či jednotné přihlášení do systému. Nechybí pak pochopitelně ani pravidelné aktualizace AI modulů.

Obrázek: Umělá inteligence ChatGPT pro firmy? Verze Enterprise je bezpečná, chrání data a je rychlejší

Podle OpenAI představuje ChatGPT Enterprise katalyzátor vnitřního i vnějšího podnikového rozvoje. Zdroj: Pixabay

Mezi uživateli stále panují obavy o bezpečnost AI systémů

Ačkoliv by měl ChatGPT Enterprise přinést společnostem celou řadu výhod, mí spousta podniků ze samotného užívání jazykového modelu od OpenAI rozporuplné pocity, zejména díky hrozbě narušení integrity zabezpečení sdílených dat. Vývojáři ChatGPT se tak v reakci na tyto obavy rozhodli zajistit, že funkce Enterprise bude splňovat požadavky dobrovolného standardu SOC 2 pro správu dat. Všechny digitální informace tak budou například podléhat neustálému šifrování, přičemž OpenAI nebude mít přístup k osobním údajům o zaměstnancích či citlivým firemním souborům. Žádná data by pak neměla být využita ani k dalším fázím strojového učení jazykového modelu, což byl jeden z hlavních bodů, proč řada společností odmítala nástroje umělé inteligence používat.

Vyplatí se službu aktivně využívat?

ChatGPT Enterprise je bezesporu významným krokem vpřed v oblasti zpřístupnění umělé inteligence pro firmy a podniky. Díky řadě rozšířených funkcí by mohl mít pro řadu společností skutečně velký význam v rámci boje s neustále se vyvíjející konkurencí na trhu. Jde navíc o jednu z dosud nejpřívětivějších nabídek v rámci obecné inkorporace AI do komerční sféry. Minimálně za vyzkoušení tak model pravděpodobně stojí. Až s odstupem času však bude možné reálně posoudit jeho přidanou hodnotu v rámci podnikového rozvoje.

Zdroje: 1, 2, 3

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments
Obrázek: Recenze chytrých hodinek Huawei Watch Fit 3: Styl, funkce a výdrž za skvělou cenu
Recenze chytrých hodinek Huawei Watch Fit 3: Styl, funkce a výdrž za skvělou cenu
Obrázek: Konec legendy: Komunikátor ICQ po 27 letech definitivně končí
Konec legendy: Komunikátor ICQ po 27 letech definitivně končí
Obrázek: Čipy v pucích na hokejovém mistrovství: Co konkrétně sledují a jak fungují?
Čipy v pucích na hokejovém mistrovství: Co konkrétně sledují a jak fungují?
Obrázek: Historický večer pro český internet: Vítězný zápas Česka s USA vygeneroval rekordní přenos dat
Historický večer pro český internet: Vítězný zápas Česka s USA vygeneroval rekordní přenos dat
Obrázek: Explozí na třídicích linkách přibývá. Kam vyhazovat elektronické hračky a jak je třídit?
Explozí na třídicích linkách přibývá. Kam vyhazovat elektronické hračky a jak je třídit?
Obrázek: Tuhle chybu dělá většina z nás: Datum narození jako heslo nepoužívejte
Tuhle chybu dělá většina z nás: Datum narození jako heslo nepoužívejte
Obrázek: Allegro Smart! Week poprvé v Česku: Ušetřit můžete tisíce, vybrali jsme pro vás nejzajímavější produkty
Allegro Smart! Week poprvé v Česku: Ušetřit můžete tisíce, vybrali jsme pro vás nejzajímavější produkty
Obrázek: Kde sledovat mistrovství světa v hokeji? Online v prohlížeči, na mobilu i v PC bez internetu
Kde sledovat mistrovství světa v hokeji? Online v prohlížeči, na mobilu i v PC bez internetu