Nový král mezi robotickými vysavači? Xiaomi v ČR představilo 4 nové robovysavače

Čtyři nové modely řady Mi Robot Vacuum-Mop 2 od Xiaomi slibují přesnou navigaci, výkon a nejlepší z nich i speciální vyprazdňovací stanici. Dostupné jsou na českém trhu od dnešního dne. Jaké novinky řada robotických vysavačů nabízí?

Společnost Xiaomi dnes na český trh uvedla novou řadu robotických vysavačů řady Mi Robot Vacuum-Mop 2. Ta naváže na oblíbené modely s kamerovou navigací, ale navíc přidává dvojici modely s kombinovanou navigací laser + kamera.

Oproti předchozím generacím mají nové modely přesnější systém navigace, vyšší sací výkon a také baterie s větší kapacitou pro delší vysávání na jedno nabití.

V textu Jak vybrat robotický vysavač podle navigace zmiňujeme kombinaci kamery a laseru jakožto o v současné době nejlepší a nejpřesnější způsob navigace robotických vysavačů. Kamera se stará o vyhýbání překážkám na zemi, jako jsou kabely, hračky a ležící oblečení. Laser se stará o přesnou orientaci v prostoru. Takových modelů na českém trhu až doposud mnoho nebylo. To se nyní mění.

Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop 2 Ultra: Nový král mezi robotickými vysavači?

Mi Robot Vacuum-Mop 2 Ultra je nejpokročilejším robotickým vysavačem v portfoliu Xiaomi. Cílí na uživatele, kteří chtějí uklízet komplikovaněji strukturované domácnosti s větší rozlohou. Výhodou je i fakt, že se o vysavač prakticky není třeba starat. Jako první robotický vysavač výrobce je kompatibilní se samovyprazdňovací stanicí.

Obrázek: Nový král mezi robotickými vysavači? Xiaomi v ČR představilo 4 nové robovysavače

Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop 2 Ultra nabízí nejpokročilejší navigaci, která je na trhu s robotickými vysavači dostupná. Foto: Se souhlasem Xiaomi

S velmi přesnou navigací i vyprazdňovací základnou

Mi Robot Vacuum-Mop 2 Ultra je vybaven vylepšeným systémem navigace. Dokáže rozeznávat nejen stěny a nábytek, ale také konkrétní objekty v prostoru, např. kabely a hračky. K orientaci používá ověřený systém LDS (Laser Direct Structuring), který z vystouplé věžičky na horní straně vysavače vysílá laserové paprsky a jejich odrazy mapuje svoji polohu i okolí. Dokáže tak velmi přesně detekovat prostor i v naprosté tmě.

Pomocí kamer v předním nárazníku fungujících na principu ToF (Time of Flight) Mi Robot Vacuum-Mop 2 Ultra podporuje nový systém S-crosss 3D. Ten dokáže pomocí strojového učení a umělé inteligence detekovat trojrozměrné objekty v prostoru a na podlaze a efektivně se jim vyhýbat. Týká se to hraček, kabelů nebo i drobného oblečení. Pokud se vám někdy robotický vysavač zamotal do ponožky ležící na zemi, víte o čem mluvíme. S-cross 3D také pomáhá při rozpoznávání nízkých překážek nebo schodů.

Obrázek: Nový král mezi robotickými vysavači? Xiaomi v ČR představilo 4 nové robovysavače

Vyprazdňovací stanice má vlastní zásobník na nečistoty. O vysavač se tak nemusíte prakticky starat. Foto: Se souhlasem Xiaomi

Velká baterie a vysoký sací výkon

Model se může pochlubit vysokým sacím výkonem až 4 000 Pa, přičemž v daném segmentu je standard o třetinu až čtvrtinu nižší. Zvládá tak posbírat i těžší nečistoty a vysávat z různých spár a mezer. I s tímto vysokým výkonem dokáže na jedno nabití uklidit plochu velkou až 240 m2. To vše díky baterii s kapacitou 5 200 mAh. Mi Robot Vacuum-Mop 2 Ultra podporuje čtyři režimy vysávání a tři režimy mopování s elektrickým dávkováním vody.

Obrázek: Nový král mezi robotickými vysavači? Xiaomi v ČR představilo 4 nové robovysavače

Charakteristická věžička ukrývá laserový senzor. Foto: Se souhlasem Xiaomi

Potěší i kompatibilita se samovyprazdňovací stanicí, která není součástí balení, ale prodává se samostatně. Funguje také jako dobíjecí stanice, ale její hlavní funkcí je automatické vyprázdnění nádoby na nečistoty z vysavače do sáčků ve stanici. Tyto vyměnitelné sáčky o objemu čtyři litry pojmou až sedm plných nádobek na nečistoty ve vysavači (550 ml). Proto se o vysavač nemusíte starat i celé týdny.

Oproti konkurenci výrobce přichází s novým dvoukanálovým čištěním. Na spodní straně vysavače jsou až dva otvory. Při zaparkování do samovyprazdňovací stanice se přes jednu nečistoty táhnou z vysavače do sáčku. Druhým se zároveň tento vzduch do vysavače tlačí, takže vyprázdnění je rychlejší a preciznější.

Cena modelu Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop 2 Ultra v českých obchodech startuje na atraktivních 12 199 Kč. Automatická vyprazdňovací stanice bude v prodeji samostatně za 5 799 Kč.

Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro se sonickým mopem

Pro verze z nové řady vysavačů Mi Robot Vacuum-Mop 2 je vybavena nadstandardně velkou baterií s kapacitou 5 200 mAh a disponuje silným sacím výkonem 3 000 Pa. Kromě vysávání je vhodná také pro domácnosti, které potřebují důkladnější mokré mytí podlah.

Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro používá LDS (Laser Direct Structuring) navigaci podobně jako model Ultra. Umí se přesně orientovat v prostoru i v šeru a rozeznává překážky, nízký nábytek i oblasti, ze kterých by mohl vysavač spadnout. S vylepšeným podvozkem se ovšem dokáže dostat přes prahy dveří vysoké až dva centimetry. Jak je u Xiaomi běžné, v aplikaci Mi Home si může každý uživatel přesně označit každou místnost a podle toho nastavit harmonogram vysávání. Případně jednoduše vyznačit hranice oblastí, kterým se má vysavač vyhýbat.

Obrázek: Nový král mezi robotickými vysavači? Xiaomi v ČR představilo 4 nové robovysavače

Robot je vybaven silným motorem se sacím výkonem 3 000 Pa, což je 43procentní nárůst oproti předchozí generaci. Foto: Se souhlasem Xiaomi

Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro je také vybaven novým systémem pokročilého mokrého čištění. Kromě elektronického dávkování množství vody disponuje i novým sonickým vibrováním. Používá frekvenci až 10 000 vibrací za minutu, přičemž vibruje celá jednotka, nikoliv jen část s hadříkem. Takto vysavač podle výrobce dokáže vyčistit i odolnější nečistoty.

Při mopování vysavač vytváří stopu ve tvaru písmene Y a rovnoměrně čistí celou mytou plochu. S nadstandardní 5 200 mAh baterií dokáže fungovat až 180 minut na jedno nabití. Samozřejmostí je podpora ovládání přes mobilní aplikaci Mi Home s možností vytváření virtuálních stěn či ovládání asistenty Amazon Alexa a Google Assistant.

Model Xiaomi  Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro je v ČR dostupný v bílé a černé barvě od 17. 2. 2022 za 10 499 Kč.

Jak připravit domácnost na úklid robotickým vysavačem? Před úklidem je potřeba myslet na několik věcí.

Mi Robot Vacuum-Mop 2 a Vacuum-Mop 2 Lite lákají na cenu

Xiaomi představilo i dvojici modelů pouze s kamerovou navigací, která je dostupná za nižší ceny. Oproti stávajícím modelům nejde o velký upgrade, ale i tak mohou modely zaujmout např. menšími rozměry či cenou kolem 5 000 Kč u modelu Lite.

Mi Robot Vacuum-Mop 2 je robotický vysavač s funkcí mopování, který za cenu kolem 7 599 Kč nabízí pokročilé funkce a dostatek výkonu a navigaci typu vSLAM (Visual Simultaneous Localization and Maping). Nahoru směřující kamera pod úhlem 137 stupňů neustále sleduje, kde se vysavač nachází a zároveň co všechno je v jeho okolí. Rychlejší a přesnější orientování dosahuje také díky novému čtyřjádrovému procesoru Cortext A35. Výhodou této formy navigace je snížený profil robotického vysavače na pouhých osm centimetrů. Je tak stavěný na vysávání a mopování i pod nábytkem na nízkých nohách.

Motor má dostatečný sací výkon i pro sběr těžších nečistot z koberců. Díky baterii o kapacitě 3 200 mAh, což je o téměř čtvrtinu více než u předchozího modelu, dokáže na jedno nabití fungovat až 110 minut.
Mi Robot Vacuum-Mop 2 podporuje také funkci přitlačení hadříku a dávkování vody, takže při mopování dokáže vyčistit i odolnější skvrny.

Obrázek: Nový král mezi robotickými vysavači? Xiaomi v ČR představilo 4 nové robovysavače

Všechny představené modely lze ovládat vedle tlačítek také chytrou aplikací v telefonu. Díky tomu lze snadno vybrat konkrétní oblasti úklidu a nastavit předvolby výkonu apod. Foto: Se souhlasem Xiaomi

Chytřejšího brášku v podobě Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro+ jsme pro vás nedávno otestovali a přinesli obsáhlou recenzi.

Mi Robot Vacuum-Mop 2 Lite patří mezi cenově nejdostupnější robotické vysavače s funkcí chytrého mapování prostoru na trhu. Cena by na českém trhu neměla přesáhnout 5 799 Kč. Přesto nabízí dostatek výkonu i pokročilé funkce.

Pro navigaci používá systém Visual-aided Inertial Navigation, což je standardní systém s gyroskopem, ale pro přesnější mapování doplněný o kameru sledující strop místnosti.

Nejlevnější model nabízí všechny důležité funkce, jako jsou například automatické vrácení do nabíjecí stanice a následné pokračování ve vysávání, ovládání přes mobilní aplikaci s podporou virtuálních asistentů Amazon Alexa a Google Assistant, překonávání prahů vysokých dva centimetry nebo vysávání pod nábytkem o výšce od 82 mm. Mi Robot Vacuum-Mop 2 Lite disponuje sacím výkonem 2 200 Pa a baterií o kapacitě 2 600 mAh.

Zdroj: Xiaomi

Obrázek: Co se starými kryty na mobil? Česká značka FIXED dokáže, co jiní ne a vyrábí z nich nové
Co se starými kryty na mobil? Česká značka FIXED dokáže, co jiní ne a vyrábí z nich nové
Obrázek: AI ve vašem počítači. Co představí Microsoft na akci Microsoft Build 2024?
AI ve vašem počítači. Co představí Microsoft na akci Microsoft Build 2024?
Obrázek: Reklama na nový iPad pobouřila: Apple drtil hudbu i umění, Samsung chytře zareagoval
Reklama na nový iPad pobouřila: Apple drtil hudbu i umění, Samsung chytře zareagoval
Obrázek: Kvalitní alternativa k Apple Watch SE? Huawei Watch Fit 3 jsou levnější, s delší výdrží a větším displejem
Kvalitní alternativa k Apple Watch SE? Huawei Watch Fit 3 jsou levnější, s delší výdrží a větším displejem
Obrázek: Tuhle chybu dělá většina z nás: Datum narození jako heslo nepoužívejte
Tuhle chybu dělá většina z nás: Datum narození jako heslo nepoužívejte
Obrázek: Allegro Smart! Week poprvé v Česku: Ušetřit můžete tisíce, vybrali jsme pro vás nejzajímavější produkty
Allegro Smart! Week poprvé v Česku: Ušetřit můžete tisíce, vybrali jsme pro vás nejzajímavější produkty
Obrázek: Kde sledovat mistrovství světa v hokeji? Online v prohlížeči, na mobilu i v PC bez internetu
Kde sledovat mistrovství světa v hokeji? Online v prohlížeči, na mobilu i v PC bez internetu
Obrázek: Jak spustit retro hry na počítači s Windows 11?
Jak spustit retro hry na počítači s Windows 11?