Konec nudných NPC ve hrách. AI postavy od NVIDIA budou konverzovat jako lidé

Novinka umožní vývojářům vdechnout život digitálním postavám a zajistit mnohem realističtější konverzace a chování. Každý hráč tak ve hře zažije unikátní momenty a hry tak budou ještě blíže realitě. 

Revoluční změny v herním průmyslu jsou na obzoru. Společnost NVIDIA ve spolupráci s předními studii včetně Ubisoftu pracuje na implementaci pokročilých technologií umělé inteligence, které výrazně promění interakce s vedlejšími postavami neboli NPC ve hrách.

Technologický gigant NVIDIA na své konferenci GDC oznámil vedle nového hardwaru Blackwell pro zpracování AI také uvedení sady nástrojů s názvem NVIDIA Avatar Cloud Engine (ACE). Tato sada mikroslužeb založených na AI a strojovém učení umožní vývojářům vdechnout život digitálním postavám a zajistit mnohem realističtější konverzace a chování.

Hloupé NPC postavy budou minulostí

Klíčovou součástí je technologie NVIDIA Audio2Face, jež dokáže vytvářet přirozené animace obličeje a mimiky na základě zvukového vstupu. Propojená s pokročilým rozpoznáváním řeči a převodníkem textu na řeč Riva zajišťuje plynulou a poutavou komunikaci s virtuálními bytostmi.

Kromě audiovizuální synchronizace přichází ACE také s řadou dalších nástrojů pro modelování chování a rozhodování NPC. NVIDIA NeMo například nabízí sofistikované jazykové modely schopné vést smysluplné dialogy a reagovat na hráčovy vstupy přirozeným způsobem.

Naše technologie pro digitální lidi pomohou vývojářům oživit vedlejší postavy a zajistit komplexní animace a konverzace potřebné k tomu, aby digitální interakce působily skutečně reálně,“ uvedl John Spitzer, viceprezident pro vývojářské technologie ve společnosti NVIDIA.

Chytré postavy ve hrách jako nový standard

Již nyní lze výsledky spatřit v ukázkách jako je Covert Protocol, dynamická hra kombinující technologie ACE, Audio2Face, Riva a AI engine společnosti Inworld AI. Nehratelné postavy zde dokážou vnímat okolí, reagovat na hráčovy činy a vyvíjet vlastní strategie, což jen prohlubuje zážitek z virtuálního světa.

Obrázek: Konec nudných NPC ve hrách. AI postavy od NVIDIA budou konverzovat jako lidé

Postavy budou schopné reagovat na míru podle akcí hráče. Zatímco doposud byly akce postav předpřipravené vývojáři, nyní dostanou pouze rámec, ve kterém se mají držet a mnohem více svobody a „vlastní“ vůle. Hry tak získají další rozměr. Foto: Se souhlasem NVIDIA

Ubisoft, jedno z předních herních studií, oznámilo, že také zahájila spolupráci s NVIDIA s cílem implementovat ACE do svých budoucích titulů. „Integrace těchto revolučních technologií nám umožní vdechnout opravdový život vedlejším postavám v našich hrách. Hráči tak budou moci zažít mnohem autentičtější interakce přesahující meze dosavadních herních systémů,“ komentovala mluvčí Ubisoftu.

Nejen do her. Technologie zamíří i k pacientům v nemocnicích

Vedle herního průmyslu nacházejí aplikace technologií ACE uplatnění rovněž ve zdravotnictví, retailu, finančnictví a dalších odvětvích. Start-up Hippocratic AI například využívá Audio2Face, Animation Graph a Omniverse Streamer k vytvoření asistenta pro lepší komunikaci se zdravotnickým personálem a pacienty.

Obrázek: Konec nudných NPC ve hrách. AI postavy od NVIDIA budou konverzovat jako lidé

Modulace hlasu a synchronizace s pohyby obličeje ukazuje, jaké budou v budoucnu standardy v herním odvětví. Foto: Se souhlasem NVIDIA

Zatímco herní fanoušci se můžou těšit na komplexní světy s realistickými vedlejšími postavami, jiné sféry využijí tyto technologie k efektivnějšímu sdílení informací a přímočařejší komunikaci. Jedno je jisté – setkávání s inteligentními virtuálními bytostmi se brzy stane každodenní realitou.

Zdroj: TZ NVIDIA

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments
Obrázek: Biorobotické medúzy: Hlubiny oceánů budou prozkoumávat podvodní kyborgové
Biorobotické medúzy: Hlubiny oceánů budou prozkoumávat podvodní kyborgové
Obrázek: Globální dodávky chytrých telefonů rostou, největší odbyt má Samsung
Globální dodávky chytrých telefonů rostou, největší odbyt má Samsung
Obrázek: Čtyřnohý společník pro astronauty. NASA vyvíjí nové roboty pro kosmické mise
Čtyřnohý společník pro astronauty. NASA vyvíjí nové roboty pro kosmické mise
Obrázek: Český zdicí robot naživo: Je překvapivě pomalý, na rozdíl od lidí ale nepotřebuje odpočívat
Český zdicí robot naživo: Je překvapivě pomalý, na rozdíl od lidí ale nepotřebuje odpočívat
Obrázek: Máte doma nefunkční GPS lokátor od Invoxia? Nyní bude v ČR opět fungovat
Máte doma nefunkční GPS lokátor od Invoxia? Nyní bude v ČR opět fungovat
Obrázek: Tesla v ČR otevřela své rychlonabíječky pro všechny elektromobily. Jak nabíjet na Superchargeru?
Tesla v ČR otevřela své rychlonabíječky pro všechny elektromobily. Jak nabíjet na Superchargeru?
Obrázek: Noční fotografie s vivo X100 Pro: Jak fotit v noci se smartphonem jako profík?
Noční fotografie s vivo X100 Pro: Jak fotit v noci se smartphonem jako profík?
Obrázek: Recenze robotického vysavače TESLA RoboStar iQ700 s laserovou navigací: Čistá domácnost bez námahy?
85%
Recenze robotického vysavače TESLA RoboStar iQ700 s laserovou navigací: Čistá domácnost bez námahy?