Vylepšená služba Google Find My Device najde ztracená sluchátka, lokátory i vypnuté telefony

Co bylo doposud výsadou Applu, to bude brzy standardem i ve světě Android zařízení. Google spustil svou vlastní vylepšenou lokalizační službu Google Najdi moje zařízení (Find My Device), která umožní snadné vyhledávání ztracené elektroniky či lokalizaci předmětů díky kompatibilním lokátorům.

Odpověď na otázky většiny uživatelů Androidu po léta zněla: „Na tohle má Apple skvělý systém, my bohužel nic takového zatím nemáme.“ To se však zásadně mění se spuštěním nové lokalizační sítě Find My Device od Googlu. Nová služba umožňuje rychle dohledat ztracené telefony nebo tablety, ale také nabízí bezproblémové sledování běžných předmětů díky kompatibilním Bluetooth lokátorům ve stylu populárních Apple AirTagů.

Jak síť funguje? Určení polohy ztraceného zařízení nebo předmětu s Bluetooth lokátorem v síti Find My Device funguje na principu crowdsourcingu. Kdykoli se některé Android zařízení dostane do dosahu hledaného objektu, zaznamená jeho signál a zašifrovaně nahlásí polohu Googlu.

Síť využívá obrovskou základnu Androidu, kterou tvoří více než miliarda zařízení aktivních. Pokud ztratíte svůj telefon nebo tablet, může být díky této síti snadno lokalizován i v režimu offline. Majitelé smartphonů Pixel 8 a 8 Pro budou moci najít svá zařízení dokonce i v případě, že budou vypnutá nebo s vybitou baterií, podobně jako je tomu u novějších iPhonů a MacBooků.

Od května se do sítě připojí také Bluetooth lokátory od značek jako Chipolo, Pebblebee, eufy, Jio nebo Motorola. Díky nim budete moci v aplikaci Find My Device sledovat polohu důležitých věcí jako klíčů, peněženky nebo zavazadla. Součástí je i ochrana před nežádoucím sledováním cizími lokátory.

Je jedno, kde předmět ztratíte. Pokud je poblíž někdo s Androidem…

V aplikaci se objeví nová funkce „Find Nearby“ (Najít poblíž), která vám pomůže přesně lokalizovat předmět, když už víte, že je někde nablízku. Pokud jako my často ztrácíte svá sluchátka či peněženku ještě než stihnete vyjít z domu, pomůže vám i kompatibilita se zařízeními chytré domácnosti Google Nest, která budou zobrazovat přibližnou vzdálenost vašich hledaných předmětů.

Předměty s lokátory můžete snadno sdílet s přáteli či rodinou. Dáte jim tak možnost sledovat polohu například klíčů od nebo sdíleného zavazadla. Veškerá data jsou přitom šifrovaná a zabezpečená proti zneužití.

Obrázek: Vylepšená služba Google Find My Device najde ztracená sluchátka, lokátory i vypnuté telefony

Ekosystém Androidu konečně dostal to, co má Apple už roky. Foto: Se souhlasem Google

Nová vylepšená verze služby Find My Device od Googlu je kompatibilní pouze se zařízeními s Androidem 9 a novějšími verzemi tohoto operačního systému. Zatím však bohužel není dostupná pro uživatele v Evropě, v první vlně došlo na USA a Kanadu. V Evropě máme prozatím k dispozici pouze původní verzi, která neumožňuje lokalizaci zařízení v režimu offline a její funkčnost je ve srovnání s řešeními od Applu a Samsungu značně omezená. Kdy se dočkáme zatím Google neupřesnil.

Díky nové verzi sítě Find My Device se tak pro uživatele Androidu stane hledání ztracených věcí hračkou, stejně jako je tomu roky u zařízení Apple.

Zdroj: Google

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments
Obrázek: Recenze chytrých hodinek Huawei Watch Fit 3: Styl, funkce a výdrž za skvělou cenu
Recenze chytrých hodinek Huawei Watch Fit 3: Styl, funkce a výdrž za skvělou cenu
Obrázek: Konec legendy: Komunikátor ICQ po 27 letech definitivně končí
Konec legendy: Komunikátor ICQ po 27 letech definitivně končí
Obrázek: Čipy v pucích na hokejovém mistrovství: Co konkrétně sledují a jak fungují?
Čipy v pucích na hokejovém mistrovství: Co konkrétně sledují a jak fungují?
Obrázek: Historický večer pro český internet: Vítězný zápas Česka s USA vygeneroval rekordní přenos dat
Historický večer pro český internet: Vítězný zápas Česka s USA vygeneroval rekordní přenos dat
Obrázek: Explozí na třídicích linkách přibývá. Kam vyhazovat elektronické hračky a jak je třídit?
Explozí na třídicích linkách přibývá. Kam vyhazovat elektronické hračky a jak je třídit?
Obrázek: Tuhle chybu dělá většina z nás: Datum narození jako heslo nepoužívejte
Tuhle chybu dělá většina z nás: Datum narození jako heslo nepoužívejte
Obrázek: Allegro Smart! Week poprvé v Česku: Ušetřit můžete tisíce, vybrali jsme pro vás nejzajímavější produkty
Allegro Smart! Week poprvé v Česku: Ušetřit můžete tisíce, vybrali jsme pro vás nejzajímavější produkty
Obrázek: Kde sledovat mistrovství světa v hokeji? Online v prohlížeči, na mobilu i v PC bez internetu
Kde sledovat mistrovství světa v hokeji? Online v prohlížeči, na mobilu i v PC bez internetu