Vychytávka do záchodu vyhodnotí vaše zdraví a pošle informace do mobilu

Na probíhajícím veletrhu CES je k vidění řada vychytávek, které mají přesah do oblasti osobní medicíny a kontroly zdraví. Jedna z nich však vzbudila značný rozruch. Gadget společnosti Withings překvapil svými funkcemi i nutností umístění do záchodu.

Značka Withings je známá pro svou nositelnou elektroniku s přesahem do zdravotních a fitness funkcí. V jejím portfóliu se nachází chytré váhy, chytré hodinky s dlouhou výdrží, teploměry, tlakoměry a další medicínská zařízení. Nově představená vychytávka s názvem U-Scan vypadá jako závěsná vůně do WC. Chytré zařízení však plní zcela jiný účel.

V praxi nahrazuje diagnostické proužky pro analýzu moči, které si můžete zakoupit v lékárně. Na rozdíl od nich však výsledky zaznamenává každý den a pomáhá uživatelům odhalit případné problémy včas.

Jak zařízení funguje? U-Scan je po spárování s mobilem potřeba umístit do záchodové mísy. Následně už není třeba dělat nic. Stačí si odskočit na toaletu a o vše ostatní se už postará samotné zařízení, které si zachytí vzorek pro analýzu pokaždé, když si odskočíte.

Obrázek: Vychytávka do záchodu vyhodnotí vaše zdraví a pošle informace do mobilu

Zařízení má průměr 90 mm a komunikuje přes Bluetooth. Při čištění mu díky unikátnímu komorovému designu a výměnným náplním nevadí ani chemické prostředky určené na WC. Foto: Se souhlasem Withings

Jaké testy U-Scan provádí?

K dispozici několik různých testů. K dispozici je Cycle Scan, který sleduje menstruační cyklus, a Nutri Balance, který se zabývá metabolickým vyšetřením v čele s ketony, dostatkem vitamínů a pH, přičemž výsledky jsou vždy zobrazeny v aplikaci.

Do přístroje je třeba vložit speciální kazetovou náplň, která vydrží na 3 měsíce testování a následně ji je nutné vyměnit. Když U-Scan detekuje moč (dokáže rozlišit moč od jiných tekutin), odebere vzorek a vloží jej do testovacího modulu. Zde proběhne testovací reakce a přebytečná moč je vyloučena. Celý přístroj se pak při spláchnutí propláchne. Princip fungování hezky ukazuje video níže. Celé představení najdete na YouTube.

Jednotlivé uživatele dokáže rozeznat

Gadget také dokáže rozlišit jednotlivé členy domácnosti, takže systém může naráz využívat více lidí. Detekce probíhá na základě chytrých algoritmů podle způsobu močení. Kazety jsou navrženy tak, aby vydržely přibližně 3 měsíce, přičemž modulární systém znamená, že společnost Withings může pokračovat ve vývoji různých testů k odhalení různých biomarkerů, takže se jedná o systém, který se může v budoucnu potenciálně rozšířit a podporovat různé zdravotní potřeby.

Withings U-Scan bude v Evropě uveden na trh ve 2. čtvrtletí 2023 a bude stát 499,95 EUR za startovací sadu obsahující přístroj a kazetu, poté si budete moci předplatit pravidelné výměny kazet, nebo si je koupit samostatně. Cena za samostatné kazety zatím nebyla zveřejněna, cena předplatného vychází na 30 EUR měsíčně.

Zařízení je propojené s aplikací Withings, která poskytuje pohodlný způsob, jak sledovat výsledky, interpretovat je a podnikat příslušné kroky. Cycle Scan je ideální pro sledování plodných dnů a menstruačního cyklu, zatímco Nutri Balance se zabývá pH, obsahem vitamínů a ketonů, aby lidi nasměroval k lepšímu životnímu stylu.

Zdroj: Withings

Obrázek: Spíte špatně? Nechte si poradit od chytrých hodinek Huawei Watch Fit 3
Spíte špatně? Nechte si poradit od chytrých hodinek Huawei Watch Fit 3
Obrázek: Chytrý fotbalový míč pro EURO 2024: S čipy uvnitř dokáže sledovat každý pohyb
Chytrý fotbalový míč pro EURO 2024: S čipy uvnitř dokáže sledovat každý pohyb
Obrázek: Virgin Galactic přerušuje cesty do vesmíru. Chce se více zaměřit na výzkum a vývoj
Virgin Galactic přerušuje cesty do vesmíru. Chce se více zaměřit na výzkum a vývoj
Obrázek: Žádný divák neuvidí stejný film podruhé. Film, který se mění s každým přehráním
Žádný divák neuvidí stejný film podruhé. Film, který se mění s každým přehráním
Obrázek: Jak efektivně využít chytré hodinky? Trenér, hudební přehrávač a svítilna na ruce
Jak efektivně využít chytré hodinky? Trenér, hudební přehrávač a svítilna na ruce
Obrázek: Explozí na třídicích linkách přibývá. Kam vyhazovat elektronické hračky a jak je třídit?
Explozí na třídicích linkách přibývá. Kam vyhazovat elektronické hračky a jak je třídit?
Obrázek: Tuhle chybu dělá většina z nás: Datum narození jako heslo nepoužívejte
Tuhle chybu dělá většina z nás: Datum narození jako heslo nepoužívejte
Obrázek: Allegro Smart! Week poprvé v Česku: Ušetřit můžete tisíce, vybrali jsme pro vás nejzajímavější produkty
Allegro Smart! Week poprvé v Česku: Ušetřit můžete tisíce, vybrali jsme pro vás nejzajímavější produkty