Xiaomi 14 a 14 Ultra s nejpokročilejším fotoaparátem od Leica. Známe ceny novinek

Jakou výbavu mají modely Xiaomi 14 a Xiaomi 14 Ultra? Představení novinek v Barceloně potvrdilo dohady a ukázalo finální podobu modelů pro evropský trh. Xiaomi pokračuje v úzké spolupráci se značkou Leica, vsadilo na výkonné čipy od Qualcommu a s modelem Ultra chce nabídnout nejlepší mobilní fotoaparát na trhu. Jaká bude cena?

Xiaomi se na úvod prezentace pochlubilo svými úspěchy. Jako světová trojka po Applu a Samsungu má však také řadu prvenství. Jedním z nich je např. nejpočetnější síť AIoT zařízení, která čítá kolem 690 milionů připojených produktů. Xiaomi také představilo svou novou filosofii Human × Car × Home s odkazem na nový elektromobil značky SU7. Co si pod tím představit? Vše bude úzce propojené, vše bude chytře interagovat a uživatel bude moci řadu činností automatizovat.

Obrázek: Xiaomi 14 a 14 Ultra s nejpokročilejším fotoaparátem od Leica. Známe ceny novinek

K elektromobilu mnoho slov nezaznělo. Těšit se však můžeme na propojenost celého ekosystému produktů Xiaomi. Foto: Redakce inSmart.cz

Velkou zásluhu na této spolupráci bude mít AI, která bude analyzovat chování uživatele a produkty Xiaomi tak budou moci chytře reagovat na naše návyky. Pokud např. používáte chytré žárovky od Xiaomi, večer budou svítit jinou teplotou a intenzitou jako přes den podle vašich preferencí. AI bude mít i další využití. Po analýze vaší galerie dokáže s využitím generativní AI vytvářet vaše další portréty na přání. Stačí napsat jaký obrázek chcete a AI se postará o zbytek.

Nové smartphony jsou již v Číně na trhu, do Evropy teprve zamíří. Xiaomi 14 a 14 Ultra mají být tím nejlepším z nabídky značky. Dnešní evropské představení to potvrzuje. Jaké jsou finální parametry a ceny?

Xiaomi 14 Ultra: To nejlepší pro focení mobilem?

Xiaomi 14 Ultra je výsledkem úzké spolupráce mezi Xiaomi a Leica . Telefon, disponující robustní konstrukcí a inovativním All Around Liquid Display, nabízí uživatelům nebývalý vizuální zážitek na 6  s vysokým rozlišením a maximálním jasem 3000 nitů. Displej chrání extrémně odolné Xiaomi Shield Glass, které je podle výrobce až 10× odolnější proti rozbití při pádu.

Obrázek: Xiaomi 14 a 14 Ultra s nejpokročilejším fotoaparátem od Leica. Známe ceny novinek

Velký výstupek fotoaparátu napovídá, že se máme na co těšit. Foto: Se souhlasem Xiaomi

Srdcem tohoto modelu je čtveřice kvalitních fotoaparátů s rozsahem ohniskových vzdáleností od 12 mm do 120 mm a plynule měnitelnou clonou, což zajišťuje bezkonkurenční flexibilitu při fotografování. Integrace jednopalcového snímače LYT-900 s dynamickým rozsahem 14EV a podpora 8K videa při 30 snímcích za sekundu přinášejí uživatelům možnost natáčet čistá a detailní videa s profesionálními efekty. Xiaomi 14 Ultra také představuje nové filmové režimy a rozšířené možnosti postprodukce.

Fotografické vlastnosti Xiaomi 14 Ultra vydají na celý článek. Unikátní fotomobil se podívá i do ČR. Levný nebude, ale nabídne co nikdo jiný. Foto: Redakce inSmart.cz

O skvělý výkon se stará čip Snapdragon 8 Gen 3 a 16 GB operační paměti. Xiaomi zde nedělalo kompromisy, což se projevilo i na ceně. Na český trh dorazí v černé a bílé variantě za cenu 34 999 Kč (varianta 16+512 GB).

Xiaomi 14: Špičková výbava a velikost tak akorát

Xiaomi 14 je navrženo pro ty, kteří hledají kompaktní, ale výkonný smartphone. S rozměry 152,8 mm × 71,5 mm × 8,20 mm a 6,36″ CrystalRes AMOLED displejem dnes patří spíše k tomu menšímu, což podtrhuje i minimalistický design a hliníková konstrukce, díky které se dobře drží. Trojice fotoaparátů s vyhlášenou optikou Leica Summilux a obrazovým snímačem Light Fusion 900 slibuje vynikající fotografické výsledky s dynamickým rozsahem až 13,5 EV. Snímače pokrývají široký rozsah ohnisek od 14 mm do 75 mm.

Obrázek: Xiaomi 14 a 14 Ultra s nejpokročilejším fotoaparátem od Leica. Známe ceny novinek

Xiaomi patří i díky spolupráci se značkou Leica ke značkám s nejlepšími fotomobily. Samozřejmostí je u obou novinek také odolnost IP6 . Foto: Redakce inSmart.cz

S maximálním jasem dosahujícím až 3000 nitů se AMOLED displej chlubí sytými barvami a zachovává si vysokou čitelnost i při expozici slunečnímu světlu. Díky adaptabilní obnovovací frekvenci od 1 do 120 Hz je vždy plynulý, ať už jde o procházení internetu, četbu, sledování videa nebo hraní her.

Obrázek: Xiaomi 14 a 14 Ultra s nejpokročilejším fotoaparátem od Leica. Známe ceny novinek

Xiaomi 14 navazuje designem na řadu 13. Telefon je příjemně velký a nabízí skvělou výbavu. Foto: Se souhlasem Xiaomi

Oba modely, Xiaomi 14 a Xiaomi 14 Ultra, jsou poháněny nejnovější mobilní platformou Snapdragon 8 Gen 3, která zaručuje výrazné zlepšení výkonu a energetické efektivity oproti předchozí generaci. Chladicí systém Xiaomi IceLoop a pokročilá správa baterie s podporou rychlého nabíjení HyperCharge umožňují výkonnému čipu udržet si vysoký výkon bez přehřívání a dlouhou výdrž baterie.

Xiaomi 14 dorazí na český trh ve trojici barev – černé, bílé a zelené, 2 variantami úložiště (12+256 GB, 12+512 GB), a jejich doporučená maloobchodní cena činí 21 999 Kč a 24 499 Kč. V redakci již pro vás novinku testujeme.

Zdroj: TK Xiaomi, Redakce inSmart.cz

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments
Obrázek: Biorobotické medúzy: Hlubiny oceánů budou prozkoumávat podvodní kyborgové
Biorobotické medúzy: Hlubiny oceánů budou prozkoumávat podvodní kyborgové
Obrázek: Globální dodávky chytrých telefonů rostou, největší odbyt má Samsung
Globální dodávky chytrých telefonů rostou, největší odbyt má Samsung
Obrázek: Čtyřnohý společník pro astronauty. NASA vyvíjí nové roboty pro kosmické mise
Čtyřnohý společník pro astronauty. NASA vyvíjí nové roboty pro kosmické mise
Obrázek: Český zdicí robot naživo: Je překvapivě pomalý, na rozdíl od lidí ale nepotřebuje odpočívat
Český zdicí robot naživo: Je překvapivě pomalý, na rozdíl od lidí ale nepotřebuje odpočívat
Obrázek: Máte doma nefunkční GPS lokátor od Invoxia? Nyní bude v ČR opět fungovat
Máte doma nefunkční GPS lokátor od Invoxia? Nyní bude v ČR opět fungovat
Obrázek: Tesla v ČR otevřela své rychlonabíječky pro všechny elektromobily. Jak nabíjet na Superchargeru?
Tesla v ČR otevřela své rychlonabíječky pro všechny elektromobily. Jak nabíjet na Superchargeru?
Obrázek: Noční fotografie s vivo X100 Pro: Jak fotit v noci se smartphonem jako profík?
Noční fotografie s vivo X100 Pro: Jak fotit v noci se smartphonem jako profík?
Obrázek: Recenze robotického vysavače TESLA RoboStar iQ700 s laserovou navigací: Čistá domácnost bez námahy?
85%
Recenze robotického vysavače TESLA RoboStar iQ700 s laserovou navigací: Čistá domácnost bez námahy?