Smartphone HONOR 70 dostal unikátní fotovýbavu, proč fotí tak dobře?

HONOR 70 jako vůbec první zařízení na světě dorazil na český trh s velkým snímačem Sony IMX800. Díky velikosti unikátního snímače, algoritmům a použité optice, je novinka jedním z nejlepších fotomobilů na trhu.

HONOR v posledních dnech představil své vize, strategii duálních vlajkových lodí a také nový model vyšší střední třídy, kterým chce uspět ještě lépe, než v případě jeho předchůdce. HONOR 70 potěšil vedle atraktivního designu a kvalitního zpracování také skvělou fotovýbavou. Jaké technologie stojí za nadstandardními výsledky fotoaparátu?

Snímač jako ze zrcadlovky

HONOR 70 je vůbec prvním zařízením, které má ve výbavě dlouho očekávaný snímač Sony IMX800. Nadstandardně veliký snímač (1/1,49”) je nadprůměrný i ve světě vlajkových lodí, natož pak ve smartphonech vyšší střední třídy. Snímač díky větší velikosti pixelů dokáže zachytit více světla a pořídit tak kvalitnější snímky.

Obrázek: Smartphone HONOR 70 dostal unikátní fotovýbavu, proč fotí tak dobře?

Design a technologie. HONOR 70 nabídne to nejlepší z obou světů. Foto: Se souhlasem HONOR

Sony IMX800 se chlubí rozlišením 54 Mpx, přesněji 8 768 × 6 144px. Vzhledem k podpoře slučování pixelů v poměru 4:1 se snímky z fotoaparátu chlubí lepšími detaily i za špatných světelných podmínek. Právě velké pixely snímače jsou v oblasti fotografie výhodou. Čím je pixel větší, tím více světla na něj dopadne a získaná informace je tak hodnotnější, což je žádoucí pro další zpracování obrazu. To je ostatně také důvodem, proč řada mobilních snímačů i přes obrovská rozlišení podává mizerné výkony. Velké rozlišení a malý čip jsou kombinací, která vypadá dobře maximálně na papíře.

Díky slučování pixelů na ekvivalent velikosti  2,0 μm dokáže snímač pojmout opravdu hodně světla. Jen pro srovnání – snímač o více než polovinu dražšího iPhonu 13 má velikost pixelů snímače 1,7 μm.

Skvělé makro fotografie díky širokoúhlému snímači

Hlavní snímač je doplněný dvojicí snímačů a přisvětlovací diodou. HONOR 70 dostal do výbavy kvalitní širokoúhlý 122° fotoaparát s rozlišením 50 Mpx. Zároveň jde také o povedený makro fotoaparát s vysokou světelností f/2.2, který si poradí s automatickým ostřením už z pouhých 2,5 cm. To ocení každý, kdo rád fotí detaily např. v přírodě. Snímač si navíc skvěle poradí s portrétovými snímky, kde je důležitá hloubka ostrosti a bokeh efekt.

Focení do RAWu pro maximální kvalitu výsledných fotografií

Vedle hardwaru a optiky je samozřejmě důležité také to, jak si s výslednou fotografií poradí software smartphonu. Smartphone využívá algoritmus HONOR RAW a aplikuje jej přímo na surová (RAW) na data z čipu. Dochází tak k efektivnímu zpracování HDR, vylepšení světla a stínů a zvýšení kvality obrazu pomocí umělé inteligence přímo na datech z čipu bez ztráty kvality. V porovnání se zpracováním obrazu založeným na barevném modelu YUV (data JPG) poskytuje toto řešení vynikající kvalitu obrazu, snižuje počet opakovaných kódování a dekódování a zvyšuje efektivitu snímání.

Obrázek: Smartphone HONOR 70 dostal unikátní fotovýbavu, proč fotí tak dobře?

Chytrý algoritmus zpracuje obraz ještě před převedením do JPG. Získá tak maximum detailů. Foto: Se souhlasem HONOR

I v případě noční scény s osvětlením pouhý 1 lux dokáže fotoaparát smartphonu HONOR 70 okamžitě po stisknutí tlačítka spouště vytvořit kvalitní snímek. Nový pracovní postup zároveň umožňuje uživatelům pokračovat ve fotografování, zatímco stále probíhá zpracování předchozích fotografií, což zajišťuje vyšší kvalitu snímků a skvělý zážitek z fotografování.

Sólové vystřižení zachytí detail i celek

Jak bez použití vícero telefonů natočit celou scénu i konkrétní detaily? V reakci na potřeby uživatelů představila společnost HONOR unikátní režim Solo Cut (Sólové vystřižení), která uživatelům umožňuje současně vytvářet video celku i konkrétní osoby.

Obrázek: Smartphone HONOR 70 dostal unikátní fotovýbavu, proč fotí tak dobře?

Výstupem je dvojice videí ve Full HD kvalitě. Foto: Se souhlasem HONOR

Režim Solo Cut dokáže díky umělé inteligenci identifikovat osobu na fotografii a sledovat její pohyb po scéně. Na rozdíl od rozpoznávání obličeje technologie Person Re-Identification identifikuje a analyzuje více než 10 znaků osoby, jako je obličej, vlasy, oblečení a držení těla, a rozpoznává tak mnohem přesněji objekt, na který se zaměřuje. Natáčení osoba se tak může volně pohybovat, na chvíli zmizet ze scény a opět se vrátit bez přerušení natáčení. Režim Sólového vystřižení dokáže současně pořídit dvě videa ve vysokém Full HD rozlišení se snímkovou frekvencí 30 snímků za sekundu.

Obrázek: Z 0 na 100 pod 1 sekundu! Tesla Roadster vznikne ve spolupráci se SpaceX a už skoro ani není automobilem
Z 0 na 100 pod 1 sekundu! Tesla Roadster vznikne ve spolupráci se SpaceX a už skoro ani není automobilem
Obrázek: Ohebný telefon jako náramek? Prozatím nevzhledné a bez fotoaparátů
Ohebný telefon jako náramek? Prozatím nevzhledné a bez fotoaparátů
Obrázek: Genie od Google DeepMind: Umělá inteligence tvoří z obrázků hratelné videohry
Genie od Google DeepMind: Umělá inteligence tvoří z obrázků hratelné videohry
Obrázek: Budoucnost AI v mobilech? Podle HONORu a Qualcommu je v kombinaci lokální umělé inteligence s cloudem
Budoucnost AI v mobilech? Podle HONORu a Qualcommu je v kombinaci lokální umělé inteligence s cloudem
Obrázek: Jak rychle nabijete chytrý telefon? Nabíjení Redmi Note 13 Pro+ je rychlejší než vaše ranní káva
Jak rychle nabijete chytrý telefon? Nabíjení Redmi Note 13 Pro+ je rychlejší než vaše ranní káva
Obrázek: Občanka v mobilu od A do Z: Jak nainstalovat a zprovoznit eDoklady?
Občanka v mobilu od A do Z: Jak nainstalovat a zprovoznit eDoklady?
Obrázek: 5 způsobů, jak zjistit zapomenuté heslo K WiFi. Snadno v PC i na mobilu
5 způsobů, jak zjistit zapomenuté heslo K WiFi. Snadno v PC i na mobilu
Obrázek: Jak se naučit na běžkách: Průvodce pro začátečníky
Jak se naučit na běžkách: Průvodce pro začátečníky