3 zajímavá fakta o chytrých hodinkách aneb Co jste o nich možná nevěděli

Chytré hodinky jsou v současnosti nepostradatelným doplňkem většiny z nás. Jedná se o fascinující zařízení mezi klasickými hodinkami a chytrým telefonem, kterému se zkrátka nedá odolat. Přinášíme vám proto 3 zajímá fakta, která jste o smart watches zřejmě nevěděli.

Chytré hodinky jsou inspirovány sci-fi

Před sedmdesáti lety by zřejmě nikoho ani nenapadlo, že se koncept chytrých hodinek, který se v 50. letech nacházel pouze ve sci-fi románech, jednou stane skutečností. Tehdy totiž celá řada autorů připisovala svým postavám jakési malé počítače upevněné na zápěstí usnadňující jejich život.

Obrázek: 3 zajímavá fakta o chytrých hodinkách aneb Co jste o nich možná nevěděli

Představa chytrých hodinek byla tehdy natolik absurdní, že právě fikce byla jediným místem, kde mohly existovat. Uplynulo však několik dekád a chytré hodinky lze nazvat jako naprostou samozřejmost. Pokrok od fikce k reálné technologii byl přitom až neuvěřitelně rychlý a dynamický.

Jestliže tedy lze někoho označit za první průkopníky chytrých hodinek, jsou to jednoznačně spisovatelé sci-fi z 50. let 20. století.

Popularita smart watches začala růst až kolem roku 2010

Aktuálně smart watch představují naprostou dominantu na trhu s hodinkami, a tak by jen málokoho napadlo, že je to sotva pár let, co jsou na scéně. I když první zmínky o nich sahají do poloviny minulého století, popularizovány byly až kolem roku 2010.

Kdo by čekal, že za jejich proslavením stojí uznávaný brand Apple, byl by daleko od pravdy. Chytré hodinky zpopularizovala malá začínající společnost Pebble. Značka si tehdy vedla víc než dobře a prakticky neměla konkurenci. To se ovšem rychle změnilo a od té doby ji předběhly technologické značky jako Samsung nebo již zmiňovaný gigant Apple.

I nadále jsou chytré hodinky neustále vyvíjeny a vylepšovány společnostmi, které je vytvářejí. Rozhodně to nevypadá, že by v dohledné době vyšly z módy. Naopak. S neustálým vylepšováním technologií je zajímavé uvažovat o tom, jak by tyto chytré hodinky mohly vypadat za dalších zhruba 30 let. Nepochybně se máme na co těšit a možná jednou budeme překvapeni, jak moc budou naše fungování ovlivňovat.

Činí náš život lepším

Chytré hodinky mají skvělou vlastnost nabádat nositele, aby v průběhu dne nezapomínal sobě samému věnovat dostatek času. Tyto připomínky vás například mohou vyzvat ke krátké meditaci nebo dechovému cvičení, což zaručeně pomůže tomu, abyste si i během toho nejrušnějšího dne dopřáli chvilku klidu. Podobné pauzy jsou prospěšné pro produktivitu, ale významný vliv mají i na duševní zdraví. To může mít ohromný dopad na naši každodenní rutinu. I malé povzbuzení od smart watches tak může představovat velký rozdíl v životním stylu.

Kromě toho jsou chytré hodinky cenným doplňkem pro všechny, kteří mají problémy se spánkem. Můžete je nosit celou noc a ráno sledovat délku a kvalitu spánku. Díky tomu lze posoudit, jak nejlépe spíte a tak upravit své každodenní návyky tak, aby byl váš spánkový vzorec co nejefektivnější.

Chytré hodinky, které se v podstatě zrodily z představy sci-fi spisovatelů, tedy zajišťují, že budete mít nejen dostatečný odpočinek, ale navíc se budete cítit v mnohem větší psychické i fyzické pohodě.

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments
Obrázek: Jak vznikají chytré telefony? Návštěva továrny značky vivo aneb od součástek ke smartphonu ve vaší kapse
Jak vznikají chytré telefony? Návštěva továrny značky vivo aneb od součástek ke smartphonu ve vaší kapse
Obrázek: Rozhovor o chytrých televizorech: Na 8K ještě nenastal ten správný čas, věří Danny Tack z TP Vision
Rozhovor o chytrých televizorech: Na 8K ještě nenastal ten správný čas, věří Danny Tack z TP Vision
Obrázek: Tesla Cybertruck utáhne motor vesmírné rakety a naložená ve sprintu porazila i Porsche 911
Tesla Cybertruck utáhne motor vesmírné rakety a naložená ve sprintu porazila i Porsche 911
Obrázek: Saramonic BlinkMe B2: Mikrofon, se kterým vás uslyší i uvidí
Saramonic BlinkMe B2: Mikrofon, se kterým vás uslyší i uvidí
Obrázek: Píše vám Alza.cz? Podvodníci zneužívají Vánoc a luxují konta přes falešné stránky e-shopu
Píše vám Alza.cz? Podvodníci zneužívají Vánoc a luxují konta přes falešné stránky e-shopu
Obrázek: Co je to PPC reklama a kde všude se může zobrazit?
Co je to PPC reklama a kde všude se může zobrazit?
Obrázek: Nabíjení elektromobilu na cestách: Jak využít hotelové nabíječky?
Nabíjení elektromobilu na cestách: Jak využít hotelové nabíječky?
Obrázek: Gravírujeme laserem do dřeva i kovu: Praktický test gravírovačky TWO TREES TS2 10W
Gravírujeme laserem do dřeva i kovu: Praktický test gravírovačky TWO TREES TS2 10W