Český robotický vysavač TESLA v testu: RoboStar T80 Pro funguje i bez Wi-Fi

Recenze TESLA RoboStar T80 Pro nás překvapila. Jaký vysavač je a co umí? Robotické vysavače jsou populárními pomocníky do domácnosti a jejich obliba neustále roste. Nejen, že jim nevadí denně vykonávat rutinní úkony, ale navíc tak činí téměř bez lidského přičinění. Jak v naší recenzi dopadl vysavač české značky TESLA, který jsme podrobili dlouhodobému testování?

Není TESLA jako Tesla: Češi byli první

Značka TESLA má v České republice dlouhou historii. Původně vznikla v roce 1946 jakožto národní podnik sdružující desítky dalších závodů a provozoven zabývajících se výrobou elektroniky. TESLA dříve vyráběla vše od žárovek, mikroelektronických součástek přes reproduktory až po televizory a rozhlasové přijímače.

Značka vzdávala svým názvem hold srbskému vynálezci, zároveň šlo o slovní hříčku a zkratku spojující slova TEchnika SLAboproudá. Odkaz na slavného vynálezce je jediným společným prvkem značek Tesla a TESLA. Zatímco značka Tesla vlastněná Tesla Motors Inc. vyrábí elektromobily, TESLA je licencovanou značkou vlastněnou TESLA a.s., pod kterou dnes na trhu nalezneme televizory, digitální televizní přijímače či právě robotické vysavače.

Robotický vysavač TESLA T80 Pro aneb když nechcete Wi-Fi

Robotické vysavače se model od modelu liší. Rozdílné jsou způsoby navigace v prostoru, výkon, způsob ovládání, některé mají navíc možnost mopování, a to je jen malý zlomek dlouhého seznamu. Na modelu robovysavače TESLA T80 Pro nás konkrétně zaujala trojice vlastností:

  1. Robotický vysavač umí nejen vysávat, ale i vytírat s mopem.
  2. Ke svému správnému fungování nepotřebuje Wi-Fi připojení a není tak potenciální bezpečnostní hrozbou.
  3. TESLA (psáno velkými písmeny) je českou značkou.

Obrázek: Český robotický vysavač TESLA v testu: RoboStar T80 Pro funguje i bez Wi-Fi

TESLA T80 Pro na českém trhu vychází přibližně na 6 500 Kč a patří tak do levnější střední třídy robotických vysavačů. Dodávaný je v šedé barvě s prvky z kartáčovaného hliníku, přičemž barevná kombinace působí poměrně nenápadně. Nejen alergici pak ocení trojúrovňovou HEPA filtraci a bezsáčkový design.

TESLA T80 Pro: Obsah balení

Vysavač je dodáván k minimalisticky zpracovaném balení. Krabice v bílé barvě se chlubí logem TESLA a po vzoru produktů Apple na ní nenalezneme jen minimum dalších informací. Po otevření čeká na zákazníka očekávaný robotický vysavač, dvojice nádržek (jedna na prach, druhá na vodu pro mopování), dvojice mopovacích hadříků, 2 sady bočních kartáčů, 2 HEPA filtry a poté nezbytné příslušenství pro čištění vysavače a jeho napájení.

Obsah balení:

  • Robotický vysavač TESLA RoboStar T80 Pro,
  • zásobník na vodu pro mokré vytírání (300 ml),
  • zásobník na nečistoty pro vysávání (600 ml),
  • IR dálkové ovládání,
  • dobíjecí základna,
  • 230 V napájecí zdroj,
  • 2x HEPA filtr,
  • čisticí kartáček na údržbu,
  • 2x mopovací hadřík z mikrovlákna,
  • 2 sady bočních čistících kartáčů,
  • uživatelský manuál (CZ, SK, EN).

Vysavač o průměru 330 mm je vysoký 76 mm a váží 2,5 kg. Tělo je vyrobené z kvalitních materiálů jako je hliník a plast, nic nevrže a jednotlivé části působí robustním dojmem. I po několika měsících testování a aktivního používání působí stroj zapůjčený redakci jako nový.

Mechanická tlačítka i bezdrátový ovladač

Na horní části přístroje se nachází 5 mechanických tlačítek pro ovládání funkcí bez ovladače a podsvícený digitální displej zobrazující stav baterie, nabíjení a jaký režim je aktivní. Nechybí také ukazatel pro aktuální den v týdnu (v angličtině) a čas.

Obrázek: Český robotický vysavač TESLA v testu: RoboStar T80 Pro funguje i bez Wi-Fi

O pohyb se stará dvojice pogumovaných větších koleček a přední, směrové kolečko. Dále se na spodní straně nachází zmíněné přední kartáčky, středový kartáč a plošky pro nabíjení z nabíjecí stanice.

Obrázek: Český robotický vysavač TESLA v testu: RoboStar T80 Pro funguje i bez Wi-Fi

Robotický vysavač má v přední části odpružený nárazník, kterým si mj. pomáhá při orientaci v prostoru. V případě nárazu do překážky dojde k jemnému oťukání překážky a pokusu objet ji (nárazy nejsou nikterak velké a ani po 2 měsících nelze na nábytku spatřit žádné stopy či ťukance). Uvnitř nárazníku, tedy v přední části robotického vysavače, se také nachází infračervené senzory. Trojice senzorů byla umístěna i na spodní stranu přístroje tak, aby detekoval schody a místa, odkud by mohl spadnout a vyhnul se jim.

Chybějící Wi-Fi může být výhoda i nevýhoda. Vyšší modely robotických vysavačů často nabízí schopnost skenování okolního prostoru kamerou či laserem. Díky tomu si vytváří virtuální mapu a neustále tak přesně vědí, kde se v místnosti nachází. Tuto mapu si mohou na svých mobilních zařízeních zobrazit i sami uživatelé. To je bezpochyby výhoda.

Nevýhodou však je, že většina modelů si plánek vaší domácnosti ukládá online na serverech mimo kontrolu uživatele. Už mnohokrát odborníci na bezpečnost upozornili, že takové chování může být potenciálně rizikové a v případě úniku dat dává útočníkům do rukou velmi citlivé údaje (plánky domů, informace o pohybu lidí a rozmístění objektů).

Na podobné chování např. u modelů Xiaomi a Roomba upozorňuje Avast, který pro maximální bezpečnost doporučuje jednoduché řešení – právě nákup vysavače bez Wi-Fi.

Jak se robotický vysavač orientuje v prostoru?

TESLA T80 Pro využívá gyroskopické navigace a 14 infračervených senzorů. V praxi to znamená, že zařízení si nevytváří a neukládá mapku prostoru, ale pokaždé jej „objevuje“ znovu. O to, aby vysavač projel po celé podlaze, se stará speciální algoritmus.

Obrázek: Český robotický vysavač TESLA v testu: RoboStar T80 Pro funguje i bez Wi-Fi

Běžné vysávání označované jako režim AUTO probíhá tak, že vysavač nejprve projede obvod místnosti a následně se věnuje jejímu středu. Mezi robovysavači jde o běžnou praxi, které při výrobcem zvoleném způsobu navigace nelze nic zásadního vytknout. Kdo chce určovat zónové čištění na dálku, musí si připlatit a zvolit modely s laserovou a optickou navigací. Úklid je poměrně pečlivý a z naší zkušenosti pokryje vysavač většinu míst na podlaze s větší pečlivostí, než kdybyste využili manuálního vysavače. Zajede totiž i do míst (např. pod postel či televizní stolek), kde byste sami luxovali jen s obtížemi.

Vysavač bezpečně pozná větší objekty a zdi. Pokud se v místnosti nachází tenké objekty ve stylu nohou od stolu či židle, robot si do nich nepatrně ťukne nárazníkem a postupně překážky s oťukáváním objede. Problémy mu mohou vzhledem ke způsobu navigace dělat zrcadla až k zemi, která odráží jeho IR paprsky.

Obrázek: Český robotický vysavač TESLA v testu: RoboStar T80 Pro funguje i bez Wi-Fi

Jak už bylo zmíněno, senzory jsou umístěny i na spodní straně vysavače tak, aby byl znemožněn pád ze schodů. Pokud jej tedy budete využívat v patře, nemusíte se bát případného pádu a není třeba stavět zábrany. Učinili jsme hned několik odvážných pokusů na schodech i na posteli a vysavač vždy bezpečně poznal, že pádem do prostoru cesta nepovede.

Užitečné je i manuální ovládání pohybu skrze přiložený IR ovladač. S pomocí šipek lze určovat, jakým směrem se má robot vydat. Pokud jej tedy potřebujete navést na určité místo, můžete jej podobně jako autíčko na ovládání nasměrovat na dané místo. Ačkoliv jsme tuto funkci příliš nevyužívali, snadnější nám přišlo vysavač na dané místo donést a spustit kruhový úklid, určitě půjde o jeden ze způsobů, jak k vysávání motivovat i děti.

Ovládání a nastavení vysavače

TESLA T80 Pro je určený především pro domácnosti, které nechtějí mít vysavač připojený k Wi-Fi. Tomu odpovídá i jeho ovládání a možnosti nastavení. Vše probíhá skrze tlačítka na těle vysavače, případně přes IR ovladač. Ovladač funguje na stejném principu jako ovladač na televizi a vkládají se do něj dvě malé AAA baterie.

Obrázek: Český robotický vysavač TESLA v testu: RoboStar T80 Pro funguje i bez Wi-Fi

Nastavit lze dvě úrovně výkonu vysávání kliknutím na příslušné tlačítko na ovladači. Běžný, AUTO, postačí pro každodenní vysávání a hladké podlahy. Výkonnější TURBO dobře poslouží při větším znečištění či při vysávání koberců. Znatelná je mezi oběma módy vedle výkonu také doba, jakou dokáže vysavač operovat na jedno nabití baterie. U běžného vysávání je výdrž na baterii cca 1,5 hodiny. U TURBO módu je čas přibližně poloviční.

Obrázek: Český robotický vysavač TESLA v testu: RoboStar T80 Pro funguje i bez Wi-Fi

Další možností jsou tzv. SMART úklid, kdy vysavač jezdí v pravidelném tvaru viditelném na ovladači a velmi pečlivě tak postupně přejede celý prostor. Kruhový úklid oceníte v situacích, kdy se vám něco vysype a potřebujete místo pořádně uklidit. Vysavač dělá postupně větší a větší kruhy dokud nevyčistí celou místnost. Opakem je obvodový úklid, který se na rozdíl od kruhového úklidu věnuje úklidu podél stěn a nábytku, které bývají míst, kde se nachází nejvíce prachu.

Posledním tlačítkem je tlačítko pro návrat do nabíjecí základny. Vysavač po jeho stisknutí základnu sám vyhledá a opatrně do ní zajede.

První nastavení

Do rukou se vám TESLA T80 Pro dostane s vyjmutými předními kartáčky. Ty se na své místo jednoduše nacvakávají, přičemž jsou barevně rozlišeny a každý se v balení nachází hned 2x pro případnou budoucí výměnu. Před prvním spuštěním je dobré vysavač nabít do plného stavu. To mu zabere několik hodin v závislosti na vybití, viz kapitola nabíjení a výdrž.

Obrázek: Český robotický vysavač TESLA v testu: RoboStar T80 Pro funguje i bez Wi-Fi

Dále je možné nastavit automatické spouštění vysavače v určitý čas pro každý den v týdnu. To probíhá stiskem kláves na těle vysavače a je velmi jednoduché. Jestli něčím TESLA T80 Pro vyniká, tak je to jednoduchost používání, se kterou nemají problém děti ani lidé, kteří technologiím neholdují.

Na co myslet před zapnutím robotického vysavače?

Podobně jako u ostatních robotických vysavačů na trhu je třeba uklízený prostor na pohyb vysavače připravit. Největším problémem umí být různé kabely, tkaničky a prodlužky, do kterých se vysavač snadno zamotá. Naštěstí však zamotání pozná, zastaví se, na displeji zobrazí chybovou hlášku a dále se nepohybuje. Pokud jsou kabely vedeny podél nábytku či přímo podél stěny, k zamotání většinou nedochází.

Obrázek: Český robotický vysavač TESLA v testu: RoboStar T80 Pro funguje i bez Wi-Fi

Na zemi by se tedy neměly nacházet kabely, dráty, tkaničky od bot, rozlité tekutiny či oblečení. Senzory dnešních robotických vysavačů je nevidí a mohou se do nich zamotat či vláčet po místnosti s sebou. To se v rámci testu přihodilo např. s botami, které jsme po úklidu našli o několik metrů vedle. Paradoxně vás tak již samotná přítomnost robotického vysavače nutí k větší pořádnosti.

Vysávání v praxi: Naplánujte si úklid klidně na týden dopředu

O sací výkon se stará elektronicky řízený bezkartáčový stejnosměrný elektromotor s výkonem 22 W. Při nastavení TURBO výkonu je sání opravdu výkonné a nic si nezadá s ručními vysavači. V běžném módu, který je pro pravidelný úklid dostačující, je zase vysavač příjemně tichý. Výrobce udává hodnoty pod 55 db.

Vysávání je možné spustit manuálně nebo časovačem. Při zapnutí v nabíjecí stanici robovysavač s pípáním vycouvá a následně se vydá po směru hodinových ručiček podél stěny a následně do středu místnosti. Občas působí trasa poněkud chaoticky, ale ve výsledku vysavač poměrně pečlivě pokryje celou oblast. Pokud nějakou část vynechá, případně na ní zbudou nečistoty, doporučujeme jej na dané místo donést znovu a zapnout kruhové čištění či manuální režim.

Obrázek: Český robotický vysavač TESLA v testu: RoboStar T80 Pro funguje i bez Wi-Fi

Přímo na vysavači je možné s pomocí tlačítek nastavit plán vysávání. Týdenní plán umožňuje zvolit si pro každý den v týdnu jiný čas úklidu, což je šikovná vlastnost. Pokud nechcete úklid dokonce ani nemusí v daný den proběhnout. Díky funkci automatického úklidu jsme po dálkovém ovladači sahali jen výjimečně.

Překvapivé je, kolik prachu v bytě vysavač denně objeví. Především drobné částečky z oblečení jsou asi nejčastějším odpadem, který skončí v nádržce. I proto jsme nakonec skončili u plánovaných úklidů pro každý den v týdnu. Pocit čistoty je k nezaplacení. V rámci denního vysávání doporučujeme po každém úklidu vysypat nádržku s nečistotami.

Obrázek: Český robotický vysavač TESLA v testu: RoboStar T80 Pro funguje i bez Wi-Fi

Vysavač lze kdykoliv pozastavit stisknutím tlačítka pauzy na ovladači nebo na těle zařízení. Opětovným stisknutím se robot opět rozjede a pokračuje v úklidu.

Vytírání v praxi: Mopujte raději jen situacích, kdy jste doma

Milým překvapením byl fakt, že je vysavač v průběhu mokrého vytírání velmi tichý. Slyšet je především dvojice předních kartáčků jezdících po zemi a motorek starající se o pohyb. Vypnutí vysávací části proběhne automaticky po výměně nádržky na prach za nádržku na vodu s mopem a uživatel nemusí řešit žádné přepínání. Buďto tedy vysáváte, nebo zametáte a mopujete. Obojí naráz možné není.

Jednu možnost nastavení při mokrém vytírání přeci jen máte. Vlastně dvě – jaký pohyb bude pro daný úklid použit a jak bude stírací hadřík mokrý. Nastavitelné jsou 3 úrovně odkapávání vody na hadřík pro mokré stírání, o které se stará elektronická regulace. V závislosti na typu podlahy a jejím znečištění si tak lze vždy zvolit, jak mokrá bude stopa za robotem. Nám se osvědčila prostřední úroveň, ale doporučujeme vše vyzkoušet a nastavit podle typu povrchu.

Před vytíráním vyluxujte. Před spuštěním mopování se nám osvědčilo robota vždy nechat danou místnost vyluxovat. Má to i praktické důvody – v průběhu mopování zametá a sbírá nečistoty předními kartáčky, přičemž je následně „hází“ do otvoru v nádobě. Pokud je ale nečistot hodně (především prach, chlupy a vlasy), nalepí se na otvor ve vysavači a postupně se tam vytvoří shluk, který otvor ucpává. Pokud byla předtím místnost vyluxována, problém se objeví jen vzácně.

Obrázek: Český robotický vysavač TESLA v testu: RoboStar T80 Pro funguje i bez Wi-Fi

Nevýhodou při mokrém vytírání modelem T80 Pro je fakt, že vysavač po dokončení úklidu zajede opět do nabíjecí základny bez toho, že by jej trápil mokrý mop a z poloviny plná vodní nádržka. Stávalo se nám tak, že vysavač zajel do nabíjecí základny i s nevyprázdněnou nádržkou a mokrým mopem, což není nejlepší nápad. Zároveň pak, pokud máte v daném místě parkety či koberec, může dojít při dlouhém stání na jednom místě k jejich navlhnutí. Vytírat tedy doporučujeme pouze ve chvílích, kdy jste doma a můžete po dokončení úklidu z robota ihned vytáhnout nádržku na vodu s mopem.

Obrázek: Český robotický vysavač TESLA v testu: RoboStar T80 Pro funguje i bez Wi-Fi

Vytírání není určené pro situace, kdy po zemi rozlijete něco lepkavého ve větším množství, nebo pokud je podlaha více znečištěná. Jedná se o funkci určenou spíše pro pravidelný úklid a stírání jemného prachu. Pokud denně vytřete mopem vysavače, nemusíte už totiž prakticky vytírat.

Rady a tipy pro používání robotického vysavače:

  • Nastavte si časovač vysávání na každý den a nechte robotický vysavač pracovat co nejčastěji. Pocítíte to na čistotě a ubude prašnost.
  • Před vytíráním nechte robota vyluxovat.
  • Hadřík pro vlhké vytírání předem namočte. Zlepšíte tak výsledek mopování.
  • Na hadřík můžete nakapat čistící přípravek. Nám se osvědčil Sanytol na podlahy, protože nezanechává stopy.
  • Pravidelně vysypávejte a čistěte nádržky a kartáčky.
  • Jednou za čas, ideálně alespoň jednou za měsíc vyčistěte útroby vysavače a vysavač jako takový.

Nabíjení a výdrž na baterii

Nabíjení je možné dvěma způsoby. Prvním je zapojení kabelu přímo do robovysavače. To je zároveň metoda, kterou lze zařízení při připojení přes noc restartovat do továrního nastavení. Pro běžné nabíjení je určená nabíjecí stanice, do které vysavač po vybití 2 600 mAh baterie sám zajede a opět se dobije. Stanice má zabudované senzory, díky kterým ji vysavač dokáže najít. Je tedy třeba, aby byla neustále připojena v síti a přístroj ji tak mohl najít. Vytahování ze zásuvky kvůli obavě o zničení baterie je zbytečné, model má zabudovanou ochranu proti přebíjení a po plném nabití zabrání dalšímu nabíjení.

Obrázek: Český robotický vysavač TESLA v testu: RoboStar T80 Pro funguje i bez Wi-Fi

Kvůli absenci pokročilých senzorů vysavač po zajetí do nabíjecí stanice po nabití znovu nevyjede a nepokračuje kde skončil. V praxi ale během jednoho nabytí dokáže uklidit na jeden zátah i prostor kolem 85 metrů čtverečních, což by mělo pro většinu domácností postačovat. Plné nabití při úplně vybité baterii trvá přibližně 4 hodiny.

Na plnou baterii byl TESLA T80 Pro schopen:

  • +- 150 minut vytírat podlahu,
  • +- 120 minut vysávat na běžný výkon,
  • +- 60 minut vysávat na maximální výkon.

Čištění vysavače

I vysavač je občas třeba vyčistit. Podobná situace je o robotických modelů. Přímo v balení se nachází hřebínek na vytahování vlasů z kartáčů a kartáček pro očištění vysavače od prachu a nečistot.

Nejčastějším čištěním pro vás bude vysypávání nádržky na prach a nečistoty. Zde stačí nádržku vyklepat a případně očistit přibaleným štětečkem. U nádržky na vodu je situace podobná, přičemž je možné ji celou vymýt a nechat uschnout. Nádržky se vyndávají stisknutím stříbrného tlačítka v zadní části vysavače a jejich vytažením. Při vrácení nazpět je stačí zasunout.

Vyjmout lze přední kolečko, štětečky i zadní kartáč a nádržky. Po vyjmutí můžete vysavač uvnitř vyčistit štětečkem, utřít hadříkem a následně obrat vlasy a nečistoty z kartáčků.

Jak si poradí s koberci a domácími mazlíčky?

Koberce nedělají modelu T80 Pro při běžném vysávání problémy. Díky dvojici předních a silnému zadnímu kartáči dokáže vysavač z vláken koberce odstranit prach, vlasy či chlupy domácích mazlíčků. Při testu na obzvlášť znečištěném koberci v domácnosti s psím mazlíčkem si vysavač bez problémů poradil s jeho vyčištěním. V rámci prvního vysávání bylo dokonce nutné 600ml nádržku opakovaně vysypat.

Problém může nastat v situaci, kdy máte doma koberce a spustíte mokré vytírání. Vysavač nerozezná změnu povrchu a dokázal by vám jezdit mopem i po koberci. V případě čištění místnosti s kobercem doporučujeme připravit zábrany či danou místnost neopouštět a vysavač vždy raději usměrnit. Hodně tedy záleží, jaké povrchy se v dané místnosti nachází. My robotický vysavač nejčastěji využívali v bytě s linoleem, dlaždicemi a plovoucí podlahou. V rámci testu jsme však vyzkoušeli i zmíněné koberce. Až na snahu vjet při mopování na koberce neměla TESLA problémy.

TESLA má i vysavač, který na vás bude mluvit hlasem českého herce

V průběhu přípravy recenze TESLA vydala dvojici nových modelů, které rozšířily produktovou řadu robotických vysavačů. T60 je levnější než T80 Pro, vychází na 5 500 Kč a přidává funkci virtuální zdi. Oproti T80 Pro ubyla tlačítka na těle přístroje a zmenšil se zásobník na prach.

Více nás však zaujal TESLA RoboStar iQ500 s Wi-Fi a hlasem českého herce a dabéra Pavla Soukupa. Ten využívá laserové SLAMtrack navigace a navíc dokáže na uživatele mluvit česky. Skrze mobilní aplikaci tak lze provádět zónové čištění a ovládat přístroj na dálku. Nevídaná kombinace navíc přichází s funkcí vysávání i vytírání za cenu pod 12 000 Kč. Model se pro vás pokusíme získat do redakčního testu.

Závěrečné hodnocení aneb kvalitní robotický vysavač za dobrou cenu

První robotický vysavač české značky TESLA, který se nám dostal do rukou, je milým překvapením. Za dobu testování jsme jej vzali do rodinných domů, bytů a vyzkoušeli všechny myslitelné situace.

Obrázek: Český robotický vysavač TESLA v testu: RoboStar T80 Pro funguje i bez Wi-Fi

Pro všechny, kdo chtějí přístroj nezávislý na Wi-Fi připojení a mobilní aplikaci s jednoduchým ovládáním, se jedná o šikovnou volbu. Slušný sací výkon, 2 přední a středový kartáč či funkce mokrého vytírání dělají z TESLA T80 Pro šikovného domácího pomocníka.

Recenze TESLA RoboStar T80 Pro
  • Obsah balení - 95%
    95%
  • Uživatelská přívětivost - 90%
    90%
  • Výkon - 85%
    85%
  • Pečlivost úklidu - 75%
    75%
  • Výdrž na baterii - 90%
    90%
87%

Shrnutí

Pro všechny, kdo chtějí přístroj nezávislý na Wi-Fi připojení a mobilní aplikaci s jednoduchým ovládáním, se jedná o šikovnou volbu. Slušný sací výkon, 2 přední a středový kartáč či funkce mokrého vytírání dělají z TESLA T80 Pro šikovného domácího pomocníka.

Klady

  • Ke svému fungování nepotřebuje Wi-Fi ani mobilní aplikaci.
  • Jednoduchou obsluhu zvládne každý.
  • Automatické detekce schodů.
  • Výdrž baterie při vytírání i běžném vysávání.
  • Vysavač je příjemně tichý při vytírání.
  • I při vysávání na vyšší výkon lze u běžícího vysavače pracovat či sledovat TV.
  • Funkce časovače s možností nastavení jiných časů pro dny v týdnu.
  • Odpovídající cena.

Zápory

  • Vysavač při vytírání nerozezná koberce a klidně na ně vjede.
  • Občasné problémy se zajížděním do nabíjecí stanice především v situacích, kdy odjede do jiné místnosti.
  • Stejně jako všechny modely s IR navigací se hůře vyhýbá tmavým objektům.
  • Při vytírání dochází k nalepování nečistot na otvor mezi vysavačem a nádobkou.
  • Při větším znečištění si lze všimnout vynechaných míst.
3 Komentářů
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Markéta

Koupila jsem si ho včera, tak s těším, ?

Ondřej Košťál

Pak se podělte o Vaše zkušenosti 🙂

Veronika

Koupila jsem a bomba doporučuji všem.

Obrázek: Menší než nehet, větší než pevný disk: Nové paměťové karty SanDisk mají extrémní kapacitu až 2 TB
Menší než nehet, větší než pevný disk: Nové paměťové karty SanDisk mají extrémní kapacitu až 2 TB
Obrázek: Robotický vysavač SwitchBot S10 si dokáže sám doplnit vodu a doveze ji i do zvlhčovače vzduchu
Robotický vysavač SwitchBot S10 si dokáže sám doplnit vodu a doveze ji i do zvlhčovače vzduchu
Obrázek: Budoucnost robotických vysavačů podle Dreame: Vysouvací mopy, vyjíždění do schodů a dokovací stanice napojená na odpady
Budoucnost robotických vysavačů podle Dreame: Vysouvací mopy, vyjíždění do schodů a dokovací stanice napojená na odpady
Obrázek: Vědci našli lék na jizvy: Klíčem k jejich léčbě může být parazitický červ
Vědci našli lék na jizvy: Klíčem k jejich léčbě může být parazitický červ
Obrázek: Zaplavila vám elektroniku voda? Do rýže ji nestrkejte. Jak zachránit velké domácí spotřebiče?
Zaplavila vám elektroniku voda? Do rýže ji nestrkejte. Jak zachránit velké domácí spotřebiče?
Obrázek: Kudy k vám může přitéct velká voda? Unikátní online mapa ukáže, jaká místa může zalít
Kudy k vám může přitéct velká voda? Unikátní online mapa ukáže, jaká místa může zalít
Obrázek: Přijdou silné bouřky, nebo slabé přeháňky? Přesná aplikace vám to pomůže zjistit
Přijdou silné bouřky, nebo slabé přeháňky? Přesná aplikace vám to pomůže zjistit
Obrázek: Kód, který ochromil svět: Microsoft svolává rivaly, aby odvrátil budoucí kybernetickou apokalypsu
Kód, který ochromil svět: Microsoft svolává rivaly, aby odvrátil budoucí kybernetickou apokalypsu