Více než rok po úspěšné fúzi české společnosti Avast s americkým NortonLifeLockem se firmy definitivně spojují pod novou značku. Název Gen odkazuje na digitální generaci a cílit chce na digitální svobodu lidí po celém světě. Praha pro giganta i nadále zůstane jedním z důležitých center.
Podobně jako v případě společnosti Meta (dříve Facebook) je Gen (celým názvem Gen Digital) označením pro matku zastřešující další produkty a služby. Avast, NortonLifeLock, Avira a další produkty si tak zachovají své původní názvy.
Pod novým názvem se společnost začne obchodovat od dnešního dne. A proč zrovna Gen? „Všichni jsme součástí nové generace, bez ohledu na věk. Nejde o generaci X, Y nebo Z. Jsme generace D – digitální generace. Gen sdružuje přední značky, které chránily již první generaci lidí připojenou k internetu. A nyní má za cíl posilovat svobodu v digitálním prostředí,“ uvedl generální ředitel Vincent Pilette.
Gen patří mezi 20 největších softwarových firem světa
Gen bude patřit mezi 20 největších softwarových firem světa. Více než 430 milionů uživatelů přinesl do firmy Avast a 80 milionů NortonLifeLock. V době, kdy je na internetu přibližně 5 miliard lidí jde o úctyhodné číslo.
Spojením firem vznikla společnost, která se zařadí mezi dvacet největších softwarových firem světa. Před fúzí měl Avast kolem 430 milionů uživatelů, NortonLifeLock 80 milionů. Z produktů lze dále zmínit Avira, AVG, ReputationDefender či oblíbený CCleaner. V součtu tak produkty společnosti používá více než 500 milionů uživatelů z celého světa.
„Náš život se dnes téměř celý odehrává online: na internetu nakupujeme, vyřizujeme své finanční záležitosti, učíme se, pracujeme a komunikujeme se svými blízkými,“ vysvětluje ředitel společnosti Gen Ondřej Vlček, který v minulosti řídil Avast. „Technologický pokrok přinesl vymoženosti, které jsme si nedokázali dříve ani představit. S nimi ale přišly i nové komplikace a hrozby. V Genu hodláme nasměrovat svoji energii, vědomosti a globální dosah k řešení těchto problémů a posílení digitální svobody lidí na celém světě,“ dodává.
Vedle Vlčka ve vedení firmy zůstane např. Michal Pěchouček jako technický ředitel a Vítězslav Šantrůček jako ředitel vývoje. Spoluzakladatel Avastu Pavel Baudiš bude členem představenstva v neexekutivní roli. Spoluzakladatel Eduard Kučera v nové společnosti figurovat nebude.
Praha se stane centrem vývoje
„Spojení společností Avast a NortonLifeLock a vznik Genu vnímáme i jako most ke spolupráci mezi Evropou a USA v tak strategicky důležité oblasti, jakou je kybernetická bezpečnost a ochrana soukromí na internetu. Společnost Gen bude navíc díky synergiím prostřednictvím svých značek poskytovat ještě lepší technologie a řešení, než tomu bylo doposud,“ zmiňuje Ondřej Vlček.
Praha bude jedním z dvojice hlavních sídel nové společnosti. Druhým je americká Arizona. Hlavní město České republiky bude mít i nadále hlavní roli při vývoji nových produktů.
Zdroj: Gen Digital