Přichází Gen Digital. Avast a Norton patří pod novou značku

Více než rok po úspěšné fúzi české společnosti Avast s americkým NortonLifeLockem se firmy definitivně spojují pod novou značku. Název Gen odkazuje na digitální generaci a cílit chce na digitální svobodu lidí po celém světě. Praha pro giganta i nadále zůstane jedním z důležitých center.

Podobně jako v případě společnosti Meta (dříve Facebook) je Gen (celým názvem Gen Digital) označením pro matku zastřešující další produkty a služby. Avast, NortonLifeLock, Avira a další produkty si tak zachovají své původní názvy.

Pod novým názvem se společnost začne obchodovat od dnešního dne. A proč zrovna Gen? „Všichni jsme součástí nové generace, bez ohledu na věk. Nejde o generaci X, Y nebo Z. Jsme generace D – digitální generace. Gen sdružuje přední značky, které chránily již první generaci lidí připojenou k internetu. A nyní má za cíl posilovat svobodu v digitálním prostředí,“ uvedl generální ředitel Vincent Pilette.

Obrázek: Přichází Gen Digital. Avast a Norton patří pod novou značku

Na americké burze NASDAQ  se bude Gen Digital obchodovat pod burzovním symbolem „GEN“ místo stávajícího „NLOK“. Foto: Se souhlasem Gen Digital

Gen patří mezi 20 největších softwarových firem světa

Gen bude patřit mezi 20 největších softwarových firem světa. Více než 430 milionů uživatelů přinesl do firmy Avast a 80 milionů NortonLifeLock. V době, kdy je na internetu přibližně 5 miliard lidí jde o úctyhodné číslo.

Spojením firem vznikla společnost, která se zařadí mezi dvacet největších softwarových firem světa. Před fúzí měl Avast kolem 430 milionů uživatelů, NortonLifeLock 80 milionů. Z produktů lze dále zmínit Avira, AVG, ReputationDefender či oblíbený CCleaner. V součtu tak produkty společnosti používá více než 500 milionů uživatelů z celého světa.

Náš život se dnes téměř celý odehrává online: na internetu nakupujeme, vyřizujeme své finanční záležitosti, učíme se, pracujeme a komunikujeme se svými blízkými,“ vysvětluje ředitel společnosti Gen Ondřej Vlček, který v minulosti řídil Avast. „Technologický pokrok přinesl vymoženosti, které jsme si nedokázali dříve ani představit. S nimi ale přišly i nové komplikace a hrozby. V Genu hodláme nasměrovat svoji energii, vědomosti a globální dosah k řešení těchto problémů a posílení digitální svobody lidí na celém světě,“ dodává.

Vedle Vlčka ve vedení firmy zůstane např. Michal Pěchouček jako technický ředitel a Vítězslav Šantrůček jako ředitel vývoje. Spoluzakladatel Avastu Pavel Baudiš bude členem představenstva v neexekutivní roli. Spoluzakladatel Eduard Kučera v nové společnosti figurovat nebude.

Obrázek: Přichází Gen Digital. Avast a Norton patří pod novou značku

Vývojové týmy v České republice jsou pro firmu stále klíčové. Foto: Se souhlasem Avast

Praha se stane centrem vývoje

Spojení společností Avast a NortonLifeLock a vznik Genu vnímáme i jako most ke spolupráci mezi Evropou a USA v tak strategicky důležité oblasti, jakou je kybernetická bezpečnost a ochrana soukromí na internetu. Společnost Gen bude navíc díky synergiím prostřednictvím svých značek poskytovat ještě lepší technologie a řešení, než tomu bylo doposud,“ zmiňuje Ondřej Vlček.

Praha bude jedním z dvojice hlavních sídel nové společnosti. Druhým je americká Arizona. Hlavní město České republiky bude mít i nadále hlavní roli při vývoji nových produktů.

Zdroj: Gen Digital

Obrázek: Hoříš, má Oktávko? Proč, když hoří spalováky, podezírají Češi elektromobily?
Hoříš, má Oktávko? Proč, když hoří spalováky, podezírají Češi elektromobily?
Obrázek: Husité na obzoru? Ukázky ze hry a vše, co víme o Kingdom Come: Deliverance II
Husité na obzoru? Ukázky ze hry a vše, co víme o Kingdom Come: Deliverance II
Obrázek: Senzorická AI v praxi: Zachraňuje životy a řídí automobily. České firmy se jí ale bojí
Senzorická AI v praxi: Zachraňuje životy a řídí automobily. České firmy se jí ale bojí
Obrázek: Robot Atlas, který oslnil svět, odchází do důchodu. Nový Atlas je plně elektrický
Robot Atlas, který oslnil svět, odchází do důchodu. Nový Atlas je plně elektrický
Obrázek: Máte doma nefunkční GPS lokátor od Invoxia? Nyní bude v ČR opět fungovat
Máte doma nefunkční GPS lokátor od Invoxia? Nyní bude v ČR opět fungovat
Obrázek: Tesla v ČR otevřela své rychlonabíječky pro všechny elektromobily. Jak nabíjet na Superchargeru?
Tesla v ČR otevřela své rychlonabíječky pro všechny elektromobily. Jak nabíjet na Superchargeru?
Obrázek: Noční fotografie s vivo X100 Pro: Jak fotit v noci se smartphonem jako profík?
Noční fotografie s vivo X100 Pro: Jak fotit v noci se smartphonem jako profík?
Obrázek: Recenze robotického vysavače TESLA RoboStar iQ700 s laserovou navigací: Čistá domácnost bez námahy?
85%
Recenze robotického vysavače TESLA RoboStar iQ700 s laserovou navigací: Čistá domácnost bez námahy?