Zvykejte si. Nové AI tlačítko brzy najdete na každé klávesnici. ASUS představil novou generaci PC s Copilot+

Společnost ASUS na veletrhu Computex 2024 odhalila nové technologické inovace svých produktů. Důraz kladla především na zužitkování AI a představení svého vlastního využití umělé inteligence nazvané Ubiquitous AI.

ASUS nasadil AI kam mohl

Nové řady notebooků jsou navržené tak, aby zákazníkům nabídly variabilitu využití a každý si mohl koupit model, který mu nejvíce vyhovuje. ASUS má v záloze několik modelů pro obecné využití, práci, hraní a kreativitu. Každý z nich je náležitě vybaven procesorem AMD Ryzen AI řady 300, díky čemuž disponují výkonem více než 45 TOPS NPU pro umělou inteligenci. Také od teď nesmí chybět integrované tlačítko Copilot+ pro rychlý přístup k AI funkcím.

Obrázek: Zvykejte si. Nové AI tlačítko brzy najdete na každé klávesnici. ASUS představil novou generaci PC s Copilot+

Nová éra hraní s pomocí AI. Zdroj: Se souhlasem ASUS

Nové TUF Gaming notebooky

Hráče, kteří si potrpí na výkon, zaujmou dva nové modely herních notebooků z populární řady TUF Gaming. Herní mašiny s názvy A14 a A16, jež korespondují s velikostí jejich displejů (14 a 16palcové), v sobě ukrývají procesor AMD Ryzen AI 9 HX 370 s integrovanou NPU a AI výkonem 50 TOPS, grafickou kartu NVIDIA GeForce RTX 4070 a vylepšené chlazení. Hráčům poskytnou AI funkce, jako je rozmazání pozadí nebo korekce pohledu očí. Zároveň zajistí maximální využití herních funkcí zejména DLSS Super Resolution pro generování snímků a rekonstrukci paprsku. Vše pak krásně vynikne na displeji s rozlišením 2,5K a obnovovací frekvencí 165 Hz.

Obrázek: Zvykejte si. Nové AI tlačítko brzy najdete na každé klávesnici. ASUS představil novou generaci PC s Copilot+

Zdroj: Se souhlasem ASUS

Řada ProArt pro kreativce

Výkon nepotřebují jen hráči. Speciální řada notebooků ProArt má hned tři nové přírůstky ProArt P16, ProArt PX13 a ProArt PZ13. Kromě Copilot+ v sobě mají předinstalované aplikace StoryCube a MuseTree plně využívající lokální AI. StoryCube slouží k správě digitálních zdrojů využívajících AI pro kategorizaci scén a generování klipů. Díky tomuto softwaru se značně usnadní spravování a export knihovny souborů uživatele. MuseTree pro změnu funguje jako generátor vizuálních prostředků, se kterými může dál pracovat.

16palcový notebook ProArt P16 s procesorem AMD Ryzen AI 9 HX 370 v kombinaci s grafickou kartou NVIDIA GeForce RTX 4070 lze využít k práci, kreativní tvorbě a hraní her. Nízká váha 1,85 kg umožňuje vzít si tento výkonný stroj kamkoliv.

Obrázek: Zvykejte si. Nové AI tlačítko brzy najdete na každé klávesnici. ASUS představil novou generaci PC s Copilot+

Zdroj: Se souhlasem ASUS

Pro uživatele, kteří jsou stále v pohybu, má ASUS připraveny i další modely oplývající flexibilitou. 13palcový konvertibilní notebook ProArt PX13 disponuje 360° pantem, takže lze z něj udělat dle potřeby třeba tablet. Lumina OLED displej s 3K rozlišením, procesor AMD Ryzen AI 9 HX 370 a grafická karta GeForce RTX 4070 umožňují maximální využití AI nástrojů a prostoru pro práci.

Ještě větší mobilitu slibuje ultrakompaktní odnímatelný notebook ProArt PZ13. S váhou pouhých 0,85 kg a odnímatelné klávesnici se stane práce na tomto notebooku velmi komfortní záležitostí. Procesor Snapdragon řady X s podporou AI umožňuje bezproblémovou práci s Copilot+. 70Wh baterie s dlouhou výdrží, odolnost proti prachu a vodě s certifikací IP52 a slot na SD karty s MicroSD adaptérem dělá z tohoto modelu ideálního a odolného společníka na cesty.

Obrázek: Zvykejte si. Nové AI tlačítko brzy najdete na každé klávesnici. ASUS představil novou generaci PC s Copilot+

Kompaktní zařízení na cesty. Zdroj: Se souhlasem ASUS

ASUS Zenbook S 16 – prémiová kvalita a exkluzivní materiály

1,1 cm tenký a 1,5 kg vážící prvotřídní notebook Zenbook S 16 s 16palcovým 3K displejem nabízí nevídané spojení jedinečného designu, kvality a praktičnosti. Šasi je vyrobeno z nového exkluzivního materiálu Ceraluminum. Tento materiál je kombinací hliníku a keramiky, díky čemuž povrch počítače nestudí a dodává mu luxusní vzhled.

 Zajímavý na to tomto notebooku je i jeho vnitřek. Nový Zenbook disponuje procesor AMD Ryzen AI 9 HX 370, 2TB PCIe 4.0 x4 SSD úložiště a až 32 GB LPDDR5x paměti RAM. Mimo jiné nabízí obraz na úrovni domácího kina a díky audio systému se šesti reproduktory, doplněný o technologii Dolby Atmos, přehrává zvuk ve filmové kino kvalitě. Uživatelský komfort zvyšuje praktický touchpad s poměrem stran 16:10, který podporuje inteligentní gesta pro snadnou navigaci a ovládání. Pokročilý 3D chladicí systém s odpařovací komorou zajistí dlouhou životnost a bezproblémový chod počítače.

Při designu tohoto notebooku návrháři mysleli i na bezpečnost. Je vybaven bezpečnostním procesorem Microsoft Pluton, který chrání kritické komponenty před vnějšími hrozbami. Díky infračervené kameře AiSense s Full HD rozlišením se lze do účtů a aplikací přihlašovat jen pomocí obličeje. Zároveň umožňuje funkci adaptivního zamykání.  

Obrázek: Zvykejte si. Nové AI tlačítko brzy najdete na každé klávesnici. ASUS představil novou generaci PC s Copilot+

Zdroj: Se souhlasem ASUS

Na běžné uživatele se také nezapomnělo

ASUS Vivobook S 15 přivádí sílu AI i mezi nevyhraněné uživatele, kteří používají PC spíše jen k běžným úkonům. Jedná se o první počítač s Copilot+, jejž ASUS uvedl na trh. S pomocí AI a kamery AiSense se značně zvýšila bezpečnost a ochrana soukromí proti vnějším faktorům. Adaptivní zámek při odchodu uživatele automaticky počítač uzamkne a po jeho návratu odemkne. Notebook je mimo jiné vybaven funkcí Live Captions, která převádí jakýkoli zvuk procházející počítačem na anglické titulky v reálném čase ve všech aplikacích. Další funkce Cocreator převádí prompty uživatele do grafických zobrazení. 

Obstojný výkon zajišťuje nejnovější grafika AMD Radeon, až 32 GB paměti LPDDR5X, SSD PCIe 4.0 úložiště s kapacitou až 1 TB a v neposlední řadě procesor AMD Ryzen AI 9 HX 370.

Obrázek: Zvykejte si. Nové AI tlačítko brzy najdete na každé klávesnici. ASUS představil novou generaci PC s Copilot+

Zdroj: Se souhlasem ASUS

Ubiquitous AI

Umělá inteligence nabízí pro rozvoj technologií velké možnosti. ASUS nechce zůstat pozadu a hodlá využít příležitost na maximum a být v čele změn. Ideálním cílem společnosti je, aby AI provázela všechny činnosti prováděné na PC a byla celosvětově zpřístupněna. Pro tyto účely má připravené velké servery k trénování a procesu úsudku. Výsledkem mají být aplikace a funkce, které budou nabízet rychlá řešení. Prvními vlaštovkami jsou již výše zmíněné funkce Cocreator, StoryCube, MuseTree a adaptivní zámek. Jestli se společnosti podaří docílit svých cílů a zda se stane leaderem v odvětví kombinace AI s osobními počítači ukáže až čas.

Zdroj: Tisková konference ASUS na Computex 2024

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments
Obrázek: Smartphone jako konzole? Ukážeme vám, jak využít POCO F6 Pro na maximum
Smartphone jako konzole? Ukážeme vám, jak využít POCO F6 Pro na maximum
Obrázek: Už žádné sankce: OPPO a Ericsson uzavřely globální dohodu o spolupráci v oblasti 5G technologií
Už žádné sankce: OPPO a Ericsson uzavřely globální dohodu o spolupráci v oblasti 5G technologií
Obrázek: Sony A1: Fotoaparát, který vyfotil kulku u hlavy Donalda Trumpa
Sony A1: Fotoaparát, který vyfotil kulku u hlavy Donalda Trumpa
Obrázek: Z dronů do elektrokol: DJI představila špičkový pohon pro elektrokola
Z dronů do elektrokol: DJI představila špičkový pohon pro elektrokola
Obrázek: Mýtus o dedikovaných IP adresách v e-mail marketingu: Opravdu zlepšují doručitelnost?
Mýtus o dedikovaných IP adresách v e-mail marketingu: Opravdu zlepšují doručitelnost?
Obrázek: Přijdou silné bouřky, nebo slabé přeháňky? Přesná aplikace vám to pomůže zjistit
Přijdou silné bouřky, nebo slabé přeháňky? Přesná aplikace vám to pomůže zjistit
Obrázek: Znásobte své finance s AI, nabádají podvodníci Čechy na Facebooku. Jak je nahlásit a ochránit ostatní?
Znásobte své finance s AI, nabádají podvodníci Čechy na Facebooku. Jak je nahlásit a ochránit ostatní?
Obrázek: Česko zasáhnou velmi silné bouřky: Jak ochránit elektroniku a spotřebiče před zničením bleskem?
Česko zasáhnou velmi silné bouřky: Jak ochránit elektroniku a spotřebiče před zničením bleskem?