Vypadá jako z roku 2000 a lidé ji milují: Hra BattleBit Remastered je něco mezi Minecraftem a Battlefieldem

Již několik dní je na platformě Steam k dispozici poměrně netradiční multiplayerová střílečka BattleBit Remastered. Od té doby hra zaznamenala veskrze pozitivní ohlasy ze strany hráčské komunity, a lze předpokládat, že popularita tohoto titulu bude i nadále růst.

V záplavě velkých videoherních konferencí i nových herních titulů řadě hráčů z hledáčků zcela zmizela hra, která dnes dominuje statistikám platformy Steam. Jde o BattleBit Remastered, který v sobě snoubí vizuál několik let starých kostičkových klasik stylu Minecraft či Roblox s herními mechanikami populárních multiplayerových FPS jako Battlefield či Call of Duty: Warzone. V čem tkví tajemství úspěchu této nenápadné střílečky?

Obrázek: Vypadá jako z roku 2000 a lidé ji milují: Hra BattleBit Remastered je něco mezi Minecraftem a Battlefieldem

Hra BattleBit Remastered příliš neoslní pokročilou grafikou. Vizuální nedostatky však kompenzuje skvělou hratelností. Zdroj: Se souhlasem Steam

Za jednoduchou grafikou se skrývá komplexní svět s mnoha interaktivními prvky

Pokud jste milovníky například legendárního Battlefieldu 2 či původní série Call of Duty, budete do světa BattleBit Remastered poměrně rychle vtaženi. Přestože za vývojem hry stojí pouze čtyřčlenný tým vývojářů ze studia OkiGames, jsou jednotlivé herní mechaniky značně propracované. Skoro jako by si BattleBit Remastered bral to nejlepší ze všech populárních stříleček pro více hráčů a spojoval to dohromady. Prakticky celá herní mapa je tak složena z kompletně zničitelných prvků. Stejně tak rychle jako ničit pak ale můžete i budovat, a to zejména různé obranné struktury, které vám mohou poskytnout taktickou výhodu. A tím možnosti hry zdaleka nekončí.

Hrát můžete za ostřelovače, ženistu či medika

Před samotným začátkem jednotlivých her dostanete na výběr z několika tříd jednotek, do kterých se můžete na mapě vtělit. Každá z těchto rolí má pak své specifické schopnosti a dovedností.

  • Assault: Základní útočná jednotka, která je poměrně všestranná a ideální pro začínající hráče, kteří chtějí poznat principy hry.
  • Medic: Zdravotník, který může sobě či svým spolubojovníkům léčit zranění. Jeho základní zbraní je SMG.
  • Engineer: Hlavní předností ženisty je možnost stavby. Má přístup k výbušninám či RPG. Dokáže také opravovat vozidla.
  • Support: Jde o podpůrnou jednotku, která je však nepostradatelnou součástí týmu. Zásobuje ostatní municí či ovládá kulomet, kterým odráží nepřátelskou palbu.
  • Recon: Průzkumníci jsou prakticky snipeři, a jejich specialitou je tedy boj na dálku. Velkou výhodou je pak střelba ze zálohy a jistota rychlého zabití.

Jakmile se do hry dostanete, postupně pravděpodobně přijdete na to, která z postav nejlépe vyhovuje vašemu hernímu stylu. O doplnění týmu dalšími jednotkami pak nejspíš nebudete mít nouzi.

Na jedné mapě mohou bojovat stovky hráčů

Díky low-poly grafice je hra BattleBit Remastered poměrně nenáročnou na hardware i software, a i proto tak na jednom serveru může v jednu chvíli hrát až 254 hráčů. Je tedy zřejmé, že o epické souboje zde téměř nikdy není nouze. Když se pak na jednom místě setkají desítky hráčů, nastává skutečný chaos. Svět je navíc poměrně rozmanitý, a tak vám pravděpodobně nehrozí, že budete mít pocit nedostatku akce či prázdnoty herní mapy. Samotných map je pak ve hře několik, přičemž tvůrci přislíbili podporu upgradů a dalších rozšíření.

Low-poly hra je videohra, která využívá grafický styl založený na nízkém počtu polygonů pro vytvoření svých vizuálních prvků. Termín „low-poly“ je zkráceně „low polygon“ a odkazuje na to, že jsou 3D modely vytvořeny s méně ploškami, než je obvyklé u detailnějších modelů.

Tento styl byl původně využíván v raných 3D videohrách z důvodu technologických omezení, ale v současné době je často používán pro jeho estetický efekt. Hry jako „Superhot“ nebo „Minecraft“ jsou příklady moderních low-poly her.

Obrázek: Vypadá jako z roku 2000 a lidé ji milují: Hra BattleBit Remastered je něco mezi Minecraftem a Battlefieldem

Díky téměř bezchybné optimalizaci umožňují herní servery souboje až 254 hráčů. Zdroj: Se souhlasem Steam

Skvělé ohlasy od hráčů

BattleBit Remastered je aktuálně ve stavu tzv. early access, tedy ve fázi s předběžným přístupem. K dispozici je na Steamu od 15. června 2023. Již chvíli po vydání pak hra útočila na přední příčky nejhranějších titulů na platformě. Aktuálně si BattleBit Remastered drží hodnocení okolo 90 %, které hra získala od tisíců uživatelů. Přihlédneme-li k faktu, že nejde o nijak výrazně promovaný produkt, jde skutečně o velký úspěch. Pozitivní zprávou pak také je, že vývojáři navzdory poměrně nízké cenovce – základní verze hry lze sehnat za necelých 15 euro, tedy zhruba 350 korun – není v plánu do hry zavádět mikrotransakce, což je oproti jiným titulům podobného žánru poměrně vítaná změna.

Zdroje: 1, 2, 3

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments
Obrázek: Biorobotické medúzy: Hlubiny oceánů budou prozkoumávat podvodní kyborgové
Biorobotické medúzy: Hlubiny oceánů budou prozkoumávat podvodní kyborgové
Obrázek: Globální dodávky chytrých telefonů rostou, největší odbyt má Samsung
Globální dodávky chytrých telefonů rostou, největší odbyt má Samsung
Obrázek: Čtyřnohý společník pro astronauty. NASA vyvíjí nové roboty pro kosmické mise
Čtyřnohý společník pro astronauty. NASA vyvíjí nové roboty pro kosmické mise
Obrázek: Český zdicí robot naživo: Je překvapivě pomalý, na rozdíl od lidí ale nepotřebuje odpočívat
Český zdicí robot naživo: Je překvapivě pomalý, na rozdíl od lidí ale nepotřebuje odpočívat
Obrázek: Máte doma nefunkční GPS lokátor od Invoxia? Nyní bude v ČR opět fungovat
Máte doma nefunkční GPS lokátor od Invoxia? Nyní bude v ČR opět fungovat
Obrázek: Tesla v ČR otevřela své rychlonabíječky pro všechny elektromobily. Jak nabíjet na Superchargeru?
Tesla v ČR otevřela své rychlonabíječky pro všechny elektromobily. Jak nabíjet na Superchargeru?
Obrázek: Noční fotografie s vivo X100 Pro: Jak fotit v noci se smartphonem jako profík?
Noční fotografie s vivo X100 Pro: Jak fotit v noci se smartphonem jako profík?
Obrázek: Recenze robotického vysavače TESLA RoboStar iQ700 s laserovou navigací: Čistá domácnost bez námahy?
85%
Recenze robotického vysavače TESLA RoboStar iQ700 s laserovou navigací: Čistá domácnost bez námahy?