Bitcoin už koupíte i v sázkové kanceláři. Tipsport spustil nákup kryptoměn, má ale řadu nevýhod

Pokud jste přemýšleli jak koupit bitcoin, pravděpodobně by vás ještě před týdnem nenapadlo, že tak můžete učinit v sázkové kanceláři. A věřte, že nás také ne. České sázkové kanceláře Tipsport a Chance spojily síly s kryptoměnovou burzou Coinmate a spustily funkci pro rychlý prodej a nákup kryptoměn. Jak služba Pluso funguje?

Dvě tuzemské sázkové kanceláře Tipsport a Chance vstupují do světa kryptoměn. Nová služba Pluso umožní registrovaným hráčům snadný nákup a prodej populárních kryptoměn jako je Bitcoin, Litecoin, Ethereum či třeba Ripple.

Koupit si kryptoměny tímto způsobem má však řadu specifik a nevýhod. Služba totiž kryptoměny staví do čistého gamblu a absolutně ignoruje jejich hlavní myšlenky. Nemůžete si je zatím poslat na vlastní kryptoměnovou peněženku, nemáte kontrolu nad privátními klíči, nemůžete provádět směnu mezi kryptoměnami navzájem a jediné co můžete, je spekulovat na další růst.

Obrázek: Bitcoin už koupíte i v sázkové kanceláři. Tipsport spustil nákup kryptoměn, má ale řadu nevýhod

Registrace do Pluso je rychlá, se stávajícím účtem stačí zadat pár údajů a potvrdit propojení účtů. Foto: Redakce inSmart.cz

Jak to celé funguje?

Prvním krokem je založení elektronické peněženky Pluso přímo v rozhraní služby Tipsport. Registrace je rychlá – stačí zadat e-mail, mobilní číslo a ověřit údaje. Pokud máte účet u obou sázkových společností, získáte jednu společnou Pluso peněženku propojenou s oběma herními konty.

V sekci Portfolio uvidíte přehled vašeho krypto portfolia, celkový zisk, zisk za jednotlivé měny i historii transakcí. Samozřejmostí je zabezpečení peněženky dvoufaktorovým ověřováním.

Obrázek: Bitcoin už koupíte i v sázkové kanceláři. Tipsport spustil nákup kryptoměn, má ale řadu nevýhod

Nabídka kryptoměn je omezená. Pluso však cílí na široké masy. Nadšenci do kryptoměn se službě pravděpodobně vyhnou. Foto: Redakce inSmart.cz

Samotný nákup kryptoměn je pak otázkou pár kliknutí. V jednoduchém rozhraní si vyberete kryptoměnu a množství, které chcete nakoupit za aktuální kurz. Hodnota kryptoměn se okamžitě připíše na váš Pluso účet. Obdobně snadno můžete měny také prodat. Bohužel ale zatím není možné kryptoměny vkládat či vybírat mimo systém Pluso. Pokud tato funkce jednoho dne přibude, což je díky spolupráci s Coinmate možné, bude Pluso dalším z míst, kde bude plnohodnotný nákup kryptoměn v České republice možný.

Co umí Pluso?

Pluso nenabízí pouze obchodování s kryptoměnami. Můžete přes ni také přeposílat peníze mezi herními konty u Tipsportu a Chance, případně převádět finance přátelům, kteří mají Pluso peněženku také založenou – stačí znát jejich e-mail či telefon. Maximální převoditelná částka je 5 000 Kč.

Za co lze službu pochválit je fakt, že pracuje s českou kryptoměnovou burzou Coinmate, která na českém trhu působí už od roku 2014 a má v kryptoměnové komunitě dobrou pověst. Coinmate je také tím, kdo ručí za úschovu kryptoaktiv. Služba Pluso aktuálně funguje jen pro české hráče, brzy by se ale měla rozšířit také na Slovensko.

Výhodou nákupu přímo přes Coinmate (nikoliv přes Tipsport) je možnost získání 100 Kč bonusu při registraci přes tento odkaz. Co je pro získání 100 Kč na nákup bitcoinu potřeba udělat? Stačí otevřít účet a nakoupit kryptoměny v hodnotě alespoň 1 000 Kč, viz náš detailní návod.

Zdroj: TZ Tipsport
Náhledová fotografie: Pixabay

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments
Obrázek: Už žádné sankce: OPPO a Ericsson uzavřely globální dohodu o spolupráci v oblasti 5G technologií
Už žádné sankce: OPPO a Ericsson uzavřely globální dohodu o spolupráci v oblasti 5G technologií
Obrázek: Sony A1: Fotoaparát, který vyfotil kulku u hlavy Donalda Trumpa
Sony A1: Fotoaparát, který vyfotil kulku u hlavy Donalda Trumpa
Obrázek: Z dronů do elektrokol: DJI představila špičkový pohon pro elektrokola
Z dronů do elektrokol: DJI představila špičkový pohon pro elektrokola
Obrázek: Předplatné nebude, tvrdí Samsung. Prsten Galaxy Ring může konkurenci zatopit
Předplatné nebude, tvrdí Samsung. Prsten Galaxy Ring může konkurenci zatopit
Obrázek: Mýtus o dedikovaných IP adresách v e-mail marketingu: Opravdu zlepšují doručitelnost?
Mýtus o dedikovaných IP adresách v e-mail marketingu: Opravdu zlepšují doručitelnost?
Obrázek: Přijdou silné bouřky, nebo slabé přeháňky? Přesná aplikace vám to pomůže zjistit
Přijdou silné bouřky, nebo slabé přeháňky? Přesná aplikace vám to pomůže zjistit
Obrázek: Znásobte své finance s AI, nabádají podvodníci Čechy na Facebooku. Jak je nahlásit a ochránit ostatní?
Znásobte své finance s AI, nabádají podvodníci Čechy na Facebooku. Jak je nahlásit a ochránit ostatní?
Obrázek: Česko zasáhnou velmi silné bouřky: Jak ochránit elektroniku a spotřebiče před zničením bleskem?
Česko zasáhnou velmi silné bouřky: Jak ochránit elektroniku a spotřebiče před zničením bleskem?