Zažijte postapokalyptický svět: Co přinese nový český sci-fi festival Cybertown 2022?

Sci-fi festival, con i živá hra v jednom. To vše vystihuje nový český Cybertown, který mezi 7. a 10. červencem proběhne na Raketové základně Bratronice. Ta jako duchovní nástupce legendárního Junktownu nabídne návštěvníkům živoucí město v němž se setkávají civilizace postapokalyptického světa i sci-fi cyberpunkové technologie. Na své si tak přijdou i fanoušci známých her, protože mohou na vlastní kůži zakusit prostředí podobné např. Badlands z Cyberpunk 2077 nebo městům na Pandoře v sérii Borderlands.

Komunita členů Raketové základny Bratronice, prostoru důvěrně známému nejen fanouškům rozličných postapokalyptických sub-žánrů, pořádá mezi 7. a 10. červencem 2022 nový festival Cybertown. Navazuje tak na tradici legendárního Junktownu, největší akce, která se v tomto unikátním prostoru konala mezi lety 2015 – 2019. Jak již název napovídá, téma festivalu se vedle „postapa“ rozšiřuje i o další sci-fi žánry vycházející především z populárního cyberpunku.

Obrázek: Zažijte postapokalyptický svět: Co přinese nový český sci-fi festival Cybertown 2022?

Cyberpunk naživo. Akce bude unikátní svou atmosférou. Foto: Se souhlasem Cybertown

Návštěvníci se opět mohou těšit na bohatý program. Unikátní koncept Cybertownu v sobě kloubí multižánrový hudební festival festival, con s přednáškami a workshopy i lehké LARPové (Live Action Role Play) prvky zastoupené nejen povinnými kostýmy účastníků, ale i fungujícím městem budoucnosti s vlastní ekonomikou a výzvami podobnými RPG hrám. Každý si tak může z festivalu vlastní zážitek šitý na míru svým preferencím a dopřát si imerzivní zážitek blízký oblíbeným hrám jako Cyberpunk 2077, Fallout, Borderlands, Stalker nebo filmových sérií Mad Max či Blade Runner.

Z koncertu do kina na kultovní sci-fi

Cybertown nabídne 3 unikátní stage, zajímavý výběr z převážně tuzemské hudební scény napříč žánry od minimal techna po punk a metal. V rámci přednáškového a workshopového programu vystoupí např. jeden z nejvýraznějších autorů české fantastiky, František Kotleta. Sérii workshopů o sebeobraně zase představí mistr bartitsu Robert Waschka. Odpočinkový program zpestří kino vybalancovaným mixem kultovních sci-fi klasik i nejzajímavějších snímků let nedávných.

Questy, měna, živoucí městečko

Na několik dní se post-apokalyptické městečko na Raketové základna Bratronice promění v živou výspu plnou sci-fi technologií uprostřed Pustiny. Kromě bohatého programu nabízí návštěvníkům i unikátní možnost přenést se do prostředí, které jako by vypadlo z populárních her. Včetně světa plného různorodých frakcí i složitých vztahů mezi nimi, možností plnění úkolů, vydělávání festivalové měny, kterou je možné směnit za některé doplňkové atrakce. Ožije každý kout areálu, od prašného předměstí po tlumenými neony osvětlená zákoutí okolo náměstí.

Obrázek: Zažijte postapokalyptický svět: Co přinese nový český sci-fi festival Cybertown 2022?

Prostředí akce přenese účastníky na několik dní do světa populárních her a světů. Foto: Se souhlasem Cybertown

Bez kostýmu se na akci nedostanete

Atmosféru dotahuje kostýmová povinnost pro všechny. Díky zachování postapokalyptického estetického základu je však i tato část velice přístupná novým zájemcům. Inspiraci mohou zájemci o vstup hledat na sociálních sítích ať už pod hlavičkou Cybertownu, Raketové základny Bratronice, nebo v řadě bohatých tutoriálů na YouTube.

Je to skvělá příležitost pro náruživé hráče i milovníky filmů a vědecko-fantastické literatury vyzkoušet si naživo něco nového, i když jim třeba čistě hudební festivaly nic neříkají.

Obrázek: Zažijte postapokalyptický svět: Co přinese nový český sci-fi festival Cybertown 2022?

Poslední emise vstupenek na letošní ročník bude dostupná v pondělí 6. 6. od 20.00 na stránce předprodeje. Cena je stanovena na 1990 Kč a veškeré informace lze najít na facebookové stránce Cybertown i události Cybertown 2022. Foto: Se souhlasem Cybertown

Obrázek: Historický večer pro český internet: Vítězný zápas Česka s USA vygeneroval rekordní přenos dat
Historický večer pro český internet: Vítězný zápas Česka s USA vygeneroval rekordní přenos dat
Obrázek: Explozí na třídicích linkách přibývá. Kam vyhazovat elektronické hračky a jak je třídit?
Explozí na třídicích linkách přibývá. Kam vyhazovat elektronické hračky a jak je třídit?
Obrázek: Co se starými kryty na mobil? Česká značka FIXED dokáže, co jiní ne a vyrábí z nich nové
Co se starými kryty na mobil? Česká značka FIXED dokáže, co jiní ne a vyrábí z nich nové
Obrázek: AI ve vašem počítači. Co představí Microsoft na akci Microsoft Build 2024?
AI ve vašem počítači. Co představí Microsoft na akci Microsoft Build 2024?
Obrázek: Explozí na třídicích linkách přibývá. Kam vyhazovat elektronické hračky a jak je třídit?
Explozí na třídicích linkách přibývá. Kam vyhazovat elektronické hračky a jak je třídit?
Obrázek: Tuhle chybu dělá většina z nás: Datum narození jako heslo nepoužívejte
Tuhle chybu dělá většina z nás: Datum narození jako heslo nepoužívejte
Obrázek: Allegro Smart! Week poprvé v Česku: Ušetřit můžete tisíce, vybrali jsme pro vás nejzajímavější produkty
Allegro Smart! Week poprvé v Česku: Ušetřit můžete tisíce, vybrali jsme pro vás nejzajímavější produkty
Obrázek: Kde sledovat mistrovství světa v hokeji? Online v prohlížeči, na mobilu i v PC bez internetu
Kde sledovat mistrovství světa v hokeji? Online v prohlížeči, na mobilu i v PC bez internetu