Cybertown 2023 se blíží. Na unikátním českém festivalu zažijete svět po apokalypse

Milujete sci-fi? Tak startujte rakety. Již za pár týdnů, ve dnech 13.-16.7.2023, se můžete zúčastnit již druhého ročníku festivalu Cybertown. Směrem na západ od Prahy se nachází bývalá raketová základna Bratronice, která se promění v městečko ležící v postapoklyptické pustině.

Spojení prvků festivalu, conu a LARP se spojí v programu obsahujícím umělecká vystoupení, příběhovou hru, tematické atrakce a samozřejmě také řadu významných osobností. Mezi hosty se objeví například František Kotleta, autor knih jako je například Operace Petragun, či režisér Robert Hloz. Nebude chybět ani hudební doprovod skupin Sodoma Gomora, Hentai Corporation a další, včetně předních českých DJs.

Cybertown je multižánrový festival, který spojí con s přednáškami, Live Action Role Plays (nebo zkrátka známé jako LARP) s nejrůznějšími workshopy. Bartonice se stanou městem budoucnosti, městem plně fungujícím s vlastní ekonomikou, prolnutou přípěhovou linkou nebo úkoly založenými na RPG hrách. Návštěvu si tak můžete zcela přizpůsobit svým preferencím a prožít tak nezapomenutelný zážitek v prostředí inspirovaným filmy Mad Max, Blade Runner nebo populárními hrami Stalker, Fallout a podobné.

Budoucností je Living future

Během událostí „living history“ si můžete znovu prožít některou z historických událostí. „Living future“ je přímým opakem a vy tak můžete zažít několik hodin života v budoucnosti. Narozdíl od minulosti nevíme, co přesně se bude dít, pravidla jsou volnějíší, ale jedna podmínka přesto je – vstup je povolen pouze v kostýmech. Tím ale daná pravidla prakticky končí a výběr kostýmu je již na vás. Není třeba vymýšleta shánět honosné kostýmu. Můžete přijít klidně i jen jako sběrač různých součástek. Kostýmu ale zajistí jedinečnou atmosféru, která dodá celému festivalu to, co potřebuje. Pokud si nad výběrem kostýmu lámete hlavu, můžete se nechat inspirovat na sociálních sítích festivalu – například na Cybertown (facebook.com)

Obrázek: Cybertown 2023 se blíží. Na unikátním českém festivalu zažijete svět po apokalypse

Foto: Se souhlasem Cybertown

A čím se bude v budoucnosti platit? Speciálními kredity, které můžete získat směnou za naši běžnou měnu. Díky nim se budete moci účastnit i některých unikátních částí programu či dosáhnout některých výhod.

Kromě získání teoretických znalostí v rámci přednášek od českých režiserů či spisovatelů si budete moci vyzkoušet jízdu na monobiku, vyrobit si vlastní fotoaparát z plechovky, vyzkoušet si, jak se postarat o zvířecí parťáky, pokud dojde k pádu civilizace, ale také získat cenné zkušenosti sebeobrany od Roberta Waschkau, mistra bartitsu. A pokud už nebudete chtít být moc aktivní, budete si moci jít oddechnout do prostředí kina a podívat se na sci-fi filmy nové, i ty již nějakou dobu hrané.

Doprovod nebude chybět

Čtyři stage se podělí o známé české interprety nejrůznějších hudebních žánrů – thrash-rock’n’rollové Hentai Corporation, horrorcore Sodomy Gomory, ale také o laserový power metala Astrokinga a nebo electrometal, se kterým vystoupí polský Jeremiah Kane.

Obrázek: Cybertown 2023 se blíží. Na unikátním českém festivalu zažijete svět po apokalypse

Foto: Se souhlasem Cybertown

DJs se uchýlí do bezpečí bunrků – v nich vám zahrají Nika 77, Namax a další. To ale není vše – čekat na vás bude i lightshow od skupin T.E.T.R.I.S či BoomCats. Tribo Fuego vás oslní ohnivou show v rytmu bubnů.

Na nudu není prostor

Pokud rádi bádáte, zklamaní rozhodně odjíždět nebudete. Ať už sami, nebo ve skupince přátel a ostatních fanoušků, si můžete vyzkoušet detektivní hru, která obsahuje nejrůznější hádanky ukryté v mnohých koutech areálu.

Toto mesto budoucnosti vám ale přinese mnohem více aktivit, v obklopení lidí naladěných na stejnou vlnu. Díky tomu si bezpochyby odnesete zážitek na celý život.

Festival je pořádaný spolkem Raketová základna Bratronice na dobrovolnické bázi, peníze ze vstupného tak putují na jeho organizaci. Vstupenky si můžete pořídit za 3 223 Kč na stránkách Eventer (subculture.cz)

Zdroj: TZ Cybertown

Obrázek: Zvykejte si. Nové AI tlačítko brzy najdete na každé klávesnici. ASUS představil novou generaci PC s Copilot+
Zvykejte si. Nové AI tlačítko brzy najdete na každé klávesnici. ASUS představil novou generaci PC s Copilot+
Obrázek: Spíte špatně? Nechte si poradit od chytrých hodinek Huawei Watch Fit 3
Spíte špatně? Nechte si poradit od chytrých hodinek Huawei Watch Fit 3
Obrázek: Chytrý fotbalový míč pro EURO 2024: S čipy uvnitř dokáže sledovat každý pohyb
Chytrý fotbalový míč pro EURO 2024: S čipy uvnitř dokáže sledovat každý pohyb
Obrázek: Virgin Galactic přerušuje cesty do vesmíru. Chce se více zaměřit na výzkum a vývoj
Virgin Galactic přerušuje cesty do vesmíru. Chce se více zaměřit na výzkum a vývoj
Obrázek: Konec pirátů v Česku, nebo začátek cenzury? Soud nečekaně zablokoval alternativy Ulož.to
Konec pirátů v Česku, nebo začátek cenzury? Soud nečekaně zablokoval alternativy Ulož.to
Obrázek: Jak efektivně využít chytré hodinky? Trenér, hudební přehrávač a svítilna na ruce
Jak efektivně využít chytré hodinky? Trenér, hudební přehrávač a svítilna na ruce
Obrázek: Explozí na třídicích linkách přibývá. Kam vyhazovat elektronické hračky a jak je třídit?
Explozí na třídicích linkách přibývá. Kam vyhazovat elektronické hračky a jak je třídit?
Obrázek: Tuhle chybu dělá většina z nás: Datum narození jako heslo nepoužívejte
Tuhle chybu dělá většina z nás: Datum narození jako heslo nepoužívejte