Digitalizace není možná, pokud se ji nebudou společně snažit prosazovat firmy napříč trhem. Huawei společně s partnerskými firmami buduje otevřený digitální ekosystém.
Na konferenci Huawei Eco-Connect Europe v Berlíně jsme byli svědky představení technologických vizí a oznámení užší spolupráce velkých firem z celého světa. ICT organizace své vize sdílely pod souhrnným tématem konference „Go Digital – Go Cloud“. Huawei v Berlíně až na mobilní AppStore nepředstavil zásadní novinky ze svého portfolia, ale poukázoval právě na nutnost úzké spolupráce v odvětví.
Jedině pětihvězdičkové aplikace? Androidí obchod od Google má konkurenci od Huawei
„Digitální transformace již není jen hudbou budoucnosti, odehrává se nyní, ale nemůže být dosáhnuta jednou společností či organizací,“ zmínil ředitel pro západní Evropu ze společnosti Huawei, Vincent Pang. Jakožto digitální inovátor chce čínský výrobce společně s partnery vybudovat platformu, která bude otevřena nejen celé Evropě, ale i celému světu. Platforma by měla podporovat sdílení inovací napříč odvětvími, což je i důvod, proč událost Eco-Connect 2017 znovu proběhla.
CERN po přechodu na veřejný cloud ušetřil 67 % nákladů na experimenty
Události se zúčastnilo na 2 000 odborníků, partnerů a novinářů z celého světa. Nechyběli zde zástupci firem, jako je Intel, Altair, Kuka či SAP. V průběhu události Huawei mj. zmínil své plány na vybudování globálního cloudu, který by stavěl na infrastruktuře jeho i partnerských společností.
Ukázkovým příkladem je výzkumné pracoviště CERN, které využívá veřejného cloudu, za kterým stojí Huawei společně s T-Systems. CERNu technologie pomáhá snižovat náklady na experimenty prováděné na LHC (Velkém hadronovém urychlovači) o celých 67 % . Rapidně se snížil i čas, který je ke zpracování výsledků výzkumu potřebný.
OpenLab je další z iniciativ, která má potenciálně šanci uspět v globálním měřítku. Společně s partnerem Altair pracuje Huawei na cloudovém řešení umožňujícím simulace ve výzkumu a vývoji v automobilovém průmyslu. Společně se SAP a Oracle pro změnu firma spolupracuje na IoT řešeních, které umožňují tvorbu doopravdy robustních a efektivních rozvodových elektrických sítí. Další OpenLab by měl Huawei spustit na konci tohoto roku v Paříži.
Společnost také představila svůj plán na podporu vzdělávání a vychovávání digitálních talentů v Evropě. „Na základě existujících programů jsme se rozhodli odstartovat Digital Impact Initiative napříč Evropou,“ zmínil Vincent Pang. „V nejbližších letech chceme propojit 5 milionů lidí napříč Evropou, přiblížit 100 000 lidí důležité digitální vzdělání pro práci i život a vyškolit 5 000 ICT profesionálů.„