Noční fotografie s vivo X100 Pro: Jak fotit v noci se smartphonem jako profík?

vivo X100 Pro patří k naprosté špičce mezi fotomobily a nic na tom nezměnilo ani uvedení nových modelů od konkurence. Jak fotí v noci a jakými unikátními režimy vivo svůj vlajkový model pro noční focení vybavilo?

Noční fotografie byla fotoaparátům v mobilech dlouho zapovězena. Kvalita snímačů, software a výkon zkrátka nebyli na dostatečné úrovni. To se se současnou generací vlajkových modelů rapidně zlepšilo. Ať už jste profesionál nebo nadšený amatér, kvalitní fotomobil s pokročilými funkcemi je pro noční focení nezbytný. vivo X100 Pro je právě takovým zařízením – jde o výkonný a všestranný fotomobil, který exceluje při denním i nočním fotografování.

Obrázek: Noční fotografie s vivo X100 Pro: Jak fotit v noci se smartphonem jako profík?

Spojení se značkou ZEISS byl před lety dobrý krok. Smartphony vivo dnes patří ke špičce v kvalitě fotografií. Foto: Redakce inSmart.cz

vivo X100 Pro je špičkový fotoaparát převlečený za mobil

Srdcem vivo X100 Pro je jeho impozantní fotoaparát se třemi zadními objektivy umístěnými do kruhu. 1″ hlavní snímač Sony IMX989 a rozlišením 50 Mpx spolu se světelností f/1.75 zajišťuje výborný výkon i za špatných světelných podmínek. Teleobjektiv s přepočteným ohniskem 100 mm (4,3x optický zoom) disponuje světelností f/2,5 a opět 50Mpx rozlišením. Ultraširokáč pak nabízí 119stupňové zorné pole.

vivo i zde těží ze spolupráce s uznávanou značkou ZEISS. Vedle speciálních softwarových režimů totiž čočky fotoaparátu využívají speciální krytí T* od ZEISS, které zabraňuje odleskům a barevným vadám.

Obrázek: Noční fotografie s vivo X100 Pro: Jak fotit v noci se smartphonem jako profík?

Telefon má velmi povedený noční režim. Pokud jej zapnete, fotky mají i přes vysoké ISO kresbu jako za dne. Zapnout ho dokáže automaticky i AI. Foto: Redakce inSmart.cz

Jak jsme potvrdili v naší recenzi, vivo X100 Pro je vydařený fotomobil, který ctí přirozené barvy světa kolem nás a udělá dobrého fotografa i z těch, kteří focení příliš neholdují.

Noční focení s chytrými režimy

Jednou z klíčových funkcí pro noční fotografování je propracovaný režim Noc. Ten využívá pokročilé algoritmy k prodloužení expozičního času a zachycení více světla bez nutnosti stativu. Výsledkem jsou překvapivě ostré a detailní snímky i za tmy. A to i z ruky.

 

Pro dosažení co nejlepších výsledků v režimu Noc a při nočním focení obecně dodržujte několik tipů: Pokud je to možné, držte zařízení stabilně a bez pohybů, buďte trpěliví a nechte mobil dostatečně dlouho pracovat na výsledném snímku. I zde platí, že nejlepších výsledků za úplné tmy dosáhnete se stativem, ale do článku jsme naschvál zařadili pouze fotografie z ruky. Právě ty nejlépe ukazují kvalitu výstupů.

Vivo X100 Pro ovšem nabízí i další speciální režimy vhodné pro noční fotografii. Režim Momentka je ideální pro zachycení rychlých událostí, jako jsou například přelety letadel nebo ohňostroje.

Pro pořizování snímků noční oblohy a Měsíce pak můžete využít režim Superúplněk, který dokáže dosáhnout působivého 100násobného přiblížení. I při tak vysokém zvětšení jsou snímky díky pokročilým algoritmům stále detailní a ostré.

Tipy pro ostřejší a detailnější snímky

Profesionální fotografové často upřednostňují práci s RAW snímky pro pozdější zpracování. Pokud chcete fotit do RAWu, mírně lepší volbou bude SuperRAW, který více odpovídá RAWu u plnohodnotných foťáků, také nabídne neutrálnější barvy a vyšší dynamický rozsah.

Obrázek: Noční fotografie s vivo X100 Pro: Jak fotit v noci se smartphonem jako profík?

Snímače zabírají na šířku prakticky celou zadní stranu. Foto: Redakce inSmart

Kromě toho můžete zvážit využití stativu nebo improvizované opory pro eliminaci chvění při delších expozicích. Stabilnější ruce pak zvýší šanci na ostré a nerozmazané snímky při dlouhých výdržích. V neposlední řadě nezapomínejte na kompozici. K tomu vám pomůže možnost zapnutí mřížky a vodováhy.

Astro aneb noční obloha jako na dlani

vivo X100 Pro má mj. také režim Astro, který v rámci focení do snímků vkládá obrys známých souhvězdí. Aplikaci lze využít podobně jako Google Sky Map pro zobrazení hvězdné oblohy, ale na rozdíl od ní se tyto vizualizace promítnou také do zachycených fotografií.

Režim Astro ocení především fanoušci hvězdné oblohy. Foto: Redakce inSmart.cz

vivo X100 Pro je kvalitní fotomobil pro fotografování za každého světla. Nabízí vysoce kvalitní hardware s prémiovými fotoaparáty, doplněný o softwarové funkce pro focení v noci. Ať už chcete fotit noční ruch v centru města, přírodu nebo umělecké snímky, nenechá vás na holičkách.

Zdroj: Redakce inSmart.cz

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments
Obrázek: Biorobotické medúzy: Hlubiny oceánů budou prozkoumávat podvodní kyborgové
Biorobotické medúzy: Hlubiny oceánů budou prozkoumávat podvodní kyborgové
Obrázek: Globální dodávky chytrých telefonů rostou, největší odbyt má Samsung
Globální dodávky chytrých telefonů rostou, největší odbyt má Samsung
Obrázek: Čtyřnohý společník pro astronauty. NASA vyvíjí nové roboty pro kosmické mise
Čtyřnohý společník pro astronauty. NASA vyvíjí nové roboty pro kosmické mise
Obrázek: Český zdicí robot naživo: Je překvapivě pomalý, na rozdíl od lidí ale nepotřebuje odpočívat
Český zdicí robot naživo: Je překvapivě pomalý, na rozdíl od lidí ale nepotřebuje odpočívat
Obrázek: Máte doma nefunkční GPS lokátor od Invoxia? Nyní bude v ČR opět fungovat
Máte doma nefunkční GPS lokátor od Invoxia? Nyní bude v ČR opět fungovat
Obrázek: Tesla v ČR otevřela své rychlonabíječky pro všechny elektromobily. Jak nabíjet na Superchargeru?
Tesla v ČR otevřela své rychlonabíječky pro všechny elektromobily. Jak nabíjet na Superchargeru?
Obrázek: Noční fotografie s vivo X100 Pro: Jak fotit v noci se smartphonem jako profík?
Noční fotografie s vivo X100 Pro: Jak fotit v noci se smartphonem jako profík?
Obrázek: Recenze robotického vysavače TESLA RoboStar iQ700 s laserovou navigací: Čistá domácnost bez námahy?
85%
Recenze robotického vysavače TESLA RoboStar iQ700 s laserovou navigací: Čistá domácnost bez námahy?