Telefon s tabletem uvnitř: Nový Galaxy Z Fold4 je levnější a výkonnější

Skládací vlajková loď Samsungu míří na trh s vylepšenými fotoaparáty, vyšším výkonem a větším displejem. To vše se navíc vešlo do menšího těla. Co nabízí nový Galaxy Z Fold4? 

Skládačky Samsungu dospěly. Už netrpí porodními bolestmi a nedostatky, které by znamenaly nutnost kompromisů. Jde o plnohodnotná zařízení nejvyšší třídy.

Změny jsou viditelné na první pohled, ale při podrobnějším osahání jsou patrné ještě více. Galaxy Z Fold4 je totiž o něco málo kratší a širší, přičemž tloušťka v zavřeném stavu je přibližně stejná. V otevřeném stavu má telefon rozměry 155,1 × 130,1 × 6,3 mm a v zavřeném stavu 155,1 × 67,1 × 15,8. Přes výkonnější komponenty a lepší výbavu váží smartphone o 8 gramů méně než v případě Fold3. Stejně jako u skládacího véčka Z Flip4 je povrch zařízení matný a lépe tak odolává otiskům prstů.

Obrázek: Telefon s tabletem uvnitř: Nový Galaxy Z Fold4 je levnější a výkonnější

Jako telefon, jako tablet a s chytrým dotykovým perem. Foto: Se souhlasem Samsung

Z vnější strany smartphone zdobí 120Hz 6,2″ AMOLED panel s rozlišením 904 × 2 316 pixelů a ochranným sklem Gorilla Glass Victus+. 10Mpx selfie fotoaparát sice neurazí, ale proč jej používat, když stačí zařízení otevřít a můžete k focení selfie využít hlavního fotoaparátu. O dostatek výkonu se stará výkonný Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 s 12 GB RAM. Fold4 se tak zařadí k nejvýkonnějším telefonům současnosti.

Po otevření se telefon promění v tablet

Vnitřní 7,6″ Dynamic AMOLED 2X Infinity Flex panel se chlubí rozlišením 2 176 × 1 812 pixelů s dynamickou obnovovací frekvencí až 120 Hz. Velmi dobrá je i čitelnost displeje díky maximálnímu jasu 1 000 nitů. Displej chrání odolné tvrzené sklo Gorilla Glass Victus+ a speciální ohebná fólie.

Samsung se chlubí udržitelností svých zařízení. 90 % modelů řady Galaxy má některou ze svých součástí vyrobenou z recyklovaných materiálů. Biologicky šetrné jsou nově i barvy na použité v zařízeních. Foto: Redakce inSmart.cz

Obrázek: Telefon s tabletem uvnitř: Nový Galaxy Z Fold4 je levnější a výkonnější

Fold4 je určen pro produktivní jedince. Foto: Redakce inSmart.cz

Po otevření telefonu si lze stále všimnout nepatrné nerovnosti na displeji v místě ohybu. Jemnější pant však i tento parametr o něco zlepšil, stejně jako se zvýšila jeho odolnost. Nově by měl bez problémů vydržet 200 000 ohybů. Displej má tenčí rámečky a přes menší tělo zařízení je dokonce o něco větší, viz srovnávací tabulka níže.

Přímo pod vnitřním displejem se nachází selfie kamerka. Nejde o tradiční průstřel, ale opravdu o 4 Mpx kameru pro videohovory schovanou pod pixely displeje. Oproti předchozí generaci je kamerka o něco lépe ukrytá díky jemnější vrstvě pixelů a pokud ji nehledáte, prakticky si jí nevšimnete.

Nabíjení se dočkalo drobného vylepšení a 4 400mAh baterii nyní lze nabít 25W USB-C nabíječkou či 15W bezdrátovou nabíječkou. Zařízení samotné podporuje reverzní bezdrátové nabíjení a dokáže tak nabít např. sluchátka či chytré hodinky.

Stejně jako u předchozí generace nechybí podpora pro dotykové pero S Pen. Vzhledem k tenké konstrukci však pero bohužel stále nelze odložit přímo do šachty v těle samotného zařízení.

Zařízení dostalo do vínku kvalitní fotoaparáty z modelů S22/S22+, které kvůli větším optikám více vystupují nad tělo. Komu by to vadilo, může přečuhování vyřešit krytem. Kvalita fotoaparátů je však velmi slušná a Fold4 tak spolehlivě nahradí i kompaktní fotoaparát.

Obrázek: Telefon s tabletem uvnitř: Nový Galaxy Z Fold4 je levnější a výkonnější

Po otevření lze využít displeje vedle fotoaparátu k tvorbě perfektních selfie. Foto: Redakce inSmart.cz

Pochválit lze i voděodolnost a krytí IPX8, kdy telefon vydrží až 30 minut v hloubce 1,5 metru. Společně s tvrzenými skly Gorilla Glass Victus+ a vylepšeným pantem by měla být odolnost zařízení více než slušná.

Srovnání Galaxy Z Fold3 a Galaxy Z Fold4

Cena překvapivě klesla

Milovníky velkého úložiště potěší i fakt, že 1TB verze bude k dostání i v ČR, nicméně jen a pouze na e-shopu Samsungu.

Galaxy Z Fold4 míří, stejně jako Galaxy Z Flip4, chytré hodinky Galaxy Watch5 a Watch5 Pro či bezdrátová sluchátka FreeBuds2 Pro, do prodeje již 26. srpna. Do té doby je možné využít výhod předobjednávky a získat vedle štědrého výkupního bonusu až 10 000 Kč také 1 rok pojištění Samsung Care+.

Obrázek: Telefon s tabletem uvnitř: Nový Galaxy Z Fold4 je levnější a výkonnější

Foto: Redakce inSmart.cz

Galaxy Z Fold4 bude k dostání v černé, šedozelené a béžové barvě. Cena bude začínat na 44 999 Kč za verzi s 12 GB RAM/256 GB interní paměti a 47 999 Kč za verzi 12 GB RAM/512 GB interní paměti. Milovníky velkého úložiště potěší i fakt, že 1TB verze bude k dostání i v ČR, nicméně jen a pouze na e-shopu Samsungu. Půjde o verzi s 12 GB RAM a 1 TB vnitřní paměti v černé a šedozelené barvě, jejíž cena bude vysokých 54 999 Kč.

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments
Obrázek: Propouštění u technologických gigantů pokračuje: PayPal propustí až 2 000 lidí
Propouštění u technologických gigantů pokračuje: PayPal propustí až 2 000 lidí
Obrázek: Krizi překonáme díky umělé inteligenci a zelené energii, tvrdí český podnikatel
Krizi překonáme díky umělé inteligenci a zelené energii, tvrdí český podnikatel
Obrázek: Recyklovatelný dům z 3D tiskárny? Chystá se revoluce v bydlení
Recyklovatelný dům z 3D tiskárny? Chystá se revoluce v bydlení
Obrázek: Android AirTag: Google chce vlastní sledovací přívěsek, má být přesnější než Apple
Android AirTag: Google chce vlastní sledovací přívěsek, má být přesnější než Apple
Obrázek: Recenze: Česká čistička vzduchu GARNI 45T OneCare obstála na výbornou
93%
Recenze: Česká čistička vzduchu GARNI 45T OneCare obstála na výbornou
Znečištěný vzduch
Čistíte si doma vzduch? Co znamená PM 2.5 a jaký mohou mít nečistoty vliv na vaše zdraví?
Obrázek: Blíží se kometa, kterou můžete vidět pouze jednou za 50 000 let. Jak ji sledovat?
Blíží se kometa, kterou můžete vidět pouze jednou za 50 000 let. Jak ji sledovat?
Obrázek: Konec složitostem. Novinka ve WhatsAppu ušetří hodiny se zálohováním
Konec složitostem. Novinka ve WhatsAppu ušetří hodiny se zálohováním