Huawei pracuje na vývoji nejpřesnějších chytrých hodinek. Navštívili jsme laboratoř Health Lab ve Finsku

Jak dokáží chytré hodinky přesně vyhodnotit sportovní aktivity? A jak poznají stav vašeho zdraví? Odborníci z laboratoří Huawei Health Lab vyvíjí přesné algoritmy a snaží se zlepšit technologie do takové míry, kdy budou neustále, neinvazivně a s medicínskou přesností monitorovat náš zdravotní stav. Jak nové laboratoře v Helsinkách vypadají?

Jako jedni z prvních jsme navštívili nové výzkumné centrum Huawei Health Lab ve finských Helsinkách. Jedná se o moderní budovu o rozloze 1 000 m2, která byla nedávno oficiálně otevřena. Centrum je vybavené nejmodernějšími testovacími zařízeními a sportovním vybavením nejvyšší úrovně, které pokrývá více než 20 druhů sportů. Bude sloužit k výzkumu zdraví, sportovních a fitness algoritmů a také k ověřování standardů výzkumu a vývoje v oblasti nositelných zařízení.

Obrázek: Huawei pracuje na vývoji nejpřesnějších chytrých hodinek. Navštívili jsme laboratoř Health Lab ve Finsku

Nový Health Lab otevřený v Helsinkách posiluje působení značky Huawei v Evropě. Foto: Redakce inSmart.cz

Na první pohled nenápadná budova v Helsinkách ukrývá nové výzkumné centrum čínského výrobce chytrých technologií. Jak Huawei sám zmiňuje, značka si všímá rostoucích potřeb zákazníků v oblasti zdraví a fitness, a proto investuje do hlubšího výzkumu algoritmů pro monitorování zdraví. Od roku 2016 firma založila tři zdravotní laboratoře Health Lab, z nichž dvojice je v Číně a jedna ve finských Helsinkách.

Polovina lidí není spokojena se svou fyzickou kondicí. Wearables mají pomoci

Ve spolupráci s agenturou Ipsos Huawei letos provedl rozsáhlý průzkum mezi více než 8 000 lidmi v 8 evropských zemích. Z něj vyplynulo, že 92 % respondentů chce zlepšit alespoň jeden aspekt svého životního stylu a jen 50 % je spokojeno se svou fyzickou kondicí. I proto Huawei dále investuje do výzkumu a vývoje v této oblasti.

V centru v Helsinkách pracuje multidisciplinární výzkumný tým složený z 6 doktorandů a 20 expertů z oblastí fyziologie, umělé inteligence, strojového učení, testování softwaru a softwarového inženýrství.

Součástí centra jsou reálná sportovní prostředí a scénáře v 5 hlavních testovacích oblastech, které pokrývají více než 20 sportů a sledují více než 200 fyziologických a biomechanických ukazatelů. Patří mezi ně bazén s protiproudem, lyžařský trenažér, multifunkční běžecký a cyklo pás, běžecký pás s dalšími fitness přístroji a otevřená tělocvična.

Bazén má regulovatelný průtok proudu až 350 m3/hod a umožňuje přesně hodnotit plavecké výkony. Lyžařský trenažér má nastavitelné parametry a senzory pro měření výkonu lyžaře. Multifunkční běžecký pás dokáže simulovat skutečné tratě pro různé typy sportu. K dispozici je i kardio zóna a prostorná tělocvična. K čemu je to všechno dobré?

V rámci exkurze jsme mohli nahlédnout pod pokličku testování. Odborníci si v rámci optimalizace algoritmů zvou různé skupiny uživatelů na měření, v rámci kterých jsou schopni naměřené hodnoty z hodinek srovnat s profesionálními přístroji. Díky využití strojového učení a AI jsou pak odborníci z Huawei schopni zvýšit přesnost měřících algoritmů chytrých hodinek.

Výzkumné centrum spolupracuje s finskými institucemi a evropskými experty na projektech zaměřených na zdraví a kondici. Huawei chce mj. pokračovat ve výzkumu potřeb uživatelů se zdravotním postižením a přinášet jim doporučení pro aktivnější životní styl.

Huawei chce z chytrých hodinek udělat pomocníka pro nepřetržitý monitoring zdraví

Společnost Huawei spolu se šesti předními evropskými univerzitami spoluzaložila konsorcium Interlive. Jde o jedno z nejpřísnějších vědeckých a testovacích uskupení pro nositelná zařízení. Cílem konsorcia je vypracovat doporučení a osvědčené postupy pro nositelná zařízení, která měří přímé a odvozené fyziologické ukazatele.

 

Toto partnerství dále upevnilo spolehlivost nositelných technologií Huawei a zajistilo vědeckou platnost měření nositelných zařízení značky. V rámci aktuálního trackingu jsou pro Huawei zásadní čtyři základní parametry – srdeční frekvence, počet kroků, kalorický výdej a maximální příjem kyslíku (VO2 Max). Spolupráce v rámci konsorcia Interlive pomůže zajistit přesnost měření těchto hodnot u současných i budoucích produktů Huawei.

V centru výzkumníci používají mj. k testování také nejnovější chytré hodinky Huawei Watch GT 4, které jsme měli možnost nedávno podrobit detailnímu testování. Ty umožňují přesně měřit fyziologické údaje a poskytují okamžitou zpětnou vazbu uživateli. Čínský výrobce do budoucna plánuje přidat další senzory a možnosti měření. Nejčastěji se mluví o neinvazivním měření glukózy v krvi, které by bylo v mnohém převratnou technologií, která změní milionem lidí životy k lepšímu.

Zdroj: Redakce inSmart.cz

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments
Obrázek: Co se starými kryty na mobil? Česká značka FIXED dokáže, co jiní ne a vyrábí z nich nové
Co se starými kryty na mobil? Česká značka FIXED dokáže, co jiní ne a vyrábí z nich nové
Obrázek: AI ve vašem počítači. Co představí Microsoft na akci Microsoft Build 2024?
AI ve vašem počítači. Co představí Microsoft na akci Microsoft Build 2024?
Obrázek: Reklama na nový iPad pobouřila: Apple drtil hudbu i umění, Samsung chytře zareagoval
Reklama na nový iPad pobouřila: Apple drtil hudbu i umění, Samsung chytře zareagoval
Obrázek: Kvalitní alternativa k Apple Watch SE? Huawei Watch Fit 3 jsou levnější, s delší výdrží a větším displejem
Kvalitní alternativa k Apple Watch SE? Huawei Watch Fit 3 jsou levnější, s delší výdrží a větším displejem
Obrázek: Tuhle chybu dělá většina z nás: Datum narození jako heslo nepoužívejte
Tuhle chybu dělá většina z nás: Datum narození jako heslo nepoužívejte
Obrázek: Allegro Smart! Week poprvé v Česku: Ušetřit můžete tisíce, vybrali jsme pro vás nejzajímavější produkty
Allegro Smart! Week poprvé v Česku: Ušetřit můžete tisíce, vybrali jsme pro vás nejzajímavější produkty
Obrázek: Kde sledovat mistrovství světa v hokeji? Online v prohlížeči, na mobilu i v PC bez internetu
Kde sledovat mistrovství světa v hokeji? Online v prohlížeči, na mobilu i v PC bez internetu
Obrázek: Jak spustit retro hry na počítači s Windows 11?
Jak spustit retro hry na počítači s Windows 11?