Huawei pracuje na vývoji nejpřesnějších chytrých hodinek. Navštívili jsme laboratoř Health Lab ve Finsku

Jak dokáží chytré hodinky přesně vyhodnotit sportovní aktivity? A jak poznají stav vašeho zdraví? Odborníci z laboratoří Huawei Health Lab vyvíjí přesné algoritmy a snaží se zlepšit technologie do takové míry, kdy budou neustále, neinvazivně a s medicínskou přesností monitorovat náš zdravotní stav. Jak nové laboratoře v Helsinkách vypadají?

Jako jedni z prvních jsme navštívili nové výzkumné centrum Huawei Health Lab ve finských Helsinkách. Jedná se o moderní budovu o rozloze 1 000 m2, která byla nedávno oficiálně otevřena. Centrum je vybavené nejmodernějšími testovacími zařízeními a sportovním vybavením nejvyšší úrovně, které pokrývá více než 20 druhů sportů. Bude sloužit k výzkumu zdraví, sportovních a fitness algoritmů a také k ověřování standardů výzkumu a vývoje v oblasti nositelných zařízení.

Obrázek: Huawei pracuje na vývoji nejpřesnějších chytrých hodinek. Navštívili jsme laboratoř Health Lab ve Finsku

Nový Health Lab otevřený v Helsinkách posiluje působení značky Huawei v Evropě. Foto: Redakce inSmart.cz

Na první pohled nenápadná budova v Helsinkách ukrývá nové výzkumné centrum čínského výrobce chytrých technologií. Jak Huawei sám zmiňuje, značka si všímá rostoucích potřeb zákazníků v oblasti zdraví a fitness, a proto investuje do hlubšího výzkumu algoritmů pro monitorování zdraví. Od roku 2016 firma založila tři zdravotní laboratoře Health Lab, z nichž dvojice je v Číně a jedna ve finských Helsinkách.

Polovina lidí není spokojena se svou fyzickou kondicí. Wearables mají pomoci

Ve spolupráci s agenturou Ipsos Huawei letos provedl rozsáhlý průzkum mezi více než 8 000 lidmi v 8 evropských zemích. Z něj vyplynulo, že 92 % respondentů chce zlepšit alespoň jeden aspekt svého životního stylu a jen 50 % je spokojeno se svou fyzickou kondicí. I proto Huawei dále investuje do výzkumu a vývoje v této oblasti.

V centru v Helsinkách pracuje multidisciplinární výzkumný tým složený z 6 doktorandů a 20 expertů z oblastí fyziologie, umělé inteligence, strojového učení, testování softwaru a softwarového inženýrství.

Součástí centra jsou reálná sportovní prostředí a scénáře v 5 hlavních testovacích oblastech, které pokrývají více než 20 sportů a sledují více než 200 fyziologických a biomechanických ukazatelů. Patří mezi ně bazén s protiproudem, lyžařský trenažér, multifunkční běžecký a cyklo pás, běžecký pás s dalšími fitness přístroji a otevřená tělocvična.

Bazén má regulovatelný průtok proudu až 350 m3/hod a umožňuje přesně hodnotit plavecké výkony. Lyžařský trenažér má nastavitelné parametry a senzory pro měření výkonu lyžaře. Multifunkční běžecký pás dokáže simulovat skutečné tratě pro různé typy sportu. K dispozici je i kardio zóna a prostorná tělocvična. K čemu je to všechno dobré?

V rámci exkurze jsme mohli nahlédnout pod pokličku testování. Odborníci si v rámci optimalizace algoritmů zvou různé skupiny uživatelů na měření, v rámci kterých jsou schopni naměřené hodnoty z hodinek srovnat s profesionálními přístroji. Díky využití strojového učení a AI jsou pak odborníci z Huawei schopni zvýšit přesnost měřících algoritmů chytrých hodinek.

Výzkumné centrum spolupracuje s finskými institucemi a evropskými experty na projektech zaměřených na zdraví a kondici. Huawei chce mj. pokračovat ve výzkumu potřeb uživatelů se zdravotním postižením a přinášet jim doporučení pro aktivnější životní styl.

Huawei chce z chytrých hodinek udělat pomocníka pro nepřetržitý monitoring zdraví

Společnost Huawei spolu se šesti předními evropskými univerzitami spoluzaložila konsorcium Interlive. Jde o jedno z nejpřísnějších vědeckých a testovacích uskupení pro nositelná zařízení. Cílem konsorcia je vypracovat doporučení a osvědčené postupy pro nositelná zařízení, která měří přímé a odvozené fyziologické ukazatele.

 

Toto partnerství dále upevnilo spolehlivost nositelných technologií Huawei a zajistilo vědeckou platnost měření nositelných zařízení značky. V rámci aktuálního trackingu jsou pro Huawei zásadní čtyři základní parametry – srdeční frekvence, počet kroků, kalorický výdej a maximální příjem kyslíku (VO2 Max). Spolupráce v rámci konsorcia Interlive pomůže zajistit přesnost měření těchto hodnot u současných i budoucích produktů Huawei.

V centru výzkumníci používají mj. k testování také nejnovější chytré hodinky Huawei Watch GT 4, které jsme měli možnost nedávno podrobit detailnímu testování. Ty umožňují přesně měřit fyziologické údaje a poskytují okamžitou zpětnou vazbu uživateli. Čínský výrobce do budoucna plánuje přidat další senzory a možnosti měření. Nejčastěji se mluví o neinvazivním měření glukózy v krvi, které by bylo v mnohém převratnou technologií, která změní milionem lidí životy k lepšímu.

Zdroj: Redakce inSmart.cz

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments
Obrázek: AI Gemini je schopnější než lidé i ChatGPT. Co dokáže nová umělá inteligence od Google?
AI Gemini je schopnější než lidé i ChatGPT. Co dokáže nová umělá inteligence od Google?
Obrázek: Jak vznikají chytré telefony? Návštěva továrny značky vivo aneb od součástek ke smartphonu ve vaší kapse
Jak vznikají chytré telefony? Návštěva továrny značky vivo aneb od součástek ke smartphonu ve vaší kapse
Obrázek: Rozhovor o chytrých televizorech: Na 8K ještě nenastal ten správný čas, věří Danny Tack z TP Vision
Rozhovor o chytrých televizorech: Na 8K ještě nenastal ten správný čas, věří Danny Tack z TP Vision
Obrázek: Tesla Cybertruck utáhne motor vesmírné rakety a naložená ve sprintu porazila i Porsche 911
Tesla Cybertruck utáhne motor vesmírné rakety a naložená ve sprintu porazila i Porsche 911
Obrázek: Hledáte nejlepší chytré hodinky pro muže? Vybrali jsme za vás
Hledáte nejlepší chytré hodinky pro muže? Vybrali jsme za vás
Obrázek: Píše vám Alza.cz? Podvodníci zneužívají Vánoc a luxují konta přes falešné stránky e-shopu
Píše vám Alza.cz? Podvodníci zneužívají Vánoc a luxují konta přes falešné stránky e-shopu
Obrázek: Co je to PPC reklama a kde všude se může zobrazit?
Co je to PPC reklama a kde všude se může zobrazit?
Obrázek: Nabíjení elektromobilu na cestách: Jak využít hotelové nabíječky?
Nabíjení elektromobilu na cestách: Jak využít hotelové nabíječky?