Nejlepší fotomobil? Řada P50 Pro přinese na český trh to nej

Ačkoliv to nyní nemá jednoduché, Huawei na trh s chytrými telefony přinesl řadu technologií a vylepšení, které zanechaly nesmazatelnou stopu. Řada P se chlubí především svými fotoaparáty a u plánované novinky P50 Pro tomu není jinak. Huawei má podle DxOMark opět nejlepší fotomobil světa, který brzy uvede na český trh.

Bude to už deset let od doby, kdy Huawei přišel na trh s novinkou mezi chytrými telefony, modelem Ascend P1. Už z názvu prvních modelů této řady, kdy „ascend“ v překladu znamená „stoupat“, jde znát, že Huawei tímto otevřel kapitolu velice ambiciózní řady mobilních telefonů. Není tak ani divu, že aby tento svůj plán naplnil, následoval celý zástup čím dál vyspělejších verzí. A již brzy přijde na český trh další pokračování úspěšné řady P.

Nejrychlejší 4G smartphone i zlepšení úrovně fotoaparátů

Přestože už se z názvu vytratilo slovo „ascend“, jeho význam v přístupu Huawei k vývoji mobilních telefonů řady P nadále zůstává. Jedním z důkazů je fotoaparát. Každý z modelů nabízel vždy to nejlepší své doby a platí to dodnes. Není proto divu, že firma Huawei dokonce od roku 2017 pořádá celosvětovou soutěž NEXT-IMAGE pro uživatele, kteří se chtějí podělit o své fotografické počiny a snímky pořizují právě pomocí fotoaparátu chytrého telefonu. Stačí nahlédnout do galerie soutěžních fotografií a na první pohled poznáte, že i s pomocí zařízení ve vaší kapse se dají tvořit opravdu velké věci.

Díky svým ambicím má rovněž řada P několik prvenství. Například už Ascend P2, který byl vypuštěn do prodeje v únoru 2013, byl v té době vůbec nejrychlejší 4G LTE chytrý telefon. Hned jeho nástupce, Ascend P6, zase svět ohromil po stránce designu. V době uvedení na trh šlo o nejtenčí chytrý telefon na světě. Další boom pak způsobila spolupráce se společností Leica, díky jejímž komponentům se pozvedla úroveň fotoaparátu zase o něco výše. Úspěšný model P20 byl tak kombinací všeho, co měl moderní chytrý telefon splňovat. Špičkový fotoaparát navíc inspiroval i další značky k vlastnímu zlepšování a tím byla odstartována celosvětová změna úrovně kvality fotografií chytrých telefonů.

P30 Pro je pro mnohé srdcovkou

V roce 2019 přišel Huawei s řadou P30. Velkým úspěchem pak byl Huawei P30 Pro, který okouzlil řadu uživatelů a sklidil také několik ocenění, jako například cenu Best Smartphone 2019 v světově uznávaných Asia Mobile Awards. Pyšnil se mimo jiné skvělým zoomem a schopností fotit za šera a ve tmě. Nejen pro tyto vlastnosti si ho oblíbila řada profesionálních i amatérských fotografů a dodnes o něm říkají, že je to jejich srdeční záležitost a nedají na něj dopustit.§

Obrázek: Nejlepší fotomobil? Řada P50 Pro přinese na český trh to nej

P30 Pro je dodnes skvělým telefonem, který se stal vzorem pro mnohé další smartphony Huawei. Jako jeden z posledních měl služby Googlu. Foto: Se souhlasem Huawei

Mezi nejlepšími i bez Googlu

Rok 2020 byl pak ve znamení série P40 s telefony P40 lite e, P40 lite, P40 Pro a P40 Pro Plus. Varianta P40 Pro po svém uvedení stanula hned na první příčce žebříčku DXOMARK, který srovnává mobilní telefony vedoucích značek na trhu po stránce kvality fotoaparátu smartphonu, displeje, zvuku a baterie. Ještě dnes si i s neustále nově příchozí konkurencí drží své místo v top 12.

P50 přinese řadu inovací

A jak si vedou pokračovatelé Huawei P série? Na českém trhu bude brzy představena řada P50, která se může opět pochlubit množstvím inovací a zajímavých funkcí. Podle testů je Huawei P50 Pro opět nejlepším fotomobilem světa. Nově se do řady P50 podíval také skládací model, který byl nedávno představený v Číně.

Obrázek: Nejlepší fotomobil? Řada P50 Pro přinese na český trh to nej

Huawei P50 Pro fotí nejlépe. Brzy se konečně podívá na český trh. Foto: Se souhlasem Huawei

Obrázek: Vědci poprvé dokázali zachytit energii ze solární elektrárny v kosmu
Vědci poprvé dokázali zachytit energii ze solární elektrárny v kosmu
Obrázek: Koncept digitálních dvojčat pomáhá vytvářet kosmickou větev Průmyslu 4.0. Jaké výhody může přinést?
Koncept digitálních dvojčat pomáhá vytvářet kosmickou větev Průmyslu 4.0. Jaké výhody může přinést?
Obrázek: Izrael chce ulevit silnicím, plánuje přepravní flotilu dronů
Izrael chce ulevit silnicím, plánuje přepravní flotilu dronů
Obrázek: 15" MacBook Air je sen. Apple na WWDC představil nejtenčí 15" notebook současnosti
15″ MacBook Air je sen. Apple na WWDC představil nejtenčí 15″ notebook současnosti
Obrázek: Jak na perfektní fotky mobilem? Vivo X90 Pro v rukou profesionálního fotografa
Jak na perfektní fotky mobilem? Vivo X90 Pro v rukou profesionálního fotografa
Obrázek: Zákaz TikToku od ledna 2024: Zakáže Západ oblíbenou sociální síť mladých?
Zákaz TikToku od ledna 2024: Zakáže Západ oblíbenou sociální síť mladých?
Obrázek: Jak fotit mobilem v noci? Tohle vykouzlili profesionálové s Xiaomi 13 Pro
Jak fotit mobilem v noci? Tohle vykouzlili profesionálové s Xiaomi 13 Pro
Obrázek: Kde sledovat mistrovství světa v hokeji? Online v prohlížeči, na mobilu i v PC bez internetu
Kde sledovat mistrovství světa v hokeji? Online v prohlížeči, na mobilu i v PC bez internetu