Huawei Share v praxi: Snadné sdílení mezi mobilem, notebookem a tabletem

Jak dostat fotografii do počítače bez použití kabelu? Jak udělat z tabletu rozšiřující obrazovku počítače? A jak snadno pracovat s daty napříč několika zařízeními? Huawei má na všechny potřeby odpověď v podobě Huawei Share. Co všechno šikovná technologie umí?

Huawei na českém trhu prodává notebooky, monitory, tablety, sluchátka či třeba chytré hodinky a náramky. Chytrá zařízení by však nebyla doopravdy „chytrá“, kdyby spolu nedokázala komunikovat. I proto výrobce před několika lety představil funkci Huawei Share, která propojuje jeho chytrá zařízení a umožňuje nejen snadné sdílení dat.

Huawei Share prakticky

Funkce pro snadné propojení chytrých zařízení funguje mezi tablety, notebooky a mobilními telefony Huawei. Podobně jako u Applu má toto propojení jasný důvod – výrobce potřebuje mít jistotu, že spolu zařízení budou bez problémů fungovat a komunikovat. Pokud tedy fandíte Androidu a Windows, je Huawei Share zajímavou cestou, jak zlepšit svoje workflow.

Huawei Share je chytrým propojením softwaru a hardwaru. Zařízení využívají NFC pro rychlé spárování, Bluetooth pro základní komunikaci a Wi-Fi pro rychlý přenos dat. Jak vás asi napadlo, párování probíhá právě přes rychlé NFC pouhým přiložením jednoho zařízení k druhému. Následně dojde k propojení přes bezdrátovou konektivitu a zbytek už proběhne zcela automaticky.

Obrázek: Huawei Share v praxi: Snadné sdílení mezi mobilem, notebookem a tabletem

Propojení notebooku, mobilu i tabletu zároveň? Je to překvapivě snadné. V rámci testu jsme vyzkoušeli Huawei Share na smartphonu nova 9, tabletu MatePad 11 a notebooku MateBook 14. Foto: Lukáš Voříšek, redakce inSmart.cz

K dispozici je několik scénářů. Nejčastější bude kombinace chytrého telefonu (např. nova 9, ale může jít o jakýkoliv jiný model výrobce) a tabletu nebo notebooku. Důležité je jen to, aby šlo o značku Huawei.

Ovládání mobilu při práci na notebooku

Pravděpodobně nejčastějším scénářem, který běžného uživatele zajímá, je ovládání telefonu ve chvíli, kdy sedí před obrazovkou počítače. Huawei Share v takovém umožňuje snadné propojení mobilu s PC tak, že jej přiložíte na příslušné místo s NFC senzorem vedle touchpadu. Místo je označeno nálepkou, nebo se nachází pod touchpadem.

Zařízení se zeptají, zda chcete sdílet obrazovku a data a následně dojde k propojení. Na obrazovce notebooku tak vidíte také okno s obrazovkou telefonu. Interakce probíhá standardně klikáním myší, dotyky, pohyby, scrollováním a klávesnicí. To vše v reálném čase a bez sekání.

Obrázek: Huawei Share v praxi: Snadné sdílení mezi mobilem, notebookem a tabletem

Sdílení dat i obrazovky není problém. Obě zařízení se automaticky spárují. Foto: inSmart.cz

V průběhu práce na počítači tak můžete např. reagovat na Messengeru, psát SMS zprávy, používat oblíbené mobilní aplikace apod. Zkrátka jako byste měli svůj telefon v notebooku. Při práci s kancelářským softwarem je příjemné propojení schránky, kdy zkopírovaný text v jednom ze zařízení můžete vkládat do druhého a naopak. Další možností je snadné přetahování dat z jednoho zařízení do druhého. Stačí chytit vybraný soubor (v našem případě fotografii v nova 9) a přetáhnout jej na plochu či do vybrané složky. Vše proběhne prakticky instantně.

Tablet jako druhý monitor k notebooku

Spárovat nemusíte samozřejmě pouze chytrý telefon a notebook. Podobně je to s tabletem a notebookem. Tablety MatePad od Huawei mají funkci Huawei Share i sdílení obrazovky taktéž integrovanou a lze je použít jak s notebooky, tak s mobily.

Právě s notebookem má MatePad funkci, kterou ocení všichni, kdo rádi pracují na vícero obrazovkách naráz. Po propojení lze tablet vedle klasického sdílení Huawei Share spustit i v módu bezdrátového displeje. Vybrat si po vzoru tradičního připojení druhého monitoru lze vybrat z režimu zrcadlení a z režimu rozšířené obrazovky, kdy nahrazuje 2. monitor.

Obrázek: Huawei Share v praxi: Snadné sdílení mezi mobilem, notebookem a tabletem

Aplikace Huawei PC Manager se mj. stará o propojení notebooku s mobily a tablety. Foto: redakce inSmart.cz

V režimu zrcadlení lze naopak benefitovat z funkcí tabletu, jako je bezdrátový stylus s detekcí tlaku. Např. při práci s nástrojem typu Photoshop tak MatePad nahradí grafický tablet. Cokoliv se odehrává na displeji tabletu se pak odehrává na notebooku. Ovládat tak lze např. i desktopovou aplikaci Photoshop.

Obrázek: Huawei Share v praxi: Snadné sdílení mezi mobilem, notebookem a tabletem

MatePad lze po připojení k Huawei notebooku používat jako rozšiřující monitor. Foto: Redakce inSmart.cz

Ovládání mobilu při práci z tabletu

Neustálé přepínání mezi zařízeními může být otrava. O to větší, když máte část dat na jednom místě a část zase jinde. Právě přesun dat matodou chyť a pusť má velký smysl pro všechny, kdo používají vícero zařízení např. na cestách či v práci. Poznámky z obchodní schůzky z kavárny lze snadno sdílet mezi mobilem počítačem a tabletem a zároveň není dokument třeba distribuovat napříč zařízeními.

Obrázek: Huawei Share v praxi: Snadné sdílení mezi mobilem, notebookem a tabletem

Mobil stačí propojit a pak ho můžete nechat ležet na stole nebo v kapse. Jeho obrazovku totiž vidíte na tabletu a vyřídit tam stejně jako na notebooku můžete i hovory. Foto: Lukáš Voříšek, redakce inSmart.cz

Podobně jako u notebooku stačí provést jednoduché párování telefonu. Na tabletu (MatePad 11) a mobilu (nova 9) stačilo zapnout funkci Huawei Share a následně je propojit naskenováním QR kódu v mobilu. Zbytek i zde proběhne automaticky.

Obrázek: Huawei Share v praxi: Snadné sdílení mezi mobilem, notebookem a tabletem

Soubory a fotografie lze přetahovat metodou chyť a pusť. Foto: inSmart.cz

Huawei se svým ekosystémem a prací na HarmonyOS ukázal, že dokáže i takové kousky, na které si ostatní výrobci netroufají, nebo je nemají dotažené tak daleko. Pokud tedy plánujete pořízení vícero produktů od jedné značky a máte rádi Huawei, sdílené workflow vás bude určitě bavit.

Obrázek: Klein Vision AirCar: Létající vůz původem ze Slovenska je futuristickým zážitkem
Klein Vision AirCar: Létající vůz původem ze Slovenska je futuristickým zážitkem
Obrázek: Silnice jsou kvůli nim prý nebezpečnější. Senátoři varují před autonomními vozidly a asistenty pro řidiče
Silnice jsou kvůli nim prý nebezpečnější. Senátoři varují před autonomními vozidly a asistenty pro řidiče
Obrázek: Z VHS do 4K: Nová AI od Adobe dokázala, že umí zvýšit kvalitu jakéhokoliv videa
Z VHS do 4K: Nová AI od Adobe dokázala, že umí zvýšit kvalitu jakéhokoliv videa
Obrázek: Nahlašování špatně zaparkovaných aut jako přivýdělek? Nová mobilní aplikace budí vášně
Nahlašování špatně zaparkovaných aut jako přivýdělek? Nová mobilní aplikace budí vášně
Obrázek: Tvrdí cizí lidé, že jim volalo vaše číslo? Poradíme, jak poznat podvodný spoofing
Tvrdí cizí lidé, že jim volalo vaše číslo? Poradíme, jak poznat podvodný spoofing
Obrázek: Podvodníci mohou volat z vašeho telefonního čísla i čísla banky. Proč operátoři nezasáhnou?
Podvodníci mohou volat z vašeho telefonního čísla i čísla banky. Proč operátoři nezasáhnou?
Obrázek: Máte doma nefunkční GPS lokátor od Invoxia? Nyní bude v ČR opět fungovat
Máte doma nefunkční GPS lokátor od Invoxia? Nyní bude v ČR opět fungovat
Obrázek: Tesla v ČR otevřela své rychlonabíječky pro všechny elektromobily. Jak nabíjet na Superchargeru?
Tesla v ČR otevřela své rychlonabíječky pro všechny elektromobily. Jak nabíjet na Superchargeru?