Nejlepší ženské postavy ve hrách

Krásné, nebezpečné, odvážné a někdy i zrůdné, takové jsou ženské herní postavy, které v současnosti můžeme ve videohrách potkat nebo za ně i rovnou hrát.

V průběhu posledních deseti let se přítomnost ženských charakterů, jež neslouží jen jako pěkná podívaná pro hráče, zmnohonásobila. Proto jsme si pro vás připravili menší přehled ikonických herních žen, které oslňují nejen krásou ale i povahou a úžasnými schopnostmi, ať už v dobrém či zlém.

Varování: U popisů postav se mohou vyskytnout drobné spoilery na hry, v nichž se vyskytují.

Lara Croft – Tomb Raider

Asi nejslavnější pixelová žena, která kdy svou přítomností poctila herní zařízení. S odvážnou lovkyní pokladu vyšlo 14 herních titulů a pravděpodobně se ještě dočkáme mnoha dalších. Reboot série podle některých fanoušků nedosáhl kvalit té původní a změnil řadu charakteristických věcí, které byly s Larou neoddělitelně spojené, např. nahrazení dvojice pistolí lukem a šípy a kladení nepoměrně většího důrazu na survival aspekty než na průzkum hrobek.

Obrázek: Nejlepší ženské postavy ve hrách

Zdroj: se svolením Square Enix

Aloy – Horizon Zero Dawn/Horizon Forbidden West

Krotitelka strojů Aloy přicválala na PlayStation 4 v roce 2017 a od té doby jde její sláva strmě vzhůru. Úžasně animovaný účes, tvrdohlavá povaha a vysoká inteligence (a intenzivní marketing) z ní dělá nezapomenutelnou ikonu a jednu z vlajkových lodí společnosti Sony.

Obrázek: Nejlepší ženské postavy ve hrách

Zdroj: se svolením Guerrilla Games

Ellie – Last of Us

Malá Ellie si rychle získala srdce hráčů, když se společně se svým adoptivním otcem Joelem snažila přežít ve světě plném krvežíznivých zombie a zoufalých přeživších. Hra jako jedna z mála docela věrně zachytila život dítěte uprostřed postapokalyptického světa. Příběh následujícího titulu Last of Us 2 bohužel pošramotil pověst hry i popularitu postavy Ellie.

Obrázek: Nejlepší ženské postavy ve hrách

Zdroj: se svolením Naughty God

Jill Valentine – Resident Evil

Kdo by si dnes dokázal slavnou hororovou sérii Resident Evil představit bez Jill? Drsná členka Special Tactics and Rescue Service nakopává zadky zmutovaným příšerám napříč celou sérií. Nejvíc ji proslavil Resident Evil III, kde měla zatím nejprominentnější roli vůbec.

Obrázek: Nejlepší ženské postavy ve hrách

Zdroj: se svolením Capcom

Lady Dimitrescu – Resident Evil VIII

Když už jsme u zmutovaných příšer, tak v tomto odvětví poslední rok jednoznačně dominuje jiná diva ze série Resident Evil. Téměř tři metry vysoká Lady Dimitrescu vzbudila po svém debutu v traileru na nejnovější Resident Evil velké pozdvižení a během několika hodin se z ní díky její nadprůměrné velikosti stala internetová senzace. Dodnes má kultovní postavení v rámci Resident Evil fandomu i mimo něj.

Obrázek: Nejlepší ženské postavy ve hrách

Zdroj: se svolením Capcom

Zelda Legend of Zelda

Zelda je tu s námi už od 80. let minulého století. Nicméně série, která je podle ní pojmenována, si stále udržuje vysokou kvalitu. Kouzelná princezna byla původně spíš pasivní postavou, kterou je potřeba najít a zachránit. To se časem změnilo a Zelda tak nyní využívá naplno svou magickou sílu a bojuje bok po boku s hrdinou Linkem.

Obrázek: Nejlepší ženské postavy ve hrách

Zdroj: se svolením Nintendo

Chell – Portal

Obutá ve speciální boty a vyzbrojená metačem portálů, hrdinka dnes již kultovní herní série Portal se zdála být bezejmenná. Pozorní hráči si však mohli všimnout zmínku o jejím jméně v závěrečných titulkách Portalu 1. Stejné popularity jako Chell se dočkala i její robotická AI protivnice GLaDOS, kterou musí hráč v obou herních titulech porazit.

Obrázek: Nejlepší ženské postavy ve hrách

Zdroj: se svolením Valve

Jesse Faden – Control

Protagonistka akční hry Control příjemně překvapila hráče svými telekinetickými schopnostmi, kterými umí potrápit nepřátele a také nevinné předměty na stěnách budovy, jež je napěchovaná paranormálními jevy. Pokud selžou super schopnosti, tak je Jesse připravená vytáhnout svoji futuristickou pistoli a prostřílet si cestu dál.

Obrázek: Nejlepší ženské postavy ve hrách

Zdroj: se svolením Remedy

Kate Walker – Syberia

Putování advokátky Kate po Syberii trvalo bezmála 20 let a vydalo na 4 hry. Během této dlouhé cesty objevila řadu tajemství a vydržela hodně strastí, dokonce i uvěznění v solném dole. Celá série vygradovala hledáním původu Katiny matky a poznáním sebe sama. Hry měly velmi odlišné kvality a ohlas u fanoušků, přinejmenším první díl však zůstává veskrze neopakovatelným dobrodružstvím.

Obrázek: Nejlepší ženské postavy ve hrách

Zdroj: se svolením Microids

Alyx Vance – Half-Life: Alyx

Má super rukavice a s headcraby se nemazlí. Alyx hráčům ukázala pravý potenciál VR her a aspoň na chvíli uklidnila fanoušky volající po Half-Life 3. Neutěšené dobrodružství v postapokalyptickém světě plné zmutovaných zombíků umí rozptýlit trefnými poznámkami a sarkastickým humorem.

Obrázek: Nejlepší ženské postavy ve hrách

Zdroj: se svolením Valve

Elizabeth – Bioshock Infinite

Elizabeth oplývá zvláštní silou, díky níž vytváří trhliny v prostoru a čase. Kvůli této schopnosti je uvězněná ve věži, kde je izolována od jakéhokoliv kontaktu s venkovním světem. O to je větší její nadšení, když ji hráč vysvobodí z její zlaté klece. Radost z nabyté svobody je ale krátkodobá, protože sektáři se jejích schopností nechtějí vzdát jen tak.

Obrázek: Nejlepší ženské postavy ve hrách

Zdroj: se svolením 2K Games

Fury – Darksiders 3

Jezdkyně apokalypsy plná vzteku smete svým bičem jak démony, tak anděly. Epičnost jí navíc přidávají její zářivé vlasy, které mění barvu podle zrovna užívaných schopností. Tvrdá lekce ve skromnosti postupem času promění její sobeckost v ochranitelskou empatii.

Obrázek: Nejlepší ženské postavy ve hrách

Zdroj: se svolením THQ Nordic

Jinx – League of Legends

Hlavní tvář League of Legends Jinx donedávna všude figurovala jako ztřeštěná postava, která má ráda zbraně a výbušniny. Kvůli svému vzhledu a zálibě v brutalitách připomínala Harley Quinn z DC Comics. Vše radikálně změnil seriál Netflixu Arcane, který z Jinx udělal tragickou postavu trpící traumatem a vážnými psychickými problémy.

Obrázek: Nejlepší ženské postavy ve hrách

Zdroj: se svolením Netflix

Frau Irene Engel – Wolfenstein

Fanatická nacistka Irene Engel se už navždy do historie videoher zapíše jako jedna z nejzákeřnějších a nejodpudivějších antagonistek. Je šíleně posedlá B. J. Blazkowiczem a připravená udělat cokoliv, aby ho dostala a brutálně mučila. Ať už je Frau Engel sebeodpornější, tak člověk musí uznat, že do Wolfensteinu vnesla pořádné napětí a patří mezi nezapomenutelné postavy, ač negativním způsobem.

Obrázek: Nejlepší ženské postavy ve hrách

Zdroj: se svolením Bethesda

Max Caulfield – Life is Strange

Max na první pohled působí jako obyčejná mladá dívka, ale ve skutečnosti skrývá schopnost vracet čas. Rozhodne se ji využít k záchraně lidí, nicméně zásahy do toku času mají nedozírné následky a Max se kvůli tomu stále více zamotává do složitějších situací, které vyvrcholí v jedno velké závěrečné dilema.

Obrázek: Nejlepší ženské postavy ve hrách

Zdroj: se svolením Square Enix

Renna – Elden Ring

Enigmatická modrá žena se čtyřma rukama a dvěma obličeji se stala jednou z nejslavnějších postav v RPG Elden Ring. Nejdříve vystupuje jako nevinná postava, která chce pomoct hlavnímu hrdinovi. Skrývá přitom ale temné tajemství, jež může zásadně ovlivnit nadcházející události ve hře.

Obrázek: Nejlepší ženské postavy ve hrách

Zdroj: se svolením From Software

Videoherní průmysl v současnosti produkuje mnoho zajímavých ženských charakterů z řad protagonistek i antagonistek. Tento přehled ani zdaleka nezmiňuje všechny úžasné komplexní postavy, které lze ve hrách potkat. Na kapitolu samu o sobě by vydaly ženy vytvořené jen ze studia Bioware nebo ze série Final Fantasy a Bordelands.

Napište nám, která ženská herní postava se vám nesmazatelně vryla do paměti a zasloužila by si v seznamu místo.

3 Komentářů
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Michal

Lara, moje platonická láska mladých let. Super výběr každopádně.

Gargamelín

Clementine – The Walking Dead (za mě the best)

nesto

Podle mě je daleko hlubší a zajímavější postava Chloe Price. Celý příběh Life is Strange se točí kolem ní, Max to jen pozoruje.

Obrázek: Globální dodávky chytrých telefonů rostou, největší odbyt má Samsung
Globální dodávky chytrých telefonů rostou, největší odbyt má Samsung
Obrázek: Čtyřnohý společník pro astronauty. NASA vyvíjí nové roboty pro kosmické mise
Čtyřnohý společník pro astronauty. NASA vyvíjí nové roboty pro kosmické mise
Obrázek: Český zdicí robot naživo: Je překvapivě pomalý, na rozdíl od lidí ale nepotřebuje odpočívat
Český zdicí robot naživo: Je překvapivě pomalý, na rozdíl od lidí ale nepotřebuje odpočívat
Obrázek: Pohled do útrob Apple Vision Pro vs. Meta Quest 3: Co ukazují snímky z CT?
Pohled do útrob Apple Vision Pro vs. Meta Quest 3: Co ukazují snímky z CT?
Obrázek: Tesla v ČR otevřela své rychlonabíječky pro všechny elektromobily. Jak nabíjet na Superchargeru?
Tesla v ČR otevřela své rychlonabíječky pro všechny elektromobily. Jak nabíjet na Superchargeru?
Obrázek: Noční fotografie s vivo X100 Pro: Jak fotit v noci se smartphonem jako profík?
Noční fotografie s vivo X100 Pro: Jak fotit v noci se smartphonem jako profík?
Obrázek: Recenze robotického vysavače TESLA RoboStar iQ700 s laserovou navigací: Čistá domácnost bez námahy?
85%
Recenze robotického vysavače TESLA RoboStar iQ700 s laserovou navigací: Čistá domácnost bez námahy?
Obrázek: Zažijte budoucnost už dnes: Nainstalujte si umělou inteligenci Gemini do telefonu s Androidem
Zažijte budoucnost už dnes: Nainstalujte si umělou inteligenci Gemini do telefonu s Androidem