Konec přetvářky na Instagramu? Meta kopíruje sociální síť BeReal

Aplikace uživatele několikrát za den vyzve k pořízení fotografie. Bez přípravy a v omezeném časovém okénku. Chce tak zachytit přirozené každodenní momenty, kde není na retušování a filtry čas. Funkce je reakcí na sociální síť BeReal, která klade důraz na přirozenost.

Společnost Meta potvrdila, že pracuje na prototypu nové funkce Instagramu, která je až podezřele podobná aplikaci BeReal, která se v poslední době těší velké popularitě. Funkce  s kódovým označením „IG Candid“, kterou objevil leaker Alessandro Paluzzi, kopíruje BeReal tím, že každý den několikrát v náhodný čas vyzve uživatele ke sdílení autentické fotografie.

Obrázek: Konec přetvářky na Instagramu? Meta kopíruje sociální síť BeReal

Připravit scénu, vzít si nejlepší oblečení a použít filtr? Falešnosti odzvonilo, novým trendem bude přirozenost. Foto: Unsplash

Instagram kopíruje BeReal

Sociální síť Instagram tak opět přijde s okopírovanou funkcí, kterou se bude snažit zabránit konkurenci, aby jí přerostla přes hlavu. Uživatel u chystané funkce dostane 2 minuty na pořízení a nasdílení fotografie. Upravena byla i obrazovka fotoaparátu tak, aby nebylo možné udělat nic jiného, než přepnout mezi přední a zadní kamerou. Téměř identicky funguje i BeReal, která je v současné době nejstahovanější bezplatnou aplikací v AppStore.

Cílem funkce je motivovat uživatele ke sdílení přirozených fotografií, které více poodhalí jejich běžný život a nebudou jen vymyšleným pozlátkem. Instagram už minulý měsíc vydal jednu z funkcí známou z BeReal, a to funkci Dual, kdy při zachycení fotografie dojde k vyfocení z předního i zadního fotoaparátu naráz. Na rozdíl od BeReal ale není funkce spojená právě se zmíněnou náhodností a požadavkem na vyfocení v konkrétní okamžik.

Dobré sociální sítě kopírují, ty nejlepší kradou

Meta potvrdila, že na funkci pracuje, ale zatím se nepochlubila datem, kdy by chtěla funkci odhalit široké veřejnosti. Lze očekávat, že se dočkáme ještě letos. Ani v minulosti, kdy Instagram okopíroval oblíbené Stories od Snapchatu, netrvalo vydání funkce dlouho. Nutno podotknout, že konkurenci masivně nekopíruje jenom Meta, ale např. i YouTube se svými Shorts či Twitter, který se svými Spaces okopíroval dnes již upadající Clubhouse.

Zdroj: Alessandro Paluzzi

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments
Obrázek: Co dokáže domácí robot Optimus od Tesly? Elon Musk představil podrobnosti
Co dokáže domácí robot Optimus od Tesly? Elon Musk představil podrobnosti
Obrázek: Vyznáte se v USB? Nová označení mají vše zjednodušit
Vyznáte se v USB? Nová označení mají vše zjednodušit
Obrázek: Amazon představil první čtečku Kindle se stylusem a budík mapující spánek
Amazon představil první čtečku Kindle se stylusem a budík mapující spánek
Obrázek: Hledáte výkonný notebook pro kreativní vyžití? Řada Studio je špičkou v oboru
Hledáte výkonný notebook pro kreativní vyžití? Řada Studio je špičkou v oboru
Obrázek: Co je to spyware a jak se proti němu bránit?
Co je to spyware a jak se proti němu bránit?
Obrázek: BeReal: Jak funguje sociální síť bez přetvářky?
BeReal: Jak funguje sociální síť bez přetvářky?
Obrázek: Přečtěte si příchozí zprávu, aniž by to kdokoliv věděl
Přečtěte si příchozí zprávu, aniž by to kdokoliv věděl
Obrázek: Jak zmizet z internetu beze stopy?
Jak zmizet z internetu beze stopy?