Konec přetvářky na Instagramu? Meta kopíruje sociální síť BeReal a přidává nové funkce

Aplikace uživatele několikrát za den vyzve k pořízení fotografie. Bez přípravy a v omezeném časovém okénku. Chce tak zachytit přirozené každodenní momenty, kde není na retušování a filtry čas. Funkce Candid Stories je reakcí na sociální síť BeReal, která klade důraz na přirozenost.

Společnost Meta představila novou funkci Instagramu, která je až podezřele podobná aplikaci BeReal, která se v poslední době těší velké popularitě. Funkce  s kódovým označením „IG Candid“, kterou již v srpnu 2022 objevil leaker Alessandro Paluzzi, kopíruje BeReal tím, že každý den několikrát v náhodný čas vyzve uživatele ke sdílení autentické fotografie.

Obrázek: Konec přetvářky na Instagramu? Meta kopíruje sociální síť BeReal a přidává nové funkce

Připravit scénu, vzít si nejlepší oblečení a použít filtr? Falešnosti odzvonilo, novým trendem bude přirozenost. Foto: Unsplash

Instagram kopíruje BeReal

Sociální síť Instagram tak opět přijde s okopírovanou funkcí, kterou se bude snažit zabránit konkurenci, aby jí přerostla přes hlavu. Uživatel u chystané funkce dostane 2 minuty na pořízení a nasdílení fotografie. Upravena byla i obrazovka fotoaparátu tak, aby nebylo možné udělat nic jiného, než přepnout mezi přední a zadní kamerou. Téměř identicky funguje i BeReal, která byla dlouhodobě nejstahovanější bezplatnou aplikací v AppStore.

Cílem funkce je motivovat uživatele ke sdílení přirozených fotografií, které více poodhalí jejich běžný život a nebudou jen vymyšleným pozlátkem. Instagram už minulý měsíc vydal jednu z funkcí známou z BeReal, a to funkci Dual, kdy při zachycení fotografie dojde k vyfocení z předního i zadního fotoaparátu naráz. Na rozdíl od BeReal ale není funkce spojená právě se zmíněnou náhodností a požadavkem na vyfocení v konkrétní okamžik.

Dobré sociální sítě kopírují, ty nejlepší kradou

Meta na základě úniku již dříve potvrdila, že na funkci pracuje, ale nepochlubila se datem, kdy by chtěla funkci odhalit široké veřejnosti. Nakonec se potvrdily dohady, že ke spuštění dojde ještě letos. Společnost Meta, která vlastní a provozuje Instagram, funkci zveřejnila pro širokou veřejnost. Stejnou funkci Meta testuje i na stories na sociální síti Facebook.

Ani v minulosti, kdy Instagram okopíroval oblíbené Stories od Snapchatu, netrvalo vydání funkce dlouho. Nutno podotknout, že konkurenci masivně nekopíruje jenom Meta, ale např. i YouTube se svými Shorts či Twitter, který se svými Spaces okopíroval dnes již upadající Clubhouse. Nových funkcí představil Instagram více.

Nové funkce Instagramu? Candid Stories, Notes a skupinové profily

Notes (Poznámky) mají být novým způsobem sdílení myšlenek a sledování toho, co dělají vaši přátelé. „Poznámky jsou krátké příspěvky o délce až 60 znaků, které obsahují pouze text a emotikony. Chcete-li zanechat poznámku, přejděte do horní části doručené pošty, vyberte sledované osoby, které zpětně sledujete, nebo osoby ze seznamu blízkých přátel a vaše poznámka se po dobu 24 hodin zobrazí v horní části jejich doručené pošty. Odpovědi na poznámky budou přicházet jako DM do vaší schránky,“ upřesňuje Instagram ve svém blogovém příspěvku.

V blízké budoucnosti budou moci lidé vytvářet a připojovat se k novému typu profilu nazvanému Skupinové profily. Tyto profily umožňují lidem sdílet příspěvky a příběhy s vyhrazenou skupinou přátel. Když budete sdílet obsah na skupinovém profilu, bude viditelný pouze pro členy skupiny, nikoli pro vaše sledující, a bude zveřejněn na profilu skupiny místo na vašem vlastním. Chcete-li vytvořit nový skupinový profil, klepněte na ikonu „+“ a vyberte možnost „Skupinové profily“.

Zdroj: Alessandro Paluzzi, Instagram

Obrázek: Zvykejte si. Nové AI tlačítko brzy najdete na každé klávesnici. ASUS představil novou generaci PC s Copilot+
Zvykejte si. Nové AI tlačítko brzy najdete na každé klávesnici. ASUS představil novou generaci PC s Copilot+
Obrázek: Spíte špatně? Nechte si poradit od chytrých hodinek Huawei Watch Fit 3
Spíte špatně? Nechte si poradit od chytrých hodinek Huawei Watch Fit 3
Obrázek: Chytrý fotbalový míč pro EURO 2024: S čipy uvnitř dokáže sledovat každý pohyb
Chytrý fotbalový míč pro EURO 2024: S čipy uvnitř dokáže sledovat každý pohyb
Obrázek: Virgin Galactic přerušuje cesty do vesmíru. Chce se více zaměřit na výzkum a vývoj
Virgin Galactic přerušuje cesty do vesmíru. Chce se více zaměřit na výzkum a vývoj
Obrázek: Konec pirátů v Česku, nebo začátek cenzury? Soud nečekaně zablokoval alternativy Ulož.to
Konec pirátů v Česku, nebo začátek cenzury? Soud nečekaně zablokoval alternativy Ulož.to
Obrázek: Jak efektivně využít chytré hodinky? Trenér, hudební přehrávač a svítilna na ruce
Jak efektivně využít chytré hodinky? Trenér, hudební přehrávač a svítilna na ruce
Obrázek: Explozí na třídicích linkách přibývá. Kam vyhazovat elektronické hračky a jak je třídit?
Explozí na třídicích linkách přibývá. Kam vyhazovat elektronické hračky a jak je třídit?
Obrázek: Tuhle chybu dělá většina z nás: Datum narození jako heslo nepoužívejte
Tuhle chybu dělá většina z nás: Datum narození jako heslo nepoužívejte