Konec přetvářky na Instagramu? Meta kopíruje sociální síť BeReal a přidává nové funkce

Aplikace uživatele několikrát za den vyzve k pořízení fotografie. Bez přípravy a v omezeném časovém okénku. Chce tak zachytit přirozené každodenní momenty, kde není na retušování a filtry čas. Funkce Candid Stories je reakcí na sociální síť BeReal, která klade důraz na přirozenost.

Společnost Meta představila novou funkci Instagramu, která je až podezřele podobná aplikaci BeReal, která se v poslední době těší velké popularitě. Funkce  s kódovým označením „IG Candid“, kterou již v srpnu 2022 objevil leaker Alessandro Paluzzi, kopíruje BeReal tím, že každý den několikrát v náhodný čas vyzve uživatele ke sdílení autentické fotografie.

Obrázek: Konec přetvářky na Instagramu? Meta kopíruje sociální síť BeReal a přidává nové funkce

Připravit scénu, vzít si nejlepší oblečení a použít filtr? Falešnosti odzvonilo, novým trendem bude přirozenost. Foto: Unsplash

Instagram kopíruje BeReal

Sociální síť Instagram tak opět přijde s okopírovanou funkcí, kterou se bude snažit zabránit konkurenci, aby jí přerostla přes hlavu. Uživatel u chystané funkce dostane 2 minuty na pořízení a nasdílení fotografie. Upravena byla i obrazovka fotoaparátu tak, aby nebylo možné udělat nic jiného, než přepnout mezi přední a zadní kamerou. Téměř identicky funguje i BeReal, která byla dlouhodobě nejstahovanější bezplatnou aplikací v AppStore.

Cílem funkce je motivovat uživatele ke sdílení přirozených fotografií, které více poodhalí jejich běžný život a nebudou jen vymyšleným pozlátkem. Instagram už minulý měsíc vydal jednu z funkcí známou z BeReal, a to funkci Dual, kdy při zachycení fotografie dojde k vyfocení z předního i zadního fotoaparátu naráz. Na rozdíl od BeReal ale není funkce spojená právě se zmíněnou náhodností a požadavkem na vyfocení v konkrétní okamžik.

Dobré sociální sítě kopírují, ty nejlepší kradou

Meta na základě úniku již dříve potvrdila, že na funkci pracuje, ale nepochlubila se datem, kdy by chtěla funkci odhalit široké veřejnosti. Nakonec se potvrdily dohady, že ke spuštění dojde ještě letos. Společnost Meta, která vlastní a provozuje Instagram, funkci zveřejnila pro širokou veřejnost. Stejnou funkci Meta testuje i na stories na sociální síti Facebook.

Ani v minulosti, kdy Instagram okopíroval oblíbené Stories od Snapchatu, netrvalo vydání funkce dlouho. Nutno podotknout, že konkurenci masivně nekopíruje jenom Meta, ale např. i YouTube se svými Shorts či Twitter, který se svými Spaces okopíroval dnes již upadající Clubhouse. Nových funkcí představil Instagram více.

Nové funkce Instagramu? Candid Stories, Notes a skupinové profily

Notes (Poznámky) mají být novým způsobem sdílení myšlenek a sledování toho, co dělají vaši přátelé. „Poznámky jsou krátké příspěvky o délce až 60 znaků, které obsahují pouze text a emotikony. Chcete-li zanechat poznámku, přejděte do horní části doručené pošty, vyberte sledované osoby, které zpětně sledujete, nebo osoby ze seznamu blízkých přátel a vaše poznámka se po dobu 24 hodin zobrazí v horní části jejich doručené pošty. Odpovědi na poznámky budou přicházet jako DM do vaší schránky,“ upřesňuje Instagram ve svém blogovém příspěvku.

V blízké budoucnosti budou moci lidé vytvářet a připojovat se k novému typu profilu nazvanému Skupinové profily. Tyto profily umožňují lidem sdílet příspěvky a příběhy s vyhrazenou skupinou přátel. Když budete sdílet obsah na skupinovém profilu, bude viditelný pouze pro členy skupiny, nikoli pro vaše sledující, a bude zveřejněn na profilu skupiny místo na vašem vlastním. Chcete-li vytvořit nový skupinový profil, klepněte na ikonu „+“ a vyberte možnost „Skupinové profily“.

Zdroj: Alessandro Paluzzi, Instagram

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments
Obrázek: Propouštění u technologických gigantů pokračuje: PayPal propustí až 2 000 lidí
Propouštění u technologických gigantů pokračuje: PayPal propustí až 2 000 lidí
Obrázek: Krizi překonáme díky umělé inteligenci a zelené energii, tvrdí český podnikatel
Krizi překonáme díky umělé inteligenci a zelené energii, tvrdí český podnikatel
Obrázek: Recyklovatelný dům z 3D tiskárny? Chystá se revoluce v bydlení
Recyklovatelný dům z 3D tiskárny? Chystá se revoluce v bydlení
Obrázek: Android AirTag: Google chce vlastní sledovací přívěsek, má být přesnější než Apple
Android AirTag: Google chce vlastní sledovací přívěsek, má být přesnější než Apple
Obrázek: Recenze: Česká čistička vzduchu GARNI 45T OneCare obstála na výbornou
93%
Recenze: Česká čistička vzduchu GARNI 45T OneCare obstála na výbornou
Znečištěný vzduch
Čistíte si doma vzduch? Co znamená PM 2.5 a jaký mohou mít nečistoty vliv na vaše zdraví?
Obrázek: Blíží se kometa, kterou můžete vidět pouze jednou za 50 000 let. Jak ji sledovat?
Blíží se kometa, kterou můžete vidět pouze jednou za 50 000 let. Jak ji sledovat?
Obrázek: Konec složitostem. Novinka ve WhatsAppu ušetří hodiny se zálohováním
Konec složitostem. Novinka ve WhatsAppu ušetří hodiny se zálohováním