IQOO 11: Jaký je „kožený“ herní telefon, který koupíte jen v Číně?

IQOO je dceřiná firma společnosti Vivo, která se soustředí na modely zaměřené na výkon. Jedná se o mladou značku od roku 2019, která však zatím neopustila Asii. Měli jsme možnost vyzkoušet si model iQOO 11. Co mají Číňané a my zatím ne?

Dostali jsme možnost prohlédnout si produkt, který se sice nikde v Evropě neprodává, ale ukazuje možnosti značky IQOO. Jedná se o model iQOO 11, který je dostupný jen v Asii. Společnost Vivo si na těchto modelech zkouší nové technologie a některé z nich se po té objevují v modelech Vivo, které jsou dostupné už i na našem trhu. Jde o herní telefon, do kterého byste to na první (ale ani na druhý) pohled neřekli.

Na přední straně se nachází na první pohled obyčejný 6,78″ plochý displej s průstřelem uprostřed, ve kterém se nachází 16megapixelová selfie kamerka. Po prohlédnutí specifikací už tak obyčejný není. Jde o LTPO4 AMOLED displej E6 od Samsungu s jemným rozlišením 3200 × 1440 pixelů, obnovovací frekvencí 144 Hz, maximální jas 1800 nitů a s podporou HDR10+. Pod displejem je ukryta optická čtečka otisků prstů.

Zdroj: Ondřej Košťál, inSmart.cz

Zadní strana je tvořena umělou kůží, která je na dotek velice příjemná a telefon neklouže v ruce. Speciální bílá edice BMW má po té záda skleněná. Zapomeňte tedy herní RGB blikátka a futuristický vzhled. Záda narušuje jen tradičně velký fotomodul. Jak jsem již uvedl, jde především o telefon zaměřený a hry a výkon, tudíž sestava fotoaparátů je spíše obyčejnější. Hlavní fotoaparát má 50Mpx senzor Samsung GN5 s optickou stabilizací, který se nachází například v Samsungu Galaxy S22, dále 8megapixelový ultra-širokoúhlý snímač a nakonec 13Mpx teleobjektiv s 2násobným přiblížením.

Uvnitř se nachází druhá generace aktuálně nejvýkonnějšího procesoru Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2. Ten je doplněn o 8, 12 nebo 16 GB operační paměti a 128, 256 nebo 512 GB vnitřního úložiště. Procesor je doplněn o čip V2, který je vlastním návrhem společnosti Vivo a má za úkol usnadňovat některé specifické operace. Procesor je chlazenou rozměrným chladičem vapor-chamber, který se používá především na chladičích pro nejvýkonnější počítačové procesory a grafické karty. Chlazení napomáhá také celohliníkový rámeček.

Zdroj: Ondřej Košťál

Pro hráče je vylepšena také haptická odezva, která díky dvěma modulům umí přesně umístit vibrace podle pohybu ve hře a stereo reproduktory. O výdrž se postará akumulátor s kapacitou 5000 mAh, který lze dobít přiloženou 120W nabíječkou za 25 minut. Bezdrátové nabíjení chybí. Mezi další výbavu patří tradiční Wi-Fi 6, Bluetooth 5.3, GPS, GLONASS, GALILEO, BDS, NavIC, NFC, infraport, 5G a USB-C. Součástí balení je také transparentní silikonový kryt. Sluchátka tentokrát chybí.

Psali jsme o Vivo:

IQOO 11 je jeden ze dvou modelů řady. Nad ním se nachází ještě model iQOO 11 Pro. To má oproti tomuto modelu zrychlené nabíjení na 200W, 50W bezdrátové nabíjení, ale zase zmenšenou baterii na 4700 mAh. Displej také tentokrát není rovný, ale zaoblený.

V Číně se model iQOO 11 prodává za ceny začínající na 15 tisících za konfiguraci 8 + 128 GB až po přibližně 20 tisíc korun za 16 GB operační paměti a 512GB vnitřní úložiště.

Zdroj: Vlastní

Obrázek: Co se starými kryty na mobil? Česká značka FIXED dokáže, co jiní ne a vyrábí z nich nové
Co se starými kryty na mobil? Česká značka FIXED dokáže, co jiní ne a vyrábí z nich nové
Obrázek: AI ve vašem počítači. Co představí Microsoft na akci Microsoft Build 2024?
AI ve vašem počítači. Co představí Microsoft na akci Microsoft Build 2024?
Obrázek: Reklama na nový iPad pobouřila: Apple drtil hudbu i umění, Samsung chytře zareagoval
Reklama na nový iPad pobouřila: Apple drtil hudbu i umění, Samsung chytře zareagoval
Obrázek: Kvalitní alternativa k Apple Watch SE? Huawei Watch Fit 3 jsou levnější, s delší výdrží a větším displejem
Kvalitní alternativa k Apple Watch SE? Huawei Watch Fit 3 jsou levnější, s delší výdrží a větším displejem
Obrázek: Tuhle chybu dělá většina z nás: Datum narození jako heslo nepoužívejte
Tuhle chybu dělá většina z nás: Datum narození jako heslo nepoužívejte
Obrázek: Allegro Smart! Week poprvé v Česku: Ušetřit můžete tisíce, vybrali jsme pro vás nejzajímavější produkty
Allegro Smart! Week poprvé v Česku: Ušetřit můžete tisíce, vybrali jsme pro vás nejzajímavější produkty
Obrázek: Kde sledovat mistrovství světa v hokeji? Online v prohlížeči, na mobilu i v PC bez internetu
Kde sledovat mistrovství světa v hokeji? Online v prohlížeči, na mobilu i v PC bez internetu
Obrázek: Jak spustit retro hry na počítači s Windows 11?
Jak spustit retro hry na počítači s Windows 11?