Italská automobilka Lancia se po letech vrací na trh, do roku 2028 vyvine tři elektromobily

Legendární italský výrobce osobních i dalších motorových vozidel Lancia oznámil svůj návrat. V nadcházející kampani se hodlá věnovat výhradně elektromobilům, přičemž v letech 2024-2028 chce přijít na trh se třemi novými modely.

Společnost Lancia má za sebou skutečně pestrou historii. Již od svého založení v roce 1906 v Turíně se tato automobilka vyznačovala snahou posouvat hranice technologií ve svém oboru. Hlavní myšlenkou firmy bylo vyrábět vozy, které budou osobité, jedinečné a ve srovnání s konkurencí o krok napřed. Po více než sto let se Lancia těšila velké oblibě nejen na domácím trhu, ale také v Evropě. Postupem času a v důsledku politikaření s přesuny majitelů však postupně zájem o tyto vozy upadl, a od roku 2015 nabízí Lancia pouze model Ypsilon, a to pouze pro italský trh. To se ale má v dohledné době změnit.

Obrázek: Italská automobilka Lancia se po letech vrací na trh, do roku 2028 vyvine tři elektromobily

Kromě nově chystaných modelů Lancia aktualizovala také logo společnosti. Zdroj: Se souhlasem Lancia

Lancia totiž oznámila velkolepý návrat. Spolu s novým logem, které má oproti původnímu štítu symbolizovat ono znovuzrození s jasnou vizí, tak automobilka hlásá také novou éru celého konceptu značky. Ten se má v nejbližších letech ubírat směrem elektromobility, přičemž prvního modelu bychom se na trhu mohli dočkat již v roce 2024. V horizontu dalších čtyř let pak Lancia hodlá přijít ještě s dalšími dvěma vozy, přičemž ve všech případech bude společným faktorem elektromotor.

Prvním modelem, který se na trhu očekává již za dva roky, bude aktualizovaná verze současného Ypsilonu. Následovat by pak měla ještě nová řada vozů Delta, která se na výsluní motorismu pohybovala v závěru minulého století, a úplně nová vlajková loď, o níž si Lancia zatím detaily nechává pro sebe.

Obrázek: Italská automobilka Lancia se po letech vrací na trh, do roku 2028 vyvine tři elektromobily

Závazky společnosti vůči veřejnosti Lancia reflektuje v konceptu Pu+Ra Zero. Zdroj: Se souhlasem Lancia

Myšlenku Pu+Ra Zero automobilka vtělila do podoby elegantní sochy

V souvislosti s tímto posunem vstříc udržitelné energii a rozvoji elektromobilů pak Lancia představila i hlavní motiv společnosti, kterým se ve svých nových vozech hodlá řídit. Ten automobilka zhmotnila do podoby skulptury, která bude nový směr značky reprezentovat. Socha, která má s největší pravděpodobností ztvárňovat základní designové prvky nové generace elektromobilů, nese pojmenování Lancia Pu+Ra Zero, a má být jakýmsi závazkem firmy k realizaci svých cílů.

Zkratka Pu+Ra má označovat anglické termíny Pure a Radical, tedy Čistý a Radikální. Tím Lancia tak trochu napovídá, jakým směrem se chce do budoucna orientovat. Podle společnosti je právě ono zhmotnění tohoto konceptu do podoby sochy jasným důkazem, že automobilka to s návratem na trh myslí opravdu vážně, a chce tak svou slávu oprášit se vší parádou.

Obrázek: Italská automobilka Lancia se po letech vrací na trh, do roku 2028 vyvine tři elektromobily

Motto společnosti je nyní vtěleno do podoby reálné skulptury, kterou Lancia představila během odhalení nové éry svého vývoje. Zdroj: Se souhlasem Lancia

Časem se tedy ukáže, zda-li dokáže Lancia své ambice promítnout i do reality, a obohatit tak rybníček elektrovozidel o další, zajímavé modely. Dočkat bychom se snad měli již brzy.

Zdroje: 1, 2, 3, 4

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments
Obrázek: Co je to kryptoměnový seed a jak funguje? Poradíme, jak ho bezpečně uchovávat
Co je to kryptoměnový seed a jak funguje? Poradíme, jak ho bezpečně uchovávat
Obrázek: Novinky ze světa AI #6: Světový summit za dveřmi, ChatGPT vyvíjí vlastního robota a české firmy se učí využívat funkcí umělé inteligence
Novinky ze světa AI #6: Světový summit za dveřmi, ChatGPT vyvíjí vlastního robota a české firmy se učí využívat funkcí umělé inteligence
Obrázek: Vědci poprvé dokázali zachytit energii ze solární elektrárny v kosmu
Vědci poprvé dokázali zachytit energii ze solární elektrárny v kosmu
Obrázek: Koncept digitálních dvojčat pomáhá vytvářet kosmickou větev Průmyslu 4.0. Jaké výhody může přinést?
Koncept digitálních dvojčat pomáhá vytvářet kosmickou větev Průmyslu 4.0. Jaké výhody může přinést?
Obrázek: Jak na perfektní fotky mobilem? Vivo X90 Pro v rukou profesionálního fotografa
Jak na perfektní fotky mobilem? Vivo X90 Pro v rukou profesionálního fotografa
Obrázek: Zákaz TikToku od ledna 2024: Zakáže Západ oblíbenou sociální síť mladých?
Zákaz TikToku od ledna 2024: Zakáže Západ oblíbenou sociální síť mladých?
Obrázek: Jak fotit mobilem v noci? Tohle vykouzlili profesionálové s Xiaomi 13 Pro
Jak fotit mobilem v noci? Tohle vykouzlili profesionálové s Xiaomi 13 Pro
Obrázek: Kde sledovat mistrovství světa v hokeji? Online v prohlížeči, na mobilu i v PC bez internetu
Kde sledovat mistrovství světa v hokeji? Online v prohlížeči, na mobilu i v PC bez internetu