Jak k mobilu spárovat a připojit bezdrátová sluchátka? Návod pro Android i iOS

Hitem posledních let jsou dle prodejních statistik bezdrátová sluchátka – obzvláště malé pecky s vlastní nabíjecí základnou. Jak připojit bezdrátová sluchátka k mobilu?

Jde o dosti schopná zařízení – vydrží hrát několik hodin, jsou pohodlná, nikde neobtěžují dráty a jde je použít prakticky kdekoliv a kdykoliv. Když jsou navíc permanentně připojená na Bluetooth, umí se inteligentně zapnout po vyndání ze základny a naopak.

Následující princip zapojení by měl být prakticky stejný i pro velká sluchátka na uši, která se rovněž dělají ve zcela bezdrátovém provedení – byť často s možností kabel zapojit.

Obrázek: Jak k mobilu spárovat a připojit bezdrátová sluchátka? Návod pro Android i iOS

Bezdrátová sluchátka dnes vyrábí kde kdo. Připojení je celkem jednoduché, lišit se ale nepatrně může. Někdy je potřeba držet stisknuté tlačítko na krabičce do rozblikání diod, jindy se dotýkat dotykových ovládacích plošek.

Všechny verze Bluetooth jsou zpětně kompatibilní a mohou pracovat se staršími protokoly Bluetooth. Nemusíte se tedy obávat, že by vaše nová sluchátka nefungovala se starším telefonem a naopak.

A teď už k samotnému postupu.

Jak spárovat bezdrátová sluchátka s mobilním telefonem?

1. Na chytrém telefonu s Androidem zapněte Bluetooth; jde to jednoduše přes scrollovací lištu na hlavní obrazovce.

Obrázek: Jak k mobilu spárovat a připojit bezdrátová sluchátka? Návod pro Android i iOS

2. Protože ale budeme potřebovat sluchátka přímo zapojit, jděte do „Nastavení“

Obrázek: Jak k mobilu spárovat a připojit bezdrátová sluchátka? Návod pro Android i iOS

a následně „Připojení zařízení“

Obrázek: Jak k mobilu spárovat a připojit bezdrátová sluchátka? Návod pro Android i iOS

a „Bluetooth“. Tam uvidíte seznam zařízení a zároveň můžete připojit nová. Další možností je déle podržet ikonku Bluetooth na scrollovací liště; dostane vás do stejného nastavení.

Obrázek: Jak k mobilu spárovat a připojit bezdrátová sluchátka? Návod pro Android i iOS

3. Vyndejte bezdrátová sluchátka ze základny a otevřete manuál ke sluchátkám. Tam najděte sekci nazvanou „párování“. Každá sluchátka se připojují trochu jinak: Obvykle jde o to najít vhodnou kombinaci tlačítek, aby se sluchátka začala párovat. U většiny stačí podržet ovládací tlačítko (bývá jediné) na obou sluchátkách či na krabičce a čekat, než na nich začne blikat světýlko nebo se ozve anglický hlas.

4. Počkejte, než se vám v Bluetooth menu smartphonu objeví v seznamu „Dostupná zařízení“ vaše sluchátka. Může se stát, že nebudou mít přehledný název, obvykle ale ano. V našem případě jde o sluchátka „NGS ARCTICA FREEDOM“ a „Redmi AirDots_R“, která jsou už spárovaná a která jsou bezdrátovými sluchátky. U dostupných zařízení vidíme jiný přístroj s méně přehledným názvem. Pro spárování sluchátek klikneme na jejich název.

Obrázek: Jak k mobilu spárovat a připojit bezdrátová sluchátka? Návod pro Android i iOS

5. Nemělo by to trvat dlouho a vaše sluchátka by se měla spárovat s mobilem. Poté, co se tak stane, gratulujeme – to je vše, co potřebujete udělat, a vaše sluchátka můžete ihned začít používat.

6. Bezdrátových sluchátek můžete mít připojených hodně, doporučujeme ale používat vždy jen jedny naráz – jinak dochází k nepěknému zmatení rozhraní Bluetooth.

Obrázek: Jak k mobilu spárovat a připojit bezdrátová sluchátka? Návod pro Android i iOS

Počet spárovaných sluchátek počet není, ale používejte vždy jen jedny naráz.

7. Pokud budou vaše sluchátka mimo základnu, budou určeny i jako hlavní komunikační zařízení při volání, nejen poslechu hudby. Pokud chcete volat přes mikrofon smartphonu, buď je před začátkem hovoru dejte do základny, nebo dočasně vypněte Bluetooth (při jeho zapnutí se již nic nepáruje, sluchátka se okamžitě připojí), nebo si na obrazovce volání překlepněte vpravo dole ikonku z Bluetooth na zvuk.

Jak připojit bezdrátová sluchátka k mobilu?

Pokud jste již mobil se sluchátky spárovali, je připojení velmi snadné. Stačí zapnout Bluetooth na smartphonu s Androidem či iOS, zapnout sluchátka a k připojení dojde automaticky. Pokud ne, otevřete nastavení Bluetooth a klikněte na název sluchátek. Připojení by mělo proběhnout prakticky okamžitě. V případě problémů s připojením proveďte znovu párování, viz výše.

Návod byl vytvořen na smartphonu Honor Play s Androidem 9 a nadstavbou EMUI 9.1.0 Pro většinu současných smartphonů by měl postup být prakticky stejný, rozdíly budou jen drobné. Velmi podobné je také párování sluchátek s Apple zařízeními se systémem iOS (iPhone, iPad, iPod).

Nejčastější problémy s připojením bezdrátových sluchátek

  1. Sluchátka se nedaří spárovat s telefonem V takovém případě sluchátka podržením tlačítka či kombinace znovu uveďte do režimu párování a zkuste to znovu.
  2. Nedaří se sluchátka připojit k mobilu. Sluchátka se po spárování znovu nepřipojí. Problémem může být např. připojení k jinému zařízení, nebo některý z procesů na pozadí. Nejprve zkuste telefon restartovat a následně proveďte připojení.
  3. Hraje jen jedno sluchátko. Zkuste sluchátka vrátit do krabičky, podržte tlačítka/tlačítko pro úplný restart a následně je znovu spárujte.
  4. Sluchátka se odpojují od telefonu. V takovém případě proveďte znovu párování. Pokud to nepomůže, zkuste provést aktualizaci sluchátek. Chytřejší modely sluchátek od výrobců typu Jabra, JBL, Sony, Huawei, Honor a dalších mají tuto možnost v aplikaci výrobce.

Návod je univerzální pro sluchátka značek Sony, Niceboy, Jabra, Gogen, JBL, Beats, Apple, Amazfit, BOSE, Energy Sistem a všech dalších výrobců vyrábějících Bluetooth bezdrátová sluchátka. Nedaří se vám sluchátka spárovat a připojit? Koukněte se do návodu, většinou pomůže.

Obrázek: Jak vznikají chytré telefony? Návštěva továrny značky vivo aneb od součástek ke smartphonu ve vaší kapse
Jak vznikají chytré telefony? Návštěva továrny značky vivo aneb od součástek ke smartphonu ve vaší kapse
Obrázek: Rozhovor o chytrých televizorech: Na 8K ještě nenastal ten správný čas, věří Danny Tack z TP Vision
Rozhovor o chytrých televizorech: Na 8K ještě nenastal ten správný čas, věří Danny Tack z TP Vision
Obrázek: Tesla Cybertruck utáhne motor vesmírné rakety a naložená ve sprintu porazila i Porsche 911
Tesla Cybertruck utáhne motor vesmírné rakety a naložená ve sprintu porazila i Porsche 911
Obrázek: Saramonic BlinkMe B2: Mikrofon, se kterým vás uslyší i uvidí
Saramonic BlinkMe B2: Mikrofon, se kterým vás uslyší i uvidí
Obrázek: Píše vám Alza.cz? Podvodníci zneužívají Vánoc a luxují konta přes falešné stránky e-shopu
Píše vám Alza.cz? Podvodníci zneužívají Vánoc a luxují konta přes falešné stránky e-shopu
Obrázek: Co je to PPC reklama a kde všude se může zobrazit?
Co je to PPC reklama a kde všude se může zobrazit?
Obrázek: Nabíjení elektromobilu na cestách: Jak využít hotelové nabíječky?
Nabíjení elektromobilu na cestách: Jak využít hotelové nabíječky?
Obrázek: Gravírujeme laserem do dřeva i kovu: Praktický test gravírovačky TWO TREES TS2 10W
Gravírujeme laserem do dřeva i kovu: Praktický test gravírovačky TWO TREES TS2 10W