Jak najít ztracený telefon? Dohledat můžete i vypnuté a ukradené zařízení

Jak zdarma najít ztracený telefon? Poradíme vám, jak lokalizovat ukradený či ztracený telefon a získat jej zpět. Pomohou aplikace zdarma i služby, které už dávno máte v telefonu.

Lokalizace telefonu je součástí moderních zařízení. Pryč jsou tedy doby, kdy byste při ztrátě telefonu či jeho krádeži mohli zařízení maximálně zablokovat u operátora se svým IMEI.

Obrázek: Jak najít ztracený telefon? Dohledat můžete i vypnuté a ukradené zařízení

Telefony s Androidem i iOS lze díky chytrým aplikacím a integrované GPS v dnešní době snadno nalézt na mapě, bleskově lokalizovat a dokonce i na dálku ovládat. Ještě než zloděj či nepoctivý nálezce telefon vymaže, jej můžete vyhledat, nebo dokonce provést zálohu. Jak zdarma najít mobil a jaké aplikace použít?

Jak najít telefon s Androidem? Napište do Google „Najdi telefon“

Po napsání výrazu do vyhledávače dojde k vyhledání mobilního zařízení s propojeným Google účtem Neděláme si srandu. Google do operačního systému Android zakomponoval funkci Najdi moje zařízení (Find my phone). Je zde však několik podmínek.

  1. Mobil musí být zapnutý. Pokud není či je offline, zobrazí se alespoň jeho poslední známá poloha.
  2. Telefon musí být připojený k internetu. Je jedno, jestli prostřednictvím WiFi či mobilní sítě.
  3. Musíte znát heslo ke svému Google účtu a zadat jej při ověření ve službě.

Obrázek: Jak najít ztracený telefon? Dohledat můžete i vypnuté a ukradené zařízení

Výhodou služby Najdi telefon je fakt, že nemusíte mít v telefonu předem nic nainstalované. Pokud splňujete podmínky výše, máte šanci své zařízení snadno najít. Následně se můžete rozhodnout, zda jej na dálku prozvoníte, zobrazíte nálezci zprávu, nebo jej uzamknete a vymažete. Prozvonit telefon takto můžete, i když má vypnuté zvonění.

Jak prozvonit telefon s vypnutým zvoněním? Uživatelé Androidu mohou využít funkce Najdi telefon. Uživatelé iPhonu poté mohou využít iCloud a funkci Najít iPhone. Tzv. hloupé telefony bohužel jiným způsobem než telefonátem „prozvonit“ nelze.

Jak najít ztracený iPhone a další iOS zařízení?

Pokud máte zařízení s iOS, tedy iPhone a iPad,  nejprve si musíte v telefonu aktivovat funkci Najít iPhone (v iPadu se jmenuje „Najít iPad). Aktivaci provedete jednoduše:

  1. V Nastavení klepněte na uživatelské jméno s fotkou.
  2. Najděte zde funkci Najít iPhone a aktivujte ji. Stejným způsobem lze provést i vypnutí, když nechcete např. kvůli žárlivému partnerovi být snadno k nalezení.

Obrázek: Jak najít ztracený telefon? Dohledat můžete i vypnuté a ukradené zařízení

Jak postupovat při lokalizaci iPhonu? Pokud máte po ruce další telefon od Apple, stačí spustit aplikaci Najít či Najít iPhone. Aplikace se od iOS verze 13 jmenuje zkráceně. Následně přejděte na seznam zařízení. Zobrazí se iPhony, iPody, iPady i počítače spárované s účtem.

Pokud se nejedná o zařízení, ve kterém je stejný účet, stačí v aplikaci přejít do sekce a tam kliknout na modrý text Pomoct přátelům. Otevře se webová stránka, kde je možné provést přihlášení do iCloud a následně zobrazit polohu zařízení.

Stejně tak lze postupovat skrze iCloud.com/find na jakémkoli jiném telefonu či počítači nehledě na systém. Majiteli účtu přijde do e-mailu informace o tom, že došlo k přihlášení do služby a je tak dobré si to uvědomit. V nové verzi aplikace je možné také aktivovat sledování polohy iPhonu offline. Telefon a další zařízení od Applu (včetně sluchátek) tak bude možné dohledat s pomocí Bluetooth.

Aplikace Cerberus pomůže najít a sledovat telefon

Cerberus je jednou z nejoblíbenějších aplikací pro nalezení ztraceného zařízení. Umí toho totiž mnohem více než vestavěné aplikace. Skrze aplikaci lze na dálku sledovat chování uživatele na telefonu, kde je aplikace nainstalovaná a mj. třeba pořídit snímek obrazovky či snímek z fotoaparátu a zvukovou nahrávku. Telefon lze díky aplikaci také vzdáleně ovládat skrze internet či dokonce SMS zprávy. Zloděj navíc nevidí, že zprávy na telefon chodí a jsou mu skryté. Samozřejmostí je zobrazení lokace telefonu na mapě.

Obrázek: Jak najít ztracený telefon? Dohledat můžete i vypnuté a ukradené zařízení

Pokud máte rootnutý telefon, aplikace přežije i vymazání do továrního nastavení. Právě tovární nastavení běžně vymaže všechna data a vy už se tak k němu nikdy nedostanete. Cerberus tento scénář řeší, díky čemuž jde o jednu z nejvyhledávanějších anti-theft a šmírovacích aplikací.

Drobnou nevýhodou aplikace Cerberus je fakt, že je sice levná, ale placená – vyjde na 5 EUR. Dále ji nelze nainstalovat skrze obchod Google Play, ale je nutné ji stáhnout z oficiálních stránek. Uživatelé mají na vyzkoušení krátké testovací období zdarma. Stejně jako u dalších podobných aplikací je nutná instalace aplikace již před ztrátou zařízení.

Lokalizace mobilu offline: Jde najít vypnutý telefon?

Jak najít telefon, když je vypnutý, nebo bez internetu? Android i iOS jednou za čas odesílají na vzdálené servery informaci o své poloze. Pokud jste si tuto funkci nevypnuli, můžete se v aplikacích Hledat (iPhone a iOS) a Najít moje zařízení (Android) zobrazit poslední známou polohu.

Obrázek: Jak najít ztracený telefon? Dohledat můžete i vypnuté a ukradené zařízení

Další možnost bohužel neexistuje a nalézt vypnuté zařízení jednoduše není možné. Za využití aplikací lze však vynutit alespoň to, aby po zapnutí mobilního telefonu a připojení k internetu došlo k odeslání polohy apod. Vystopovat telefon se však nemusí povést, pokud zloděj ví co dělá a je opatrný.

Jak najít telefon podle čísla zdarma?

Nalézt mobil lze i podle mobilního čísla. Problémem je však ve většině zemí legislativa, kdy tento způsob lokalizace není veřejnosti možný. Dokáže to na základě dat z buněk operátor a díky jeho datům i bezpečnostní složky státu. S pomocí Policie ČR při hledání ztraceného či ukradeného telefonu nepočítejte, vzhledem k nízké závažnosti činu vám nepomůže. Policie pomáhá pouze v případech, kdy jde o obecné ohrožení, nebo je pohřešována osoba.

Obrázek: Jak najít ztracený telefon? Dohledat můžete i vypnuté a ukradené zařízení

Možná jste při hledání pomoci narazili i na nabídky služeb typu Trackapartner, Geolite, Geoloc a mnohých dalších, které se na první pohled tváří, že vám pomohou ztracený telefon lokalizovat podle čísla. Některé zmíněné služby nabízející lokalizaci mobilu podle čísla jsou zcela podvodné a telefon ve skutečnosti ani nezkouší hledat, jiné pak, bohužel, fungují následovně:

  1. Na telefonní číslo zašle SMS s odkazem na který musí někdo kliknout, jinak nedojde k zaměření telefonu. V praxi to znamená, že k lokalizování zařízení ve většině případů nedojde a jde tak o vyhozené peníze.
  2. Zloděj vám telefon dobrovolně nikdy nevrátí a v případě, že je zařízení smazané, zamknuté či vypnuté, máte smůlu stejně jako u zmíněných aplikací.
  3. Pokud je zařízení odemknuté a zapnuté, logicky nepotřebujete podobnou službu a na telefon můžete prostě a jednoduše zavolat.

Jak najít telefon doma?

Může to znít podivně, ale mnozí z nás často hledají telefon i doma. Možností, jak s tímto neduhem zatočit je několik. Jednou je vyhledání prostřednictvím zmíněných aplikací, které bez problémů poslouží. Při častém ztrácení to však není praktické. Možným řešením je třeba zábavná aplikace pro hledání telefonu pískáním. Stačí zapískat či zatleskat a telefon se ozve. Aplikace má překvapivě dobrá hodnocení a více než 10 milionů stažení.

Telefon ztracený doma můžete snadno nalézt také díky nejrůznějším Bluetooth klíčenkám, které mají další výhodu. Fungují obousměrně. Malou klíčenku spárujete s telefonem přes Bluetooth a po kliknutí na tlačítko na klíčence se rozezní telefon. Kliknutím na tlačítko v příslušné aplikaci telefonu pak zpravidla rozezníte klíčenku na klíčích. Klíčenky jsou navíc poměrně levné, koupíte je už za pár desítek korun či stovek korun.

Za zmínku stojí český produkt Fixed – Smile (cca 500 Kč) či třeba konkurenční Tile Mate. Levné modely za cca 30 Kč pak lze hledat na eBay a dalších portálech pod názvem „Bluetooth Tracker anti lost“. Rozdíl však očekávejte především v kvalitě aplikací a ve zpracování klíčenek.

Obrázek: Jak najít ztracený telefon? Dohledat můžete i vypnuté a ukradené zařízení

Pro notorické ztráceče telefonu jsou vhodné i chytré hodinky či chytrý náramek. Prakticky všechny modely mají funkci na prozvonění chytrého telefonu. Bluetooth v domácím prostředí, kde telefon nebude více než 10-20 metrů daleko, funguje dobře.

2 Komentářů
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Tomash

A když použiju Cerberus, mohu tedy zloděje sledovat a data dát policii? Už jednou mi ho ukradli a nechci to znovu riskovat.

Obrázek: Spíte špatně? Nechte si poradit od chytrých hodinek Huawei Watch Fit 3
Spíte špatně? Nechte si poradit od chytrých hodinek Huawei Watch Fit 3
Obrázek: Chytrý fotbalový míč pro EURO 2024: S čipy uvnitř dokáže sledovat každý pohyb
Chytrý fotbalový míč pro EURO 2024: S čipy uvnitř dokáže sledovat každý pohyb
Obrázek: Virgin Galactic přerušuje cesty do vesmíru. Chce se více zaměřit na výzkum a vývoj
Virgin Galactic přerušuje cesty do vesmíru. Chce se více zaměřit na výzkum a vývoj
Obrázek: Žádný divák neuvidí stejný film podruhé. Film, který se mění s každým přehráním
Žádný divák neuvidí stejný film podruhé. Film, který se mění s každým přehráním
Obrázek: Jak efektivně využít chytré hodinky? Trenér, hudební přehrávač a svítilna na ruce
Jak efektivně využít chytré hodinky? Trenér, hudební přehrávač a svítilna na ruce
Obrázek: Explozí na třídicích linkách přibývá. Kam vyhazovat elektronické hračky a jak je třídit?
Explozí na třídicích linkách přibývá. Kam vyhazovat elektronické hračky a jak je třídit?
Obrázek: Tuhle chybu dělá většina z nás: Datum narození jako heslo nepoužívejte
Tuhle chybu dělá většina z nás: Datum narození jako heslo nepoužívejte
Obrázek: Allegro Smart! Week poprvé v Česku: Ušetřit můžete tisíce, vybrali jsme pro vás nejzajímavější produkty
Allegro Smart! Week poprvé v Česku: Ušetřit můžete tisíce, vybrali jsme pro vás nejzajímavější produkty